Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Przekonaliście mnie - RE-TAKE zbliża się i to dość szybko.

Zmieniając temat: właśnie kończę grę Chaos;Head - dawno po graniu nie bałem się tak, aby wyjść z pokoju - grę, w zależności od swoich wyborów można zamienić w krwawą łaźnię, albo pełną scenek ecchi zabawę, jednakże nie jest tak łatwo - nawet, gdy będziemy wybierać pozytywne opcje, scenariusz narzuci nam różne straszne rozwiązania. To druga gra typu visual novel, w którą gram (pierwszą było Utawarerumono) :).

a ogladales te utawarerumonoonono anime ? bo słyszalem ze kiepskie zarówno gra jak i anime, to wtedy bym sobie gre odpuscił bo zajmuje wiecej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogladales te utawarerumonoonono anime ? bo słyszalem ze kiepskie zarówno gra jak i anime, to wtedy bym sobie gre odpuscił bo zajmuje wiecej czasu.

Anime jest rewelacyjne przez pierwsze 50% odcinkow potem jest niezle przez kolejne 25% a zakonczenie to niestety jest taka kicha, ze az zal.

Ale generalnie warto obejrzec chocby dla jednych z lepszych scen bitew w anime.

 

Pytanie do graczy czy tam na koncu tez nastepuje taki odlot ? No i czy dwojka biegajaca za Oboro to blizniaki czy blizniaczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście anime nie oglądałem (i nie zamierzam) - podobno strasznie nudne i okrojone względem gry, która jest całkiem niezła.

Odnośnie gry: najfajniejsze jest w niej to, że nie tylko klikamy (co jest typowe dla takich produkcji), lecz także aktywnie bierzemy udział w walkach turowych, podczas których walczymy z przeciwnikami, kierując swoimi postaciami, expiąc je i później rozdając im punkty. Warstwa fabularna też wydaje się być niegłupia (im dalej, tym lepiej - wkręciłem się na dobre po 1/5 gry). Scenki kategorii hentai (wcale nie za bardzo perwersyjne) są tu tylko miłym dodatkiem i mogły by nawet nie istnieć - gra tak samo by pochłaniała, niczym bagno.

@Michaelius

"Odlot" owszem następuje, co do Oboro - nie pamiętam :(.

Edit (kolejny, ale kto się tym przejmuje):

Skończyłem Chaos;Head (grę) - na początku trzeba nie lada zaparcia i dobrych chęci, aby grać, później jest coraz lepiej (chociażby straszniej :D), w pewnym momencie, jak się wkręciłem, potrafiłem przejść 2-3 chaptery w ciągu dnia (gierka posiada 10, kwestia jednego to 1-2h [w zależności od tempa gracza/treści rozdziału, jego obszerności itd.]). Podziwiam Japończyków za wyobraźnie, z której biorą się właśnie takie ciekawe, skomplikowane i wciągające historie - to jest właśnie największa zaleta ich twórczości. Szkoda, że nie grałem w jakieś święta czy inne dłuższe wolne - trzy dni i gry by nie było, chociaż to może dobrze - mogłem się dłużej nacieszyć. Nie muszę mówić, że polecam? Warto zagrać, podobno anime przy grze odpada (ale zwykle tak jest z ekranizacjami - są słabe, niekompletne, chociaż... i tak spróbuję obejrzeć, zobaczymy, jak to wygląda :D).

@Costi: :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hikaru no Go i Gundam SEED obejrzane (obydwa ocenione na 8.0/8.5); teraz do świąt będę pewnie Destiny męczył; Doszła mi przynajmniej dzisiaj paczka kupiona na allegro 71 zł za "Akirę" + pierwszy sezon "GiTS:SAC";

 

PS Nie chce ktoś kupić "Akiry" z IDG za 5zł + koszty wysyłki :P (na terenie Poznania odbiór gratis), bo to moja druga płyta...

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ja to bym chcial , zeby juz wszystka produkcje przerzucili na BD. Hmm co mi przypomina , ze mialem zaimportowac Final Fantasy bo ten pierwszy film (ten ktory wykonczyl Square finansowo) musi swietnie wygladac w jakosci 1080p :D

 

A z tych co postowalem wyzej to Gitsa i Hunter D lykne na pewno, moze sie na Ninja Scrolla skusze a reszte musze poczytac jakies opisy na ANN czy to sie do czegos nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co mi przypomina , ze mialem zaimportowac Final Fantasy bo ten pierwszy film (ten ktory wykonczyl Square finansowo) musi swietnie wygladac w jakosci 1080p icon_biggrin3.gif

Mowisz o Spirits Within? Moge Ci pozyczyc, mam w domu. Rzeczywiscie bosko wyglada w HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mononoke, zgodnie z oczekiwaniami, było wyjątkowe i... diaboliczne! Gdyby nie zachęcił mnie ostatni akt Ayakashi, nigdy bym nie sięgnął po ten rysowany niewątpliwie niecodzienną kreską krótki zbiór opowiadań - całkiem ciekawych opowiadań do tego. Najbardziej zaskakujące było dla mnie odwołanie do Solarisa autorstwa Lema. Z uwagi na trudność w odbiorze i zrozumieniu drobnych - często chwilowo goszczących w kadrze - nawiązań głównie do kultury i wierzeń (staro)japońskich, Mononoke jest swoistym wyzwaniem. Na szczęście (trudno dostępne) wydanie Black Sheep ships with a plentiful pack of rich translation notes.

 

Kolejna pozycja od Black Sheep, w jaką się uzbroiłem, to Juuousei. Definitywnie za krótka i marnie wykonana robota [anime, nie sub]. Interesująca i przywodząca na myśl Blue Gender historia ma swój potencjał, który został zwyczajnie zmarnowany. Do połowy było jeszcze całkiem dobrze, ale dalej miejsce miały coraz bardziej absurdalne i głupie sytuacje: ludzie ginęli bez konkretnego powodu, inni łapali freezy po komendach "shoot her" i jakby czekali, aż jeszcze ktoś inny - po przydługim momencie zastanowienia - wykopie im karabin z ręki, potężne komputery psuły się po zniszczeniu konsoli... Widać, że "trzeba to szybko doprowadzić do końca". Ach, i ten no-one-could-be-more-beautiful-than-you-not-to-mention-any-woman-would-love-you Thor - wszechpotężny jedenastolatek o platinum blond włosach! Słabo.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o Spirits Within? Moge Ci pozyczyc, mam w domu. Rzeczywiscie bosko wyglada w HD ;)

W takim razie usmiechne sie do ciebie jak tylko oddam prace licencjacka na uczelni :)

 

 

 

Za to w koncu udalo mi sie skonczyc Blue Dropa i powiadam wam , że to crap jakich mało. Fabułę dałoby się ścieśnić w 4 odcinkach zamiast 13, a calość jest tak bzdurna , że szkoda gadać (nie dawałem rady obejrzeć więcej niż jeden epek na dzień). Calość traktuje o kosmitach , którzy robiąc zwiad na ziemii przypadkiem usmażyli mieszkańców całej wyspy poza jedną osobą od czego dostali takiej traumy , że teraz siedzą na ziemi i pilnują jak ta jedyna , która przeżyła sobie radzi :D A że wszyscy wygladają jak nastoletnie uczennice w stroju kąpielowym to znacząco ułatwia im maskowanie w tłumie. Potem przylatuje reszta kosmitów by zrobić porządek i obie frakcje zaczynają się między sobą okładać nawzajem. Tak z 4/10.

 

Przeczytałem też Basiliska , ale jednak lepiej się go oglądało. Za mange dałbym tak z 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mokon odwiedzony. Wrażenia?

Przyszedłem o trzynastej, dziesięć minut szukałem wejścia (wbiłem się przez frontowe drzwi i zapytałem, gdzie można kupić wejściówkę, na co nastąpiła ciekawa reakcja - 'eee, to ty nie masz?'), potem dość długo (~40 min, ale niektórzy stojący chwalili się, że stoją już tak od paru godzin) czekałem w ogromnej kolejce. Po wejściu przytłoczyła mnie potężna liczba ludzi (w porównaniu do Animatsuri). Kupiłem to, co chciałem kupić i zmyłem się :oops:. Dlaczego tak szybko? Przede wszystkim dlatego, że byłem sam - być samemu na konwencie jest okropnie, a pod nikogo bym się i tak nie podłączył (pod względem nieśmiałości i wstydliwości przypominam momentami stereotypowe rysowniczki doujinów yaoi).

+drobny prezent w postaci "utargu", (od aragurna rzecz jasna) gratis:

post-112992-1229201181_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarnęła mnie ogromna ochota na oglądanie Dragon Ball.

Próbowałem z polskim lektorem, ale niestety obraz ma fatalną jakość więc odpuściłem.

Japońskiego mam zamiar się nauczyć, ale raczej nie zrobię tego w tydzień :) także został angielski.

Tu też jest problem bo napisy w naszym języku są beznadziejne. W film mam odcinki mam wbudowane angielskie, ale też są do niczego (na szczęście można je wyłączyć)

W każdym razie oglądam słuchając, ale czasem zdarzają się wyrazy, których nie jestem w stanie zrozumieć.

 

Orientuje się ktoś w was czy są jakieś dobre napisy po angielsku?

Mój dragon ball to wersja uncut eng/jap audio + eng subtitles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarnęła mnie ogromna ochota na oglądanie Dragon Ball.

Próbowałem z polskim lektorem, ale niestety obraz ma fatalną jakość więc odpuściłem.

Japońskiego mam zamiar się nauczyć, ale raczej nie zrobię tego w tydzień :) także został angielski.

Tu też jest problem bo napisy w naszym języku są beznadziejne. W film mam odcinki mam wbudowane angielskie, ale też są do niczego (na szczęście można je wyłączyć)

W każdym razie oglądam słuchając, ale czasem zdarzają się wyrazy, których nie jestem w stanie zrozumieć.

 

Orientuje się ktoś w was czy są jakieś dobre napisy po angielsku?

Mój dragon ball to wersja uncut eng/jap audio + eng subtitles

skąd wiesz ze napisy angielskie sa do niczego ? jak porównujesz je z dubbingiem angielskim to wez pod uwage to że to moze dubbing jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarnęła mnie ogromna ochota na oglądanie Dragon Ball.

Próbowałem z polskim lektorem, ale niestety obraz ma fatalną jakość więc odpuściłem.

Japońskiego mam zamiar się nauczyć, ale raczej nie zrobię tego w tydzień :) także został angielski.

Tu też jest problem bo napisy w naszym języku są beznadziejne. W film mam odcinki mam wbudowane angielskie, ale też są do niczego (na szczęście można je wyłączyć)

W każdym razie oglądam słuchając, ale czasem zdarzają się wyrazy, których nie jestem w stanie zrozumieć.

 

Orientuje się ktoś w was czy są jakieś dobre napisy po angielsku?

Mój dragon ball to wersja uncut eng/jap audio + eng subtitles

Dubbing angielski nie jest w 100% identyczny z japonskim - jesli napisy byly robione pod wersje jap, to z wersja eng moga sie rozjezdzac. Wiec albo angielski dubbing, albo jap audio + eng sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio, że o tym nie pomyślałem.

Sprawdziłem i co prawda teksty z napisów i wypowiadane przez bohaterów różnią się, ale dubbing japoński + napisy pasują idealnie.

Mój japoński nie pozwala mi stwierdzić czy tłumaczenie napisów jest dobre, ale synchro na pewno tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniam :) Co prawda niektore pozyje albo mam, albo mam w d... :P ale i tak fajnie, ze cos wychodzi.

 

Choc GitS2 chetnie bym na BR powital ;)

http://www.amazon.com/Ghost-Shell-2-Innoce...250&sr=1-12

 

Mowisz i masz (premiera w styczniu) :) Ciekawe jak z regionami bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho wszędzie, ciemno wszędzie, a od polowy listopada dostępny jest 5 część OVA Hellsinga - jedyny minus, do dzisiaj nikt tego nie przetłumaczył na angielski; jako że mangę mam już za sobą to obejrzałem w oryginale. Znów będzie mroczno, krwawo, z zombiakami w tle. Fani Alucarda będą trochę zawiedzieni: Seras i Alucarda będzie w tej części jak na lekarstwo. Za to mamy inwazję na Londyn; zmieniono trochę kolejność wydarzeń z mangi, tak więc można podejrzewać, że OVA 6 bęcdzie przedstawiała walkę Seras z Zorin; Jeśli będą chcieli to przedłużyć to uda im sie wszystko rozciągnąć jeszcze do 4 odcinków, jeśli się pośpieszą, to skończą w 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara no Kyoukai - The Garden of Sinners

Void Shrine - część 4.

 

pierwsze kilka minut - jak zwykle muzyka oszałamia od samego początku :)

i znowu dowiadujemy się owych rzeczy o shiki - jak zwykle wyjątkowo ładna kreska...

nie rozumiem, jak vennor może czekać, aż wyjdą wszystkie 7 części?! przecież to trzeba obejrzeć jak najszybciej! a jak wyjdzie część siódma, powtórzyć poprzednie 6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrało się trochę:

 

RD Sennou Chousashitsu - dobre, podobało mi się... z pewnymi wyjątkami. Należą do nich głównie kiepskie żarty i żałosne zachowanie głównej bohaterki, która według mnie nie powinna się była w ogóle pojawić w tym serialu - należało ją zastąpić kimś sensowniejszym. Tu potrzeba GitS-owego humoru, a nie dennej i niezręcznej gimnazjalistki! Sposób rysowania postaci kobiecych też jest co najmniej... niesztampowy. Zostawiwszy wady w tyle, przejdę do mocnych punktów. Przede wszystkim niebanalna fabuła i interesujące przedstawienie niedalekiej przyszłości. Wybitne sceny walk - jedne z najlepszych, jakie widziałem. Genialny (przez wielkie "G") soundtrack - zarówno BGM-y, jak i kompozycje do openingu (9mm Parabellum Bullet) i endingu (LAST ALLIANCE).

 

Ginga Eiyuu Densetsu - Ougon no Tsubasa - miłe przypomnienie kapitalnej historii... równie kapitalne. Koniec.

 

Manabi Straight! - spotkanie z grupą 16-latek - które bardziej przypominają 12-latki - o charakterze czysto komediowym. Wstępnie znakomite, śmieszne, cukierkowe itd. Warto obejrzeć dla słodziutkich postaci, ale z biegiem czasu dostrzega się wiele podobieństw do wcześniejszych produkcji. To wszystko już było, i to w lepszej odsłonie: Azumanga, Lucky Star, PaniPoni i inne. Nieciekawe i w potwornym stopniu przeciągnięte zakończenie. Przeciętnie.

 

 

 

Z ważniejszych informacji: Saizen kontynuuje Slam Dunk z DVD!! Sequelowy Ippo zbliża się wielkimi krokami. W piątek zaczyna się nowe anime CoMix Wave, o którym dowiedziałem się zaledwie wczoraj - 3171769[/snapback]

nie rozumiem, jak vennor może czekać, aż wyjdą wszystkie 7 części?! przecież to trzeba obejrzeć jak najszybciej! a jak wyjdzie część siódma, powtórzyć poprzednie 6 :D

Sam nie rozumiem, ale jakoś wytrzymam.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tym razem nie było zaskoczeń: powoli zbliża się glosowanie z cyklu "ARC Awards".

Czasu jeszcze trochę jest, ale biorąc pod uwagę ilość tytułów do pooglądania (z rekomendowanych przez jury), nie za dużo. Lista rekomendacji - jeszcze się zmienia.

Pełny proces przyznawania nagród został opisany tutaj.

 

Do czasu glosowania mam zamiar nadgonić ile się da, jak się okazało ogladnąłem raptem 1/3 z wysokim priorytetem i kilka sztuk z niskim :unsure:

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he,

ja ogladalem tylko 2 anime z calej tej listy.

 

Mam nadzieje ze Kaiba wygra best OP/ED a nie spice nad wolf.

Haha, ja aż 11 - podobnie jak w zeszłym roku. Ode mnie - bez chwili zastanowienia - punkt za najlepszy OP i ED dostanie RD. Kaiby nie oglądałem. Za OST - Kaiji. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara no Kyoukai - The Garden of Sinners

Void Shrine - część 4.

 

pierwsze kilka minut - jak zwykle muzyka oszałamia od samego początku :)

i znowu dowiadujemy się owych rzeczy o shiki - jak zwykle wyjątkowo ładna kreska...

nie rozumiem, jak vennor może czekać, aż wyjdą wszystkie 7 części?! przecież to trzeba obejrzeć jak najszybciej! a jak wyjdzie część siódma, powtórzyć poprzednie 6 :D

Obejrzane - krotko mowiac: zajebiaszcze :)

 

Oczywiscie release GG-Takajun ma spartolone aspect ratio, trezba recznie wymuszac 16:9... dziwne, ze po 4 odcinkach jeszcze tego nie zauwazyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzane - krotko mowiac: zajebiaszcze :)

 

Oczywiscie release GG-Takajun ma spartolone aspect ratio, trezba recznie wymuszac 16:9... dziwne, ze po 4 odcinkach jeszcze tego nie zauwazyli.

eee... u mnie jest 16:9 :) masz spartoloną matroskę :P

 

btw...

Melody of Oblivion.

nie podaję linka do anidb, bo lepiej trzymać się od tego z daleka.

oceniłem w końcu na 5.5, ale to i tak trochę zawyżona chyba ocena...

nie oceniam samego pomysłu na anime, bo realizacja jest tak potworna... zbyt często używane te same sceny (i to w jak nieodpowiednich momentach!), pełno nieścisłości... historia najpierw się wlecze, potem przyspiesza aż osiąga pierwszą prędkość kosmiczną... ale bez skafandra próżniowego (tak, to spoiler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie release GG-Takajun ma spartolone aspect ratio, trezba recznie wymuszac 16:9... dziwne, ze po 4 odcinkach jeszcze tego nie zauwazyli.

Odtwarzasz pewnie Subeditem - albo jakimś innym niepoprawnym softwarem - ten program nie lubi obrazu anamorficznego:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzam mocno niekoszernym MPC, wchodzacym w sklad CCCP :P Jedynym innym kodekiem, ktory mam zainstalowany, jest CoreAVC.

 

Sam widzisz po powyzszym, ze cos jest z aspect ratio nie tak. BTW. MPC pokazuje ratio 71:40 ;) Zreszta, nie ma co dywagowac - problem rozwiazuja dwa klikniecia, nie ma co sie rozwodzic nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc jakis bug.

Jakis czas temu tez zdarzyla mi sie podobna sytuacja - uwalone AR pod MPC w jakims anime (nie pamietam juz jakim). Na SubEdit bylo wszystko ok (jak do tej pory nie mialem na nim zadnych problemow z obrazem anamorficznym /wystarczylo tylko odpalic panscan, zeby usunac pasy po bokach/). Co do tego AR na MPC to nie pamietam w jakich to bylo okolicznosciach, ale zdaje sie, ze juz na nowej wersji CCCP. Nie potrafie jednak teraz odtworzyc tego bledu.

 

Costi, sprawdz sobie moze cos takiego:

PPM w MPC --> Video Frame --> daj "touch window from inside" --> zaptasz "keep aspect ratio" --> a "override..." ustaw na default.

Zdaje sie, ze wtedy sie bawilem tymi ustawieniami, ale nie pamietam, czy mi to wtedy pomoglo...

 

A ratio "71:40" pokazuje prawidlowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...