Skocz do zawartości
nrl

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalować chyba trzeba i nie wiem czy to wymaga posiadania karty graficznej z DX 11. Ogólnie instalujesz patch 1.9 i na to te teksturki. Możliwe, że jednak trzeba po spatchowaniu do 1.9 wgrać jeszcze patch DX 11. Tekstury były zarówno dla DX9 i DX 11. Zawsze możesz wgrać moda http://maldotex.blogspot.com/. Tekstury jednak troszkę lepsze od tej paczki Crytek'a.

 

No właśnie zainstalowalem patcha 1.9 a potem chciałem zainstalować same textury bez dx11 bo i po co, ale podczas instalacjii textur wyskakuje komunikat ze trzeba zainstalować dx11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować. Nie powinno być problemu, a DX 11 domyślnie będzie wyłączone. Ale jednak polecam tą paczkę tekstur co Ci podałem. Wcześniej tylko pobieżnie zerknąłem na nie, ale jak obejrzałem dokładnie to różnica jest dość znaczna. Zwłaszcza tekstury obiektów. Zainstaluj po prostu paczkę z linka co Ci dałem na patcha 1.9 a tekstury od Crytek'a olej. Nie będziesz musiał instalować żadnego patcha DX11 do tego. Wystarczy gra z najnowszą łatką 1.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jak pod DX9 to anuluj ściąganie tego patcha DX 11 i od razu zainstaluj tą paczkę. Nie dość, że FPS Ci spadnie nieco to efekty i tak będą takie sobie. Szkoda czasu i zasobów na te tekstury od Crytek'a. Wgraj od razu te co padałem wcześniej. Ta paczka od Cryte'a była robiona chyba głównie z użyciem DX 11 Tesselacji niż pod DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radier po co te linki ? To są oficjalne łatki, które wyszły 2 tygodnie temu. Każdy chyba już się zapoznał i wie jak zainstalować ;) Ja tam instalowałem od razu jak leci czyli z 1.8 na 1.9 + DX 11 i tekstury. Wszystlo działało za pierwszym razem łącznie z save'ami. Nawet nie musiałem resetować kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Skończyłem gre, i w sumie nie specjalnie wiem co powiedzieć. Xfire nabiło 8 godzin, z paroma reloadami checkpointów.

 

Od strony technicznej gra jest na prawde fajna, szczególnie z modem na tekstury, ale ogólnie lokacje i cała akcja bardzo fajna, filmowa.

 

Od strony fabularnej, to niestety pierwszy raz mam sytuację że od początku do końca nie wiem o co w grze chodzi.

 

 

Już sam początek chyba przespałem, bo nie wiem czemu nas te żołnierze gonią. Co chwile ktoś do nas gada, każe iść gdzieś i coś zrobić nie wiadomo po co i czemu. O co chodziło z tymi zarodnikami?

 

Zakończenie? Trzeba było zrobić to samo co gdzieś połowie gry, rozwalić czterech mocniejszych ale małych alienów i koniec gry. WTF? Jak mogło nie być żadnego bossa czy coś? Chyba w całej grze dwa razy był większy alien do którego trzeba było sie nastrzelać (najlepiej rakietami itp). Reszta obcych beznadziejna, nawet nie było sensu do nich strzelać, bo bronie tragiczne, cały magazynek na jednego aliena i potem trzeba gonić za amunicją. Prawie całą gre przeszedłem z cloakiem, walka mi sie zupełnie nie podobała.

 

Ogólnie grało się fajnie, ale niestety w tą grę mogą spokojnie zombie grac, bo mózg tu nie jest do niczego potrzebny. W jedynce etapy z obcymi były po prostu rewelacyjne, masakryczna siekanka, rewelacyje bronie energetyczne z cooldown zamiast magazynków, no i przede wszystkim super "matriksowe" alieny.

 

Może jeszcze kiedyś przejdę C2 żeby zobaczyć DX11 (wolałem teraz płynne DX9 + tekstury), ale dużo chętniej wróce do starych Crysisów, szczególnie do jedynki, która dała mi o wiele większą frajdę z gry, i z samego nanosuita, który był przydatny przede wszystkim na etapach z koreańcami, można ich było ładnie likwidować pojedynczo. Na etapach z obcymi można było po prostu siekać wszystko jak leci, i tak to powinno wygladać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Raczej powinna działać stara opcja. Zrób sobie plik konfiguracyjny w obecnej wersji, i potem ew. zmień detale na ultra (4). Większość opcji z autoexeca można też po prostu wywalić zostawiając to co nas interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sejwy nie hulają, ale na cracku. Znajomy kupił klucz na allegro, wszystko mu działa ok. Jak dał cracka, to gra sie wywala przy wczytuwaniu save-a, przywrócił oryginalny exe i jest znowu ok.

 

Chyba jednak nie tylko w tym problem. MyCrysis • View topic - Crysis 2 PC Patch 1.9 FAQ + Known Issues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zakupem crysis 2, ale doszedłem do wniosku, że poczekam aż przejdzie do ea classics, a to pewnie za kilka miesięcy się stanie.

 

Zastanawia mnie jedno: 99% sklepów ma grę w cenie powyżej 100zł, a gry-online poniżej 60zł i z wysyłką w trybie natychmiastowym, jak to możliwe, że mogą mieć tę grę tak tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo kto by to kupił za 100 zł? Chyba najgorsza gra roku, albo chociaż największe rozczarowanie. U nas to jak zwykle gry nie tanieją z biegiem czasu, bo po co. W UK przed wakacjami można już było kupić za 12-13 funtów, a wtedy kurs był dość niski, więc dawało to ok. 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry nie przesadzaj , było dużo złych gier jak zawsze, ale C2 to bym do nich nie zaliczył. Przeszedłem 3 razy i dalej mam ochote zaczynać od początku.Dla mnie bomba. Cena z [gluteus maximus] to wiadomo. Nie powiesz mi chyba że wolisz przeznaczyć ta stowe na MW3, co? To jest porazka roku ktora w niezrozumialy dla mnie sposob zamienila sie w sukces roku dla Activision...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Szczerze? Znając Crysis 2 i nawet nie znając czy znając MW3 wybrałbym to drugie bo bym miał tam jakąś rozrywke. Oczywiście bojkotuję CoD-y od czasów MW, ale Crysis 2 dla mnie na prawdę jest beznadziejną grą. Z reguły nie gram w gry które myśle że będą crapami, lub mnie po prostu nie wciągną, czasem sie coś zacznie i nie skończy. Tą skończyłem chyba tylko przez to że w miare krótka, ale w moim rankingu gier ukończonych była by zdecydowanie na końcu. Jeszcze chyba nigdy nie skończyłem słabej gry, ani tym bardziej beznadziejnej. Nawet single w CoD, BF czy MoH są jak dla mnie fajniejsze, jakiś fun jest.

 

Po na prawde dobrych jedynce i dodatku, zrobić coś takiego - wstyd i hańba.

 

Oczywiście to tylko moja opinia. Wielu ludziom sie podoba, tak jak i masa innych gier które mnie nie interesują. O to w końcu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suche oceny:

 

MW3

 

Crysis 2

 

CoD jest nastawiony na multi, Crysis odwrotnie - na SP. Mnie MP w ogóle nie interesuje - żałuję do dziś kasy wydanej na BF 2.

Grałem kiedyś w jakieś MW(2?) i dziś nie pamiętam z tej gry nic konkretnego, w przeciwieństwie do Crysisa gdzie każdą misję przechodziłem po swojemu a nie po ścieżce wytyczonej przez autorów.

W C2 nie ma takiej swobody jak w jedynce ze względu na teren walk i tyle. Poza tym nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Do jedynki to już nawet nie porównuj tej gry. Ile tu rodzajów obcych, trzy? Dwa małe "ludki" i jeden większy który sie chyba dwa razy pojawia. Obcy w jedynce byli genialni, a bossy to już całkiem wypas. Do tego jakże świetne bronie energetyczne na tych levelach.

Do settingu nic nie mam, lubie NYC, ale tą grę po prostu przespałem. Dla mnie nie działo sie tam kompletnie nic ciekawego, a punkty kulimnacyjne to rozwalanie zbiornikó z zarodnikami czy co to było. Dla mnie kompletna porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak za darmo. Choć osobiście wolę wersje pudełkowe gier niż te cyfrowe zabawki. Lubię postawić pudełko na mojej magicznej półce.

 

Pudełkowa wersja w muve kosztuje 48zł+koszt przesyłki, w ram.net.pl 42zł+koszt przesyłki.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajne przeceny dali, szkoda tylko że to Szpieg Origin. Ja ten syf wywaliłem od razu po tych jazdach w Niemczech. Jak widziałem te screenshoty z monitora procesów co Origin przegląda, to niech sie cmokną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origin nie jest wymagany do gry w crysis 2. Ściągasz, i usuwasz origin. Jak kupiłeś na dvd to w ogóle nie musisz instalować tego softu. Jak nie wierzycie to sami sprawdźcie. Miałem trzy gry na origin - crysis i shift nie wymaga w ogóle origina zainstalowanego, jedynie nowy shift 2 nie uruchomi się bez zainstalowanego origin, ale nie trzeba włączać.

 

O samym crysisie 2 to powiem, że zawodzi na wielu płaszczyznach. Nie tylko na gejmplejowej , ale jak dla mnie moddingu. Zabezpieczanie wszelkich plików przed złymi mocami i piractwem, oszustami i temu podobnymi czarami. W crysisie jedynce wszystkie pliki są otwarte i można modować wszystko wedle uznania. Crysis 2 jest w ogóle jakiś mocno zubożony względem poprzednika. Przez 3 i pół roku pracy prawie nic nowego nie wnieśli, to jeszcze dużo zabrali.

 

 

W samej rozgrywce za mocno skupili się na kombinezonie dając nam jakiegoś alcatraza niemowę ( niemowa może być tylko jeden :) ). Z kombinezonu zrobili jakieś wudu. Niby prorok strzelił sobie w łeb na początku gry, to na końcu okazuje się, że jego umysł został w kombinezonie, fail. Na końcu z powrotem wraca duchowo do kombinezonu, chociaż z niego wyszedł cieleśnie na początku gry, jea. W jedynce był zwykłym kombinezonem bojowym, zwiększającym możliwości zwykłego żołnierza w walce. No i w dwóch cut-scenkach dali gadającą głowę, wmawiając nam, że kombinezon ma własną osobowość.

 

 

Ostatecznie gra poszła na allegro za 10 zł z kontem origin, wcześniej kupiona za 40.

Jak tak samo ma wyglądać crysis 3,lub jeszcze bardziej zubożony to lepiej już w ogóle sobie darują tą niby kontynuacje.

 

Edit

 

Zapomniałem dodać jak strasznie denerwowali mnie wrogowie blokujący się na wszelkich obiektach, ukrywających się za małą barierką, czy chodzących w miejscu. Do tej pory tego nie naprawili i już pewnie nie naprawią. Grałem dwa razy na wersji 1.1 normal i 1.9 postludzki wojownik, czy jakoś tam. Żenujące to, wróg zamiast z tobą walczyć to chodzi w miejscu twarzą zwróconą do słupa. :damage_wall:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie badziewie. Drugi CoD z ciut lepszą grafiką. Wszystko widzący wrogowie. Debilni wrogowie. Nieskończona ilość wrogów. Cudownie to niszczy klimat.

 

Oj od CoDa to się jednak trochę różni. Inne tempo, mimo wszystko coś więcej można zdziałać i brak nachalnych skryptów, albo ja ich jeszcze nie uświadczyłem. To jednak są zupełnie inne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę dłużej. Jednak nie jest taka zła jak myślałem, ale mimo wszystko do 1 nie ma co porównywać. Szkoda tylko, że witaminkę trzeba było wgrać, żeby save'y działały :/ chyba, że jest jakiś inny sposób? Reinstalki, czyszczenia rejestru etc próbowałem.

 

Co do AI, to na poziom FEARa nie ma co liczyć... szkoda tylko, że boty nie dorównują inteligencją chociaż tym z UT99. Jeżeli miałbym porównać inteligencję wrogów z C2 do innej gry to byłoby: Project I.G.I.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest urok najnowszej łatki. Crysyf nie wyda już żadnego hotfixu, więc albo będziesz przechodził całe misje od razu (co jest o tyle trudne, że nie można zginąć, bo też wywali grę), albo wgrasz cracka (zrobić kopię oryginalnego .exe w razie w). Możesz też popróbować odinstalować grę, wykasować sejwy, wyczyścić rejestr, ale mi to nie pomogło.

 

Po przegraniu 6h stwierdzam, że "gameplayowo" i klimatem C2 < DNF. Niby mamy ten super nanokombinezon, ale nie czuć w ogóle, żebyśmy jakoś przewyższali CELLów. Fajny pomysł z upgradem kombinezonu, ale w C1 jakoś więcej opcji było. No i nie czuć mocy broni, jakieś takie puste są. Grafiki nie ocenie, bo nie gram na extreme, ale jakoś C1 płynniej mi chodziło niż C2. DNF może nie był genialną produkcją, ale dawał radochę, a tu nie ciągnie mnie do przodu. Na pewno gdybym miał grać bez "hotfixa" to tej gry bym nie ruszył - a tak to na te kilka minut (2/3 checkpointy, btw gdzie quicksave?!) można sobie włączyć.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...