Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

co prawda nie mialem 12, a 10 i tam nie bylo slychac zupelnie nic. ani talerzy, ani chrobotania.

w F3 slysze lekkie chrobotanie. mowie lekkie, gdyz u kumpla slyszalem jakiegos WD, ktory byl z 5x glosniejszy. moze trafilem dobry egzemplarz, albo nie jestem wyczulony na jakas czestotliwosc, ale oprocz tego lekkiego chrobotania, nie slysze nic.

jak dla mnie, dysk jest zadziwiajaco szybki i cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 10 była dla Ciebie bezgłośna to raczej sobie nie porównamy.. :)

Ja miałem chyba perełkę wśród serii 10, moja 250GB 410AS miała dwa lata i była praktycznie niesłyszalna, jeśli dysk pracował to było słychać lekkie czasami chrobotanie ale naprawdę prawie że niesłyszalne, trzeba było przyłożyć ucho dość blisko obudowy aby je usłyszeć. Dodam że dysk był przykręcony zwyczajnie do obudowy nie siedział w SQD czy leżał na gąbce, a obudowa to był zwykły tani tracer 4 letni. Teraz mam w kompie dwu miesięczną barkę 500 serii 12 która leci na gwarancję z dziesięcioma badami i chrobocze dość słyszalnie.

 

Przed chwilą kurier przywiózł mi Samsunga F3 500GB, za niedługo zdam relację jak go słychać.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawil sie jeden blad w kategorii Write Error Rate co prawdopodobnie spowodowalo tym ze wirtualnego dysku z Windows ME na wirtualnej maszynie nie dalo rady odczytac (pomogla reinstalka WinME). Czy jest wszystko w porzadku z dyskiem?

http://img66.imageshack.us/i/hdtunehealthsamsunghd10.png/

130gb miejsca zajetego na tym dysku, srednia predkosc w normie? Czasami mam poszarpany wykres (80mb/s avg) <_<

http://img66.imageshack.us/i/hdtunebenchmarksamsungh.png/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba perełkę wśród serii 10, moja 250GB 410AS miała dwa lata i była praktycznie niesłyszalna, jeśli dysk pracował to było słychać lekkie czasami chrobotanie ale naprawdę prawie że niesłyszalne, trzeba było przyłożyć ucho dość blisko obudowy aby je usłyszeć. Dodam że dysk był przykręcony zwyczajnie do obudowy nie siedział w SQD czy leżał na gąbce, a obudowa to był zwykły tani tracer 4 letni. Teraz mam w kompie dwu miesięczną barkę 500 serii 12 która leci na gwarancję z dziesięcioma badami i chrobocze dość słyszalnie.

 

Przed chwilą kurier przywiózł mi Samsunga F3 500GB, za niedługo zdam relację jak go słychać.

A 250ki to co innego bo to były jakby 9-ki. Sam miałem 4 takie. Były dość ciche jak na tamtą konkurencje.

W takim razie czekam na relacje i porównanie do F3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 10 była dla Ciebie bezgłośna to raczej sobie nie porównamy.. :)

jak dobrze pamietam, to tamten dysk to wlasnie 10. jak wroce to sprawdze.

wiem ze to byla pierwsza seria dyskow z zapisem prostopadlym.

160gb wersja 1-talerzowa (slim).

wierz mi lub nie, nie bylo go slychac wcale. tego samsunga slysze jak skrobie glowica. co do ogolnej glosnosci, to w tej chwili nie moge dokladnie porownac, bo nie zlozylem jeszcze LC, ale napewno jest glosniejszy niz tamten seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumel dodałem link na pierwszej stronie

 

swoją drogą dlaczego dałeś to tam?? nie lepiej było dać tutaj? taki lekki burdel się porobił.

Bo gdybym wrzucił tu to dwie strony dalej nikt by już o "tym" nie wiedział tak samo jak o testach F3EG a tak jest sobie gdzieś jako osobny temat z odnośnikiem do tej dyskusji i każdej związanej z tematem. Jakoś przywiązałem się ostatnio do działu Miguela.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje już dysk samsunga F3 500GB od paru godzin i jak na razie jest super, szybki to już wiadomo i do tego bardzo cichy. Irytuje mnie tylko start tego dysku, wydaje on z siebie takie mocne chrupniecie ale potem jest już cisza, w czasie pracy prawie w ogóle go nie słyszę, tylko jak się zbliżę do niego na odległość 15cm to słychać lekkie chrobotanie, ale tak przecież musi być w końcu dysk pracuje. Jestem zadowolony z zakupu, nigdy wcześniej nie miałem dysków samsunga, ogólnie na pierwszy rzut oka wydają się lepiej wykonane niż seagate, jakieś takie bardziej solidne :razz:, do tego smasung pakuje je w plastikowe pudełka, wrzuca do środka instrukcję i śrubki, niby nic a cieszy :razz:, nie to co seagate wrzuca tylko do foliowego opakowania. Wiem że opakowania, śrubki i instrukcje nie mają nic do solidności dysków, tylko tak się śmieje :rolleyes:.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego smasung pakuje je w plastikowe pudełka, wrzuca do środka instrukcję i śrubki, niby nic a cieszy :razz:, nie to co seagate wrzuca tylko do foliowego opakowania. W

1. Nie kazdy dysk Samsunga ma plastikowe pydelko i srubki.

2. WD to niby lepsze od Sigejta? Tez w worku. ;)

 

Co do punktu nr.1 - znajac podejscie ludzi do pracy i delikatnosc dysku jak i magazynowanie to Samsung czesc dyskow choc tak zabezpiecza - tez mi to sie akurat podoba , a co ciekawe - ostatni raz widzialem to w 2001 u Sigejta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kiedy Seagate pakował w plastikowe pudełka to inni producenci na stojąco wchodzili pod szafe :) szkoda że dalej tego nie robią jak i WD.

 

Co do strzałów podczas startu Samsungow to normalne zjawisko o które ciągle ktoś pyta w każdym wątku o samsungach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widać gołym okiem różnicę podczas normalnego użytkowania typu internet, gry itp oraz czas uruchamiania systemu między F3 a F3EG ?

Ciekaw jestem jak się zachowują głowice w F3EG oraz dźwięki wydawane podczas uruchamiania dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3EG nie hałasuje podczas startu ani stopu, różnice w prędkości uruchamiania systemu są raczej marginalne, prędziej odczujesz przy kopiowaniu plików/rozpakowywaniu/renderowaniu.

Ok, dzięki za odp. Czyli nie rozczaruje się stawiając na tym dysku system? Dodam, że obecnie mam barracude 500GB 7200.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3EG nie hałasuje podczas startu ani stopu, różnice w prędkości uruchamiania systemu są raczej marginalne, prędziej odczujesz przy kopiowaniu plików/rozpakowywaniu/renderowaniu.

To jest trochę wbrew logice i fizyce...podczas uruchamiania systemu i programów największą role odgrywa czas dostępu (który jest znacznie wolniejszy w EG) a podczas kopiowania plików istotny jest w większości odczyt liniowy który w obu dyskach jest bardzo zbliżony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam u siebie 4x F2EG i nie jestem rozczarowany ;p noo nie liczac klikniecia przy stopie :) ale systemowe lecą na wymianę na F3EG jak będzie okazja ;)

Możesz powiedzieć czemu wymieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem i jutro odbieram 2 szt 500GB z serii F3 do Raid 0 i 1 szt. 1TB też F3 na magazyn i liczę że mnie nie rozczarują :)

A ja dzisiaj odbieram pojedynczą 500 F3, ciekawe jaka się trafi ;). Jeśli możesz to zrób test tego raida i pojedynczych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odbieram pojedynczą 500 F3, ciekawe jaka się trafi ;). Jeśli możesz to zrób test tego raida i pojedynczych sztuk.

ja już odebrałem swoje ale najwcześniej złożę wszystko za tydzień jak dojedzie reszta komponentów i ewentualnie wtedy bedzie czas na test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa że pojawi się 1,5T -2T ale F3

Może znacie jakieś przecieki Samsunga ?

 

Bo potrzebuję czegoś możliwie najszybszego ale tak >1.5T...

 

pzdr! Nix

Osobiście uważam, że pozostanie 500 i 1TB w serii F3. Z marketingowego punktu widzenia wypuszczenie teraz kolejnego dysku z tej serii było by nie rozsądne. Liczy się kasa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...