Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jaki to ma związek z 4770? Ja miałem 2900XT od HISa i sie nie spaliła...to o niczym nie świadczy.

Mysle że nie ma się czego obawiać. Przecież gigabyte też nie jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Podłączyłem kompa przez wyjście HDMI na karcie graficznej do wejścia HDMI telewizora. Po włączeniu obraz był idealny, ale nie było dźwięku. W info na temat Radeona Sapphire HD4770 (z wyjściami HDMI, DVI i S-Video) jest napisane, że posiada wbudowany dźwięk HD 7.1

 

Jak go uzyskać po kabelku HDMI, abym na telewizorze miał i dźwięk i obraz?

 

Pozdrawiam..

 

Problem rozwiązany. Wystarczyło zmienić w ustawieniach dźwięku z "głośniki stereo" na "Cyfrowe urządzenie audio (HDMI)".

 

Tylko teraz za każdym razem jak będę się przełączał będę musiał to zmieniać? Nie da się tak zrobić, że jeśli wykryje tv przez HDMI to żeby automatycznie przełączał na "Cyfrowe urządzenie audio (HDMI)", a jeśli TV nie ma to, żeby był na "głośniki stereo"?

Edytowane przez DaCoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z jaka bezpieczna temperatura moga pracowac pamieci w radku XFX HD4770. Obecnie mam 70*C w stresie i zastanawiam sie czy jak je wyzej wykrece to czy nadal temperatura bedzie bezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z jaka bezpieczna temperatura moga pracowac pamieci w radku XFX HD4770. Obecnie mam 70*C w stresie i zastanawiam sie czy jak je wyzej wykrece to czy nadal temperatura bedzie bezpieczna.

 

U mnie chodzi w granicach 66C. Karta pracuje non stop od 2 tygodni i jeszcze działa. :wink: Btw, jak Cię tempy niepokoją, to możesz zainstalować radiatorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi w granicach 66C. Karta pracuje non stop od 2 tygodni i jeszcze działa. Btw, jak Cię tempy niepokoją, to możesz zainstalować radiatorki.

Radiatorki nie bardzo mi wejdą, bo mam chłodzenie przykryte plastikiem, ktory zasłania mi pamięci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki nie bardzo mi wejdą, bo mam chłodzenie przykryte plastikiem, ktory zasłania mi pamięci :D

A gdzie tam. ;) Od jednej strony są widoczne, a drugie faktycznie są pod plastikiem, ale jakieś małe by weszły. Sam chciałem montować, ale zmieniam grafę na coś mocniejszego, także szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy macie tyle to mi się chyba jara grafika... po krótkiej sesji Furmarka nabiło mi 79 stopni na mem. (wskaz z everesta i gpu-z, buda bez lewej ścianki). Z radiatorami można pokombinować, na pewno coś się tam wciśnie, kwestia inwencji ;D Moim zdaniem całe te chłodzenie to porażka, bez fanfixa to chu..y może strzelić. Siedząc na pulpicie co chwile odzywa się ta suszara, wchodząc na wysokie obroty.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Screen temp."
Dołączona grafika

Sprawdziłem metodą organoleptyczna i cholernie poparzyłem sobie palucha heh, więc wskazy raczej prawdziwe

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie temperatury to żadne temperatury... U mnie na HD5970 sekcja zasilania to non stop 100C... i to bez OC.... działa od dwóch tygodni non stop pod pełnym obciążeniem :wink:

 

Nie ma co się stresować :)

 

Jak ktoś się stresuje to niech zamontuje wentylatorek dmuchający na kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mówicie, że temp małe to chyba podkręcę jeszcze kartę:D A jaki program polecacie do OC tego radeona, bo riva tuner mi nie wykrywa karty a w CCC skączyły mi się suwaki.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam program jest dobry, ale MSI także zlimituje mem do 850 i core do 830, trzeba wgrać bios od asusa top, aby można było zacząć zabawe z oc. W poście #498 remix ładnie opisał xfx, tylko zastanawiam się gdzie wyczytał, że po zarejestrowaniu grafiki na stronie producenta gwarancja zostaje wydłużona z 2 lat na 3 lata. Po zarejestrowaniu nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy brać 4770, 5750 czy 5770. No i pytanie, który 4770 ma najlepsze chłodzenie def (najcichsze w 2d) i najlepsze OC pamięci? Może ten PowerColor? Czytałem, że chłodzenie ma ciche.

Accelero nie chcę bo jak mam gmerać to wolę dołożyć stówę i mieć już 5750.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichsze to jest właśnie referencyjne, ale mając na uwadze ten sklep to pewnie przyjdzie Ci inna karta niż na zdjęciu :wink:

To byl jednorazowy przypadek.

 

Kilka godzin temu kurier dostarczyl mi ta karte, jest dokladnie taka jak na stronie.

 

OC: za pomoca afterburnera: core 850/mem 1000 - tempy po 10min furmarka - 79 na rdzeniu, 90 na pamieci - nie za wysokie? Mysle nad zakupe AC Accelero L2 Pro to tempy by spadly, ale czy to konieczne?

Edytowane przez Pagode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pagode

 

Jak zrobiles ze suwaki w afterburnerze Ci sie nie zablokowaly na wartosciach 830/850 ;/

W folderze instalacyjnym Afterburnera jest plik Msiafterburner.cfg. Po jego otwarciu nalezy przy EnableUnofficialOverclocking zamiast 0 dac 1 (EnableUnofficialOverclocking = 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

settings -> profiles -> automatic profiles management

 

Tam mozna ustawic osobno profile do trybu 2d i 3d.

Ustawiłem i nie działa mi w 2D i 3D te same zegary, a tobie działa ?

 

Podkręciłem kartę 900/1000 i pomęczyłem ją w furmarku 1000sek :D i oto jakie wyszły temp. Dołączona grafika

Edytowane przez Zany90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie bawic w smarki,to daj w palnik jeszcze prockowi,bo cos malo tych punktow :wink:

Tak w ogole,to moze ktos mi odpowiedziec,jak to jest z ta formula od Asusa. Zakupilem to cos dla brata i chodzi jak prawdziwa formula,ale chlodzenie :damage_wall: suszara na maksa.Czy obroty w tym chlodzeniu nie zmniejszaja sie??

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie bawic w smarki,to daj w palnik jeszcze prockowi,bo cos malo tych punktow :wink:

Bedzie wiecej jak Accelero L2 do mnie dotrze:)

 

Co do chlodzenia w asusie jak sprzetowa obsluga niedomaga to zawsze mozna sprobowac programowo - msi afterburner czy chocby ati tray tools.

 

Edit:

Czy to normalne ze sekcja zasilania o wiele bardziej sie nagrzewa od pamieci?

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vinoo

co do gwarancji XFX, należy się zarejestrować na stronie, w sekcji support - podać nr seryjny urządzenia, itp.

jako ciekawostkę, dodam, że gwarancja przechodzi na drugiego właściciela karty (co jest rzadkością), tutaj wypis z strony:

 

Limited hardware warranties for Graphics Cards may be transferred if the new owner registers online at http://www.xfxforce.com/ within 90 days of the transfer using the same Registration ID as the original owner.

 

jako druga ciekawostka (wcześniej było, że na trzy lata, a obecnie znalazłem coś takiego)

GRAPHICS CARDS: The limited hardware warranty for Graphics Cards lasts for a time period of one year. If you register the product online at http://www.xfxforce.com/ within 30 days of purchase, your limited warranty will be extended for the duration of your life.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...