Skocz do zawartości
Maniakalny

Obudowy Maniaka, Itx, Matx, Sff, Itp Itd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Villentretenmerth

@maniakalny

 

Super projekcik :)

 

Takie niepozorne "coś" z duszą.

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie ale ta płytka drukowana to została przez ciebie wykonana, albo z czego ona jest wymontowana?

Lol, Ty pytasz o płytę główną? :D

 

Przecież napisał że to Zotac 630i-ITX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maniakalny nawet mobasy w domu robi :lol2: nie wiedziales?

Karty graficzne widziałem jego autorstwa :-D A tak poważnie co to jest?

 

Edit:

 

Mi nie chodzi o mobo, tylko o tą płytkę obok zasilacza laptopowego na tym zdjęciu.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kupiony zasilacz razem z obudową a a sprawa że pewnie by sobie sam naklejki RoHS (lutowanie bez ołowiowe czy jakoś tak)

 

A co do grafiki to daj linka

 

Widziałem już takich kolesi którzy całego kompa sobie na pająka zrobili :P

KOMPUTER NA PAJĄKA://http://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...UTER NA PAJĄKA

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kupiony zasilacz razem z obudową a a sprawa że pewnie by sobie sam naklejki RoHS (lutowanie bez ołowiowe czy jakoś tak)

 

A co do grafiki to daj linka

 

Widziałem już takich kolesi którzy całego kompa sobie na pająka zrobili :P

KOMPUTER NA PAJĄKA://http://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...UTER NA PAJĄKA

 

ooo stary , co ty piszesz , bo nie kumam kompletnie :D zero ladu i skladu

 

to jest obudowa zasilacza wraz z bebechami

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do siatki, nie chce mi sie juz kombinować, pozostawiam to przyszlemu wlascicielowi

 

w budzie slyszalny jest tylko dysk, ja bez scythe quiet drive nie wysiedze przy kompie dlugo, dlatego musze zrobić bude na 3,5" dysk jak dla siebie bede robił :)

 

PS

za nie dlugo sesja z modelką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś sprzedawał?

No raczej na pewno tak, i z tego co widzę to będzie sprzedaż hurt po detalu :-P . Tylko ten zotac podrożał cholernie od stycznia (100zł!!!) :mad:

@ Maniakalny

mógłbyś pomierzyć ile musiałaby mieć obudowa szerokości z ninją? Może udałoby się wygospodarować miejsce na zasiłkę mATX i sqd 2,5"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to powstanie taka skrzyneczka 20x20x30 i już takie fajne nie będzie xD

a dlaczego taka duża? raczej ninja powinna zmieścić się w "budce" 185x185x195, a wolne miejsce obok radiatora można by przeznaczyć na zasiłkę i sqd. ew. zamiast ninji zamontować TR u 120 a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś sprzedawał?

 

Nie, nie chcę kupić ;)

wstepnie bylo sprzedane zanim zostalo zrobione B-)

No raczej na pewno tak, i z tego co widzę to będzie sprzedaż hurt po detalu :-P . Tylko ten zotac podrożał cholernie od stycznia (100zł!!!) :mad:

@ Maniakalny

mógłbyś pomierzyć ile musiałaby mieć obudowa szerokości z ninją? Może udałoby się wygospodarować miejsce na zasiłkę mATX i sqd 2,5"?

a dlaczego taka duża? raczej ninja powinna zmieścić się w "budce" 185x185x195, a wolne miejsce obok radiatora można by przeznaczyć na zasiłkę i sqd. ew. zamiast ninji zamontować TR u 120 a

kostka o boku 18-20cm jest realna :)

wszsytsko zalezy od tej zasiłki, nie pamietam jakie ona miała wymiary

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obudowa miodzio - ciut większa niż klasyczny napęd CD.

Gratulacje udanego projektu i wykonania.

 

Co do konfigu to mam coś podobnego:

-Zotax nForce 610i (integra GF7050 w biosie opcja podkręcania GPU - 3DMark 2003 - ok 1700pkt)

-procek E5200

-2x1GB

-80GB HDD (ATA 3.5cala)

-DVD-RW

-zasilacz miniATX Seasonics 145W (9.99 zł allegro)

 

Tylko obudowa mATX (35x35x15cm)jest dwa razy większa od Twojej (ale mniejsza niż ATX)

Chciałem sam wykonać obudowę ale brak czasu i pomysłu skłonił mnie do kupna gotowej budy za 40zł.

 

Co do płyty głównej:

Jak dla mnie jest miodzio - dla mało wymagających użytkowników jest wystarczająca w 100%.(NFS U1, U2, ColinMcRae 04, FarCry1 - bez problemów)

Procek chodzi na standardowych 2x2.5GHz i standardowe V core, próba podkręcania - bez problemów 3GHz bez zmiany v-core.

Włączone zarządzanie energią w windzie daje że przy małym obciążeniu procek chodzi na 1.2GHz z obnizonym v-core

 

Pobór prądu ciut wiekszy niż Atom Intela - ale wydajność dużo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obudowa miodzio - ciut większa niż klasyczny napęd CD.

Gratulacje udanego projektu i wykonania.

 

Co do konfigu to mam coś podobnego:

-Zotax nForce 610i (integra GF7050 w biosie opcja podkręcania GPU - 3DMark 2003 - ok 1700pkt)

-procek E5200

-2x1GB

-80GB HDD (ATA 3.5cala)

-DVD-RW

-zasilacz miniATX Seasonics 145W (9.99 zł allegro)

(...)

ooo nie sądziłem ze ktoś posiada 610i :unsure:

probowałes odpalać film w full HD na niej?

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowałes odpalać film w full HD na niej?

jeszcze nie - musiałbym gdzieś w necie poszukac i zassać - może jakiś link żebym nie musiał długo szukać.

Czy monitor 19cali 1280x1024 pozwoli na fullHD - chyba nie bo tam potrzeba 1920x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie - musiałbym gdzieś w necie poszukac i zassać - może jakiś link żebym nie musiał długo szukać.

Czy monitor 19cali 1280x1024 pozwoli na fullHD - chyba nie bo tam potrzeba 1920x1050

3235999[/snapback]

Zazwyczaj jestem powściągliwy jesli chodzi o komentarze produkcji Maniakalnego. Ale ta obudowa robi rzeczywiście wrażenie. Respect.

dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitormoze być nawet 14" mono, wazne zeby po uruchomieniu bylo widac czy obraz tnie czy dziala płynnie i jakie mniej wiecej jest uzycie procesora

Nic sie nie tnie, idzie płynnie a użycie procesora w okolicach 35-39% (jeden rdzeń tylko) a, że nie przekroczyło 50% to procesor chodził w trybie oszczędzania energii czyli 1.2 Ghz Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarsonPoland

ale kto tyle da z napęd? osobiście już wolałbym zewnętrzny napęd na usb podpinany w razie potrzeby.

w agito jest za 219zł, cena w sumie nie taka zła, chociaż jakbym uzywał napedu czesto pewnie bym kupił, ale jak uzywam go raz w roku to z kablami moge sie dluzej pomęczyc ;)

 

Jeżeli już to jakiś napęd laptopowy. Trzeba by zrobić obudowę deczko wyższą, czy szerszą ( zależnie od perspektywy ;) ) i napęd umieścić pod mobo.

dokładnie

naped za mobo i buda bylaby szersza o okolo 15mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wrzuciłem nowe fotki

A tak poza tym buda spakowana i leci do nowego wlasciciela w poniedziałek :sad:, ale na osłode zamówiłem sobie dzis pico psu + nowe mobo zotac 9300-itx wifi :D :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wrzuciłem nowe fotki

A tak poza tym buda spakowana i leci do nowego wlasciciela w poniedziałek :sad:, ale na osłode zamówiłem sobie dzis pico psu + nowe mobo zotac 9300-itx wifi :D :plum:

 

A gdzie ta modelka??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...