Skocz do zawartości
Makchiavelli

Tragiczny Pożar W Kamieniu Pomorskim, A żałoba Narodowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Tragiczny pożar w K. Pomorskim i prezydent ma ogłosić żałobę narodową! No to są JAJA choć nie ładnie w związku z tą sytuacją tak mówić.

Po raz kolejny dwóch ..., a w tym przypadku JEDEN ... udowadnia, że ich mottem życiowym jest "Po trupach i do przodu!".

Z całym szacunkiem dla ofiar i rodzin tej tragedii ale przed chwila czytałem, że od piątku na drogach zginęło 25 osób! No to co z nimi? W tej sytuacji te ofiary z K. Pomorskiego staja sie jeszcze wiekszymi ofiarami, bo pół Polski na nie może klnąć, ze przez nie żałoba w kraju. Niby od północy dzisiaj ale ...? Czy ten ... widzi tylko swój koniec nosa? Dzis są róznie imprezy, WESELA, koncerty itp. Sory jak, kogos urazilem no ale nie mam sily. Ktora to juz zaloba za jego kadencji? Tusk też nie wiem po co tam pojechal? Co Oni moga w takiej sytuacji? Nawet Policje tam pewnie strazacy przeganiaja bo maja robote, a tu jeszcze Tusk.

Oczywiscie wspolczucie dla ofiar. [*]

Mowie od razu, ze nie pisze tego, bo organizuje jakas impreze albo cos. Po prostu mnie to rozdraznilo.

Jak Wy na to patrzycie?

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że cała idea żałoby narodowej to jedna wielka pomyłka, to normalne że ludzie giną, tu 25 osób a w tym samym czasie 1000 w innym końcu świata, i co z tego? Żałoba to powinna być prywatna sprawa rodzin osób zmarłych, nie jak w Polsce "wymuszona" szopka.

Edytowane przez papillon86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałoba to już taki zwyczaj?

Ktokolwiek nie byłby prezydentem żałobę by ogłosił.

Co do reszty to jesteś troolem z pclola?

No dokładnie, za czasów ostatniego rządu to już taki zwyczaj :lol:

Dla mnie to żałosna zagrywka i nic więcej.

A co do określania kogoś trollem - spójrz wpierw na siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kogo zalowac z tego co czytalem to byl hotel robotniczy w ktorym mieszkal margines spoleczny, pewnie denat sie wylal na niedopalka i poszlo z dymem.

Wspaniałe podejście do ludzi.

Gratulacje :lol:

 

ps

Choć za "żałobą" się nie opowiadam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zakończyć tą dyskusję jeśli macie się zamiar obrzucać mięsem. Nikt co prawda nie musi tego czytać, ale są święta i ludzie zluzujcie trochę. Kto mieszkał w tej kamienicy to inna sprawa. Są ofiary po części przez niedbalstwo mieszkańców jak i właściciela. Prezydent Polski ogłosił żałobę, bo taki jest zwyczaj. Chociaż zgadzam się po części, że z tego jedna wielka szopka pod publikę. W ciągu tygodnia na drodze ginie więcej ludzi i o tych też nie powinno się zapominać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeksz - ludzi. Tylko tyle i az tyle.

 

IMHO Kaczynski zdecydowanie naduzywa zaloby narodowej. Rozumiem takowa po smierci JPII, zrozumiem po smierci Walesy itp. - bo to sa osoby wybitne, ktore zdarzaja sie raz na X pokolen, i ktore na stale zapisza sie na kartach historii. I wlasnie do podkreslenia ich, hmm, rangi/wagi (nie wiem, jak to dobrze nazwac) wprowadza sie zalobe narodowa. I to powinno IMHO wyczerpywac zakres stosowania zaloby narodowej (+ew. jakies wielkie kleski zywiolowe).

 

Z calym szacunkiem dla ofiar tej tragedii, ale nie widze powodu, dla ktorego powinnismy ich zalowac z urzedu. POmodlmy sie za nich, dajmy pieniadze czy jakies rzeczy organizacji charytatywnej na pomoc rodzinom ofiar, jesli taka wola. Ale dlaczego odgornie wymusza sie na nas wyrzuty sumienia? Czemu inni maja cierpiec razem z ofiarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi ma rację

 

Przez nadużywanie stan "załoby" cały czas traci na swojej powadze - coś jak promocje w supermarkecie. Cały czas promocja - tutaj cały czas żałoba. Przestanie (już przestała?) być czymś wyjątkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałoba powinna być w każdy poniedziałek po kolejnym tragicznym weekendzie na grogach.

+1. A wykres piotrjancy jest bardzo wymowny.

 

OK, koniec OT z żałobą - ma zostać wszczęte śledztwo, ponieważ strażacy, zamiast ratować ofiary, wynosili rowery Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydarzyła się rzecz tragiczna, biedni ludzie spłonęli. To jestem w stanie zrozumieć i uważam, że to bardzo smutna sprawa, ale nie jest ona tej wagi, aby wprowadzać żałobę narodową.

Pan K. stworzył sobie okazję do wchodzenia w [gluteus maximus] co niektórym wyborcom, na których taki stuff działa. Przykre jest także, że Tusk również bierze w tym udział.

Krótko:

Żałoba i kaczor zdecydowanie na minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momecie termin "żałoba narodowa" stracił jakiegolwiek znaczenie. Nie wiem czy jest ogłoszona bo "należy współczuc" czy pod publiczke. Czy znarł ktoś wybitny czy to był kataklizm????!!!!

 

Jak mam spółczuć tym osobom jesli nawet ich nie znałem i nie pomoge im w żadne sposób. Nie przywróce im życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałoba powinna być w każdy poniedziałek po kolejnym tragicznym weekendzie na drogach.

Podpisuję sie pod tym obiema rękoma. 

 

Jak równiez po złapaniu 1500 potencjalnych zabójców na drogach.......

 

Żaloba norodowa w tym przypadku to jest zagranie pod pispubliczkę. Smutne jest mówić o tym ale tak jest, populizm w najczystrzej formie. 

 

 

Sam przyjazd prezydenta to też własnie zagranie takie troszkę dziwne. Rozwaliło mnie to że prezydent ma pretensje do Tuska i rządu że go nikt nie poinformował.....  :damage_wall:

 

Natomiast premier według mnie powininien w takim przypadku się pojawić na miejscu. Premier ma większe pole manewru w przypadku takich tragedii. 

 

Co do wypowiedzi w stylu że co mnie menelstwo obchodzi które tam mieszkało i zginęło......... tego komentować nie będę. Na marginesie pytanie jest takie czy znał i jest pewien że tam 100% menelstwa mieszkało?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zgadzam się z większością - ogłaszanie żałoby narodowej, to kolejny idiotyczny pomysł naszej wspaniałej władzy... zginęli ludzie trudno - można ich co najwyżej uczcić minutą ciszy, ale po kiego robić kolejny raz cyrk z cyklu "cała Polska w żałobie". Kolejnym wkurzającym faktem będzie/jest zachowanie mediów - zaczną się durne artykuły/programy/wywody ekspertów, jasnowidzów, księży, zakonnic, cioci Heli z naprzeciwka i Bóg wie kogo jeszcze odnośnie tego co się stało, jak się stało, jak można było tego uniknąć, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym wkurzającym faktem będzie/jest zachowanie mediów - zaczną się durne artykuły/programy/wywody ekspertów, jasnowidzów, księży, zakonnic, cioci Heli z naprzeciwka i Bóg wie kogo jeszcze odnośnie tego co się stało, jak się stało, jak można było tego uniknąć, itp...

Dlatego prze jakieś dwa dni nie będę oglądał TVN24 bo robią z igły widły...

 

Gdy wydarzyła się tragedia w Niemczech, gdzie koleś pozabijał uczniów i parę jeszcze innych osób to TVN24 przeżywał to tak jak by wydarzyło się to u nas, wielki czarny napis na żółtym tle, telefony, wywiady, poważne miny dziennikarzy, koniec świata..., ok ok tylko gdyby tego typu tragedia wydarzyła się w Polsce to jestem ciekaw czy jakaś duża niemiecka stacja informacyjna by tak samo przeżywała/komentowała to co u nas w kraju się stało, a jestem pewien że nie.

 

A co do Kaczora to czekam aż mu się kadencja skończy, jeszcze chyba rok, on to ma chyba wykaz ile musi być trupów by ogłaszać żałobę narodową, jeśli zginie więcej niż 10 osób ogłosić, jeśli zginie 9 to nie ogłaszać.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny pożar w K. Pomorskim i prezydent ma ogłosić żałobę narodową! No to są JAJA choć nie ładnie w związku z tą sytuacją tak mówić.

Po raz kolejny dwóch Baranów, a w tym przypadku JEDEN dureń czyli Lech Kaczyński udowadnia, że ich mottem życiowym jest "Po trupach i do przodu!".

Z całym szacunkiem dla ofiar i rodzin tej tragedii ale przed chwila czytałem, że od piątku na drogach zginęło 25 osób! No to co z nimi? W tej sytuacji te ofiary z K. Pomorskiego staja sie jeszcze wiekszymi ofiarami, bo pół Polski na nie może klnąć, ze przez nie żałoba w kraju. Niby od północy dzisiaj ale ...? Czy ten czubek widzi tylko swój koniec nosa? Dzis są róznie imprezy, WESELA, koncerty itp. Sory jak, kogos urazilem no ale nie mam sily. Ktora to juz zaloba za jego kadencji? Tusk też nie wiem po co tam pojechal? Co Oni moga w takiej sytuacji? Nawet Policje tam pewnie strazacy przeganiaja bo maja robote, a tu jeszcze Tusk.

Oczywiscie wspolczucie dla ofiar. [*]

Mowie od razu, ze nie pisze tego, bo organizuje jakas impreze albo cos. Po prostu mnie to rozdraznilo.

Jak Wy na to patrzycie?

Trudno mi ocenić decyzję o żałobie bo do tego celu musiał bym określić kryteria jakie powinny obowiązywać.

Dużo łatwiej przychodzi mi ocena takiego posta bo ma czysto polityczny podtekst i praktycznie żadnej treści poza

wyeksponowaniem niechęci do prezydenta i jego brata pod byle pretekstem w formie obraźliwej i żle świadczącej o intencjach autora.

 

A kogo zalowac z tego co czytalem to byl hotel robotniczy w ktorym mieszkal margines spoleczny, pewnie denat sie wylal na niedopalka i poszlo z dymem.

Nie masz obowiązku ubolewać ale w obliczu śmierci wielu rodzin i dotkliwie poparzonych przebywających w szpitalu (w tym dzieci)

lepiej zachować milczenie niż wypisywać bzdury nie wiadomo po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z zaloba narodowa jest jak z tym tematem...nie potrzebna...

Jestem ciekaw czy pomoc narodowa w postaci panstwa zakonczy sie tak jak przy okazji hali katowickiej oraz tych z autokaru pod Grenoble - ogloszono , licytowano sie kto da wiecej - nic nie dostali.

 

Swoja droga - widzial z Was ktos wypowiedz typa z urzedu miasta czy cos takiego? "W nagrode tam nie mieszkali". To moze on "za kare" sam sie do robotniczego przeniesie bo "takie som realia".Zenujace , zglaszali problem kilkukrotnie - zlano na to , a teraz robia szopki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modlitwami i uzalaniem sie, swiata nie zbawisz. Stalo sie no i co z tego , codziennie ludzie umieraja w wypadkach , na zawaly, udary, AIDS, morderstwa i nikt żałoby nie wprowadza. Wypadki sie zdarzaja i chodza po ludziach.

 

Fajnie bylo gadanie w tv ze strazacy nie wiedzieli co robic i ze ludzi nie ratowali. Smiech na sali. Pierwsza zasada ratownictwa to bezpieczenstwo wlasne boisz sie o wlasne zycie nie wchodz a widac ze ladnie sie palilo wiec nie ryzykowali.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Modlitwami i uzalaniem sie, swiata nie zbawisz. Stalo sie no i co z tego , codziennie ludzie umieraja w wypadkach , na zawaly, udary, AIDS, morderstwa i nikt żałoby nie wprowadza. Wypadki sie zdarzaja i chodza po ludziach.

 

Fajnie bylo gadanie w tv ze strazacy nie wiedzieli co robic i ze ludzi nie ratowali. Smiech na sali. Pierwsza zasada ratownictwa to bezpieczenstwo wlasne boisz sie o wlasne zycie nie wchodz a widac ze ladnie sie palilo wiec nie ryzykowali.

Sluchales co swiadkowie mowili ? Strazacy w momencie , gdy ludzie LAPALI Z OKIEN SKACZACYCH lazili w ta i tamta nie wiedzac co robic - ludzie krzyczeli im , ze tam skacza. Zreszta , jeden swiadek - kolo 20 mial - to samo mowil co i inni , ktorzy pomagali w lapaniu.

 

Swoja droga , tak czytam Ciebie i sie zastanawiam czy Ty masz szacunek :

a - do zycia

b - do ludzi

Obys sam kiedys w takim "hotelu" nie musial zamiekca , bo rozne wypadki chodza po ludziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zycia i ludzi to mam duzy bo bede je ratowal. A jak ich bylo 6 na poczatku pozaru to i najlepsi nie dali by rady. I watpie zeby sie motali. Swiadkowie stali z boku i widzieli swoje a strazacy dzialali wg swoich procedur i robili swoje. Motali sie bo zabezpieczali teren pożaru a nikt o zdrowych zmyslach nie rzuca sie w zywy ogien to nie hollywood.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadajmy się na temat akcji strażaków jak nie mamy zielonego pojęcia o ich pracy tj. procedurach w takich wypadkach, polecam lekturę tego tematu: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12881.0.html

 

ps.

http://www.strazkamien.pl/Samochody.html

http://www.remiza.com.pl/news/1148/Kamien_...dojsc_____.html

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...