Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem prawie nowy dysk Samsung F3 1Tb i full scan w hdd tune nic nie wykazał, ale w zakładce health mam trochę relokowanych sektorów (na dysku nic nie ma, a 114mb jest zajętych)

 

oddawać dysk na gwarę ? czy jest wszystko ok ? transfery ok, ale nie chce mi się go oddawać za np. dwa miesiące i przerzucać wszystkie setki Gb znowu

post-111992-1265017006_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem prawie nowy dysk Samsung F3 1Tb i full scan w hdd tune nic nie wykazał, ale w zakładce health mam trochę relokowanych sektorów (na dysku nic nie ma, a 114mb jest zajętych)

 

oddawać dysk na gwarę ? czy jest wszystko ok ? transfery ok, ale nie chce mi się go oddawać za np. dwa miesiące i przerzucać wszystkie setki Gb znowu

 

no to się wygłupiłem :D rozumiem teraz, że to zakładka data pokazuje aktualny stan ?

 

 

raida planuję tak w wakacje, jak ceny dysków znowu spadną (albo przynajmniej będą takie jak jeszcze w grudniu)

Edytowane przez Ardianz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się zaczeło, 3 tygodnie używania ( 210 godzin pracy ) dysku i już nałapał 70 błedów w atrybucie 01 Read Error Rate - mam się martwić ?

 

 

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

Vibor chyba niczym :)

 

HD Tune: SAMSUNG HD103SJ Health

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 100 51 183 Ok

(02) Throughput Performance 252 252 0 0 Ok

(03) Spin Up Time 73 72 25 8442 Ok

(04) Start/Stop Count 100 100 0 113 Ok

(05) Reallocated Sector Count 252 252 10 0 Ok

(07) Seek Error Rate 252 252 51 0 Ok

(08) Seek Time Performance 252 252 15 0 Ok

(09) Power On Hours Count 100 100 0 666 Ok

(0A) Spin Retry Count 252 252 51 0 Ok

(0B) Calibration Retry Count 252 252 0 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 100 100 0 114 Ok

(BF) G-sense Error Rate 100 100 0 8 Ok

(C0) Power Off Retract Count 252 252 0 0 Ok

(C2) Temperature 52 49 0 1114160 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 100 100 0 0 Ok

(C4) Reallocated Event Count 252 252 0 0 Ok

(C5) Current Pending Sector 252 252 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 252 252 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(C8) Write Error Rate 100 100 0 3224 Ok

(DF) Load/Unload Retry Count 252 252 0 0 Ok

(E1) Load/Unload Cycle Count 100 100 0 114 Ok

 

Power On Time : 666

Health Status : Ok

 

error scan czysciutki...mhdd tez i zadnych wolnych sektorow...zadnych bubli z gubieniem plikow czy zawieszkami systemu - procz oczywiscie balaganu w systemie i na dysku heheh

 

 

ps.jak z transferami i kultura pracy ta twoja dwojeczka?szkoda ze troszke droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy, zamierzam kupic samsungi f3 do raida, moze mi ktos juz teraz powiedziec jaki jest najlepszy strip size do nich? raid 0 i na konfiguracji z mojego syg. pozdro

Pierwsze to powinieneś przeczytać temat o Raid0 KLIK

i nie było by pytania. Czy seagate czy samsung czy wd jest to obojętne, nie ma coś takiego że do tych dysków jest taki strip size, ogólnie przyjęło sie najlepiej rozmiar 32K dla HDD. Najważniejsze to żeby dyski miały podobne osiągi i ta samą pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki kolego ale czytałem to, według tego robiłem raid z barrakud w syg, ale przyszła pora na wymianę, bo pojemność już jest nie wystarczająca. kupuje dwa dyski f3, a wiem ze dysk dyskowi nie równy dlatego tez pytam się o jakiej spostrzeżenia osób które je maja ;) na obecnych dyskach mam np. 16k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanie :

 

f3 1TB nowy nie formatowany dopiero co włożony do kompa .

 

Dołączona grafika

 

Kompletnie zawalony osiemnastomiesięczny F1 640 GB ( 2x320 ) .

 

Dołączona grafika

 

Zanim go zawaliłem w AVG miał ~96 mb/sec . System ponad półroczny Win7 mostek ICH10R .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zalozylem temat ale ponawiam pytanie tutaj

 

Dzis napotkalem dysk SAMSUNG F3 250GB [HD253GJ] ... bardzo tani ciekwe czy szybki ??

Wyglada na to ze jest to wersja 500GB z jedna glowica :unsure:

Ma ktos jakies benchmarki ??

Nie moge sie doczkac na WD Blue 1TB :damage_wall: (250GB dla mnie to sporo miejsca - teraz mam 80GB)

Suanis wszystko ok z tym nowym samsungiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić bardzo cichy dysk i chyba bedzie do Samsung F3 bo z tego co czytam to dość ciekawy dysk.

 

Obecnie posiadam F1 640gb i WD blue 640 i oba dyski baardzo hałasują i wibrują także chciałbym coś szybszego ( i avg z HD tune to 80mb\s gdzie ze screenów widzqe że samsung f3 potrafi ciągnać 115mb\s )

 

także jaki dokładnie model kupić? Zakres od 500-1000gb . Czym się kierować? Jakieś rożnice w produkcji? Talerze? Itp..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pamięta poruszony przez mnie wątek o błędach zapisu i odczytu podczas pracy w raid?

dziś zauważyłem że jeden dysk (który w dodatku wyraźnie buczy) powiększył swoją ilość błędów zapisu do 19 chyba z 7 czy 8, i to w jeden dzień mu tyle przybyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

Wpływa to na pracę systemu?jak nie to olej....ja juz u siebie nie patrze ile mam raw read error gsense i write error....pewnie masa ale jak działa i nie muli to ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wpływa ale w sumie do końca nie wiem bo dysk jest niemalże pusty. druga sprawa że strasznie buczy (mam dwa jeden buczy (ten co zarobił te błędy) drugi nie)...

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zalozylem temat ale ponawiam pytanie tutaj

 

 

 

Suanis wszystko ok z tym nowym samsungiem ??

 

Tak . Problemów nie stwierdziłem . Jak na razie :)

 

edit

 

Dorzucam wynik z zainstalowaną windą i [brzydkie określenie na linuksa]em .

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak z kulturą pracy, czy 7200 jest znacznie głośniejszy od wersji 5400 ? I jak to wpływa na wydajność.

No i którą wersję wybrać 502 czy 503 ? Z tego co czytałem to większość os. poleca starszą rev. 502, dlaczego ?

No i czym się różni model Samsung HD502IJ od Samsung HD502HJ ? Obydwa mają 7200 i 16mb.

 

No i generalnie który z F3 500gb polecacie.

 

edit:

 

dyski z 502 w nazwie to F2 a z 503 to F3 tak, bo się pogubiłem ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku używania F3 1TB (HD103SJ) przypadkiem zauważyłem, że czas dostępu wzrósł z tych 13-14ms do 15-16ms a czasem nawet więcej pokaże. Na wykresie są piki z czasem odczytu do 100ms a raz widziałem nawet 500ms a to już 0,5s!!! W smarcie jest wszystko ok jak w nowym dysku. Odczyt liniowy jest ok natomiast dysk muli się przy zmiennym odczycie i wydaje mi się, że wolniej działa (albo się już do niego przyzwyczaiłem). Miał ktoś podobny problem i czy to oznacza, że dysk się powoli kończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pechowy dla mnie ten marzec :D

 

Wlasnie padl mi 502HJ. Cholera jasna, co dziwne, windows z niego laduje sie pare paskow po czym BSOD i reboot. Jak wszedlem do instalacji windowsa to widzi tylko 1 partycje 100MB jakas - nie mialem w ogole takiej partycji. widzi ja jako cos unlocated czy cos takiego. Noi innymi slowy [gluteus maximus]. Lece do kumpla sprawdzic czy winda go zobaczy i czy cos odzyskam z danych.

 

Jakies sugestie na szybko, ktos mial podobnie? Pozdrawiam.

 

Takie cos mi manager dyskow wyswietla, takze cos tam jest... ale widac na innym windowsie tylko partycje 'system reserved' 100MB.

Dołączona grafika

 

PS. Prosze o szybka orade jesli ktos ogarnia problem. Zastanawiam sie czy nie oddac go zaraz na gware, szkoda czasu, ale wkurze sie jak rozwiazanie bedzie banalnie proste, a ja oleje dane na dysku.

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś może win 7? Wygląda to na ukrytą partycję systemową a pozostałe partycje (29GB to na system było ?) wzięły się i gdzieś ulotniły. Trzeba by przeskanować programikiem odpowiednim czy nie znajdzie zagubionej partycji. Nie pamiętam nazwy programu ale w pakiecie Hirens Boot cd znajdzie się coś odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam mam win7 . pod win xp widac wszystko, tylko ze dopiero serwis proline mnie o tym poinformowal a nie mam dostepu niestety do xp zeby odzyskac dane. Hmmm a jakies inne sugestie?

 

PS. Pamieta ktos o jaka aplikacje Hirens boot chodzi?

 

PS2. Ten program to TestDisk. Zrobilem nim skan i ustawilem nowe tablice partycji. Bez reboota po 'chkdsk nazwa dysku: /f" dyski pojawily sie w moim komputerze jako dyski a nie foldery jak zaraz po TestDisku. Pytanie czy tyle starczy zeby dalej spoojnie uzytkowac dysk? System Reserved disk 100MB nadal został.

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ukryta partycja zostaje, tak ma być. Czyli mam rozumieć dane widać i startuje system? Jako aplikacje to możesz spróbować np. Partition Find and Mount czy Active Partition Recovery lub coś innego z grupy Recovery Tools (niech się wypowie ktoś kto tego używał bo ja nie pamiętam czym się bawiłem).

Jak z dyskiem jest już ok to może tak zostać ale ja dla pewności bym wywalił wszystko i pozakładał jeszcze raz partycje. Pod warunkiem, że jest gdzie przekopiować dane. Nigdy nie wiadomo co takie magiczne programy porobią z partycjami. Już miałem przypadek, że dane było widać i dało się odczytać ale system nie startował i nie dało się zainstalować systemu na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gof jest tak jak piszesz. Partycje dzialaja, sa widoczne, maja prawa rw, takze wszystko ok. Jedyne co niepokoi to ze wyswietlane sa jako foldery. Poczekam jeszcze moze ktos zasugeruje cos innego niz ponwne partycjonowanie. Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...