Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Tez ogladam na biezaco i tez uwazam ze jest swietne, ale nigdy nie uderzylo cie to ze niektore akcje wyciagane sa "nie wiadomo skad", zeby nie powiedziec dosadniej? :razz:

Owszem sa , ale taki juz urok tego anime :) Lepsze zaskakujace zwroty akcji niz typowe gundamowe naparzanie sie w stylu "mam super pancerz dzisiaj zabije 500 liniowych maszyn przeciwnika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesują filmy death note, to:

http://www.imdb.com/title/tt0912597/

już się wala po internecie :>

Już sprawdzone. Taka sama chała jak poprzednie części.

 

Przy okazji zapytam - wybiera się ktoś na Funekai?

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem anime dual audio i mam problem w subplayerze, bo nie mogę zmienić audio z angielskiego na japoński. W vlc bez problemu mogę zmienić język, ale zależy mi na oglądaniu w subplayerze, ponieważ dużo lepiej radzi sobie z napisami. Wygląda to tak jakby nie było japońskiego

obrazek

Czy ktoś wie jak zmienić audio w tym programie?

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem anime dual audio i mam problem w subplayerze, bo nie mogę zmienić audio z angielskiego na japoński. W vlc bez problemu mogę zmienić język, ale zależy mi na oglądaniu w subplayerze, ponieważ dużo lepiej radzi sobie z napisami. Wygląda to tak jakby nie było japońskiego

obrazek

Czy ktoś wie jak zmienić audio w tym programie?

Jasne, urzyj do zmiany audio jednej z ikonek ktore ci sie pojawiaja w trayu jak wlaczasz anime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, użyj do zmiany audio jednej z ikonek ktore ci sie pojawiaja w trayu jak wlaczasz anime

Czyli konkretnie Haali/OggDS

W załączniku taki noobski tutourialek ;d

@Vennor

O ile ktoś ma włączone ikonki FFDShowa ;)

Edit2: Czy wybiera się ktoś na jakiś konwent? Ja zarezerwowałem sobie wejściówki na Animatsuri, teraz pozostaje tylko czekać do tego pierwszego sierpnia :)

post-112992-1215206130_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit2: Czy wybiera się ktoś na jakiś konwent? Ja zarezerwowałem sobie wejściówki na Animatsuri, teraz pozostaje tylko czekać do tego pierwszego sierpnia :)

Mizukon Konwent 08.08.2008 – 10.08.2008 Miasto: Olsztyn

 

Mam nadzieję, że wreszcie jakaś rodzima impreza którą odwiedzę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wczoraj rzucilem sie na Blood - The last vampire. Nawet nie spodziewalem sie ze tak dobrze to bedzie wygladac wzgledem Blood+.

W kolejce teraz ciagne Mushi-shi, Monstera, Texhnolyze...

Blood + TV nie podobal sie? Na mnie zrobil przednie wrazenie , szybko to polknalem. Dobry stuff :lol:

 

Monstera ogladam teraz , jednak dopadl mnie kryzys...cos przez temperatury nic mi sie nie chce , a juz na pewno nie siedziec i ogladac po nocach. Monster do polowy i czekam. Swietne anime , realni - prawdziwi bohaterzy , niezla kreska budujaca klimat (brudne zabudowania , wszystko jakby w naszym srodowisku) , masa postaci , ktore ukazuja fabule ze swojej perspektywy dzieki czemu ta jest znacznie lepiej rozwinieta , dopowiedziana , ale tez przez ta mase wtracen mozemu odczuc , ze wszystko wolno sie rozgrywa. Moze i tak , ale jaki klimat tym osiagnieto.

 

Tex? Sam jestem ciekaw Twojej opinii , ogladnalem i spodziewalem sie czegos znacznie lepszego. Swoja droga...ile czasu bez konczyny/zaszycia da sie dymac po ulicy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamotalem sie w wyrazaniu swoich mysli ( nie pierwszy raz z reszta [; ) - Generalnie jestem milo zaskoczony ze "prequel" dobrego serialu tez mi sie podobal. Bo jak patrzylem kiedys na kadry to odrzucala mnie lekko kreska. [;

Texa kiedys zaczynalem - stwierdzilem ze jest do [gluteus maximus] i sobie daruje. Ale bedac nauczony doswiadczeniem z innymi anime zdziwie sie jak za drugim podejsciem nie lykne jak pelikan ryby...

Monster @torrent - ~2/3 przepustowosci skokami :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tex jest ciezkim anime , problemem jest to , ze wymaga gigantycznego skupienia , opuszczamy sekundowy fragment i nie wiadomo o co chodzi :|

 

Swoja droga , jednej scenki do konca zycia nie zapomne

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - '

Scenka miala miejsce w tym lepszym swiecie , nasza pani doktor , pokazane mieszkanie , grajace radio , lazienka , lejaca sie woda...ten glos. Zdebialem :|

 

Ten nowy spojler to jakis przykry wynalazek. Context , spoiler , wyswietla dwa razy to samo...porazka.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzone. Taka sama chała jak poprzednie części.

 

Przy okazji zapytam - wybiera się ktoś na Funekai?

Jeżeli kogoś interesują filmy death note, to:

http://www.imdb.com/title/tt0912597/

już się wala po internecie :>

 

Na mnie czekają jeszcze dwa pierwsze i całe anime...;]

poprawka: jeszcze większa chała. szkoda, ze obejrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem ogladac hack/Sign musze powiedziec bardzo fajny soundtrack zwlaszcza intro :) No i generalnie pomysl na anime swietny, a do tego jaki prawdziwy i zyciowy jesli chodzi o kulture MMO :D

 

Wrzucielem tez na ruszt nowa serie Ikkitousen , ale niestety wiecej boobsow i pantsow to nie jest to czego to anime potrzebowalo :D jednym slowem: tandeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh coraz rzadziej odwiedzam ten temat :(

Ale w przerwach między nauką przerobiłem ostatnio Scrapped Princess.

Dałem 9 za postacie i całkiem ciekawy pomysł całej historii :)

 

Jutro mam nadzieję skończyć Mushi-shi.

Też całkiem fajne anime, ale na raz nie łyknę... za spokojne [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem ogladac hack/Sign musze powiedziec bardzo fajny soundtrack zwlaszcza intro :) No i generalnie pomysl na anime swietny, a do tego jaki prawdziwy i zyciowy jesli chodzi o kulture MMO :D

 

Wrzucielem tez na ruszt nowa serie Ikkitousen , ale niestety wiecej boobsow i pantsow to nie jest to czego to anime potrzebowalo :D jednym slowem: tandeta.

haha, masz ode mnie plusa za podejście do .hack// :D do tej pory niemal wszyscy mówili "nudne jak flaki z olejem, i sam OST tego nie uratuje"...

+

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushi-shi dostało 9.5

 

Świetne anime, choć wole żeby się coś działo...

W każdym razie fabuła i postać głównego bohatera są niezłe.

Ciekawe historie na jeszcze ciekawsze tematy.

 

Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

haha, masz ode mnie plusa za podejście do .hack// :D do tej pory niemal wszyscy mówili "nudne jak flaki z olejem, i sam OST tego nie uratuje"...

+

No bez przesady. Signa lyknalem , nie porazal choc sam pomysl byl swietny , za slabo skoncentrwali sie na tym co sie dzieje w realu , olali tez problemy bohaterow , te poznajemy wyrywkami i w bardzo malych dawkach , szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po seansie wspaniałego anime, jakim jest Suzuka (ale o nim później), aż mnie chęć naszła, by napisać parę słów. Krótkie opinie, w kolejności chronologicznej.

 

Yume Tsukai

Połączenie Power Rangers i Jigoku Shoujo (jest tu nawet Mamiko Noto). Oglądałem to w ramach stworzenia sobie przerywnika. Zrobione jest podobnie, co wspomniana "Piekielna" - zlecenie, wykonanie, morał (czasami). Było w sam raz na piątkę.

 

Monster

Szczegółowe przedstawienie wielu postaci charakterystyczną cechą tego anime. "Das Monstrum" (bo rzecz ma miejsce w Niemczech) nieraz przyprawiło mnie o dreszcze. Jest wciągające i interesujące, przedstawia ciekawy obrót wydarzeń. Akcja jest wolna, niespektakularna i nieszczególnie dynamiczna, Monster powoli wprowadza niebezpieczną atmosferę - potrafi przerazić nawet ukazaniem sceny z lodowym spojrzeniem... Nie ma tu niespodziewanych genialnych pomysłów, nadzwyczaj szybkiego myślenia i niejasnych intencji - jak to było np. w Death Note. Na początku wydawać się może, że przyjdzie nam stawić czoła wielu niezrozumiałościom, jednak anime jest na tyle "gładkie", że - powoli, co prawda - wszystko ulega wyjaśnieniu w racjonalny sposób. Usunięcie czynników nadprzyrodzonych działa na korzyść ciężkiej i niepewnej atmosfery, której uwerturą jest już sam (prześwietny) opening. Po drodze jest parę odcinków niezwiązanych z dochodzeniem (ćwiczenia, treningi...), ale to zupełnie nie przeszkadza, pozwala się na chwilę rozluźnić i przemyśleć ostatnio przedstawione wydarzenia. Jest to też niepowtarzalna okazja do usłyszenia krzyczącej Mamiko Noto w roli Niny. W moim osobistym TOP ląduje gdzieś pomiędzy wspomnianym Death Note (niepokonany numer 1) a Code Geass.

 

Pet Shop of Horrors

Myślałem, że będzie to bardziej horror niż (nieprzewidziana) komedia. To żart, a nie horror. Kończy się równie niespodziewanie i bez wyjaśnień, jak się zaczyna. Wygląda to tak, jakby wyjąć kilka odcinków ze środka jakiejś serii typu wspomnianego Yume Tsukai czy Jigoku Shoujo, nazwać to nowym tworem i przedstawić widzom.

 

Nasu: Andalusia no Natsu

Krótkie (45 minut), ale fajne. Podobał mi się rowerowy wyścig po andaluzyjskim pustkowiu. Nie czuję już takiej obawy przed anime o tematyce sportowej.

 

Blue Gender

Oczekiwałem czegoś lepszego. Początkowo niezdecydowany bohater, nudne walki z Blue, wpleciony romans, szybko ginący bohaterowie... Jednak to starsze już anime ma w sobie coś niespotykanego - nazywam to czarem leciwych tytułów - one po prostu są inne niż te dzisiejsze.

 

Ima, Soko ni Iru Boku

Po tym czułem się zawiedziony. Tak wychwalana seria wcale nie jest w moich oczach czymś wspaniałym. W porządku, porusza pewne kwestie moralne, ale jakoś do mnie nie przemówiło. Irytujący i rozkrzyczany główny bohater dolał oliwy do ognia.

 

Miyori no Mori

Taka bajka dla dzieci. Dużo śmiesznych stworków, dzieci zawsze górą, źli dorośli są "be" i trafiają za kratki bez powodu. Mój komputer nie dawał sobie rady z 1080p (czego się nie spodziewałem) w scenach, gdzie więcej się działo - całe szczęście nie było ich zbyt wiele. Ogólnie, całkiem przyjemne, choć raczej dla młodszych widzów, bo poważnego morału nie potrafię z tego wyciągnąć.

 

Zaczynam się już też przymierzać do Legend of the Galactic Heroes; mam nadzieję, że będzie tak wciągające jak Monster i jego kolosalna dotychczas liczba odcinków po skończeniu oglądania wyda mi się za niska.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dodam od siebie , ze Monster to wyjatkowe anime. W nim , kazdy odcinek stanowi swoiste dolozenie kolejnego klocka do naszej fabularnej ukladanki , tutaj nie ma mniej waznych odcinkow bo wszystkie wnosza cos nowego , inne spojrzenie na fabule , perspektywe postaci , ktore to nie sa zwiazane bezposrednio z wydarzeniami. To cos niespotykanego , aby kazdy odcinek ogladalo sie w napieciu , akcja nie poraza dynamika , ale groza , tajemniczoscia , wspomnianym napieciem. Postacie sa realne do bolu i ciesze sie , ze nie ma w tym serialu zadnych super powersow , bo zniszczyliby swietny klimat i genialna fabule. Podoba mi sie tez ilosc wprowadzonych watkow za pomoca nowych postaci. Jak mowilem , tutaj nie ma mniej waznego odcinka. Fabula podawana jest wolno , lecz sukcesywnie. Hint? Prosze - wietnamska doktorka i to co tam Tenma robi :) Eh , perelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gobli

Też się tą serią zainteresowałem - opis na AniDB brzmi ciekawie, więc pewnie obejrzę za czas jakiś (aktualnie jestem na dwutygodniowym wyjeździe, więc z oglądaniem tak niezbyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, obejrzałem Hellsinga Ultimate i odechciało mi się oglądać czegokolwiek innego. Co oni zrobili z tego anime? :| Alucard wyglądał jak Goofy (ta, ten z bajek disneya :lol: ), a Wiktoria robiła za klauna -_- No i te wszystkie zombie/ghule którym zależało tylko na tym, by złapać ją za balony/tyłek? :blink: Po co wstawiać takie "gagi" do mrocznej opowieści o wampirach?

Skrzywdzili ten tytuł, bo reszta była jak zwykle świetna...

Btw, ktoś wie kiedy kolejny odcinek? Bo na anidb twierdzą, że są/będą tylko 4.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej - prawdopodobnie całą mangę zrobią, więc na co najmniej kolejne 4 OVA starczy im materiału. A co do scen komediowo/seksualnych; no cóż twórca mangi "Hellsinga" jest dość znany z tego, że wszystkie postacie z niego były wcześniej bohaterami któregoś z narysowanych przez niego hentaiów, więc zawsze mogłobyć gorzej. Na szczęście klimat "rzezi z cynicznym uśmiechem" nadal jest utrzymywany, a niektóre wątki są wymyślane (nadal uważam że walka jednego z braci Valentine ze strażnikami i 'taniec' wśród strug krwi: "tak żeby się nie ubrudzić", a potem niesmak na twarzy gdy zobaczył pobrudzony rękaw, to majstersztyk którego nie było w mandze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coo?? To jest w Mandze?

Dziękuje postoje... :?

 

Ma ktoś aktualnie dobre źródło na tego Monstera?

 

Samurai Deeper Kyo momentami gnie psychikę...

Akcja z końca 21 epka z tymi dwiema "pielęgniarkami".

 

Chyba przestane pić przed oglądaniem, coś jak "piłeś? nie jedź!" ;)

 

Skończyłem... hmm 8,5 za siekane...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest w mandze. Tak, wyglada to tragicznie i psuje klimat (przynajmniej w anime, bo w mandze jakos to nie razilo).

Pozdrowienia dla milosnikow doslownych ekranizacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na krótki tekst po Slayersach, których skończyłem oglądać w nocy z soboty na niedziele:

Początkowo cholernie mnie nudzili (być może dlatego, że nie mogłem się wkręcić i spałem po 3,5-4h na dobę), jednak od 13 epka poszło gładko.

Lina jest rozbrajająca, a Gourry to klasyczny, stereotypowy kretyn, jednakże dobry swordsman z ciekawym mieczem (jak to zabrzmiało :lol:).

Rzuciło mi się w oczy (a właściwie w uszy), że efekty dźwiękowe np. rzucania kuli powstałej w wyniku zaklęcia czy ten po jej wybuchu bardzo przypominają te w DB (o ile nie są identyczne).

Edit: Obejrzałem pierwszy ep trzeciego sezonu ZnT - daje rade (rok temu pewnie bym walił achy i ochy totalne bo noob byłem), ciekawe, co będzie dalej. Oby się za to wzięła jakaś ludzka grupa, a nie tak jak teraz - brazylijskie + krzak jakiś.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...