Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje hardmod.

 

To mnie troszke zmartwiles. 4770 po OC potrafi byc szybsze niz 4850, a na default roznie moze byc. Zamierzalem jednak kupic XfX 4770 - nie wiem czy teraz lepszym rozwiazaniem nie bedzie uzywka 4850 ale one tez chodza w graniach 350zl i przewaznie nie maja gwarancji, albo kilka miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z XFX BLACK u mnie rewizja C1 na 930/1050 wszystko przechodzi, może pamięci pójdą max 1060 bez art po lepszym schłodzeniu i rdzeń 935 ale to max bez lutowania. Ja dałem 330 zł za ta kartę i nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój power color tez bez zmiany napięcia idzie 930/1040

zwiększenie rdzenia oznacza zwieche, memki na 100% polecą wyżej< ale nie na moim chłodzeniu(ref)

zresztą podbijanie memek w smarkach juz nic nie daje na zwyłym v gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam z czarnym pcb xfx'a na rev. B3 i leci tylko 870/1080. Myślałem, że po zmianie chłodziwa przewoltuje zdeczko rdzeń i poleci jakieś konkretniejsze OC, ale widzę, że nici z tego będą.. Wgrałem bios od Top'a i faktycznie zmiana napięć w smart doctor jest fikcją, zabawa w RBE także ciach!o dała. Wycyckali nas z tymi kontrolerami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymieniłem zasiłke :)

po zwiększeniu napięcia na 1,1 V gpu poszedł 950/1100 ale temperatury są już spore, na memkach dochodzi do 73 stopni

 

takze zmiana napięcia u mnie działa, 70,5 GB/s to już nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Szafirka 4770 i nie sadzilem ze rowniez na szafirku chlodzenie jest glosne podczas uruchamiania kompa czy gier - wskakuje na wyzsze obroty. Jakie temp radzicie nie przekraczac? Narazie jestem zaskoczony gdyz mam 49C w idle. Jakie tempy graniczne na rdzen i memki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi tem jest coś dziwnego, na poczatku miałem w spoczynku 37/38 na rdzeniu

teraz mam juz 45/47 po włączeniu kompa ...dziwne

nic nie zmieniałem poza zasilaczem :D oczywiście na mocniejszy model niby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen przesmarowalem Arctic Ceramique. Gdybym mial AC5 pewnie byloby chlodzniej. Narazie krece same pamieci gdyz ponoc w tej karcie pamieci daja najwiekszego kopa. Rdzen 750mhz.

 

Pamieci mam Qimondy. Zapuscilem furmarka na 10min stability test , xtrem burning - 1280x1024 MSAA x4. Jezeli gram w 1650x1080 AAx4 to lepiej testowac w furmarku wlasnie na takich ustawieniach?

 

Troszke przycinalo tak jakbym ustawil podczas grania za mocne opcje?

 

Pamieci 1000mhz po 10 min xtrem burning GPU 70C, MEMIO 76C, SHADERCORE 70C. W furmarku zadnych zwiech, artefaktow nic. Fan 39% ( powyzej 50% dopiero cos slychac). Mozna uznac za stabilne? Sadze ze pojda wiecej ale MSI Afterburner ma ograniczenie do 1040. Wiecej nie dam.

 

EDIT 1280x1024 4x xtrem 15 min tempy niewiele wyzsze memki 1100mhz zadnych arty i zwisow - nie za latwo cos:D?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MSI Afterburner ma ograniczenie do 1040. Wiecej nie dam."

 

nie ma takiego ograniczenia tylko trzeba zrobić mały myk :)

jak ustawisz na maxa pamiątki, nic nie zmieniaj, zamknij program i otwórz go powtórnie , powinno zadziałać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ustawilem pamiatki GPU Clock i zapamietalem ustawienia w MSI.

 

Udalo mi sie osiagnac stabilne 850/1100mhz na 1.125v. Rdzen idzie 1.15 na 870 ale z pamiatkami na 1100 juz spore tempy na boxowym chlodzeniu. Rdzen na 900 1.2v puscilem na chwile i artefakty w furmarku. Moze zmiana chlodzenia wycisnelaby cos z rdzenia i radiatorow na memki. Przy 1120-1140 na mem juz pojawiaja sie pasy i zwis.

 

Wiec poki co Furmark xtreme 1280x1024 MSAAx4 puscilem na 20minut 850/1100 1.125v , max tempy:

 

GPU 83C

DISPIO 83C

MEMIO 90C

SHADERCORE 84C

 

Mozna zaakceptowac? Chyba zadna gra nie rozpali tak mojego radka jak furmark?

 

Mam problem , nie moge zapisac 3D. Jak zapisuje pojawia sie 1.125v/ 850/auto. Czestotliwosc pamiecie nie zapisuje sie. Jak biore load set 1 to pojawiaja sie takty 850/800/auto. Pamieci 1040 zapisuja sie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen przesmarowalem Arctic Ceramique. Gdybym mial AC5 pewnie byloby chlodzniej.

Daj spokój...

Pamieci mam Qimondy.

Nic nadzwyczajnego, bo innych nie stosują ;]

Zapuscilem furmarka na 10min stability test , xtrem burning - 1280x1024 MSAA x4. Jezeli gram w 1650x1080 AAx4 to lepiej testowac w furmarku wlasnie na takich ustawieniach?

Puszczaj na natywnej z dużym msaa jeśli chcesz obadać max temp.

Troszke przycinalo tak jakbym ustawil podczas grania za mocne opcje?

Najwyraźniej grafika nie działa już stabilnie, więc zmniejsz taktowania

Wiec poki co Furmark xtreme 1280x1024 MSAAx4 puscilem na 20minut 850/1100 1.125v , max tempy:

 

GPU 83C

DISPIO 83C

MEMIO 90C

SHADERCORE 84C

 

Mozna zaakceptowac? Chyba zadna gra nie rozpali tak mojego radka jak furmark?

Na pamięciach to masz hardkor ;0 Porównywałem gta4 z furmarkiem i temp. były zbliżone. Jeżeli zamierzasz zostawić podwyższone Vgpu to obowiązkowo zmiana chłodzenia, w przeciwnym wypadku możesz sprawić sobie same radiatory na pamięci, np. primecooler'y (tanio i wystarczająco). Wcisnąłem je na swojego xfx z referencyjnym i jest znacznie chłodniej. Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przyciecia juz sie nie obawiam. Mam najnowszego furmarka 1.8.0. Zauwazylem po prostu ze jak pusci sie sam stability test bez aa i bez xtrem burning jest wiecej fps. Dodajac oddzielnie aa, xtreme czy zwiekszajac rozdzielczosc otrzymujemy taki sam efekt jak w grze czyli spadek fps. Mowisz ze mam wysokie tempy na memkach, ale tego chyba nie mozna sprawdzic. Tzn mozna - nie mam artefaktow wiec chyba poki co wytrzymuja:D Z tego co czytalem memio to nie sa pamieci, a vrm na mojej starej x1950 potrafila sie wygrzac do 120C. Tutaj pewnie mniej bo "chlodniejszy" proces technologiczny.

 

PS Kontroluje tempy i na razie graja w cod4 po sieci na full detalach 1650x1080 tempy nie przekroczyly 70C.

 

Takie OC pamieci to nic, widze w sygnaturach wielu forumowiczow 1000, 1040, 1100. Ale trafiaja sie tez modele co 860 nie da rady przejsc.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krydor

Myślałem, że chodzi ci o przycięcia w grach. W furmarku to normalne, są jeszcze większe z włączonym postfx. Co do memio to zdaję sobie sprawę, że nie jest to prawdziwa temp. pamięci, ale jeżeli założenie radiatorów na same kości obniża stanowczo temperaturę, to oznacza że jednak ta temp odzwierciedla jakoś temp pamięci. Qimonda dla swoich kości o oznaczeniu IDGV51-05A1F1C-40X podaję parametry pracy 1.5V/1000Mhz jako def. i na takim napięciu latają kości na hd4770, bądź minimalnie niższym, więc jednak nie powinno być problemu z przegrzaniem pamięci. Kwestia jeszcze środowiska/temp. otoczenia w jakim pracują.

 

@Zany90

Pod chłodzeniem musiałem lekko przyciąć pamięci.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Tak to wygląda"
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEMIO nie ma nic wspolnego z temperaturami kosci pamieci jak juz bylo zaznaczone w tym temacie:

MEM IO. Memory input/output, jest to temperatura układu w GPU odpowiedzialnego za komunikacje rdzenia z pamięciami.

Temperatura MEM IO jest bezposrednio zalezna od temperatury rdzenia.

Co do furmarka - wlaczenie post processingu znacznie obciaza za rowno pamiec jak i rdzen - przy wylaczonym nie mialem artefaktow na 1140mhz a przy wlaczonym nie moge wejsc powyzej 1050mhz bo od razu pojawiaja sie bledy.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Songo: na hd4770 850/1100 3dmark06

 

Phenom II x2 3.0ghz ; Phenom II x3 3.0ghz

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Phenom II x2 3.5ghz ; Phenom II x3 3.5ghz ; Athlon II x2 3.5ghz

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Athlon II x2 3.64ghz

 

Dołączona grafika

 

 

Wiadomo ze na boxowym chlodzeniu i vgpu 1.2 nie da rady na stale, ale zapuscilem na chwile furmarka na 900mhz 1.2v. W furmarku zaczyly pojawiac sie artefakty ( takie czarne paski jak zaklocenia w zepsutym tv :razz: ). Osiagnalem juz raczej max rdzenia czy moze na lepszym chlodzeniu wyciagne wiecej? Dodam ze na 870mhz 1.15v w furmarku zadnych problemow. Te paski pojawiaja sie na samym poczatku wiec za wysoka temp nie wchodzi w gre gdyz karta nawet nie zdazy sie nagrzac. Czy zalozenie radiatorow na pamieci zmniejszy tylko temp, czy moze dodatkowo wyciagnie jeszcze pare mhz wiecej ?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Pomozcie. Na szafirowym biosie nie mozna bylo ustawic zegarow gdyz limit byl bodajze 800/850. Chcialem wgrac Asusowy bios ale nie dalo rady. Wyskakuje "SubsystemIDs mismatch". Ale ok sciagnalem syganture z Asusa ktora umozliwia OC 1000/1200. Wgralem ja na Szafirowy bios i dziala. Moge krecic. W rbe na poczatku mialem problem gdyz wpisywalem wartosci V pod clock. W takim wypadku nie zapamietuje 2d i 3d. W koncu udalo sie tak zrobic ze mam zegary w 2d i 3d takie jakie chcialem czyli 250/1040 i 850/1040. Zadowolony ze w koncu udalo sie ustawic odpowiednie zegary z wielka radosci zapuszczam furmarka i co....? Klapa. Rdzen nagrzewa sie w ciagu 30 sekund do 90C, a chlodzenie osiaga predkosc 70% - suszara i caly czas wartosci te rosna. Dodam tylko ze na tych ustawieniach afterburnerem temp nie przekracza 80C a wiatrak 50% - w miare cichy. W dodatku max temp osiagam po 3-4min czyli idzie powolutu. A wiec ocb?

 

Potrzebuje OC ale Afterburner odpada gdyz punkbuster traktuje go jako czita, wiec defacto moge grac tylko bez OC. Pare fpsow wiecej to cos. Dlatego chcialem ustawic to w biosie i ciagle jakies problemy. Istnieje jakis program ktory umozliwa zwiekszenie V do 1.3 badz 1.25v? Na 900mhz i 1.2v mam arty. Jezeli poszloby wiecej np 940/950 np na 1.25v to pewnie kupilbym chlodziwo, ale nie mam jak sprawdzic jak karta zachowa sie na wyzszym napieciu.( afterburner max 1.2v). Prosze o pomoc, rade, sugestie.

 

Z gory Dziekuje.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

nareszcie doszło chłodzenie accelero S1 rev.2, po kilku próbach zamontowane :)))

idle mam gpu 31C mem 36C super, memki na 1150 lecą bez problemu na zwykłym napięciu

 

ps. dodanłem noname wiatrak na 5V 12stkę, naprawdę nic więcej tej karcie nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Powercolor HD4770 core: 940MHz napiecie 1,065v , pamieci 1040MHz

Furmark 1.8.0 postfx, displacement mapping, xtreme burning, stability test, MSAA x8

Temperatura - 60C

Przy rdzeniu 940 @ 1,2v temperatura wynosila 80C.

Mniejszy pobor mocy, mniejszy stopien eksploatacji karty, nizsze temperatury a predkosc rdzenia ta sama:)

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soongo

 

ten wynik to na standardowym napięciu? Dołączona grafika no i te temperaturyDołączona grafika respekt Dołączona grafika

 

mam jeszcze pytanie w sprawie accelero, cięcie jest nieuniknione, ale poza tym nie ma żadnych problemów z jego zamocowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...