Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

@remix

Pod całym tym tekstem, który zacytowałeś ze strony xfx (link), jest adnotacja:

 

*Double Lifetime Protection only available in North America (United States and Canada). Applies to select graphics cards products only. Restrictions and qualifications may vary based on state or region. See XFX Support section for more details on the Limited Warranty for XFX-branded products in North America. Warranty terms for other regions vary.

Wybierając region na dole strony jedynie po wyborze USA w features znaleźć można informacje na temat "Double Lifetime Protection", zmieniając na jakikolwiek inny region informacji o wydłużonej gwarancji już nie znajdziemy. Ponadto wspomniane wydłużenie gwarancji zwiększa okres z 1 roku do 2 lat po zarejestrowaniu karty graficznej na stronie xfx (Warranty details).

 

Here's How It Works:

The XFX Double Lifetime Protection goes into effect once the initial Owner (Owner #1) registers the product online with us. The product MUST be registered WITHIN 30 DAYS OF PURCHASE. If the product is not registered within that time, the product is warranted for 1 (one) year from purchase date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pilnie potrzebuję oryginalny BIOS od Sapphire Radeon HD4770 lub ewentualnie innej referencyjnej identycznej jak SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E DUAL DVI-I/TVO. W moją wgrałem BIOS od ASUSA EAH4770 TOP i przez to działa cholernie niestabilnie. Oczywiście zainstalowałem sterowniki i inny soft narzędziowy ze strony ASUSA. Jednocześnie utraciłem kopię oryginalnego BIOS-u.

 

Kopię można zrobić programem atiflash wydając polecenie:

 

atiflash -s <Num> <File>

np:

atiflash -s 1 c:\SAP4770BIOS

(gry Twoja karta jest jedyną/pierwszą w systemie BIOS zostanie zapisany do pliku SAP4770BIOS na dysku C: )

 

mój adres: przemek.zgrzywa@wp.pl

 

Dziękuję!

Edytowane przez zgrzywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IDLE:

DISPIO - 43C

MEMIO - 52C

SHADER - 49C

Fan na minimum, zegary 250/1040

STRESS:

DISPIO - 66C

MEMIO - 77C

SHADER - 75C

Fan na 100% (bardzo cichy), zegary 950/1040

Na pamieciach nie ma sensora wiec nie wiem jaka jest temperatura.

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEM IO. Memory input/output, jest to temperatura układu w GPU odpowiedzialnego za komunikacje rdzenia z pamięciami.

 

Odnośnie temp. to są całkiem spore jak na to chłodzenie. Mój 4850 (ten niezwodowany) z Zalmanem po OC ma mniejsze temp., 4770 powinien być zimniutki przy tym AC. Napewno docisk stopki chłodzenia do rdzenia jest prawidłowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ktorej firmy sie najlepiej kreca ?

Konstrukcje referencyjne (np Powercolor) poniewaz maja regulator napiecia pozwalajacy na programowa regulacje oraz pamieci pozwalajace na wysokie podkrecenie.

 

Nowa wersja RBE obsluguje regulator napiecia obecny na wiekszosci referencyjnych kart hd4770. Umozliwia zmiane napiecia rdzenia z 1v az do 1.3v.

RBE 1.24

Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka postów wyżej pisałem, że mam problem z niestabilnością mojej Sapphire HD 4770 (model z 2x DVI). Objawia się ona tym, że komputer niespodziewanie sam się resetuje. Czasami dzieje się tak co kilkanaście-kilkadziesiąt minut, innym razem komp może chodzić non-stop 1 lub 2 dni i jest ok. Resetuje się zarówno w 2D jak i 3D bez różnicy. Gdy na tym kompie zainstaluję GeForce 9600 GT lub 8600 GT to problem znika, dlatego podejrzewam grafikę. Sytuacja powtarza się na 2 płytach głównych Gigabyte z P35 i na ASUS-ie P5Q Premium. Z obrazem na HD 4770 nie ma problemów, nie występują artefakty itp. Karta była tylko trochę podkręcana - poprzez wgranie BIOSU z ASUS-a TOP z jego default-owymi ustawieniami zegarów i napięć. Po powrocie do BIOS-u Sapphire sytuacja się nie poprawia. Jak uważacie, czy karta jest fizycznie uszkodzona, czy może wystarczy zainstalować którąś wersję sterowników i się ustabilizuje. Używałem Catalyst-y od 9.8 do 10.1 (nie pamiętam dokładnie które).

pozdrawiam

Edytowane przez zgrzywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz i reszte sprzetu w kompie? Jakie masz temperatury? Robiles stability test w furmarku?

Zasilacz Chieftec 550W, intel Q9400 - komp resetuje się również na nie kręconym procku, Asus P5Q Premium, 2x2GB Patriot 800 MHz 4-4-4-12 2.2V @5-5-5-12 1.8V sprawdzane kilka razy memtest-em i są OK, 2xHDD bez badów, 2x DVD-RAM. Temperatura proca w SETI@home 100% load do 55-58*C, NorthBridge do 45-50*C. Test w furmarku zrobię jutro.

 

edit: grafika - temp. w spoczynku do 40*C w 3D do 70*C (w 2D resetuje się tak samo częsta jak w 3D)

Edytowane przez zgrzywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem stare sterowniki (Cat. 8.6 z oryginalnej płytki ze sterownikami do karty) i najstarszy BIOS (kartę kupiłem w czerwcu 2009) i po tym w ciągu 10 godzin miałem jeden restart po 0,5h (ale na podkręconym CPU@3.6GHz). Po obniżeniu do 3.2GHz działa cały czas stabilnie. Zrobiłem 2 stability testy FurMark-iem (1 zwykły i 1 extreme burning) po 0,5h każdy, komp się nie wysypał i nie było artefaktów. Temperatury GPU dochodziły do 75*C

Edytowane przez zgrzywek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

zakupiłem sobie 4770 od power color, działa poprawnie, jest b cicho ale przymierzam się do kręcenia

po pierwszych niepomyślnych próbach ( zarówno riva nie wykrywa mi 4770 a ni ati nie pozwala podkręcić) troszke zwątpiłem....

po przeczytaniu tematu widze że jednak mozna ja podkręcić , może ktoś mi pomóc ?

 

ps. czarodziej masz jakieś dodatkowe radiatorki na memkach i sekcji zasilania ?

nosze się z zamiarem zakupu takiego chłodzenia jak twoje, wiem ze jest skuteczne ale czy ciche ?

z góry dz za odp.

 

ps. ja mam w 3dm2006 aż 7500 punktów :(( słaby procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za tania ta karta, jakis kastrat? http://allegro.pl/item922282579_512mb_xfx_...z_ddr5_box.html

styknie:P?

 

Ta Formula to rzeczywiscie odkurzacz:D? http://allegro.pl/item926979384_karta_graf...mula_512mb.html Nie jestem wyczulony na cisze, ale czytalem ze na prawde glosna.

 

Macie jakis namiar gdzie mozna dostac ta karte w rozsadnej cenie poza allegro?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze kazda karta jest inna ale ile powinna zrobic na boxie gpu mem? Bez duzego OC tzn jakiego:P? Chcialbym zrobic 900 lub ponad 900 w przyszlosci i na memkach 1000mhz, ale chyba bez np takiego accelero chyba sie nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze troche jest tych neutralnych i negatywnych opinii, ale wyboru nie ma. Gdzie indzie z wysylka wychodzi ponad 400 stowki a to juz bezsens jesli chodzi o ta karte. Gdyby nie zasilka to juz dawno mialbym 4850 chocby od ciebie:P

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam XFX HD 4770 BLACK i zamierzałem wycisnąć z niej ile się da (bez lutowania bo na gwarancji)

Mam problem bo po wgraniu ASUS Bios Top wszystko pięknie ale regulator napięcia działa tylko informacyjnie, tj karta dalej wysypuje się na 940 Mhz.

Mam pytanie czy któryś z szanownych forumowiczów używał asus samart doctor'a?

Próbowałem MSI After burner nawet v1.5 ale nie widzi regulatora,

Próbowałem RBE i skończyło sie na biosie xfx ustawionym 930/1040 i wszystko śmiga na standardowym napięciu.

Jak zmieniałem w RBE napięcia to sterownik się wysypywał ani Riva Tuner ani CCC nie widziało karty:) ale działała i mogłem dalej flashować:)

Gdzieś czytałem że ten model działa do 1,2 V i działa ale tylko pokazuje info że zmienia napięcie ale nic to nie wnosi 940Mhz sie wywala w furemark.

Co do temp to stokowy cooler na max wiec w miare ok i tak będzie woda D-tek GFX tylko uszczelki musze zmienić bo kupiłem używke.

Chciałem wycisnąć na rdzeniu 1000 Mhz bo ładnie wygląda i chłodzony wodą powinien być ok, pamięci max 1060 ale są arty myślę ze jak lepiej schłodzę to powinny iść.

Robiłem tak w asus smart doktorze ustawiałem napięcie i kręciem rivą tuner, jak robiłem odwrotnie to asus smart doktor narzucał mi swoje ograniczenia 850/900 tyle max mnie puszczał i napięcie max 1,3v podawał. Gpu-z podawał zmienione zegary np 970/1060 ale juz sensory podawały 850/900 i tak też testy wyglądały wyniki jak dla 850/900.

Może działałoby gdyby podkręcać tylko asus smart doktorem ale jak ściągnąć mu te ograniczenia (CCC wywalony z startu) a limity w biosie to 1000/1200.

Proszę o rade

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...