Skocz do zawartości
RoDaro

Która platforma AMD czy Intel?

Rekomendowane odpowiedzi

"Co do twojego multitaskowania to zauwaz ze nie masz prockojadalnych aplikacji. ani DC ani mul ani deamon nie maja wiele do gadania"

Tutaj sie w jednym wypadku mylisz ,mam normalne DC ten prog jest napisany beznadziejnie potrafi zzerac 50% jak mam zapuszczone kilka zasysyow :P,powinienem sie chyba przesiasc na DC++ ale jakos niemam ochoty ;), zreshta GG tesh sie czasem "przywiesi" bo mam jakas bete ;) =99% czasu proca ,ale wtedy to jush czuc w grze.

Ale pointa, jesli mam program ktory 'morduje' system to mu daje poprostu nizszy priorytet (zreshta wiekszosc programow tego typu ma w opcjach priorytet ktory mozna ustawic na stale).A z HT to niejest tak ze jesli grasz to ci nie spadnie wydajnosc podczas przykladowego kodowania ;) ,dziala to bardziej jak automatyczne przydzielanie priorytetu z ogolnem wzrostem dzialania o jakies 5%, czyli owszem niema "przestojow" jak jeden proces obciaza mocniej procka ,ale konkludujac jak ktos ma dobrze skonfigurowany system na AXP to takich przestojow niema takze.

Co do zwolnien przy HT, nie mialem na mysli "zarywania" tylko ogolnego spadku wydajnosci aplikacji ,przewaznie nie jest to wiecej jak 5% chociaz zdarza sie i wiecej ,raczej malo zauwazalne przy procu 3,06ghz ale fakt faktem->zwalnia.

"Co do twojego multitaskowania to zauwaz ze nie masz prockojadalnych aplikacji"

No twoj przyklad z klientem poczty taki wlasnie byl ;).

No Intele 2.4ghz z HT moga byc ciekawa alternatywa dla mid-endu, z jednym tylko "ALE" ,zmiana plyty musowa i nie chodzi tu o HT a o FSB 800mhz.... Gdyby Intel odblokowal mnoznik to tak ale....

A, roznica w cenie miedzy AXP 2400+ a P4 2400mhz w jednym z najtanszych sklepow w krakowie:

Intel P4 2400 NORTHWOOD BOX FSB533 780.00

AMD Athlon XP 2400+ 0.13u 520.00

zrodlo-> www.pcprojekt.pl

Jak dla mnie low i midend to dzialka AMD bez dwoch zdan, natomiast highend to przewaga Intela ale jednoczesnie z mocna pozycja AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze jestes kims kto nigdy HT nie widzial w dzialaniu. Ja tez tak myslalem dochwili az nie przezylem tego. A wcale nie trzeba tak daleko szukac by znalezc kiedy Ht sie przeyda. Przyklad prosty teraz-gram sobie w BlackHawk down i slysze ze majl przychodzi. minimalizuje sobie gre i spokojnie bez nerwow odpisuje nie wkurzajac sie kiedy sie okno przelaczy i bez zadnej szarpaniny-spokojnie plynnie i szybko-tak jakby klient poczty byl jedynym procesem. Dokonanie tego bez HT poprzedzilo by kilka brzydkich slow czemu to tak wolno dziala. Jak kiedys zobaczysz jak to dziala to wspomnisz moje slowa. HT rulez!

No tym to mnie rozbroiłeś :) .Ja często gram w GTA3 (jakieś mody zasysam do tej gry) i w tyle tż pare progsów m.in.DC , IMESH i jak ktos do mnie np. na GG coswyśle to niema problemu zminimalizować gre.Jakoś nie odczułem jakiegosprzymulenia.MOże dlatego że mam 512+256 ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja mowie ze to jest zle??

po prostu wiecej w tym maketingu niz faktycznych korzysci,kiedys to beda mialy wszystkie proce

ale dzis nie jest to dla mnie kryterium decydujace o wyborze procesora

(i nie lubie kompromisow,jak bym chcial wielowatkowosc i byloby mnie na to stac to bym predzej kupil dwa proce na jednej plycie,ale teraz nie mam takiej potrzeby)

Pod koniec miesiaca Intel wprowadza P4 od 2,4 do 3,2GHz wszystkie z obsluga HT. P4 2,4GHz z HT ma kosztowac 10$ wiecej niz ten sam bez HT. Wybacz ale jakkolwiek kalkulowac to wychodzi taniej niz kupic 2 proce bez mozliwosci ich podkrecenia.

cos sie tak uczepil braku mozliwosci krecenia 2x Athlon

on sie kreci tak samo jak kazdy inny ,tylko ze fsb to gora 150MHz wycisnie (a na ECC to pewnie i max 140MHz)

zapomniales jednak o mnozniku ,ktory mozna ustawic zarowno mostkami i nozkami (ingerencja w proca lub nie ,kurde nawet wybor zostawili)

na platformie 760MPX ograniczeniem moze byc tylko zasilacz i chlodzenie

kurde chyba zmienie podpis,bo za kazdym razem musze pisac ze na KT7 siedzialem przez tydzien w domu na XP 2200MHz ,wiec nie widze problemow z obsluga

Bylo kilka rev. KT7. Wystaczy poczytac FAQ Abita a on sam sie przyznawal do braku kompatybilnosci.

kilka rev.KT7?? mylisz chyba z KT7A ,bo KT7 jest na kt133 i nie przewiduje nic na fsb133 ,a ja ustawilem swoj 22x100MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie Lancera, bardzo madrze pisze o HT.

 

Mam przyklad, niech ktos sporboje formatowac dyskietke i jednoczesnie otworzyc worda i zaczac cos pisac. Powodzenia. HT to potega, tylko trzeba wyobrazni, aby jego dzielanie docenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niktórych sytuacjach tak. HT się przydaje, nie powiem że nie ale czy tak bardzo go wam brakuje?

żyje się bez tego ale gdyby było to by było. może amd się pokusi w następnej generacji.

ale za drogo się płaci za takie bajery, zdecydowanie za drogo. wolę poczekać chwilę niż przepłacać. a dyskietek nie używam. tylko do zmiany biosu i nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogiczna sytuacja przy otczytach zjechanych plyt.

Ja widzialem HT w akcji na IDF, kopresja wideo + przegladanie dysku.

Na kompie bez HT, rwania, szarpania.

Na kompie z HT, wszystko plynniutko.

 

Problem z multitaskingiem w SO, polega na tym ze SO moze przelaczyc zadanie, tylko jest poprzednie zadanie odda kontrole SO. Co powoduje opoznienia, gdyz jesli program wykonuje skomplikowane procedury, ktore musza zostac wykonane w calosci przed przerwaniem, nie mozna oddac kontroli SO. W prockach HT, oba procesy kierowane sa do wykonania rownolegle, dzieki temu wykonywanie skomplikowanych obliczen przez jeden z softow nie zamula systemu.

Idealna sytuacja to gdyby HT obslogiwal wiecej niz 2 watki rownolegle, no ale coz, nie mozna miec wszystkiego.

 

I jescze jedna wazna rzecz w HT, wszystkie jednostki wykonawcze CPU pracuja bardziej efektywnie, jest duzo mniej pustych taktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie Lancera, bardzo madrze pisze o HT.

 

Mam przyklad, niech ktos sporboje formatowac dyskietke i jednoczesnie otworzyc worda i zaczac cos pisac. Powodzenia. HT to potega, tylko trzeba wyobrazni, aby jego dzielanie docenic.

Akurat podales nie najlepszy przyklad. Pod WinXP dostep do dyskietki odbywa sie bez posrednictwa BIOSu (jak to jest w Win9X). Win NT ma wlasna warstwe abstrakcji sprzetu ktora pomija BIOS i ma bezposredni dostep do FDD. Na WinNT odbywa sie to plynnie niezaleznie czy masz Celerona 800 czy P4 4GHz. Z kolei pod Win9x nie ma HT i niezaleznie od Celka 300 czy Athlona3000+ i tak bedzie przycinac.

Wszyscy pisza (AMDkowcy :roll: ) ze HT to wymysl marketingowcow. Heh szkoda ze nie potraficie oczu otworzyc i uwierzyc ze to czuc (ten procek nie jest moim pierwszym i mialem wiecej AMKwo (12) niz Inteli (10) wiec jakies porownanie mam) zawsze cos na kontre mozna zobaczyc ale zycze wam by kiedys wasze procki to mialy (niezaleznie czy AMD czy Intel czy Cyrix ) i zobaczyli jak to sie je. Ja poczulem i wiem jak to bywa dlatego podaje przyklady. Zawsze mozna to podwazyc. Moze nie najlepiej to podaje ale mam kompa nie od dzis i ja widze co sie swieci. Jestescie konserwatysci, a ja chce pokazac ze to jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosze 8O

w niktórych sytuacjach tak. HT się przydaje, nie powiem że nie ale czy tak bardzo go wam brakuje? 

A czy jezdziles w zime po osiedlowych uliczkach (miedzy blokami, bardziej sliskich miejsc chyba nie ma :) ) najpierw BEZ ABS i ESP, a potem Z ABS i ESP, a potem znow BEZ. Jak nie to sie niemozesz wypowiadac czy Ci tego brakuje czy nie. Podobnie z HT.

 

A gdyby takich ludzi jak Ty bylo wiecej, to pewnie ABS by dalej tylko w merolach byl. A Ty bys mowil ze sie czasem przydaje, ale tak ogolne to jest do [gluteus maximus] i nieopaca sie za niego placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ,ale ta "wielka" technologia daje w praktyce bardziej responsywny system przy formacie flopa i co bardziej nieposlusznych cdekach, bo reszte mozna "zaemulowac" priorytetami.Jednym slowem ,jak dla mnie fajny bajer i napewno postep, rewolucja? zdecydowanie nie.

Najbardziej dobijajacym faktem jest to ze pcet potrzebuje 3.06ghz intela z HT i odpowiednim softem zeby sie podczas formatowania flopa nie "haczyl" a moja amiga z '92 roku miala to od podstaw :P.

Poki co kosntrukcja HT jakos do mnie nie przemawia ,o wiele bardziej plany wielu chipow na w jednej kostce, to bedzie prawdziwy HT mozna powiedziec ;) ,no ale moze intel jeshcze pokaze przy prescotcie ,ma byc Ht2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosze  8O 

w niktórych sytuacjach tak. HT się przydaje, nie powiem że nie ale czy tak bardzo go wam brakuje? 

A czy jezdziles w zime po osiedlowych uliczkach (miedzy blokami, bardziej sliskich miejsc chyba nie ma :) ) najpierw BEZ ABS i ESP, a potem Z ABS i ESP, a potem znow BEZ. Jak nie to sie niemozesz wypowiadac czy Ci tego brakuje czy nie. Podobnie z HT.

 

A gdyby takich ludzi jak Ty bylo wiecej, to pewnie ABS by dalej tylko w merolach byl. A Ty bys mowil ze sie czasem przydaje, ale tak ogolne to jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i nieopaca sie za niego placic.

Tylko, że HT życia ci nie uratuje ;)

Pytanie jest jedno - czy opłaca się płacić tak duże pieniądze za HT?

W tej chwili za cene P4 z 3.06GHz (ok. 2000zł) można kupić sporo sprzętu AMD. Jak ktoś chce tyle płacić to jego sprawa - jego pieniądze, ale nie róbcie z HT wybawienia dla świata. Jest to na pewno świetna sprawa, dla ludzi którzy mają kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że HT życia ci nie uratuje ;)

Pytanie jest jedno - czy opłaca się płacić tak duże pieniądze za HT?

W tej chwili za cene P4 z 3.06GHz (ok. 2000zł) można kupić sporo sprzętu AMD. Jak ktoś chce tyle płacić to jego sprawa - jego pieniądze, ale nie róbcie z HT wybawienia dla świata. Jest to na pewno świetna sprawa, dla ludzi którzy mają kasę.

Patrz wyzej. Za 20dni bedzie P4 2,4GHz z HT. Koszt? To co teraz +40zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przeczy ze HT jest "gut" ,system bardziej responsywny wiec MUSI to byc fajne ,tylko ze to samo czytalem w recenzjach o bartonie...

Poprostu z HT jest taka sprawa ze jest to zbyt malo istotna sprawa by miala cos przewazyc.

Zreshta odczulem wage ilosci cachu po przesiadce z durona ,system sie stal wlasnie bardziej responsywny i przyznaje ze jest to bardzo przyjemne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, że HT życia ci nie uratuje ;)

Pytanie jest jedno - czy opłaca się płacić tak duże pieniądze za HT?

W tej chwili za cene P4 z 3.06GHz (ok. 2000zł) można kupić sporo sprzętu AMD. Jak ktoś chce tyle płacić to jego sprawa - jego pieniądze, ale nie róbcie z HT wybawienia dla świata. Jest to na pewno świetna sprawa, dla ludzi którzy mają kasę.

Patrz wyzej. Za 20dni bedzie P4 2,4GHz z HT. Koszt? To co teraz +40zl.

Ale to i tak straszna kasa ~800zł :/

Za tyle można mieć AXP + naprawdę dobra płyta.

Ceny na P4 są cały czas dla większości zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak straszna kasa ~800zł :/

Za tyle można mieć AXP + naprawdę dobra płyta.

Ceny na P4 są cały czas dla większości zaporowe.

Fakt

ale przycenie całego zestawu z softem róznica międzi Amd a Intelem nie wyglada już tak strasznie :?

przy zakupie sredniego obecnie komputera z windoza OEM i kilkoma innymmi programami OEM różnica będzie sięgała 5-7 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosze  8O 

w niktórych sytuacjach tak. HT się przydaje, nie powiem że nie ale czy tak bardzo go wam brakuje? 

A czy jezdziles w zime po osiedlowych uliczkach (miedzy blokami, bardziej sliskich miejsc chyba nie ma :) ) najpierw BEZ ABS i ESP, a potem Z ABS i ESP, a potem znow BEZ. Jak nie to sie niemozesz wypowiadac czy Ci tego brakuje czy nie. Podobnie z HT.

 

A gdyby takich ludzi jak Ty bylo wiecej, to pewnie ABS by dalej tylko w merolach byl. A Ty bys mowil ze sie czasem przydaje, ale tak ogolne to jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i nieopaca sie za niego placic.

jak porownujesz HT do ABS to gratuluje

bo ABS jest dla ludzi ktorzy nie potrafia jezdzic (hamowac) ,wprawny kierowca zatrzyma samochod bez ABS na krotszej drodze (w przypadku dobrych ukladow Merc,BMW,Porshe na takiej samej) niz z ABS

dodatkowo na lodzie i tak zblokuje kola jak wcisniesz raptownie hamulec (nie mowie o takich sam jak poprzednie)

bylem swiadkiem jak Megane wpadlo z piskiem opon na Stara (takie to super ABS montuja w tanszych autach)

z ESP ma sie tak samo ,nie masz zimowek to na gazie nie ruszysz (znowu umiejetne poslugiwanie sie samochodem gora!)

 

wiec jak chcesz to porownuj HT do ABS i ESP ,ale to tylko na niekorzysc Intelowcow wychodzi (niepotrafia sie sprzetem poslugiwac) ,a AMDkowcow stawia w swietle ze jak potrafia cos zrobic to nie moga byc gorsi)

a jedno i drugie jest bzdura ,bo takiego porownania nie mozna zastosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze ze musze wszystko na drobne rozmieniac, za kazdym razem bo sie czepiacie slowek :evil: . Wiec chodzilo mi o komfort, latwosc prowadzenia, o zaletach i wadach tych systemow wiem. Tak samo jak HT, wydajnosci nie zwiekszy kosmicznie, ale zredukuje denerwujace zamulania -> zwiekszy konfort. Czy teraz sie jasno wyrazilem ? :D

 

Dziwnny ten Matiz skoro na piskach wlecial, moze niemaja ABS, jakas sciema :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze ze musze wszystko na drobne rozmieniac, za kazdym razem bo sie czepiacie slowek :evil: . Wiec chodzilo mi o komfort, latwosc prowadzenia, o zaletach i wadach tych systemow wiem. Tak samo jak HT, wydajnosci nie zwiekszy kosmicznie, ale zredukuje denerwujace zamulania -> zwiekszy konfort. Czy teraz sie jasno wyrazilem ? :D 

 

Dziwnny ten Matiz skoro na piskach wlecial, moze niemaja ABS, jakas sciema :):)

:lol:

jaki Matiz??

pisalem Megane to jest Renault i mial ABS (a zasuwal niezle,ale na tym skrzyzowaniu raz na miesiac musi byc stluczka,sam widze 2-3 na rok)

 

a co do komfortu to RaV666 napisal jak to sie odbywa na zwyklych sprzetach 2000MHz ,przy Word ,gg ,eksplorerze,int. eksp. to wcale nie jest dokuczliwe,nawet z zalaczonym w tle jakims tescie lub kompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze ze musze wszystko na drobne rozmieniac, za kazdym razem bo sie czepiacie slowek :evil: . Wiec chodzilo mi o komfort, latwosc prowadzenia, o zaletach i wadach tych systemow wiem. Tak samo jak HT, wydajnosci nie zwiekszy kosmicznie, ale zredukuje denerwujace zamulania -> zwiekszy konfort. Czy teraz sie jasno wyrazilem ? :D 

 

Dziwnny ten Matiz skoro na piskach wlecial, moze niemaja ABS, jakas sciema :):)

:lol:

jaki Matiz??

pisalem Megane to jest Renault i mial ABS (a zasuwal niezle,ale na tym skrzyzowaniu raz na miesiac musi byc stluczka,sam widze 2-3 na rok)

 

a co do komfortu to RaV666 napisal jak to sie odbywa na zwyklych sprzetach 2000MHz ,przy Word ,gg ,eksplorerze,int. eksp. to wcale nie jest dokuczliwe,nawet z zalaczonym w tle jakims tescie lub kompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie "Raf666" <-

Ma byc RaV[666] ;) ew RaV666 ale bez "f" ;]

C do argumentu ze roznica moze byc tylko 5-7% ,a owszem przy calym zestawie i to dosc drogim to jak najbardziej , tylko ze przynajmniej w tych zestawach co ja montuje to ludzie dzieki temu ze montuje im 1700+@2600+ maja firmowe kostki,twardziele z 8mb cachu,dobra zasilke... dla sporej liczby osob te kilka stuwek wiecej na podzespoly to poprostu zbawienie, bo co z P4 2.4ghz HT jak bedzie tam jakis badziewny ram,wolny dyskacz itp.

Chociaz przyznaje ze ostatnio polecialem jednemu znajomemy P4 2.66 , ma kasy jak lodu ,niezna sie wogole a do tego jest nalogowym "psujem" pomyslalem ze niech sobie da te 8 stuwek wiecej a ja bede mial spokuj jesli by mu sie zachcialo grzebac w kompie ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Topicu to ja nie mówię iż HT nie jest dobre. Owszem napewno jest to przydatna rzecz nikt temu nie zaprzeczy, ale sprawdza się tylko w określonych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak porownujesz HT do ABS to gratuluje

bo ABS jest dla ludzi ktorzy nie potrafia jezdzic (hamowac) ,wprawny kierowca zatrzyma samochod bez ABS na krotszej drodze (w przypadku dobrych ukladow Merc,BMW,Porshe na takiej samej) niz z ABS

dodatkowo na lodzie i tak zblokuje kola jak wcisniesz raptownie hamulec (nie mowie o takich sam jak poprzednie)

bylem swiadkiem jak Megane wpadlo z piskiem opon na Stara (takie to super ABS montuja w tanszych autach)

z ESP ma sie tak samo ,nie masz zimowek to na gazie nie ruszysz (znowu umiejetne poslugiwanie sie samochodem gora!)

 

wiec jak chcesz to porownuj HT do ABS i ESP ,ale to tylko na niekorzysc Intelowcow wychodzi (niepotrafia sie sprzetem poslugiwac) ,a AMDkowcow stawia w swietle ze jak potrafia cos zrobic to nie moga byc gorsi)

a jedno i drugie jest bzdura ,bo takiego porownania nie mozna zastosowac

Bosh co za porownanie. Az szkoda slow. Wy wszystko bierzecie doslownie. Nic sie nie da wytlumaczyc bo przekrecicie. Kiedys dziwilem sie dlaczego niektorzy pisza ze AMDkowcy to potrafia tylku pluc i wierzgac by wykazac wyzszosc swego. Sam Gr00by o tym wspomnial. Ja tez jakos to powoli zauwazam. Co sie poda jakis przyklad to przekrecicie...heh chyba wylaczam sie z dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak porownujesz HT do ABS to gratuluje

bo ABS jest dla ludzi ktorzy nie potrafia jezdzic (hamowac) ,wprawny kierowca zatrzyma samochod bez ABS na krotszej drodze (w przypadku dobrych ukladow Merc,BMW,Porshe na takiej samej) niz z ABS

dodatkowo na lodzie i tak zblokuje kola jak wcisniesz raptownie hamulec (nie mowie o takich sam jak poprzednie)

bylem swiadkiem jak Megane wpadlo z piskiem opon na Stara (takie to super ABS montuja w tanszych autach)

z ESP ma sie tak samo ,nie masz zimowek to na gazie nie ruszysz (znowu umiejetne poslugiwanie sie samochodem gora!)

 

wiec jak chcesz to porownuj HT do ABS i ESP ,ale to tylko na niekorzysc Intelowcow wychodzi (niepotrafia sie sprzetem poslugiwac) ,a AMDkowcow stawia w swietle ze jak potrafia cos zrobic to nie moga byc gorsi)

a jedno i drugie jest bzdura ,bo takiego porownania nie mozna zastosowac

Bosh co za porownanie. Az szkoda slow. Wy wszystko bierzecie doslownie. Nic sie nie da wytlumaczyc bo przekrecicie. Kiedys dziwilem sie dlaczego niektorzy pisza ze AMDkowcy to potrafia tylku pluc i wierzgac by wykazac wyzszosc swego. Sam Gr00by o tym wspomnial. Ja tez jakos to powoli zauwazam. Co sie poda jakis przyklad to przekrecicie...heh chyba wylaczam sie z dyskusji.

Nie oceniaj wszsytkich na podstawie jednego, kliku osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj wszsytkich na podstawie jednego, kliku osób.

Nie mam zamiaru ale zdarza sie. Lubie rzeczowa dyskusje (np RaV666) ale jakos nie mam ochoty i checi dyskutowac i odpowiadac na wszystkie posty, chyba jestem zbyt leniwy (albo znudzony tlumaczeniem rzeczy ktorych nie moge wytlumaczyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak porownujesz HT do ABS to gratuluje

bo ABS jest dla ludzi ktorzy nie potrafia jezdzic (hamowac) ,wprawny kierowca zatrzyma samochod bez ABS na krotszej drodze (w przypadku dobrych ukladow Merc,BMW,Porshe na takiej samej) niz z ABS

dodatkowo na lodzie i tak zblokuje kola jak wcisniesz raptownie hamulec (nie mowie o takich sam jak poprzednie)

bylem swiadkiem jak Megane wpadlo z piskiem opon na Stara (takie to super ABS montuja w tanszych autach)

z ESP ma sie tak samo ,nie masz zimowek to na gazie nie ruszysz (znowu umiejetne poslugiwanie sie samochodem gora!)

 

wiec jak chcesz to porownuj HT do ABS i ESP ,ale to tylko na niekorzysc Intelowcow wychodzi (niepotrafia sie sprzetem poslugiwac) ,a AMDkowcow stawia w swietle ze jak potrafia cos zrobic to nie moga byc gorsi)

a jedno i drugie jest bzdura ,bo takiego porownania nie mozna zastosowac

Bosh co za porownanie. Az szkoda slow. Wy wszystko bierzecie doslownie. Nic sie nie da wytlumaczyc bo przekrecicie. Kiedys dziwilem sie dlaczego niektorzy pisza ze AMDkowcy to potrafia tylku pluc i wierzgac by wykazac wyzszosc swego. Sam Gr00by o tym wspomnial. Ja tez jakos to powoli zauwazam. Co sie poda jakis przyklad to przekrecicie...heh chyba wylaczam sie z dyskusji.

co sie pienisz?????

najpierw wy Intelowcy uderzacie mnie w czuly punkt a pozniej szopki odstawiasz (samochody to moj czuly punkt,sprawdz moj profil-nie lubie gdy je sie miesza do kompow bez sensu ,ja sam jak stosuje porownania do aut to dobieram je tak zeby nie mozna bylo sie przyczepic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie pienisz?????

najpierw wy Intelowcy uderzacie mnie w czuly punkt a pozniej szopki odstawiasz (samochody to moj czuly punkt,sprawdz moj profil-nie lubie gdy je sie miesza do kompow bez sensu ,ja sam jak stosuje porownania do aut to dobieram je tak zeby nie mozna bylo sie przyczepic)

No wlasnie typowe pisanie i <span style="color:red;">[ciach!]</span>lach. Ja o samochodach nic nie pisalem. To co podal ktos powyzej to bylo tylko porownanie a nie jakies wnikanie. OK to powiedzmy inaczej. To tak jakby ktos mowil o tym jak smakuje suszi (nie wiem jak to sie pisze) a ktos inny tylko slyszal z czego to sie robi i odrazu mowil ze jest to be. To tez porownanie. I pewnie zaraz ktos sie przyczepi ze molestuje suszi...

Jesli chodzi o AMD to ja moge zaczac mowic o ich kruchosci i paleniu sie itp. ale to nie ma sensu bo ja chcialem pokazac ze HT jest bardzo fajne (moja wina ze ma je Intel a nie AMD? cos ma ktos a jeszcze ktos czuje z tego powodu dyskomfort(?) i obrzucal jajem i mowi ze jest niewiele wart. ja odczuwam duza roznice z i bez HT i dziele sie wiedza ale jak widac ciezko niewidomemu wyjasnic kolor nieba) a tu zaraz jakies <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly sie pojawiaja. Sam sie burzysz ze ktos tam cos o ABSie wspomnial a ty to rozwijasz na jakies dziwne tematy, ktorych on zupelnie nie mial na mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co sie pienisz?????

najpierw wy Intelowcy uderzacie mnie w czuly punkt a pozniej szopki odstawiasz (samochody to moj czuly punkt,sprawdz moj profil-nie lubie gdy je sie miesza do kompow bez sensu ,ja sam jak stosuje porownania do aut to dobieram je tak zeby nie mozna bylo sie przyczepic)

No wlasnie typowe pisanie i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>. Ja o samochodach nic nie pisalem. To co podal ktos powyzej to bylo tylko porownanie a nie jakies wnikanie. OK to powiedzmy inaczej. To tak jakby ktos mowil o tym jak smakuje suszi (nie wiem jak to sie pisze) a ktos inny tylko slyszal z czego to sie robi i odrazu mowil ze jest to be. To tez porownanie. I pewnie zaraz ktos sie przyczepi ze molestuje suszi...

Jesli chodzi o AMD to ja moge zaczac mowic o ich kruchosci i paleniu sie itp. ale to nie ma sensu bo ja chcialem pokazac ze HT jest bardzo fajne (moja wina ze ma je Intel a nie AMD? cos ma ktos a jeszcze ktos czuje z tego powodu dyskomfort(?) i obrzucal jajem i mowi ze jest niewiele wart. ja odczuwam duza roznice z i bez HT i dziele sie wiedza ale jak widac ciezko niewidomemu wyjasnic kolor nieba) a tu zaraz jakies <font color="#FF0000">[ciach!]</font> sie pojawiaja. Sam sie burzysz ze ktos tam cos o ABSie wspomnial a ty to rozwijasz na jakies dziwne tematy, ktorych on zupelnie nie mial na mysli.

tobie sie podoba HT ,a mnie to ani ziebi ani grzeje

i nie mow,ze wyobrazni nie mam,bo mam :P

ale ty probujesz wmowic mi ze jak bym na tym posiedzial to bym polubil

to mi przypomina sytuacje z moim kumplem: mowi do mnie przejedz sie moim wozem (seat ibiza 1.4) zobaczysz ze lepiej idzie od twojego Poloneza,no to ja zgadzam sie,wsiadam i jade ,patrze na licznik ,a tu 120km/h ,cos nie tak

czasy przyspieszen takie same

tylko w seacie ciszej i gaz chodzi bez wyczucia (za lekko)

on sie pyta no i co ,to mu mowie ze gaz za lekko chodzi i tyle,ze ciezko utrzymac nad podloga,a on mowi ze sie czepiam

tu jest to samo,fajnie bylo ze ciszej bylo w srodku,lepiej niz u mnie ,ale nie tesknie wcale za ta cisza ,za to z takim gazem jezdzic bym nie mogl

 

za HT tez bym nie tesknil (cisza) ,bo jak wyskakuje mi wiadomosc w gg to minimalizuje CS i sprawdzam wiadomosc,potem maksymalizuje i gram dalej

naprawde nie zwracam uwagi czy to trwa 1,2,czy 3 sekundy

za to za kazdym razem gdybym se przypomnial ile wydalem na tego P4 to bym zwymiotowal na klawiature i to by byl dyskomfort (gaz) dla mnie (chociaz klawiatury sa tylko po 20pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...