Skocz do zawartości
Gość delavego

NVIDIA GeForce GTX 400 / GTX 500 / GTS 400 (Fermi) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Było, było... Bierzemy plik ze sterowników kompatybilnych z naszą kartą - NV_DISP.INF, szukamy w nim wpisów odnoszących się do GTX 460, czyli:

 

%NVIDIA_DEV.0E22.01% = Section004, PCI\VEN_10DE&DEV_0E22

%NVIDIA_DEV.0E22.01% = Section005, PCI\VEN_10DE&DEV_0E22

NVIDIA_DEV.0E22.01 = "NVIDIA GeForce GTX 460"

 

Teraz bierzemy pliczek NV_DISP.inf ze sterowników, które chcemy u siebie zainstalować i wklejamy do niego powyższe wpisy dokładnie w tych miejscach, w których były one w NV_DISP.inf z kompatybilnych sterowników i tyle, można instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam co jest fajnego w limitowanych edycjach middle endowych kart. Doplacac za jakas walizke i "wyselekcjonowane komponenty", jak pewnie w tej cenie mozna zassac 570 ;)

Jak dla mnie limitowane edycje to tylko High End GTX 580 etc.

 

Niektórzy kręcą na tych sprzętach WR. Jak się ma trochę zbędnego LN2 lub suchego lodu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, a czy było już wyjaśniane dlaczego nVidia nie dodaje tego w tym pliku?

i czy cokolwiek zyskujemy z tymi sterownikami?

 

Edit:

Są już 266.35 to nie będę nic kombinował

http://www.nvidia.pl/object/winxp-266.35-beta-driver-pl.html

 

Ale z tego co piszą to mi kompletnie nic to nie da ... jak podchodzić do zmian? Gram teraz w Mafie 2, NFS Pro Street, TDU ...

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem blok wodny do swojej GTX 460 i zrobiłem mały OC. Karta poszła na 900/1800, a pamiątki 2000 MHz, Core Voltage to 1060mV (używam MSI Afterburner). O ile 3D Smark 11, gry, Furmark działają bez problemów tak niepokoi mnie dźwięk wydawany z... no właśnie czego. Wiem, że to karta, dźwięk podobny jest do buczenia-rzężenia. Na 100% pochodzi on z gpu, słychać go tylko podczas intensywnego wyświetlania grafiki (3D Mark). Co to jest (wydaje mi się, że sekcja zasilania)? Jest to bezpieczne? Mogę dalej męczyć kartę i sprawdzić ile jeszcze MHz jej zostało?

 

Mój sprzet to:

Antec 650W TruePower

Asus P6T SE

Core i7 920 (niekręcony)

3GB DDR3 Geil 1600MHz

EVGA GTX 460 1GB

Edytowane przez adam1415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się trochę pocieszyć:

Podobnie jak na filmie mam czasem w NFS PS - artykule Granie z użyciem układu zintegrowanego? :: PCLab.pl zwalają winę na kartę / sterowniki --> skoro u mnie pozostałe gry i testy karta graficzna przechodzi to to też może być kwestia sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem GTX570 od ASUSA już teraz chcem się podzielić tą radosną informacją :rolleyes:

 

Kartę zamierzam zwodować ciekawy jestem czy będzie bardzo odporna na podkręcanie, czy może nareszcie trafi mi się egzemplarz który zacznie współpracować w właścicielem :lol2:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bedzie 570 smigac z E8400 ?

 

ps, gratuluje zakupu świetnej karty

 

Tak jest, będzie śmigać z E8400 @ 4.2GH.

Najwyraźniej nie wszyscy mają tyle pieniędzy co Ty że stać ich jednocześnie na zakup GTX480 i procka i920.

 

Uważam że w moim przypadku lepiej wyjdę wymieniając starszego GTX260 na 570 niż E8400 na i5 czy i7.

  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, będzie śmigać z E8400 @ 4.2GH.

Najwyraźniej nie wszyscy mają tyle pieniędzy co Ty że stać ich jednocześnie na zakup GTX480 i procka i920.

 

Uważam że w moim przypadku lepiej wyjdę wymieniając starszego GTX260 na 570 niż E8400 na i5 czy i7.

 

Jak jeszcze zamierzasz korzystać z Win7 64bit to się pochlastasz :lol2: , na dzień dobry będzie miał takie dropy , że się w pale nie mieści. Taki już urok "dopracowanych" sterów od nv :lol2:

 

Optymalnym prockiem do kart nv zaczynając już od gts450 to kręcony i5.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 64 używam od półtora roku i jestem zadowolony.

Najbliższe kilka dni pokażą czy będzie progres w stosunku do obecnej karty.

Na GTX260 Metro2033 idzie płynnie przy DX10 1360x768 w wysokich detalach, liczę że GTX570 przy obecnej konfiguracji zapewni w tej grze podobną płynność przy 1920x1080.

Jak się coś odłoży kasy to pewno zmienię procka, choć myślałem o czymś z serii i5 7XX niż o i7 9XX.

Jak karta przyjdzie to dam znać jak się sprawuje.

  • Downvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 64 używam od półtora roku i jestem zadowolony.

Najbliższe kilka dni pokażą czy będzie progres w stosunku do obecnej karty.

Na GTX260 Metro2033 idzie płynnie przy DX10 1360x768 w wysokich detalach, liczę że GTX570 przy obecnej konfiguracji zapewni w tej grze podobną płynność przy 1920x1080.

Jak się coś odłoży kasy to pewno zmienię procka, choć myślałem o czymś z serii i5 7XX niż o i7 9XX.

Jak karta przyjdzie to dam znać jak się sprawuje.

 

Metro nie gniecie procka także mnie to nie dziwi , zapodaj przykładowo cod black ops będzie miał konkretne dropy , wystarczy przeskok na xp 32bit i wydajność wzrośnie do 100%.

 

Ps. darujcie sobie minusy jak nie ma pojęcia w temacie :wink:

 

Może pokazać wyniki to przestaniesz dawać minusy pajacu :lol2:

Edytowane przez sideband
  • Upvote 7
  • Downvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja kliknąłem na (-), więc możesz oszczędzić słów pod moim adresem.

A w temacie nie każdy od razu wszystko wie - dla mnie po to jest forum żeby zaczerpnąć wiedzy od bardziej doświadczonych i wymienić poglądy na dane tematy. A tak swoją drogą to przeglądnąłem trochę testów i rzeczywiście karta z moim prockiem raczej będzie jak na wakacjach, zatem on też się kwalifikuje do wymiany, ale na tę wymianę będę musiał poczekać, z tego co przeczytałem to pewno kupię coś na podstawce 1155.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że to nie Ty :D , kilku takich.... uwielbia dawać minusy , a pojęcia nie mają :lol2:

 

Chciałem tylko Cie przestrzec/poinformać i żebyś był przygotowany na to o czym pisałem wyżej. Nie jest to odosobniony przypadek tylko norma :wink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyszła, 3D Mark 2011 mam już za sobą nie ma rewelacji ani w uzyskanych pkt ani w tym co zobaczyłem (4498) - 2000 i 2001 to były naprawdę świetne 3D Marki.

Odpaliłem jeszcze HEAVEN i to jest mark na który czekałem od lat, cieszy oko i przy okazji nie daje odsapnąć karcie.

Wygląda na to że mój niegdyś naprawdę szybki procesor powoli przechodzi do lamusa :unsure:

Zobaczę jeszcze jak karta się kręci, z czystej ciekawości bo z tym CPU choćby się przekręciła o 100% to pewno wiele więcej nie zwojuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam postawionego XP tak na wszelki wypadek jakby się W7 wysypał :wink:

 

Jestem już po wstępnych testach kartę testowałem tylko w 3D Mark 2011.

Muszę przyznać że OC pamięci prawie wcale nie wpływało na wynik, czego nie można powiedzieć o GPU.

I tak karta zdaje mi się ma przeciętne OC, narazie uzyskałem:

 

GPU - 910/1824 (1,075V)

MEM - 4600 (więcej nie dało się w programie Asusua)

 

Aż dziwne że RIVA TUNER nie widzi karty i nie ma opcji ani do OC ani do monitorowania temp, zegarów itp.

 

Qrcze ale się przyzwyczaiłem do ciszy na WC, kartę koniecznie muszę zwodować :lol2:

 

Poniżej malutki jpg z testów.

Temperatura karty zaraz po skończeniu testu wynosiła równo 70 stopni.

 

sideband - jutro przeprowadzę jakieś porównanie na XP ale chyba będzie potrzeba wybrać coś na DX10 i coś to da się odpalić na obydwu systemach - może smak 06.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za "wodowanie" karty i... zonk :mur:

Firma ASUS trochę pokrzyżowała mi plany używając do przykręcenia chłodzenia śrub 6-gwiazdkowych, śrubki zdaje mi się że są w rozmiarze T6, mam w domu kpl takich śrubokrętów, ale rozmiar zaczyna się od T10 i zdaje się być o wiele za duży, będzie konieczność zakupu mayłch śrubokrętów gwiazdkowych. Ciekawe jak sytuacja wygląda u innych producentów.

Poniżej dla zainteresowanych zamieszczam foto częściowo rozebranej karty.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...