Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Zero no Tsukaima: Futatsuki no kishi - całkiem niezła kontynuacja pierwszego sezonu, cały czas akcja, nadal Louise go okłada, z tym, że czasami mu daruje z miłości (:P), szkoda, że już koniec (w tym tygodniu wyemitowany został 11 EP, niedługo powinien być zsubowany i gotowy do ściągnięcia), mi się podobało

JROX, Dokuro było fajne całkiem, wiesz, że jest drugi sezon już? Tylko niestety jak na razie wyszedł EP 1-2, 3-4 już dawno został wyemitowany, ale nigdzie go nie ma (zsubowanego, RAWa też chyba nie). Po EPie 1-2 Dokuro 2 mogę powiedzieć, że Escaliborg znowu w akcji i jest o wiele więcej elementów ecchi (kąpiel rozwala :D)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Taki jakby OT, ale też lekko związany z anime - też nie lubicie .mkv? Osobiście preferuje avi, ewentualnie ogm

Vennor - hardy mogą być, ale jak są dobrze zrobione (tzn. jak można włączyć napisy np. w ALLPlayerze i one nie nachodzą na siebie lub nie trzeba ich ustawiać w połowie ekranu), chociaż najlepsze są RAWy + PL suby, czasami też oglądam z samymi en hardsubami (chociaż nie lubię, ale jak nie ma subów/synchro to trzeba, rozumiem więcej niż 3/4 zwykle :))

BTW Dubbing mnie wkurza (na szczęście tylko czasami), często ang. podkładacze głosu robią to jakoś bez uczucia i tak sucho, poza tym japoński jest piękny :P

Kolejny edit: Właśnie przed chwilą pojawił się/został dodany (jak kto woli) torrent do 11 EP ZnT 2 by [Your-Mom] :)

:P I jeszcze jeden: 11 EP Zero no Tsukaima 2 obejrzany, warto :). szkoda, że już seria się kończy :|

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor - hardy mogą być, ale jak są dobrze zrobione (tzn. jak można włączyć napisy np. w ALLPlayerze i one nie nachodzą na siebie lub nie trzeba ich ustawiać w połowie ekranu), chociaż najlepsze są RAWy + PL suby, czasami też oglądam z samymi en hardsubami (chociaż nie lubię, ale jak nie ma subów/synchro to trzeba, rozumiem więcej niż 3/4 zwykle :))

Angielskie to akurat znam dobrze i pewnie nie miałbym problemów podczas oglądania anime a angielskimi subami, ale jakoś wolę dobre (czyli np. Kuruoshii anime, a nie jakieś BNT) polskie suby - to chyba zrozumiałe.

 

BTW Dubbing mnie wkurza (na szczęście tylko czasami), często ang. podkładacze głosu robią to jakoś bez uczucia i tak sucho, poza tym japoński jest piękny :P

Omijam szerokim łukiem anime z dubbingiem :).

 

No i tak - japoński jest piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dołączona grafika

chyba nie musze tłumaczyc co to znaczy :>

Jasne , nie musisz. Streszcze to : wielkie oczekiwania , wielka nadzieja na dobre anime i strata prawie 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne , nie musisz. Streszcze to : wielkie oczekiwania , wielka nadzieja na dobre anime i strata prawie 2h.

haha, chyba dla ciebie

ps. nie zrozumiales co chcialem powiedziec.

Mam gdzieś Akirę, ale nie byłem pewien, czy chcę to oglądać - jak obejrzysz, to zdaj relację :).

ogladalem ja z 8 miesiecy temu, moja relacja: najlepszy film zaraz po Toki wo Kakeru Shoujo. Chociaz takie porownania anime ktore sa calkiem innego gatunku sa bezsensowne wiec powiem tak:

najlepszy Cyberpunk, Genetic Modification, Human Enhancement, Military, Post-apocalyptic jaki widziałem ( GITSa nie widzialem, evangelion był lepszy ale nie pasuje całkowicie pod ten gatunek )

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor - hardy mogą być, ale jak są dobrze zrobione (tzn. jak można włączyć napisy np. w ALLPlayerze i one nie nachodzą na siebie lub nie trzeba ich ustawiać w połowie ekranu),

Jesli da sie je wylaczyc, to nie sa to hardsuby, tylko softsuby ;) Hardsuby sa na stale wkodowane w film i stanowia nierozerwalna czesc sciezki wideo (nie ma oddzielnej sciezki z napisami) - nie trzeba wtedy martwic sie o czcionke, polozenie, obsluge roznych dziwnych znakow ani nic takiego.

 

GITSa nie widzialem

Nadrobic zaleglosc - marsz!

 

Akira jest dla mnie slaba - za duzo rzeczy jest opowiedzinych wielkim skrotem, brakuje wyjasnien wielu watkow, ogolnie panuje w nim chaos informacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie co do Anime. Bo jestem mocno początkujący. ;)

 

Otóż obejrzałem Death note i to było moje pierwsze Anime jakie obejrzałem w ogóle! .Bo szczerze nigdy się nie interesowałem tym gatunkiem. Sama seria (DN) jest naprawdę bardzo dobra i pytanie mam do osób ,a raczej fanów Anime.

 

Co byście polecili osobie ,która dopiero co zaczyna poznawać ten gatunek? Interesuje mnie jakiś film czy też seria ,która dla początkującego nie będzie, że tak powiem zbyt wymagającega . Coś lekkiego po prostu, co będzie się miło oglądać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

haha, chyba dla ciebie

ps. nie zrozumiales co chcialem powiedziec.

Szerloku to Ty mnie nie zrozumiales... :

-to jest Forum

-na tym Forum mamy temat o Anime

- tym temacie o Anime dales zdjecie Akiry

-osoby czytajace ten temat moga zapytac czy warto to ogladac

-ja podsumowalem to ironizujac : nie warto.

 

Akira jest dla mnie slaba - za duzo rzeczy jest opowiedzinych wielkim skrotem, brakuje wyjasnien wielu watkow, ogolnie panuje w nim chaos informacyjny.

True.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akira jest dla mnie slaba - za duzo rzeczy jest opowiedzinych wielkim skrotem, brakuje wyjasnien wielu watkow, ogolnie panuje w nim chaos informacyjny.

nie przypominam sobie, a nawet jesli to w FLCL byl dopiero chaos i nic nie bylo wyjasnione i mimo warto to obejrzec ( w moim przypadku mi sie nie podobalo )

 

Szerloku to Ty mnie nie zrozumiales... :

-to jest Forum

-na tym Forum mamy temat o Anime

- tym temacie o Anime dales zdjecie Akiry

-osoby czytajace ten temat moga zapytac czy warto to ogladac

-ja podsumowalem to ironizujac : nie warto.

ja Cie zrozumialem, chciales wyrazic opinie o akirze. Ja chcialem pokazac ze akira zostala wydana w formacie HDTV, screenshot z filmu własnie to oznaczał bo mial rozdzielczoc filmu HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy "Akira" nie była taka zła, jak człowiek się skupił i obejrzał to dwa/trzy razy to da się wiele rzeczy wydedukować (od biedy zawsze można sięgnąć po mangę i popatrzeć sobie na roboty jeżdżące po zrujnowanym Tokio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Po tym Costi co napisałeś to chyba jednak z powodu ich ograniczeń pojmowania materiału 3000 stron mangi ;) :P

 

Co do GTO bo o tym chciałem pisać.

Wolno mi idzie bo nie mam czasu oglądać... Tak to jest iść do dobrego liceum :P

 

Onizuka mnie totalnie rozwala . Te jego "postacie"... "jestem wojownikiem ninja"... itp.

Tym bardziej że było "psst i gul" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obejrzalem 4 z 26 odcinkow Bokura ga ita i juz wiem, ze jest to jedne z najpszych anime jakie ogladalem, bardzo podobne do honey and clover.

ps. zostawcie akire w spokoju

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Gilgamesh ale zastanawiam się czy ciągnąć dalej. Jakieś opinie? Kreska oszczędna ale w miarę mi pasuje, klimat niby tajemniczy chociaż trochę nudnawo, myślę sobie, że może coś z tego będzie. Ale potem pojawiają się jakieś potwory, esp-dzieci i parę głupich wyrazów i wszystko siadło, czysty stereotyp. Jest tam coś dalej interesującego?

 

Zaskakuje mnie, że tyle osób nie lubi Akiry, dla mnie był i jest świetny. Spriggan jest trochę podobny klimatem.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

 

Obejrzę to się będę wypowiadał.

Ale 3k stron w jednym filmie...

 

Chyba że Costi wyolbrzymił ;)

Szczerze mówiąc nie ma 3k stron upchanych w filmie (ta manga miała tyle stron ? - nawet nie pamiętam), 3/4 fabuły z mangi jest wycięte, a reszta jest spięta i szybciej zakończona, żeby to wszystko miało jakiś sens, ale nie ważne, po prostu obejrzyj anime, dla mnie nie da się zauważyć tych cięć.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mononoke Hime, własnie skończyłem oglądać.

Spirited Away było słabe, dziecinne, brzytkie za to Princess Mononoke było już bardzo dobre, szkoda tylko ze ogladalem z angielskim dubbingiem i w jakosci tak slabej, ze w zyciu w takiej nie ogladalem anime :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mononoke Hime, własnie skończyłem oglądać.

Spirited Away było słabe, dziecinne, brzytkie za to Princess Mononoke było już bardzo dobre, szkoda tylko ze ogladalem z angielskim dubbingiem i w jakosci tak slabej, ze w zyciu w takiej nie ogladalem anime :)

A mi sie nawet angielski dubbing podobal. Nie byl IMHO wiele gorszy od oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wymiekam przy "Spirited Away" - same komplementy mi sie cisna na usta... a, ze dziecinne - hm, jest, ale mi to nie przeszkadzalo...

noo, ale ta bohaterka, przed ogladaniem tego myslalem ze to chłopak :{ to już Ed z bebopa była lepsza :}

 

A mi sie nawet angielski dubbing podobal. Nie byl IMHO wiele gorszy od oryginalnego.

spoko, ale moze te głosy zwierzat byly fajniejsze, w angielskim mi sie nawet podobały :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...