Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiadają mi nominacje. Kurenai w best character development i best animation odstręcza. To jedno z najgorszych, pod względem rysunku, technicznie anime, z jakim się spotkałem. Na pierwszy rzut oka widać, że pracowało nad nim wielu rysowników. Różnice w wyglądzie postaci w różnych scenach są uderzające! Ponadto animacja jest niezwykle sztuczna i brzydka (odnosi się silne wrażenie, że faktycznie mówi kto inny, nie dana postać) - choć statyczne rysunki bywają ładne. Brak Kaiji'ego w best soundtrack odrzucił mnie na dobre.

Jak zwykle co po niektore nominacje sa kontrowersyjne.

W BEST ANIMATION/ARTWORK jest np Inaka Isha i Kaiba ... jakis milosnik surrealizmu czy tez mozgotrzepow sie znalazl w jury?

W BEST SOUNDTRACK brakuje np Nodame Cantabile: Paris-Hen.

Ale coz poradzic. Trzeba wybrac cos z tego co jest dostepne.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bounen no Xamdou jak na razie świetne :)

Opening niezły, a muzyka wpada w ucho.

Wizualnie też jest ładnie.

Jedyne co, to ten hardsub. Z tego co wiem to już z nim było emitowane, ale jednak idzie wyłapać błędy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bounen no Xamdou jak na razie świetne :)

Opening niezły, a muzyka wpada w ucho.

Wizualnie też jest ładnie.

Jedyne co, to ten hardsub. Z tego co wiem to już z nim było emitowane, ale jednak idzie wyłapać błędy...

Xam'd jest wspaniałym anime :) opening, jak pisałem, genialny (połączenie "Shut Up And Explode" z animacją openingu!)

suby... tak, czasem oglądając anime, żałuję, że obejrzałem go już tak dużo, że "słyszę" błędy w angielskim tłumaczeniu (o większości polskich subów nie wspominając... chyba tylko Jounetsu się nadaje do czytania :D )

z tego co czytałem, Xam'd będzie wydany na BD lub emitowany w HDTV - wtedy możemy liczyć na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko , ktore z nich bylo bledne :)

Swoja droga to juz po skonczeniu Gundam Seeda ( a to bylo moje pierwsze w calosci obejrzane anime) rozpoznawalem ze sluchu jak krzyczeli "launching", teraz po latach jeszcze kilka innych charakterystycznych rzeczy wylapuje :)

 

A sam Xam no nie wiem , mi sie nie spodobal - animacja i muzyka byly dobre , ale story zupelnie mnie nie wciagnelo.

 

Acha on chyba juz jest emitowany w HD (nie wiem nawet czy nie full hd) bo jest rozprowadzany przez usluge wypozyczalni sieciowej sony na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam RAW skoro są już hardy. Zobaczymy jak to wygląda 1080p 5.1 AAC.

A mnie wciągnęło. Zaraz jak się odrobię to oglądam, nawet Kekkaishiego przerwałem wczoraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam RAW skoro są już hardy. Zobaczymy jak to wygląda 1080p 5.1 AAC.

Jestem przekonany, że to upscale. Zwłaszcza że Raws-4U mają tendencję do podnoszenia rozdzielczości każdego materiału, jaki przechodzi im przez ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiem , ze mnie zlinczujecie za to , ale co mi tam...

 

Na 4chan'ie w dziale anime walpapers tego jest masa , sporo roznych animcow. Problemem jest tylko to , ze trzeba to sledzic na bierzaco , ale naprawde jest tam tego sporo. Rozdzielczosci czesto wieksze niz full hd.

 

(sledzic na bierzaco dlatego , ze nie ma tam rozbicia nia tytuly anime , a jako caly temat. 10 stron , na 10 stronach prosby o anime i dzis moze byc Black Lagoon , jutro Eureka , a nastepnie Naruto czy Dragon Ball. Watki sa bodajze co drugi dzien kasowane , zastepowane nowszymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że to upscale. Zwłaszcza że Raws-4U mają tendencję do podnoszenia rozdzielczości każdego materiału, jaki przechodzi im przez ręce.

Ehh raczej tak.

Przynajmniej nie widać różnicy, no poza tym ze w RAWie są trochę jaśniejsze kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyakko - śmiechowa historia uczennic liceum. Nie ma głębszego przesłania, ale to ma dobry wpływ na ten tytuł. Jest wiele postaci o bardzo zróżnicowanych uosobieniach. Każda postać ma coś szczególnego i świetnie reprezentuje to swoim zachowaniem. seyuu (czy jak tam się to piszę) zostali świetnie dopasowani i głosy tylko podkreślają charakter danej postaci. Jak patrzyłem na ann, wielu z nich jest "początkujących".

Przyjemnie się oglądało, często z bananem na twarzy. 9/10[\b] - dlatego, że nie ma głębszego przesłania, a ostatnio właśnie tego szukam w anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onegai Twins - od bardzo dawna zwlekałem z oglądaniem. Przypuszczałem, że będzie nudne i pozbawione polotu... Okazało się zupełnie inne od rysu moich domysłów. Anime umiejscowione w świecie znanym z Onegai Sensei - dokładniej: w tym samym, melancholicznym i niemal idyllicznym, mieście - toteż serwujące spotkania ze starymi znajomymi. Ogólnie ujmując, to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie poznałem. Niesamowicie... nostalgiczne! Tak! Cudne i rozczulające. Dodatkowo zawiera wiele drobnych żartów w dobrym stylu - głównie za sprawą leciusieńkiego ecchi. Oglądając Onegai Twins, uświadomiłem sobie też, jak ślicznie jest rysowane. Widziałem już niemało filmów i seriali animowanych (choć wciąż niedużo), ale tutaj rysunek szalenie mi się spodobał, czy - inaczej powiedziawszy - przypadł mi do gustu. Muzyka w tle JEST i jest miła dla ucha.

 

możecie zapodać jakieś stronki z tapetami (...)

Jeśli tylko założysz konto i zrobisz użytek z blacklist, polecam moe.imouto.org - choć to przede wszystkim skany. Niemniej, wiele jest tak ładnie przygotowanych, że idealnie nadają się na tapety. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xam'd ma ode mnie 10,5 na 10.

Od początku do końca trzyma wysoki poziom.

Czekam na BD i oglądam jeszcze raz.

Końcówka Seirei wywołała we mnie podobne uczucia jak Xam'd, ale to nie to... Xam' jest lepszy.

Coś pięknego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu jest eng sub do Saiunkoku Monogatari 2nd Series.

No i teraz mam dylemat - ogladnac od razu czy najpierw pokonczyc pozycje do ARC 2008 ...

Zostaly mi jeszcze: Flag, Shion no Ou, Real Drive, Ghost Hound, Kaze no Shoujo Emily, Kappa no Coo to Natsuyasumi, Bounen no Xamdou, Hyakko, True Tears.

 

W szczegolnosci jest po co sie spieszyc z Hyakko, True Tears, Kaze no Shoujo Emily ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szczegolnosci jest po co sie spieszyc z Hyakko, True Tears, Kaze no Shoujo Emily ?

Po kolei: nie, tak, jeszcze nie widziałem. Wśród wcześniej wymienionych - wyłączywszy, prócz powyższych, Kappa no Coo to Natsuyasumi i Xam'da (wciąż przede mną) - nic wybitnego nie ma. Flag, Ghost Hound i Real Drive mimo wszystko nie wybijają się spośród przeciętnych tworów (według ocen - do 8.0). Najlepszym spośród znanych mi anime z 2008 roku było Gyakkyou Burai Kaiji, bez dwóch zdań.

 

Akane-iro ni Somaru Saka - żeby ładnie zacząć - nie takie złe jak przypuszczałem. Wciąż jednak - choć sympatyczne - nudne i głupie. Obejrzałem głównie ze względu na paczkę dobrych seiyuu: w szczególności Kugimiyię Rie (Yuuhi), ale też Hirano Ayę (Minato), Katou Emiri (Ayanokouji-sama!), Inoue Marinę (Tsuka-chin) i Tanakę Rie (Mitsuki). Za to tępy (jak to zwykle bywa w tego kroju anime) główny bohater głos ma okropny i zupełnie niedopasowany. Muzyka szara i miałka. Rysunek i animacja całkiem ładne. Ścieżka z gry, którą wybrali twórcy anime okazała się dość niespodziewana, ale przede wszystkim niestawiająca ostatecznie kropki nad i, przeto stanowczego, jednoznacznego zakończenia się tu nie uświadczy. Ogółem sztampowe przeciętniactwo.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienki Vennor :)

Pozostaje posortowac priorytetami i przeliczyc pozostaly czas. Brr jak zwykle gonitwa ... A obiecalem sobie byc na biezaco tym razem :mur:

 

Najlepszym spośród znanych mi anime z 2008 roku było Gyakkyou Burai Kaiji, bez dwóch zdań.

Tu wejdziemy w gusta i gusciki - mnie bardziej podeszly Ookiku Furikabutte czy 2 czesc Nodame :) Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wejdziemy w gusta i gusciki - mnie bardziej podeszly Ookiku Furikabutte czy 2 czesc Nodame :)

Akurat ani tego, ani tego nie widziałem. Nodame leży na dysku i czeka, i jeszcze poczeka. Powoli kompletuję Majora i One Outs, toteż Ookiku Furikabutte z chęcią w swoim czasie obejrzę.

Hajime no Ippo przekonało mnie, że anime o tematyce sportowej warto dać szansę, nawet jeśli gatunek na wstępie nie wydaje się interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie jestem po:

 

Full Metal Panic? Fumoffu - Co tu dużo pisać :D Dużo śmiechu i jakby przerywnik między 1 a 2 serią. Fumoffu ma więcej wspólnego z parodiowaniem szkoły niż z 1 serią. Jednak bardzo mi się podobało. W moim odczuciu 7/10.

 

Teraz czas zabrać się za Full Metal Panic!: The Second Raid :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ever17, druga ścieżka. Poznając historię z innej perspektywy, miałem wrażenie, że nie gram w tę samą VN, co poprzednio - tak skrajne są różnice. Tym razem poznałem opowiadanie chłodne, łzawe, wręcz werterowskie - w przeciwieństwie do pierwszego, radosnego, pełnego szczęścia, spokoju i miłości. W zamian fabuła odkryła się przede mną - jestem aktualnie znacznie bardziej zorientowany w sytuacji niż poprzednio. Niestety, przeceniłem swoje umiejętności w analizowaniu reakcji osób trzecich i trafiłem na okrutnie smutny bad end. Cieszę się jednak, że zakończenia te poznałem w takiej właśnie kolejności.

 

Ponadto - jestem już tego pewien - z Evera można się wiele nauczyć (jeśli tylko odpowiednio pokieruje się poczynaniami bohatera) - poruszane są tematy z zakresu fizyki, archeologii, mitologii i zapewne wielu innych działów.

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak po raz trzeci rozpocząć grę w tego nienasyconego pożeracza wolnego czasu.

 

Z tego co pamiętam phantom został wydany po angielsku tylko w formie "for DVD player", trochę nie ciekawie moim zdaniem się tak gra :|

Mam parę takich, ale jeszcze nie grałem, więc nie mogę nic powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...