Skocz do zawartości
LPKorn3324

S.t.a.l.k.e.r. Call Of Pripyat

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym forum czytalem ze nowy Stalker w pierwszej niejako mapie zawiera lokacje 3-4 x wieksze

niz poprzednie wydania ,tylko lekkkie doczyty i mozna 25-30 minut z buta przed siebie nonstop isc ?

Moze to ktos potwierdzic ??

 

Dołączona grafika

 

Ponoc na tej mapie na Radku 4890 wszystko max od 150 do 300fps ?? sciema jakas czy cus ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem grę. Pomimo, że mój rosyjski nie jest może native, wszystkie części kupiłem właśnie w rosyjskiej wersji. Po zmaganiach z niedorobiona wersją CS (podobnie jak tu grałem 2 dni po premierze) zostałem pozytywnie zaskoczony. Przez całe 3 dni rozgrywki gra nie wysypała mi się ani razu. Dodatkowo nie odnotowałem żadnego większego błędu, czy debilnie napisanego skryptu. Prawdopodobnie zrobiłem wszystkie questy poboczne i jedyny bug jaki napotkałem to, że podczas handlowania z innymi stalkerami (zwykłymi NPC nie handlarzami) czasami zabierali mi "za darmo" broń trzymaną w prawej ręce. Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale po skończeniu głównego questa można grać dalej.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Moje uwagi:"

1. Mapa podzielona jest na 3 obszary: Składowisko, okolice fabryki jupiter oraz Pripyat. W każdej lokacji jest jedna "baza wypadowa", gdzie można się przespać, naprawić sprzęt i uzupełnić zapasy. Jedyny sposób jaki odkryłem do poruszania się pomiędzy obszarami to specjalni stalkerzy (wydaje mi się, że jeden na obszar), którzy biorą za taką usługę nie małą kasę. Te screeny które pojawiały się w sieci z takimi ciemnymi tunelami i pociągami to tunel łączący podziemia fabryki Jupiter z Pripyat. Tą lokację można odwiedzić tylko raz (tak mi się wydaje) jako część głownego questa. Dalsze podróżowanie do Pripyat odbywa się właśnie za pomocą stalkerów przewoźników.

2. Gra jest krótka. Lokacje choć może większe, to z uwagi na ich niewielką ilość, całkowity obszar jest porównywalny do poprzedniej części.

3. Spodobała mi się mała zmiana zasad modyfikacji ekwipunku. Modyfikacje zostały podzielone na 3 rodzaje ( w zasadzie 4) i do dokonania każdej z nich potrzebujemy dostarczyć technikowi inny zestaw narzędzi. Odbywa się to tak, że "goły" technik może zrobić tylko modyfikacje pierwszego poziomu. Następnie zleca nam quest na dostarczenie zestawów narzędzi (do prostych modyfikacji, złożonych modyfikacji i kalibracji). Po dostarczeniu każdego zestawu dostępne są nowe modyfikacje. Wyjątkiem są pancerze, gdzie np. w egzoszkielecie i SEVA dwie modyfikacje z ostatniego rzędu mogą zrobić tylko naukowcy z bunkra.

4. Rodzajów broni jest tyle samo co w CS, ale pancerzy chyba mniej. No chyba, że są gdzieś pochowane. Zetknąłem się tylko z jednym rodzajem SEVA i egzo, a w poprzednich częściach były chyba po dwa rodzaje.

5. Artefakty występują tyko w anomaliach i niektóre przemieszczają się po anomalii utrudniając ich złapanie. Ponadto spawnują się co pewien czas nowe.

6. Zła wiadomość dla ludzi lubiących zbierać wszystko i sprzedawać. Żeby można było sprzedać znalezioną broń, musi być ona w dobrym stanie inaczej nikt jej nie kupi. Naprawienie broni do stanu idealnego kosztuje tyle, że po jej sprzedaniu jest się w plecy. W sumie mi się to podoba, bo gracz skupia się na szukaniu artefaktów, a nie noszeniu 15 sztuk AK74.

7. Co do wymagań sprzętowych to mogę tylko napisać, że na i7 920@4GHz i GTX285 próbowałem z początku odpalić na 1920x1200 ,ale po chwili gry zmieniłem monitor na 19" i 1280x1024. Przy takiej rozdzielczości grało się już przyjemnie. Na zrobienie testów nie wpadłem.

 

Edytowane przez ChamRyszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem grę. Pomimo, że mój rosyjski nie jest może native, wszystkie części kupiłem właśnie w rosyjskiej wersji. Po zmaganiach z niedorobiona wersją CS (podobnie jak tu grałem 2 dni po premierze) zostałem pozytywnie zaskoczony. Przez całe 3 dni rozgrywki gra nie wysypała mi się ani razu. Dodatkowo nie odnotowałem żadnego większego błędu, czy debilnie napisanego skryptu. Prawdopodobnie zrobiłem wszystkie questy poboczne i jedyny bug jaki napotkałem to, że podczas handlowania z innymi stalkerami (zwykłymi NPC nie handlarzami) czasami zabierali mi "za darmo" broń trzymaną w prawej ręce. Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale po skończeniu głównego questa można grać dalej.

Mozesz podac jaki masz sprzet, jaka rozdzielczosc, detale i jak wyglada sprawa z fps? Moze jakies screeny na zachete rowniez? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie oczekuj cudow w pelnej wersji wzgledem "demka":lol:

Pisałem już wszcześniej że cudów nie oczekuje a trailery, które krążą przed premierą każdego stalkera biorę z przymrużeniem oka ;)

btw

to jest niby SOC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem gre po rosyjsku ;0 język który trenuje od gimnazjum, jednak nie mogę odpalić gry ponieważ monitor wyświetla mi ze nie obsługuje tej rozdzielczości ;0 posiadam monitor Gateway FPD2275W rozdzielczość 1680x1050, Windows 7 7600RTM 64bit, szukałem pliczku z configiem gdzie można ręcznie zmienić rozdziale jednak nie mogę owego znaleźć proszę o pomoc. Jak wymusić rozdzielczość która mój monitor obsłuży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu to userow kupilo tege Ruskiego Stalkera ;)

 

Niech sie ktos wypowie czy prawda jest ze w tej Ruskiej wersj i zablokowane jest pare bajerow w opcjach grafiki

miedzy innymi :

Detailed Textures

i cos z Paralaxem ??

 

Tyle po rusku wyczytalem na ichszym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Czy skoro w Rosji gra jest juz oficjalnie to co?

Oni graja w BETE? :D

Grafika jest koszmarna, krok w tyl doslownie. Sczegolowosc terenu, dystans rysowania, jakosc cieniowania poprostu lezy i kwiczy.

Gra niby ustawiona na max.

Chodzi owszem bardzo szybko, do tego ciesza oko filmiki na poczatku ATI/AMD (a nie czesty to widok).

Ale przy takiej grafice to faktycznie nie problem uzyskac zadowalajaca predkosc.

Maxymalne detale wszystkiego wygladaja jak CS na "polowie" ustawien.

Mam ja zza wschodniej granicy, przywieziona przez znajomego i dograne te smieszne tlumaczenia na angielski.

Bo rosyjskiego niestety nie znam wogole :(

Moze to tlumaczenie cos jest winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. gra wydana na wschodzie jest finalną, nie posiada za bardzo błędów, jest stabilna, przejrzyj rosyjskie fora to się przekonasz.

2. jezeli masz słabszą grafikę i działa ci szybciej niż CS tzn, że nie potrafisz ustawić opcji. U mnie wygląda to tak jak CS (+ kilka lepszych tekstur/modeli) i działą mniej więcej jak CS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. gra wydana na wschodzie jest finalną, nie posiada za bardzo błędów, jest stabilna, przejrzyj rosyjskie fora to się przekonasz.

2. jezeli masz słabszą grafikę i działa ci szybciej niż CS tzn, że nie potrafisz ustawić opcji. U mnie wygląda to tak jak CS (+ kilka lepszych tekstur/modeli) i działą mniej więcej jak CS.

Wszystkie suwaki maxymalnie w prawo, wszystkie opcje hi/ultra.

Chyba ze naprawde jakis zonk w tlumaczeniu jest ;)

Ale jak w starych stalkerach im nizej w rozwijanym okienku opcja tym wyzszy jej detal. I tak mam ;)

 

Karta to R4850 512mb, reszta kompa tez nie taka znow slaba (e5200@4GHz, 4gb ram)

Ogolnie nie widze zadnych zmian jak bym nie ustawil grafiki, jedynie na rozdzielczosc reaguje.

Chyba obadam czy przypadkiem to zangielszczenie nie nadpisalo jakis configow i nie ustawilo im read-only.

Bo pomyslu innego nie mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja pogrywam... wciąga mnie ten STALKER powoli i skutecznie

(tym bardziej że w Czarnobylu i Prypeci byłem osobiście...)

 

ale mam pytanie - czy ktoś tłumaczy lub wie czy wyszło lepsze tłumaczenie na angielski nowego Stalkera?

bo to co jest to na szybko puszczone przez GoogleTranslatora i niestety cięzko zrozumieć, co psuje zabawę...

 

ma ktoś namiar na lepsze angielskie tłumaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karaczan - mówię jak jest, u mnie wygląda to tak samo dobrze jak w CS. czysta rosyjska wersja.

 

I wyjaśniła się cała sprawa z opóźnieniem światowej wersji.

 

Wersja multi-lang pojawi się w lutym 2010, niemiecka w listopadzie 09'.

 

Dlaczego gra na świecie pojawi się ~5 miesięcy po premierze rosyjskiej? GSC twierdzi (poniekąd) słusznie, że okres październik-styczeń to wysyp dobrych gier i nie chcą odbierać sobie nawzajem rynku. Bzdura jakiej dawno nie słyszałem. Owszem jest w tym prawda jeżeli mówimy o grach multi-platformowych/bardzo "komercyjnych" ale po stalkera przecież nigdy nie sięgał przeciętny odbiorca nowego NFS'a czy Simsów! Tak więc producent woli opóźnić premierę niemalże o pół roku po to by dać szansę grze na sprzedaż. A ja powiem jak prawdopodobnie będzie. Info to odbije się mocno na scenie i w ciągu 4-8 tygodni powstanie poprawny angielski plik lokalizacyjny i tak oto w lutym GSc co najwyżej będzie liczyło straty i głupotę swojej decyzji niż sprzedane kopie.

 

ps. Niemiecki wydawca słusznie uznał, że GSC gada głupoty i grę puści w środku sezonu gwiazdkowego, a gra się najpewniej sprzeda. Ehh wschodnia mentalność....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...