Skocz do zawartości
RoDaro

Która platforma AMD czy Intel?

Rekomendowane odpowiedzi

Płętujac Twoja wlasno mysl. Ja wole Seata na gaz niz podlera. 8). Nawet wybierajaca miedzy poldkiem 1.4 wziolbym Seata. Na porownanie platform przetlumaczcie sobie sami :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płętujac Twoja wlasno mysl. Ja wole Seata na gaz niz podlera. 8). Nawet wybierajaca miedzy poldkiem 1.4 wziolbym Seata. Na porownanie platform przetlumaczcie sobie sami  :wink:  :wink:

o kurde

mysl czlowieku

ten Seat nie ma gazu ,tylko gaz(taki pedal) za lekko chodzi - czytaj nie mozna nogi oprzec o niego ,napiecie miesni stopy i podkolanowych po czasie powoduje bol

pomijajac juz fakt ze niedokladne operowanie pedalem gazu powoduje zwiekszone zuzycie paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to duzo zalezy, ogolnie platforma na amd lepsza bedzie dla kogos kto zna sie troche na sprzecie, nie boi sie otwierac kompa, majsterkuje przy nim itp,- z amd mozesz chociasz nie musisz miec jakies tam problemiki, a to sie przegrzewa, a to cos sie restartuje (ale powtarzam ze nie musisz miec wcale tych problemow), ja osobiscie polecam zawsze platforme AMD jest wedlug mnie duzo lepsza pod kazdym wzgledem (no moze nie pod wzgledem temp i chlodzenia) ale jezeli kompa sklada ci ktos kto ma mniejsze o tym pojecie to wez intela - bedzie mniej problemow, a jezeli fachowiec to bierz amd - ot takie moje zdanie pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) z amd mozesz chociasz nie musisz miec jakies tam problemiki, a to sie przegrzewa, a to cos sie restartuje (ale powtarzam ze nie musisz miec wcale tych problemow), (...)(no moze nie pod wzgledem temp i chlodzenia) ale jezeli kompa sklada ci ktos kto ma mniejsze o tym pojecie to wez intela - bedzie mniej problemow, a jezeli fachowiec to bierz amd - ot takie moje zdanie pzodrawiam

E, tam przeciez antki 0,13 nie grzeją się więcej niż petumki 4, może kiedyś amdki się bardzej grzały (tunderbird 1.4) ale teraz jest podobnie, pozatym nie ma proca który by się nie grzał przy taktowaniu w okolicach 2ghz.

PS. fahowiec złoży dobrze i amd i intela, a nie fachwic nie złoży dobrze nawet intela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to duzo zalezy, ogolnie platforma na amd lepsza bedzie dla kogos kto zna sie troche na sprzecie, nie boi sie otwierac kompa, majsterkuje przy nim itp,- z amd mozesz chociasz nie musisz miec jakies tam problemiki, a to sie przegrzewa, a to cos sie restartuje (ale powtarzam ze nie musisz miec wcale tych problemow), ja osobiscie polecam zawsze platforme AMD jest wedlug mnie duzo lepsza pod kazdym wzgledem (no moze nie pod wzgledem temp i chlodzenia) ale jezeli kompa sklada ci ktos kto ma mniejsze o tym pojecie to wez intela - bedzie mniej problemow, a jezeli fachowiec to bierz amd - ot takie moje zdanie pzodrawiam

Co ludzie sie tak uczepiliście grzania tych procesorów AMD?Wcale procesory AMD nie grzeją sie bardziej od Intela dla potwierdzenia przykład:

P4 3.06GHz - 100W

Athlon 3000+ - 76W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja sie nie upieram o grzaniu prockow AMD, tylko dalem jeden z przykladow dlaczego "lamer" (bez obrazy) powinnien raczej wybrac intela niz amd, intel na swoim boxowym coolerze bardziej chlodzi proca niz boxowy cooler amd - wiem sprzedaje tego mnostwo i znam opinie ludzi, tylko o to mi chodzi, zreszta uwaznie przeczytajcie mojego posta ;), przychodzi do mnie klient ktory nie ma pojecia o kompach, i widze ze jest taki bojacy sie ruszac nawet klawiature bo cos popsuje to jak widze takiego od razu proponuje mu intela + jakas grafe na geforcie - duzo mniejsze z tym problemy , jednak gdy widze ze koles zna sie na sprzecie (zazwyczaj sam wybiera czesci ;) ) to polecam mu platforme AMD + ATI, przy poprawnej konfiguracji (instalka proca, odpowiedni cooler, odpowiednia obudowa wietrzona itp, nowe strery do chispetu pl. glownej, odpowiednie catalysty/omegi) jest duzo lepsza od intela+nvidia (tu nie ma takich dodatkowych potrzebnych czynnosci), teraz rozumiecie koledzy moje myslenie???? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już skeśliłem Athalona 64 :( Zrąbali sprawę- w 32 bitowych aplikacjach może niedługo nie wystarczać kupiony np. 3400 proc, a wymiana jego pociągnie wymianę płyty- niepotrzebny dodatkowy koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe niechcialo mi sie calego watku czytac :)

na chwile obecna mam cel1.7 @ 2.0 ale zmieniam na A1700XP bo to jest ogolnie teraz najlepsza wydajnosc na moja (zapewne nietylko) kieszen, ale poczekamy zobaczymy bo intel mam wrazenie ze nas czyms jeszcze zaskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) z amd mozesz chociasz nie musisz miec jakies tam problemiki, a to sie przegrzewa, a to cos sie restartuje (ale powtarzam ze nie musisz miec wcale tych problemow), (...)(no moze nie pod wzgledem temp i chlodzenia) ale jezeli kompa sklada ci ktos kto ma mniejsze o tym pojecie to wez intela - bedzie mniej problemow, a jezeli fachowiec to bierz amd - ot takie moje zdanie pzodrawiam

E, tam przeciez antki 0,13 nie grzeją się więcej niż petumki 4, może kiedyś amdki się bardzej grzały (tunderbird 1.4) ale teraz jest podobnie, pozatym nie ma proca który by się nie grzał przy taktowaniu w okolicach 2ghz.

PS. fahowiec złoży dobrze i amd i intela, a nie fachwic nie złoży dobrze nawet intela :P

Wiec co powiesz na to:

 

Rok temu skladalem kumpeli kompa, (tak na marginesie to na 20 kompow skladam jednego Intela, takie czasy, ludzie kasy nie maja). Wlozylem jej D1200, spoko coller, pasta oczywiscie Artic Silver bodaj 3, temp 38-45 st C. Kilka dni temu wola mnie ze jej komp nie wstaje, przychodze, standardowe procedurki, sprawdzam wewnatrz niby OK ale ze to AMD to sprawdzam montaz coolera (powiedziala mi ze jej chlopak ostatnio czyscil calego kompa). Okazuje sie ze wyciecie w radiatorze zahacza o czesc gniazdka ta z napisem Socket.... Jeszcze nic nie mowie ale juz wiem wszystko... Sciagam radiator i w ciemno pokazuje jej spod procka z pytaniem czy cos widzi. Mowi, no lekko brazowe... dalej juz nie musze opisywac.

 

Ty jestes fachowcem, inny tez, moze i ja nim jestem ale nie zmienia to faktu ze dzis bylismy w hurtowni i poszlo kolejne 150 zeta, ktore tylko o 100Mhz usprawnilo jej kompa (najtanszy AMD to teraz D1300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) z amd mozesz chociasz nie musisz miec jakies tam problemiki, a to sie przegrzewa, a to cos sie restartuje (ale powtarzam ze nie musisz miec wcale tych problemow), (...)(no moze nie pod wzgledem temp i chlodzenia) ale jezeli kompa sklada ci ktos kto ma mniejsze o tym pojecie to wez intela - bedzie mniej problemow, a jezeli fachowiec to bierz amd - ot takie moje zdanie pzodrawiam

E, tam przeciez antki 0,13 nie grzeją się więcej niż petumki 4, może kiedyś amdki się bardzej grzały (tunderbird 1.4) ale teraz jest podobnie, pozatym nie ma proca który by się nie grzał przy taktowaniu w okolicach 2ghz.

PS. fahowiec złoży dobrze i amd i intela, a nie fachwic nie złoży dobrze nawet intela :P

Wiec co powiesz na to:

 

Rok temu skladalem kumpeli kompa, (tak na marginesie to na 20 kompow skladam jednego Intela, takie czasy, ludzie kasy nie maja). Wlozylem jej D1200, spoko coller, pasta oczywiscie Artic Silver bodaj 3, temp 38-45 st C. Kilka dni temu wola mnie ze jej komp nie wstaje, przychodze, standardowe procedurki, sprawdzam wewnatrz niby OK ale ze to AMD to sprawdzam montaz coolera (powiedziala mi ze jej chlopak ostatnio czyscil calego kompa). Okazuje sie ze wyciecie w radiatorze zahacza o czesc gniazdka ta z napisem Socket.... Jeszcze nic nie mowie ale juz wiem wszystko... Sciagam radiator i w ciemno pokazuje jej spod procka z pytaniem czy cos widzi. Mowi, no lekko brazowe... dalej juz nie musze opisywac.

 

Ty jestes fachowcem, inny tez, moze i ja nim jestem ale nie zmienia to faktu ze dzis bylismy w hurtowni i poszlo kolejne 150 zeta, ktore tylko o 100Mhz usprawnilo jej kompa (najtanszy AMD to teraz D1300).

nie widze problemu ,poszedl nowy proc,hurtownia sie cieszy,AMD sie cieszy

to ze jakis Lamer go zniszczyl to przeciez jego wina

nie ma czegos takiego jak banalne czynnosci ,niby zmiana swiec w samochodzie jest prosta i kazdy wie jak to zrobic - tylko dlaczego nie kazdemu sie udaje

jak koles widzial na radiatorze podciecie i a na sockecie wybrzuszenie i nie domyslil sie jak to zgrac ze soba to swiadczy tylko o jego inteligencji

ludzie atechniczni nie powinni wogole dotykac sie do wnetrznosci komputera :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok KGB tylko ze chodzi o to ze takich problemow z intelem nie ma a jezeli sa to tylko znikome (wiem-sprzedaje :) ) tytul posta byl co wybrac amd czy intel napisalem (nie bede powtarzal-jest wczesniej) czym powinnien sie kierowac autor pytania, reasumujac wedlug mnie amd jest dla bardziej obeznanych ze sprzetem ludzi, intela w ciemno sprzedaje czlowiekowi co pierwszy raz kompa na oczy widzi (no chyba ze sam chce amd) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj jak sie upre to plyte glowna zlamie o kolano, nie w tym rzecz. Chodzi o to ze w swiadomosci przecietnego usera proc nie pali sie po 1 sekundzie od wlaczenia bez coolera.

ja bym poszedl dalej i powiedzial ,ze przecietny uzytkownik komputera nie wie jak wyglada procesor

 

Jordi23-> nie moge sie zgodzic ze AMD trudniej sie uzytkuje niz Intela

pod wzgledem software nie ma roznic

co do problemow z ATI i NV to sie nie wypowiadam,bo nie mam teraz z tym stycznosci

ale co do plyt to AMD tylko za czasow K6-2 sprawialo mi problemy(ktorych do dzis nie moge rozwiazac softem)

nie mow ze P4 jest mniej problemowy niz P3 ,bo ten nie sprawia zadnych problemow

wiec zakladajac ze klient nie zajzy do budy to chyba mozesz nawet laikowi polecic AMD ,ale jezeli dolozy on swoja reke do zestawu ,to juz jego wina i zrobi to na swoja odpowiedzialnosc

to sa dorosli ludzie i nie mozna ich traktowac jak 2-letnich dzieci,zrzuca szklanke ze stolu to sie stalo - trudno

ich EGO ma tu niewiele do powiedzenia,a jezeli juz sie odzywa to niech placi za gadke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- coraz bardziej widze przewagę rozwiązań Intela nad AMD. Nie z powodu zaślepienia, tylko od wymogów, jakie stawiam przez PC. Nawet taki Celeron jaki mam- owszem, w gierkach słabszy od odpowiednika AMD, ale za to w kompresjii, obróbce grafiki/video "puste megaherce" się przydają jak nigdy! No i pewnie SEE 2 robi swoje przy tym też. Ogólnie rzecz biorąc, każdy i tak kupi, co uważa za słuszne. W każdym razie- przyszłość należy do rozwiązań Intela. Jeszce na dobre nie zaczeło się wsparcie dla procesorów 64 bit, które przez jakiś czas pozostaną wyłącznie sprzętem bardzo niszowym i do tego drogim ( 1 MB cache =kupa kasy :?). A za powiedzmy 2 lata, jak wkońcu zacznie się coś dziać, "stary Athalon 64" będzie za słaby do takiego oprogramowania, a wymiana będzie jego niechybna, bo wtedy w 32 bit środowiku też będzie za słaby ot co :? I znowu wymiana sprzetu będzie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- coraz bardziej widze przewagę rozwiązań Intela nad AMD. Nie z powodu zaślepienia, tylko od wymogów, jakie stawiam przez PC. Nawet taki Celeron jaki mam- owszem, w gierkach słabszy od odpowiednika AMD, ale za to w kompresjii, obróbce grafiki/video "puste megaherce" się przydają jak nigdy! No i pewnie SEE 2 robi swoje przy tym też. Ogólnie rzecz biorąc, każdy i tak kupi, co uważa za słuszne. W każdym razie- przyszłość należy do rozwiązań Intela. Jeszce na dobre nie zaczeło się wsparcie dla procesorów 64 bit, które przez jakiś czas pozostaną wyłącznie sprzętem bardzo niszowym i do tego drogim ( 1 MB cache =kupa kasy :?).  A za powiedzmy 2 lata, jak wkońcu zacznie się coś dziać, "stary Athalon 64" będzie za słaby do takiego oprogramowania, a wymiana będzie jego niechybna, bo wtedy w 32 bit środowiku też będzie za słaby ot co :? I znowu wymiana sprzetu będzie.......

obrobka grafiki nie nalezy do mocnych stron Celerona ,kompresja owszem ,ale nie przetwarzanie grafy,tu Athlon jest mocniejszy (gry to tez obrobka grafiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, niech zdrowy rozsadek panuje. Intel na pewno nie robi najlepszych rozwiazan a zwlaszcza Celeron nie jest szczytem marzen, ja tylko staram sie przekonac niektorych userow ze AMD nie we wszystkim jest najszybszy a juz na pewno uzytkowanie go nie jest lepeze niz Intela. Czasem poprostu 80% wydajnosci za 120% ceny jest lepsze w kontekscie przyszlego wydania kasy na nowego proca. Swoja teze opieram na doswiadczeniu z obslugi 30% slaskich serwisow, ( w ten czy inny sposob ludzie to robiacy sa ze mna w jakis sposob powiazani).

Jak ktos powiedzial AMD w rekach doswiadczonego usera jest lepszy od Intela. Tyle ze ktos kto dzis kupuje pierwszego kompa dopiero za conajmniej trzy lata bedzie mogl probowac nazywac sie doswiadczonym userem.

Jest ogromne prawdopodobienstwo, zahaczajace o pewnosc ze ci wszyscy, ktorzy dzis jeszcze uwazaja ze OC + dobre chlodzenie to podstawa za kilka lat zweryfikuja swoje podejscie do kompa, ja sie wcale nie dziwie temu bo jeszcze dwa lata temu tez bylem tego pewien. Naprawde malo hobbystow posiada kompa dla rekordow w OC lub punktow w 3DMarku, wszyscy inni oprocz tego kompa maja do normalnego uzytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- coraz bardziej widze przewagę rozwiązań Intela nad AMD. Nie z powodu zaślepienia, tylko od wymogów, jakie stawiam przez PC. Nawet taki Celeron jaki mam- owszem, w gierkach słabszy od odpowiednika AMD, ale za to w kompresjii, obróbce grafiki/video "puste megaherce" się przydają jak nigdy! No i pewnie SEE 2 robi swoje przy tym też. Ogólnie rzecz biorąc, każdy i tak kupi, co uważa za słuszne. W każdym razie- przyszłość należy do rozwiązań Intela. Jeszce na dobre nie zaczeło się wsparcie dla procesorów 64 bit, które przez jakiś czas pozostaną wyłącznie sprzętem bardzo niszowym i do tego drogim ( 1 MB cache =kupa kasy :?).  A za powiedzmy 2 lata, jak wkońcu zacznie się coś dziać, "stary Athalon 64" będzie za słaby do takiego oprogramowania, a wymiana będzie jego niechybna, bo wtedy w 32 bit środowiku też będzie za słaby ot co :? I znowu wymiana sprzetu będzie.......

obrobka grafiki nie nalezy do mocnych stron Celerona ,kompresja owszem ,ale nie przetwarzanie grafy,tu Athlon jest mocniejszy (gry to tez obrobka grafiki)
ale nieco inna

3dstudio np. nie lubi AXP tylko bardziej jest zadowolony z koni mechanicznych od P4 - a gry to co innego - bo korzystaja one glownie z grafy a nie proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to konie P4 cos wyciagaja w obrobce grafy ,Celeron zostaje w tyle

nie mozna polecic Celerona komus kto pracuje w takich programach

a no to fakt - ale taki celek @ 3GHz wcale nie jest taki zly
ale drozszy niz XP @2200MHz i gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to konie P4 cos wyciagaja w obrobce grafy ,Celeron zostaje w tyle

nie mozna polecic Celerona komus kto pracuje w takich programach

a no to fakt - ale taki celek @ 3GHz wcale nie jest taki zly
ale drozszy niz XP @2200MHz i gorszy
to fakt ale jak ktos ma mobo pod p4 i nie ma kasy to i tak w miare dobry wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...