Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie? Kiedys przebijalem sie przez DN ale mange i zwatpilem gdzies w polowie ;]]]]]

;)

 

Ok, obejrzałem już wszystkie 37. epizodów.

 

Początkowo nie sądziłem, że to może być świetne anime, choć dostawało wysokie noty.

 

Postanowiłem je obejrzeć jako pierwsze z tych, które zdobyłem w te wakacje.

 

Początek był zachęcający, z każdym odcinkiem Death Note interesowało mnie coraz bardziej, oglądałem odcinek po odcinku, byłem zachwycony.

 

Bardzo ładnie narysowana, oryginalna historia, ciekawi bohaterowie i starcia "geniuszy".

 

Nie muszę pisać dużo, bo to przecież nie recenzja, a jedynie opinia; Death Note jest po prostu kapitalne, pierwszorzędne i bardzo wciąga.

 

Jestem jednak rozczarowany, a to za sprawą końcówki.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Od początku kibicowałem Raito, jego postać była w porządku, podoba mi się ten światopogląd.

 

Miałem nadzieję, że Ryuk złamie zasady i postara mu się w jakikolwiek sposób pomóc.

 

Nie wiem też skąd Takada znała nazwisko Mello (Mihael Keehl), skoro nie znał go nawet Raito, a Mikami nigdy go nie widział.

Spodobała mi się też muzyka (zwłaszcza drugi opening i ending).

 

10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Przerobili 105 rozdzialow mangi w 37 epizodow? :blink:

Na to wygląda.

 

Z 76 epizodów mangi Elfen Lied zrobili 13 odcinków anime, więc... :lol2:

 

Zobaczylem pierwszy epek Serial Experiments Lain...

:shock:

Chryste... Evangelion sie przy tym chowa pod wzgledem "zrytości"

Taa, moje pierwsze anime - zobacz kolejne odcinki, hi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, moje pierwsze anime - zobacz kolejne odcinki, hi.

Respekt, ty chyba sie urodziles po to zeby ogladac anime. Gdyby to bylo moje pierwsze mialbym uraz na cale zycie :P Ja zaczalem od Ghost in the shell. Swietny jest opening Lain tak na marginesie.

Jakie grupy oprocz KAA mozecie mi polecic? Jakosc obrazu KAA ma chyba najlepsza, ale suby moglyby byc lepsze no i nie wszystkie serie sa od KAA :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respekt, ty chyba sie urodziles po to zeby ogladac anime. Gdyby to bylo moje pierwsze mialbym uraz na cale zycie :P Ja zaczalem od Ghost in the shell. Swietny jest opening Lain tak na marginesie.

Jakie grupy oprocz KAA mozecie mi polecic? Jakosc obrazu KAA ma chyba najlepsza, ale suby moglyby byc lepsze no i nie wszystkie serie sa od KAA :rolleyes:

A4E ( tylko maja tez dubbing angielski, moze Cie to wkurzac ze sciagasz niepotrzebne mb ) dobra grupa, napisy sie łatwo czyta. Inne grupy to obojetne juz sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze A4E maja dobre suby (podobno), ale co do jakosci obrazu to pozostawia do zyczenia.

 

Co do grup... Raczej sciagam na zasadzie KAA>ALL gdyz glownie kieruje sie jakoscia obrazu. Godna polecenia jest THORA. (Grupa od BR-DVD ripow itp.)

 

Zreszta jest bardzo fajny i przydatny link:

Fansubbing Comparison.

 

@Vennor - Zobacz 29ep 15min 24sec.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Nie wiem też skąd Takada znała nazwisko Mello (Mihael Keehl), skoro nie znał go nawet Raito, a Mikami nigdy go nie widział.

A nie zauwazylesz, ze ojciec Raito mowil wszystko do mikrofonu? Nawet ladnie przeliterowal.
Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respekt, ty chyba sie urodziles po to zeby ogladac anime. Gdyby to bylo moje pierwsze mialbym uraz na cale zycie :P

:lol2:

 

@Vennor - Zobacz 29ep 15min 24sec.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

A nie zauwazylesz, ze ojciec Raito mowil wszystko do mikrofonu? Nawet ladnie przeliterowal.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wydawało mi się, że nie było połączenia po zawaleniu się części budynku.

 

Ale nawet jeżeli Yagami-san podałby przez mikrofon dane Mello, to czemu sam Raito go nie zabił?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jest bardzo fajny i przydatny link:

Fansubbing Comparison.

Rzucilem okiem na Chrono Crusade, bo wlasnie sciagam... I dlaczego nie ma tam KAA? Zmiata wszystkie? :wink:

Skoro a4e ma taka sobie jakosc obrazu to raczej odpada... Mam Ergo Proxy od Shinsen-Subs, 720p, h264 i 350 MB na epek wiec ciezko byloby cos schrzanic jesli chodzi o jakosc obrazu a suby sa swietne. Mam tez Haibane Renmei od Anime-fin bodajze, ogladalem dawno i o ile dobrze pamietam jakosc byla naprawde dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Ergo Proxy od Shinsen-Subs ma fajne przypisy na koncu epka. Szkoda tylko, ze nie jest to softsub.

 

@Vennor

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dlaczego nie zabil go osobiscie? To tylko Raito wie.

 

Rzucilem okiem na Chrono Crusade, bo wlasnie sciagam... I dlaczego nie ma tam KAA? Zmiata wszystkie? :wink:

KAA wydalo w marcu 2007, a tam sa porownania wersji bodajrze z 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vennor

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dlaczego nie zabil go osobiscie? To tylko Raito wie.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
No tak; spotkałem się nawet z opinią: Raito jest geniuszem, nawet jeżeli się wydaje, że tak nie jest

Byousoku 5 Centimeter

Kto widzial i powie ze to bardzo babskie? Srednia ocena wywoluje u mnie pewne watpliwosci...

A'propo Byousoku: mam wersję 720p od Q^R i nie mogę jej odtworzyć (niczym). Zawsze nie pasuje FourCC z oznaczeniem 8 (ALLPlayer uważa to za kodek, co jest według mnie błędne).

 

Próbowałem FourCC Code Changer'a - nic nowego nie wniósł.

 

Dołączona grafika

 

Wie ktoś co jeszcze mogę zrobić?

 

Sterowniki: K-Lite 3.2.5 F (tak, wiem, że to nie najlepszy wybór :)).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byousoku 5 Centimeter

Kto widzial i powie ze to bardzo babskie? Srednia ocena wywoluje u mnie pewne watpliwosci...

Radze poczekac na wersje 720p od THORA ( gadalem z kolesiem z tej grupy i mowi ze bedzie w hdtv ale nie wiadomo kiedy ) bo grafika jest cudowna i z trailera w 720p ( tez od THORA ) wynika ze anime tez bedzie miało jakas fabułe :)

@vennor

sprobuj VLC player lub mplayer

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor: Zainstaluj CCCP + Media Player Classic i gwarantuje ze wszystko bedzie dzialac :)

Tak też radził mi znajomy, ale chyba zaopatrzę się w CCCP i SubEdit zamiast MPC.

 

Po pierwszym odcinku Higurashi no Naku Koro ni: to bardziej przypomina komedię niż horror :lol2:.

 

Edit:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
No i krótka opinia: niektóre odcinki są naprawdę śmieszne, ale zaraz po tym niespodziewanie "coś" się zdarza i potem Higurashi potrafi przestraszyć (zwłaszcza śmiech Mion :lol2:).

 

Trochę śmiechu, "słodkie" epizody i nagły zwrot akcji, morderstwo... Podoba mi się.

 

Wszystko, co dotychczas zobaczyłem (9 ep.) wygląda na podobną historię opowiedzianą innym sposobem (pojawia się dość sporo różnic), jednak każda ma inne zakończenie... No ciekawe - czytałem kiedyś, że to anime na postawie gry, w której było ponad 20 zakończeń, więc to by pasowało.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam zamiar skończyć Bleacha. Zostało mi 10 odcinków do 135 i z tego co wiem to więcej jak na razie nie wyszło.

 

No i tu pytanie: Co teraz oglądać?

 

Możecie polecić coś podobnego do Bleach'a co by można było obejrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam zamiar skończyć Bleacha. Zostało mi 10 odcinków do 135 i z tego co wiem to więcej jak na razie nie wyszło.

 

No i tu pytanie: Co teraz oglądać?

 

Możecie polecić coś podobnego do Bleach'a co by można było obejrzeć?

Obejzyj Elfen Lied, jest to moim zdaniem dobre anime na poczatek. Jak chcesz cos podobnego do Bleach ( ale tak samo jak i on malo ambitnego ) to obejzyj Shana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze poczekac na wersje 720p od THORA ( gadalem z kolesiem z tej grupy i mowi ze bedzie w hdtv ale nie wiadomo kiedy ) bo grafika jest cudowna i z trailera w 720p ( tez od THORA ) wynika ze anime tez bedzie miało jakas fabułe :)

Nie wytrzymalem i obejzalem 1 epke... Hmmm przyjemne :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie tasiemców nie lubię, ale za namową costi'ego zacząłem Monster i lekko mnie wessało, 3 dni i 30 epek

polecam!

a już myślałem że anime mi przeszło :P

Ja mam na razie 22 epizody, więc jeszcze się za to nie biorę, ale jak będę miał całe...

 

Nie wiem, czy wytrzymam przez te 75 odcinków (ze specialem), chyba, że mnie mocno wciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem po skończeniu Higurashi no Naku Koro ni.

 

Początkowo byłem przekonany, że to jakaś komedia, ale tego typu odcinki to tylko kilka z całości.

 

Świetny motyw tajemnicy i choć pod koniec zostaje to wytłumaczone, to pojawia się nowy rozdział i kolejne (w sumie niewiele ich) pytania bez odpowiedzi.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wpadłem w uwielbienie w momencie, w którym Keiichi przypomniał sobie wydarzenie z pierwszego rozdziału (nie wiem tylko czemu i jak :lol2:).

Nieco nieudane starcie (w sensie rysowniczym) na końcu, ale bardzo mi się podobało i już zaczynam poszukiwania Higurashi no Naku Koro ni Kai :).

 

A teraz... Hm, może Ergo Proxy.

 

Edit: Aa!, no i jeszcze kreska nie wydawała mi się ciekawa na początku, ale przyzwyczaiłem się.

 

Niektóre sceny potrafią rozśmieszyć :).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...