Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne myślałem , że

Porwanie zalogi ze statku triggeruje sie automatycznie w okolicach 18-20h gry a potem im dluzej sie grzebiesz tym mniej ich ratujesz

 

 

Kiedy sie to triggeruje to Ci juz borsuczy_król napisal, a co do reszty; zle Ci sie wydawalo. Jedno z drugim nie ma nic wspolnego.

 

@Wreq - grrr.... czemu jutro, jak na zlosc. No trudno, bedzie zajecie na weekend :)

 

EDIT: Na X360 juz byl dzisiaj... slabizna IMHO, mechanika ruchu pojazdu lepsza niz Mako (strafing), ale co z tego, skoro DLC jest po protu slabe? 5 misji, w ktorych latamy sobie stateczkiem i okazjonalnie z niego wychodzimy. Nawet chyba maja jakas fabule ;) Niestety, nie daja one zupelnie zadnej frajdy, moze poza jedna, w ktorej walka wyglada jak trzeba. A tak, to staje sie z daleka i trzyma spust az wrog padnie. Hammerhead tez jest jakis taki nijaki: niby jest strafe, ale za to wiezyczka sie nie obraca, jest tylko jeden rodzaj broni (jakies naprowadzane rakiety, wiec nawet celowac nie trzeba szczegolnie uwaznie), nie ma zoomu, nie da sie dobrowolnie wysiasc(!). Ogolnie taki jakis bezplciowy ten dodatek. Dobrze, ze ejst darmowy, bo wolanie za to pieniedzy byloby policzkiem dla graczy. Jakies 2.5-3h i po krzyku.

 

I jeszcze @Michaelius - lekko sklamalem, bo po przejsciu powyzszego DLC mam na liczniku idealnie 44h. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Marne to DLC. Nie przeszedłem wszystkich misji, ale z tych, co widziałem to nuda. I fabuła i grywalność. Jakieś jazdy na czas, a jak dochodzi do walki, to wszystkich można z daleka rozwalać naprowadzanymi pociskami. Nie wiem na co liczyłem, może na ruski tank z BF2142. Zamiast tego dali takiego latawca, który nie ma żadnej masy i odbija się od wszystkiego jak by był z plastiku. Może miał być taki zwrotny, ale jakoś dziwnie się steruje, a misje nie wymagają zręczności.

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od kilku dni mam cały czas komunikat o niemożliwości połączenia się z serwerem bądż miniętym czasie oczekiwania kiedy włączam grę.

Nie miałem czegoś takiego wcześniej , nie mogę się połączyć z Cerbersuem ale wszystkie DLC działają.

Na jednym z forów czytałem że ludzie rownież mają problemy.

Wiecie coś na ten temat?

 

Wersja oczywiście oryginalna ,edycja kolekcjonerska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prośba. Zaczynam grać w ME 2 i kurczę usunąłem niestety swoje stare savy z jedynki. Może ktoś wrzucić swój dla postaci fightera raczej idealisty (biorąc pod uwagę zakończenie)? Podobno przekłada się to na dwójkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o swoim problemie z podłączeniem do Cerberusa, kombinowałem na wszelki sposób, wyłączanie firewaala, antywira,skany wszelkie,reinstalki gry.

I nic, sprawdziłem dziś u kumpla (pojechałem do niego z ME2 i zainstalowałem) no i połączyło z Cerberusem z mojego konta bez problemu.

Problem pojawił się z dnia na dzień około miesiąca temu.

Win 7 home prem 64 bit.

Może coś z portami na routerze nie tak?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 2 dodatki ktore wyszly do gry sa ze soba jakos powiazane? Czy mozna je przechodzic w dowolnej kolejnosci? :P Na dniach dorwe gierke, ale przejscie podstawki moze troche potrwac xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasumi, która de facto została wycięta z podstawki i udostępniona jako DLC. Zagrywka ze strony Bioware na miarę Bethesdy i jej Horse Armor DLC dla Obliviona.

 

Zresztą obydwa dodatki będzie można (Kasumi właściwie jest już od dawna) zobaczyć sobie na youtubie. Yay!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pograłem sobie w demo i jakoś nie wciągnęło mnie. Ani strzelanie nie jest fajne, rozmowa też mi nie przypadła do gustu... szkoda, że nie ma pełnej swobody, np.

nie moge zabić babki na M., wiec obojetnie co wybiore w dialogu to i tak musze lecieć z nią (do jakiegoś wiezienia), a nie iść sam na statek etc., albo nie mogę uciec z atakowanego statku z resztą ludzi na początku dema przez co gine.

choć wiem, że to bardzo bardzo utrudniłoby stworzenie gry i pewnie nie doczekam się takiego świata, skoro nawet The Elder Scroll mi tego nie daje.

 

Poza tym jak sie gra kobieta, to wymawianie "Shepard" przez innych brzmi śmiesznie. Mogli nagrać dwie wersje dzwiękowe tego nazwiska, aby w wersji kobiecej było bardziej "miekkie". Fajnie też byłoby, gdyby wybór płci miał jakieś znaczenie, nietylko wizualne.

 

Na plus wg mnie jest grafika, efekty i optymalizacja (co raczej jest oczywistością - X360).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME2 to tylko strzelanka z jakimiś elementami RPG. Odpowiedzi w rozmowie są często takie same niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję paragon, czy renegate. Skanowanie planet ssie, aczkolwiek jest lepsze niż lądowanie MAKO z jedynki. Ogólnie gra potrafi wciągnąć, ale trzeba do niej odpowiednio podejść.

 

No i taka moja dobra rada: jeśli tylko macie możliwość, grajcie na anglojęzycznej wersji. Polski dubbing to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestes dla tej gry zbyt ostry. Na pewno odpowiedzi nie padaja takie same bez wzgledu na wybrana opcje. Sporo questow moze sie potoczyc zupelnie inaczej zaleznie od wybranego podejscia.

Natomiast co do glownej linii fabularnej - ME2 jest, jak porazajaca wiekszosc gier, zasadniczo liniowy. Co prawda troche probuje to maskowac, ale kolejnosc wykonywania misji, ktore i tak musimy zrobic wszystkie, to srednia swoboda. ;) Nadrabia owa liniowosc typowo filmowym prowadzeniem fabuly, niczym w dobrym serialu SF. Taka konwencja po prostu.

 

@konkurs - chyba wymagasz zbyt wiele ;) Nie da sie zrobic gry, w ktorej gracz bedzie mial pelna swobode, a swiat bedzie reagowal na jego decyzje. Nawet w Morrowindzie, w ktorym na dobra sprawe zatluc mozna bylo kazdego, po zabiciu kluczowych postaci pojawial sie komunikat, ze "sciezki przeznaczenia zostaly przerwane" (czy jakos tak) i glowny watek fabularny lecial do kosza.

 

Co do wplywu plci - nie do konca sie zgodze. O ile plec powinna miec wplyw na relacje miedzy czlonkami zalogi (aczkolwiek nieduzy, patrz dalej) i na questy poboczne, to nie powinna zmieniac glownego watku w zaden sposob. Dlaczego? To w koncu okret wojenny i organizacja wojskowa (czy raczej paramilitarna), w ktorej obowiazuje sztywna struktura dowodzenia i podwladnych nie ma prawa obchodzic czy rozkazy wydaje pan komandor Shepard czy pani komandor Shepard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dzisiaj skonczylem me2. a ze jestem starej daty i bardzo krytyczny do nowych gier to od niej nie moglem sie oderwac.

 

... co prawda zaczalem od 2 czesci (+ kombinacja aby miec wersje kinowa) to me1 juz jest w drodze.

 

kolo deus ex'a chyba najlepsza gra od 10 lat

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością zawiadamiamy, że dodatkowa zawartość do gry Mass Effect 2 zatytułowana „Lair of the Shadow Broker”, z przyczyn technicznych, będzie niedostępna dla graczy z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier w wersji na PC oraz XBOX 360.

http://bioworld.ea.pl/?p=3126

 

"Z przyczyn technicznych", co to za ściema.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już ktoś odświeżył temat to się wypowiem na temat gry bo akurat wczoraj ją skończyłem. Nie dość, że w części pierwszej elemntów erpegowych było mało, tak tutaj już prawie w ogóle nic nie ma. Bezsensowna strzelanka się zrobiła, ukryj się za przeszkodą, strzelaj za nią, idź dalej. (w części pierwszej jakoś tego nie odczułem mocno) Tylko otoczenie się zmienia. O sorry, można jeszcze z mocy korzystać co wzbogaca niesamowicie gejmplej (tak, to była ironia). 3 shotguny na krzyż? 2 pistolety? WTF? Nie mogłem uwieżyć jak bardzo spłycili ją w porównaniu do poprzedniczki.

 

A tak to ogólnie giera solidna, martwi mnie tylko, że zamiast jeszcze bardziej ją rozbudować zrobili coś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek Bioware zaliczyło wpadkę. Zamiast nowego DLC dla PC udostępnili paczkę 1,6GB wypełnioną zerami :lol:

 

A poza tym najlepsze DLC, jak do tej pory. Można było się tego spodziewać, bo nie zawiera jakiejś pobocznej historyjki, a popycha główną fabułę do przodu i sprawia, że z większą niecierpliwością wyczekuje się ME3 (albo DLC w tym stylu).

Dużo strzelania (chociaż mnie osobiście trochę zaczęło nużyć), dwóch bossów, zwroty akcji, widowiskowa lokacja w finale (w stylu ME1).

Spora dawka informacji na temat wszystkich członków załogi, jak i ważniejszych postaci, z którymi zetkneliśmy się podczas gry (1 i 2).

 

Pościg "autami" dla mnie był rozczarowaniem.

 

 

 

 

fotki:

 

 

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nabyłem Mass Effect 2 na PC i dwa pytania:

 

- jak zrobić ang dubbing i pl napisy? Przelazłem dosłownie tutorial, ale od polskich głosów po prostu uszy odpadają. Był podany link na początku tematu, ale jest nieaktywny :( Trzeba coś ekstra ściągać?

 

- które DLC opłaca się ściągać? Chodzi mi tylko o te darmowe

 

Na razie duży plus: na kompie z siga śmiga bez najmniejszego problemu, wszystko na max w 1680x1050.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzimy do katalogu data znajdującego się w folderze z grą (domyślnie: C:\Program Files\Mass Effect 2\data)

 

2. Otwieramy plik sku.ini i dwie wartości POL zmieniamy na INT (pamiętając o wielkich literach). Zapisujemy zmiany.

 

3. Wchodzimy do katalogu CookedPC znajdującego się w katalogu BioGame w folderze z grą (domyślnie: C:\Program Files\Mass Effect 2\BioGame\CookedPC).

 

4. Odnajdujemy plik BIOGame_POL.tlk i zmieniamy mu nazwę na BIOGame_INT.tlk.

 

DCL które grałem w bezpłatnych to Normandy Crash Site.

 

PS. Przesiadka z 9600GT na 460GTX i jakość z płynnością chce dupę urwać ze szczęścia [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect: Arrival DLC - data premiery potwierdzona przez EA.

 

DLC Arrival do Mass Effect 2 pojawi się już 29 marca - to oficjalna wiadomość przekazana przez Electronic Arts. Potwierdziły się zatem informacje przekazane redaktorom Play.tm przez jeden ze sklepów z Wielkiej Brytanii.

 

W Arrival znów wcielimy się w rolę komandora Sheparda - tym razem zostaniemy wysłani na kraniec galaktyki, by uratować agentkę, która może posiadać informacje na temat planowanej inwazji Ziemi. Brzmi znajomo?Mass Effect: Arrival to ekscytujący dodatek, który pokaże graczom jak niewiele brakuje Żniwiarzom do powrotu i dokończenia swojego śmiercionośnego dzieła - tak na temat nowego dodatku wypowiadają się jego twórcy.

 

Arrival pojawi się na PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Za wersję na komputery osobiste i Xboksa 360 przyjdzie nam zapłacić 560 punktów. Posiadacze PlayStation 3 będą musieli zapłacić niecałe 5,5 funta (około 25 złotych).

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

gram.pl

Ciekawe czy trzeci świat, będzie miał możliwość normalnego zakupu dodatku, czy znów żonglerka plikami - zwłaszcza że punkty mi się już kurzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może czy kiedykolwiek wyjdzie ME 2 w wersji GOTY, Ultimate Edition czy coś w ten deseń?

Chodzi mi o to, aby z grą były w zestawie WSZYSTKIE DLC.

Jak widzę ciągle wypuszczają nowe rozszerzenia, ale przecież w końcu muszą przestać je wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...