Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz różnicę między 1.3v, a np 1.5v ? :]

 

Chociaż to też zależy od tego jak się karta będzie skalowała i czy PWM da rade z takim napięciem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, w ogóle nie ma o co się martwić, chłopcy są zdolni, podołają wszystkiemu ;) W którejś relacji z OC turnamentu Ryba zamieścił ciekawą fotkę (wlutowane dodatkowe dwie fazy zasilania do GTX260) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem skąd weżmiesz sobie te mosfety i cewki , nie wiem czy wogóle w europie byś dostał te mosfety. Poza tym akurat gtx260 nie brakuje powera w sekcji - gtx260 3X40A , gtx280 5x30A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pwm to nie ma co się martwić tylko o mosfety. Chyba , że mówisz o zabezpieczeniu przed za wysokim napięciem na wyjściu :wink:

Chodziło mi bardziej o brak ogólnego prądu na karcie. Podobna sytuacja jaka była w r9550/r9600. Czym bardziej kręcimy rdzeń, tym niżej pamięci trzeba ustawić. Tam rozwiązaniem był vddq mod, pytanie czy na tym radku by się dało coś takiego zrobić i czy potem by karta po paru dniach nie robiła puff ;)

 

Zabezpieczenia nie ma pewnie, takie coś to tylko NV stosuje w referencyjnych kartach (ot chociażby sytuacja z 9600GT referatem)

 

Heh, w ogóle nie ma o co się martwić, chłopcy są zdolni, podołają wszystkiemu ;) W którejś relacji z OC turnamentu Ryba zamieścił ciekawą fotkę (wlutowane dodatkowe dwie fazy zasilania do GTX260) :D

Taak. hipro czy ktoś tam z elity światowej... Powodzenia w zrobieniu czegoś takiego u siebie w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Tylko nie wiem skąd weżmiesz sobie te mosfety i cewki , nie wiem czy wogóle w europie byś dostał te mosfety. Poza tym akurat gtx260 nie brakuje powera w sekcji - gtx260 3X40A , gtx280 5x30A.

dostał, dostał, bez problemu :-)

 

Kwestia skilla :-D

 

a nazywało się to ustrojstwo GPU maximizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostał, dostał, bez problemu :-)

 

Kwestia skilla :-D

 

a nazywało się to ustrojstwo GPU maximizer

Ale co to ma być :lol: , prowizorka jak h... Ja to mówie , o normalnym dołożeniu mosfetów i cewek , ten maximizer to śmich na sali :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kosztach 512bit szyny mówi się od czasów 2900XT, który był drogi...

Zupełnie bezsensowne rozwiązanie w tej grupie cenowej kart.

Im szybsza pamięć tym szybciej pracuje teoretycznie wolniejsza szyna. Skoro dali DDR5 to przepustowość szyny znacznie wzrosła mimo, że jest tylko 128bit.

Szybsza szyna to większe koszty ale też większe zużycie prądu. Nie opłaca się skoro to samo dało się osiągnąć przez DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabą sekcję jeśli chcesz kręcić ekstremalnie. Do normalnego domowego oc (czyli ~900Mhz core, 1000-1100Mhz mem) sekcja jest wystarczająca ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabą sekcję jeśli chcesz kręcić ekstremalnie. Do normalnego domowego oc (czyli ~900Mhz core, 1000-1100Mhz mem) sekcja jest wystarczająca ;]

 

hehe slaba sekcja do ekstremalnego OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potaniało o 10$ a w agito o 10zł. Ale poczekajmy tydzień, dwa i będzie po 350.

Jeśli za 350zł będzie można kupić te karty to CF z tego będzie bardzo opłacalne. Dobre OC plus niski pobór prądu da nam świetne karty do łączenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli ceny dalej będą spadały to sprzedaje 4850 i biore 2x4770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za 350zł będzie można kupić te karty to CF z tego będzie bardzo opłacalne. Dobre OC plus niski pobór prądu da nam świetne karty do łączenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli ceny dalej będą spadały to sprzedaje 4850 i biore 2x4770.

wedlug tego serwisu HD4770 CF bije HD4890

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon...sfire,2288.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4 interesujące mnie gry 4890 przegrał w jednej (FarCry2), wygrał w Crysis, Gta4 i Stalker (oczywiście w wysokiej rozdzielczości, żeby grać w 1280x1024 wystarczy jedna 4770, nie widzę sensu dwóch, a w wyższych trybach zabraknie pamięci więc kupa) :)

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście jest już dostępna na zamówienie taka grafa: ASUS ATI Radeon HD4770 512MB DDR5/256bit TV/DVI PCI-E (750/3200) 520 zł

Warto brać, czy czekać aż zejdą ceny? Kolesie mówią, że to wersja 256bit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...