Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję do testów dorzucić do GTX470, 8800GTS do fizyki.

Nie usmaży to mojego zasilacza i czy w ogóle jest sens przy obecnym procku?

 

Mam enermaxa 600W i śmigalem z zestawem GTX470 + 8800GT bez problemów.

Ja sobie darowałem to połączenie, bo gram coraz mniej i nie widziałem sensu. Różnica moim zdaniem nie jest powalająca na kolana i po prostu nie warto. Może jak ktoś gra we wszystko i zawsze musi mieć max detale wyglądało by to inaczej. Twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktoś zmieniał chłodzenie na wodne na karcie Gigabyte GTX470 SOC? czy orientujecie sie jaki blok wodny pasuję na tą karte? jezeli tak to podeślijcie jakieś linki gdzie to można zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pro po 470 SOC. Sprawdziłem w furmarku ( rozdzielczość testu 1920x1200 ) i tak to wygląda:

- temp. w okolicach 82oC/83oC;

- wentylator na auto - 55%;

 

Cisza jak makiem zasiał, 570 referent to jednak się nie umywa.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktoś zmieniał chłodzenie na wodne na karcie Gigabyte GTX470 SOC? czy orientujecie sie jaki blok wodny pasuję na tą karte? jezeli tak to podeślijcie jakieś linki gdzie to można zakupić.

 

Fullcover pewnie żaden nie podpasuje, bo tam jest bodajże niereferencyjne PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony atrakcyjnymi cenami GTX 480 porzuciłem obóz ATI i przeszedłem do konkurencji - muszę napisać, że trochę obawiałem się problemów z temperaturą i hałasem generowanym przez kartę, jednak te krytykowane przez recenzentów GPU wcale nie jest takie głośne. Ja nie wiem, kto wymyślił, że karta podczas gry wyje tak, że nie idzie wytrzymać - u mnie szumi i owszem, ale nie jakoś specjalnie głośno - na słuchawkach można bez stresu grać i karta nie przeszkadza w nocy innym domownikom. Dla mnie te recenzje są guzik warte - karta może się grzeje, ale na pewno nie wyje jak odkurzacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro używaną pół roku z polską gwarancją - dałem 820 zł. Co do drugiego pytania to teraz widzę, jak strasznie mnie limituje procesor, a przecież jakiegoś celerona nie mam. Ogólnie jak tylko będzie kasa, to kupuje coś szybszego. Procesor ma kolosalne znaczenie, szczególnie w grach gdzie się dużo dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zalozylem na swojego gtx'a Accelero Xtreme Plus. Niestety proby przyklejenia tasma radiatorkow spalily na panewce i ostatecznie przykleilem je za pomoca kleju dolaczonego do chlodzenia (mam tylko nadzieje ze pozniej da sie je bezproblemowo odkleic <_<). To co da sie od razu zauwazyc to bloga cisza (w idle tez jest zauwazalna roznica :blink:). Teraz czas zobaczyc co potrafi moj gtx :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens pakowac sie w gtx480 z moja zasiłka?Enermax pro 82+ 525W(480W na lini 12V).

Bedzie sie mocno zasilka pocic?Karta bedzie pracowac razem z i5-2500k na Asusie P8P67 Pro.

Sa po rożnych sklepach Asusy GTX480 za 850zl(moj budżet) i az zal mi dupe ściska, ze bede musial kupić duzo droższego i słabszego GTX 560(+- 900zł).Niestety nie mam kasy na nowy zasilator:/Co o tym sądzicie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony atrakcyjnymi cenami GTX 480 porzuciłem obóz ATI i przeszedłem do konkurencji - muszę napisać, że trochę obawiałem się problemów z temperaturą i hałasem generowanym przez kartę, jednak te krytykowane przez recenzentów GPU wcale nie jest takie głośne. Ja nie wiem, kto wymyślił, że karta podczas gry wyje tak, że nie idzie wytrzymać - u mnie szumi i owszem, ale nie jakoś specjalnie głośno - na słuchawkach można bez stresu grać i karta nie przeszkadza w nocy innym domownikom. Dla mnie te recenzje są guzik warte - karta może się grzeje, ale na pewno nie wyje jak odkurzacz.

 

hehe w domu nie przeszkadza domownikom w nocy, chyba że śpią w hełmofonach, karta na stockowym chłodzeniu jest głośna, no może w ide jest cicha ale grać się w nocy nie da, wyje tak że słychać ją nawet w słuchawkach

Quave uważaj przy demontażu nie wiem jak klej który kupiłeś w zestawie z chłodzeniem ale ja kleiłem na arctic silver i testowo nakleiłem radiatory na uwalona płytę główną, rezultat testów z demontażu to urwany układ razem z radiatorem, mrożenie w zamrażarce w temperaturze -20 stopni tez nie osłabiło kleju, początkowo próbowałem przykleić radiatory na taśmę 3M jednak mimo odtłuszczenia acetonem za nic w życiu nie chciały się trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens pakowac sie w gtx480 z moja zasiłka?Enermax pro 82+ 525W(480W na lini 12V).

Bedzie sie mocno zasilka pocic?Karta bedzie pracowac razem z i5-2500k na Asusie P8P67 Pro.

Sa po rożnych sklepach Asusy GTX480 za 850zl(moj budżet) i az zal mi dupe ściska, ze bede musial kupić duzo droższego i słabszego GTX 560(+- 900zł).Niestety nie mam kasy na nowy zasilator:/Co o tym sądzicie?

 

Trzeba liczyc 250W na GPU i pewnie ze 100-150 na reszte wiec powinienes dac rade jak nie bedziesz podnosil napiecia na GPU czy super extreme 1,6V oc na sandy ;) .

To co mam w podpisie jakis czas chodzilo an chiefteku GPS-450 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens pakowac sie w gtx480 z moja zasiłka?Enermax pro 82+ 525W(480W na lini 12V).

Bedzie sie mocno zasilka pocic?Karta bedzie pracowac razem z i5-2500k na Asusie P8P67 Pro.

Sa po rożnych sklepach Asusy GTX480 za 850zl(moj budżet) i az zal mi dupe ściska, ze bede musial kupić duzo droższego i słabszego GTX 560(+- 900zł).Niestety nie mam kasy na nowy zasilator:/Co o tym sądzicie?

 

U mnie jakoś to się kula, więc u Ciebie też nie powinno być problemów. Jednak Enermax to nowsza konstrukcja :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z jedna z grafik. GTX 470, która kupiem na allegro z fullcoverem bez gwary, wyswietla arty podczas postowania i nie da ise z nia wejsc do windy.

Gdy zalogowalem sie z inna grafika w win 7, widnieje przy niej podpis blad kod nr 43.

Pytanie jest takie:

Co mozna z tym zrobic?

Mial ktos podobny problem?

 

Czy ewentualne flashowanie biosa z nizszymi taktami wystarczy? Wstepnie planuje naprawe w firmie z ogloszenia z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z jedna z grafik. GTX 470, która kupiem na allegro z fullcoverem bez gwary, wyswietla arty podczas postowania i nie da ise z nia wejsc do windy.

Gdy zalogowalem sie z inna grafika w win 7, widnieje przy niej podpis blad kod nr 43.

Pytanie jest takie:

Co mozna z tym zrobic?

Mial ktos podobny problem?

 

Czy ewentualne flashowanie biosa z nizszymi taktami wystarczy? Wstepnie planuje naprawe w firmie z ogloszenia z allegro.

 

Nie masz nic do stracenia, bo karta bez gwarancji, wiec flash wskazany.

Moze sciagnij inny bios np. z stronki producenta karty (jak jest).

Zdemontuj chlodzenie, dokladnie obejrzyj wszystkie elementy i plytke czy nie jest cos wypalone/spuchniete.

Sprawdz czy wszystkie mosfety sa chlodzone tak jak i inne grzejace sie elementy.

Zrob flash biosu i jak nic nie pomoze, to w ostatecznosci "piekarnik".

 

To sa opcje za darmo... potem juz serwis platny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chciałem tylko napisać w związku z moim postem ze 114 strony.

Oddałem moją grafikę na gwarancję, dzisiaj, po miesiącu, zwrócili mi ten sam model, ale inną kartę.

Od razu przetestowałem w BF2 i nie ma żadnych artefaktów. Co prawda zauważyłem jeden, zamiast lens flare (wiecie, słoneczko świecące w obiektyw) zauważyłem taką białą kropkę, ale jestem na 99% pewien, że to problem z bloomem i akurat kwestia gry.

Edytowane przez Vaernil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, kiedy NV odda nam do łapek SRAA? AMD ostatnio wrzuciło konkurencyjne MLAA dla kart poprzedniej generacji (HD 5000) a ja jakoś nie widzę, byśmy mieli coś dostać. Posiadacze GF 580/570 też chyba SRAA nie mają jeszcze. Chcę tym całym SRAA zaatakować GTA 4 i zobaczyć, czy to działa i czy da się z tym grać.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Serwisy pisały że ma być w lutym, ale na stronie NV póki co widnieje tylko wzmianka w dziale research.

 

Działać raczej będzie, bo MLAA w GTA IV spisuje się nieźle (zwłaszcza w wyższych rozdziałkach), a SRAA ma oferować jeszcze lepszą jakość. Alternatywa dla MSAA na pewno to nie jest, i uważam też że nie warto stosować jednocześnie z MSAA bo zbytnio wtedy rozmywa obraz, ale do gier które AA nie obsługują rozwiązanie jak najbardziej ok, a niestety deferred rendering robi sie coraz bardziej popularny, więc może będą te technologie dopracowywać. Battlefield 3 ma mieć jakiś wewnętrzny tryb MLAA, miejmy nadzieję że będzie dobry, bo inaczej zapowiadana świetna grafika może zostać kompletnie oszpecona przez zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się wcześniej jak w maju sraa. Chyba , że pracowali nad implementacją już od dawna , ale to mało prawdopodobne.Mają znacznie więcej problemów ze sterami by zajmować się sraa. Nowe stery 27x.xx gdzieś w połowie marca z konkretniejszymi poprawkami.

 

MLAA w gta4 działa bardzo słabo i nie ma co gitary zawracać tym czymś przy najmniej w tej grze.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jest lepiej niż bez MLAA. A w Full HD statyczny obraz był świetnie wygładzony, ruchomy już gorzej, ale to problem każdego trybu AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem chlodzenie na Accelero dla GTX470 i wczoraj zaobserwowalem podczas gry w wiedzmina, ze gorne wentyle wyciagaja dosyc cieple powietrze. W budzie musi teraz byc ladny piekarnik w porownaniu ze standardowym chlodzeniem Dołączona grafika Przynajmniej grafa po OC na 830/2000 ma max 60-62*C (tyle ze podstawka accelero jest strasznie chropowata i narazie siedze na AS5, zamiast IC Diamond 7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekiwać po takim chłodzeniu? Nie można mieć wszystkiego :wink: Oryginalne chłodzenie jest bardzo efektywne pod względem chłodzenia budy, bo wywala gorące powietrze na zewnątrz, robi to przy tym trochę nieudolnie o głośno, ale jak już pisałem nie można mieć wszystkiego. Wszystkie wielkie radiatory będą podgrzewać budę i tego niestety nie da się uniknąć. W ostatecznym rozrachunku zyskamy kilka stopni na gpu, a dostaniemy trochę na cpu :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...