Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z lepszych gier jakie wyszły, jednak posiada kilka błędów, na które nie zwraca się zbytnio uwagi dzięki świetnej fabule. Mam nadzieje ze w ME3 poprawia te dziwne zachowania postaci wraz z ich znikaniem i pojawianiem się zaraz znowu. Tak samo w polskiej wersji spotkałem się już z fragmentem tekstu do którego nie ma nagranego dubbingu :P (postać stoi jak kolek).

 

A tak na boku, tez macie czasem napisy na tle czarnego koloru? (nie chodzi tu o tlo otoczenia, tylko ze tekst jest wyrozniony czarnym kolorem).

 

EDIT: Zapomnialbym. Uproszczenia w sprzecie jak i skanowanie planet sa moim zdaniem o wiele lepszym rozwiazaniem niz te z jedynki.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na to czarne tło w niektórych partiach tekstu. To chyba miało przeciwdziałać zlewaniu się liter z tłem w niektórych momentach, chociaż czasami wydaje się "chybione".

 

Znowu miałem "wspominki" z jedynki. Takie epizodziki z drugoplanowymi postaciami, gdy można poznać konsekwencje poprzednich decyzji, wzmacniają poczucie kontynuacji historii. Po prostu banan na twarzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka finałowa jest świetna... teraz tylko czekać na ME3 albo jakieś większe DLC...

 

A tak poza tematem :trochę mnie to rozśmieszyło ;) wiem, wiem można grać jako woman, ale...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

1 błąd już na wstępie znalazłam.

Poświęciłam w jednej z misji w 1 części gry, Kaidana, a nie Ashley, a w ME2 pytają się mnie o śmierć Ashley. :D

 

Mam pytanie.. czy w ME2 pociski będę się kończyć, czy jednak będą bronie działające tak jak w ME1?

 

 

Jak włączyć AntiAliasing w tej grze na karcie HD4770?

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podziękuję. Na pewno mogło być gorzej ale mnie to razi. Joker to jakaś tragedia, dla mnie to już musi być Seth Green. ;) Shepard mówi z irytującą emfazą.

Wiadomo jednym odpowiada dubbing innym nie, ale jak słyszałem w Hyper tv Sonia Bohosiewicz opowiadała jak wykonywali podkład polskiej wersji językowej to aktorzy mieli na słuchawkach tylko dźwięk orginalny, nie widzieli obrazu, nie mogli pograć, nie wiedzieli nic o rzeczywistości ME2. Nie wiem czy jest to standard, ale wydaje się, że bez obrazu ciężko zrobić dobry dubbing i może stąd inny odbiór gotowego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości powiem, że odpaliłem sobie ME1 i różnica w grafice jest bardzo duża na korzyść ME2 oczywiście ;) Więc jak ktoś pisze, że podobna do ME1 to nie wie co mówi i zapewne grał dawno w ME1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. czy w ME2 pociski będę się kończyć, czy jednak będą bronie działające tak jak w ME1?

Tak, mamy system magazynków. Jednak nie martw się - z martwych przeciwników zbieramy sobie "magazynki" ;]

 

Jak włączyć AntiAliasing w tej grze na karcie HD4770?

Napisałemt o już wcześniej, chociaż nie wiem czy u wszystkich zadziała.

Idziesz do ATI Catalyst Control Center, wchodzisz w zakładkę "3D" i wchodzisz w Anty-Aliasing

Wybierasz "Filter" jako BOX, wybierasz wartość i! to jeszcze nie koniec! Wyłącz Adaptive-Anty-Aliasing! I zastosuj. Powinno już działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

Ok, spróbuję, mam z kolei inny problem.

 

 

klawiszem Q sie rozkazuje jednostkom aby poszli w jakies miejsce

mam 2 kompanow, a tylko jeden z nich idzie gdzie mu każe ;/

 

Da się włączyć autoprzyklejanie do ścian jak było w ME1, czy ciągle muszę wciskać odpowiedzialny za kucanie/przyklejanie klawisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

Ok, dupna ta klawiszologia wszystkiego od nowa trzeba sie uczyc, to z ME1 było złe? ;/ Interface też nowy całkiem. ;/

Dali ciała z tymi magazynkami i kucaniem/przyklejaniem.

Konieczność istnienia magazynków to krok technologiczny w tył.

 

 

 

Nie działa u mnie AA opisaną metodą. :( Nie ma innej? Taka dobra gra, a nie ma AntiAliasingu.

 

Co to ja chciałam...a, gdzie jest mapka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Wciskam M i nie wyskakuje zadne okno z planami pomieszczenia. Tylko pojawia się kompas, ale kompas to nie mapa.

 

 

Działa komuś to AA w tej grze? Czytałam, że Sandbox (a więc silnik, na któmy opartych jest wieeleee obencych gie,r m.in Mass effecty), nie ma wsparcia dla AA. :| niewiarygodne

 

 

Mam nowsze drivery 10.1, jest jakis hotfix,a le dla crossfire:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages...-Crossfire.aspx

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

Elo Orgiusz, dobra, mam AA.

 

Pomimo, że nie mam Crossfire, to patch pomógł!

 

Wskazówki ArreatPL również pomogły.

 

ME vs ME2:

Dołączona grafika

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma AA w tej grze.... wymuszenie z poziomu sterowników nic nie daje.....

 

 

BTW: kurde kobieta na forum :)

bo musisz zmienic MassEffect2.exe na UT3.exe, wtedy AA bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Mam AA bez zmieniania nazwy pliku.

 

 

Wie ktoś jak zmienić sensitivity kursora w ME2?

http://social.bioware.com/forum/1/topic/106/index/761152

Po edycji tego pliku, nie odpala mi sie gra (zabezpieczenia przed zapisem? ;P). ;/ Może ktoś podesłać mi ten plik? :D

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Sorry.

 

 

To co mi sie nie podoba w ME2 to, to ze za zrobienie glownego questa moja postać dostaj 1000exp, a za zrobienie pobocznego 40exp, za zabijanie przeciwników - wcale.

Sprawia, ze kazdy bedzie konczyl z niemal takim samym levelem ;/ no bo jakie beda roznice?

i nie widze nigdzie statystyk broni...czyli z itemami jeszcze wieksza chu.. niz w jedynce.

 

Po rozbudowaniu centurm medycznego na normandii, ponoć mogę zmienić sobie twarz ... gdzie to zrobić?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienic tylko naprawic zeby nie bylo widac tych swiecacych rys na twarzy :P A mozna to zrobic tylko raz i to miejsce znajduje sie po prawej stronie na koncu pokoju medycznego.

 

Kontynuuje gre postacia z jedynki i jak narazie bardzo fajnie sie gra. Myslalem ze kontynuowane sa tylko decyzje ktore sa wykazane na poczatku po imporcie ale zaskoczylo mnie ze spotkalem wiele npc ktorzy przezyli spotkania ze mna w side questach. Jak narazie gra mi sie fajnie tylko wlasnie najwiekszy mankament to te magazynki i krycie sie za przeszkodami jakby zwykle podejscie z 1 nie wystarczalo. No i brak paskow ilustrujacych moc danej broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że niektórym się nie zgadzają decyzje z jedynki. U mnie wszystko się narazie zgodziło. I z poświęceniem głównej postaci (i Wrexem), i z misjami pobocznymi (królowa robali, agentka od spraw wewnętrznych na Noverii, FIST, Asari z feros i co tam jeszcze było w wiadomościach tekstowych). Może bardziej przewidywalne decyzje podejmowałem (paragon) ;)

Chociaż przecież bez importu postaci założony jest mroczniejszy finał jedynki, a po imporcie mi się zgodziło z moją decyzją (Rada/Udina/Anderson).

 

- wkręcający kawałek (szczególnie druga połowa) podczas rozgrywki z Eclipse na Ilium. Wczoraj wpadł mi w ucho podczas przechodzenia tej misji ;)  Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

20h gameplay time za sobą i oto jak wypada Mass Effect 2 względem pierwszej części, w moim odczuciu:

 

+ lepsza grafika

+ lepsze (wszystko co się pod tym słowem kryje) questy

+ dłuższa rozgrywka

+ możliwość zmiany wizerunku postaci (zbroi)

+ jeszcze lepiej zoptymalizowany silnik

+ ciut lepsza ekspresja postaci podczas dialogów

+ możliwość przeskakiwania i wspinania się na przeszkody

+ więcej walki (dynamiczniej)

+ dużo fajniejsze skanowanie planet

+ fajniejsza normandia

 

- mniej informacji o itemach

- momentami gorsze sterowanie postacią

- zmieniony interface i klawiszologia

- brak automatycznego przyklejania się do ścian i przeszkód

- wprowadzenie magazynków i kończącej się amunicji

- uboższa cytadela

- mniejszy rozwój postaci

- liniowe zdobywanie doświadczenia i levelowanie

- brak możliwości jeżdzenia łazikiem po obcych planetach

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to bylo tez w jedynce, nie rozumiem?

Ale zmienialo sie w jedynce cala zbroje i nie bylo mozliwosci modyfikowania jej kolorow. Teraz mozna wlasnorecznie dobrac kolor, wyglad oraz poszczegolne elementy (np. korpus, nogi, glowa, rece etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

właśnie :)

 

 

A mam takie pytanie, bo dręczy mnie to ... mam 12 upgradów technologicznych, ale nieaktywnych bo brakuje czegoś w stylu "1x siła..." Gdzie je pozyskać?

post-103554-1265749206_thumb.jpg

post-103554-1265749212_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Drogie te upgrady, brakuje mi jakis 200-300 tys kasy i własciwie ciężko ją zdobyć, jedynie ciułać po kilka tysiaków ze znajdywanych skrzynek albo zdobywanych questów.

 

 

:D Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...