Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos wie/mial podobny problem jak ja?

jesli ustawie fsb = lub > 135 to wyje syrena, a monitor sie nie wlacza, moge krecic jedynie mnoznikiem

Gdybyś czytał posty to byś wiedział że najczęstrzą przyczyną takiego stanu rzeczy jest cooler na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam ww plyte juz od jakiegos czasu i zauwazylem dwie niedogodnosci.

 

1. posiadam zasilacz 300W z wlacznikiem on/off :) (chyba wiadomo o co chodzi). ok wylaczam kompa (ale nie wylaczam zasilacza) gdy po jakims czasie chce wlaczam kopa to wszystko jest niby ok ale kalawiatura mi nie dziala 8O. pomaga jednynie wyklaczenie zasilacza i ponownego jego wlaczenie. Jak temu zaradzic :?:

2. druga niedogodnosc to kopiowanie plikow z jednego dysku na drugi trwa to (miom zdaniem) dosysc dlugo. Jak temu zaradzic :?:

 

ogulnie plyta jest OK moje maksymalne fsb jakie ustawilem to 218MHz bez podnoszenia napiecia.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS.

1.Jako że pamięci mam obsadzone w 2 i 3 socket, BIOS raczył mnie poinformować, że pracują w trybie dual ddr, - czyli auto-detecting działa. :D

2.To jest dziwne, ale mam BARTON'a 2500+, a on go wykrył jako 3200+ i zegar ustawił na 2200MHz(11X200) - dobre. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS.

1.Jako że pamięci mam obsadzone w 2 i 3 socket, BIOS raczył mnie poinformować, że pracują w trybie dual ddr, - czyli auto-detecting działa. :D  

2.To jest dziwne, ale mam BARTON'a 2500+, a on go wykrył jako 3200+ i zegar ustawił na 2200MHz(11X200) - dobre. :lol:

A jak temperaturki? , dalej zawyzane zeby przypominaly diode termiczna czy takie jak na epoxie (- ~12C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp b/z.

W sumie to dobrze ze te tempy sa wyzsze,przynajmniej uzytkownicy abita nie sa oszukiwani co do prawdziewj temperaturki procka(u mnie roznica miedzy epoxem to okolo 12C przy tym samym taktowaniu).A co do nowego biosa to warto tez sprawdzic wydajnosc pamieci np w sandrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie/mial podobny problem jak ja?

jesli ustawie fsb = lub > 135 to wyje syrena, a monitor sie nie wlacza, moge krecic jedynie mnoznikiem

Gdybyś czytał posty to byś wiedział że najczęstrzą przyczyną takiego stanu rzeczy jest cooler na procesorze.

Tak tylko, ze ja mam Spire Falcon Rock 2, ktorego ma jeden z forumowiczow i jemu ladnie wszystko smiga, a mnie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie/mial podobny problem jak ja?

jesli ustawie fsb = lub > 135 to wyje syrena, a monitor sie nie wlacza, moge krecic jedynie mnoznikiem

Gdybyś czytał posty to byś wiedział że najczęstrzą przyczyną takiego stanu rzeczy jest cooler na procesorze.

Tak tylko, ze ja mam Spire Falcon Rock 2, ktorego ma jeden z forumowiczow i jemu ladnie wszystko smiga, a mnie nie

Ja też mam tego coolerka. Wiec napisz jakieś szczegóły nt swoich nie powodzeń podczas podkręcania. Moze masz kiepski zasilacz?? Może twój cooler nie dotyka dobrze do procka :P (wątpie w to ale tak sobie pisze) a może poprostu coś źle robisz podczas podkręcania. Jeżeli chcesz żeby ci pomóc opisz wszystko ze szczegółami to wtedy pomyślimy :)

 

Ps. do którego slotu masz wsadzoną pamiecię do 3?? czy do któregoś innego?? Musi być w 3 ale domyślam się że otym doskonale wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj plyta padla na amen :(

Ale jest lepszy zonk zawiozlem ja do serwisu goscie wzieli ja na zaplecze i stwierdzili ze to moja wina i zapewne serwis Abita tego nie uzna. Jest zrobiony Vddmod na SB :D bo idzie tam jakis kosmiczne napiecie mowili ze cos kolo 3V :D no i ze pewnie Abit uzna ze to moja zasluga :(

I do tego dostalem jeszcze dzisiaj z Urzedu Skarbowego zawiadomienie o koniecznosci uregulowania zaleglosci mandatowych + oblalem egzamin na uczelni . Przeciez jutro q!@$ jest 13 a nie dzis :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem skad te problemy... moze to jakas trefna pierwsza seria ?

moze wersja biosu 1.0 ?

 

ja nie uswiadczylem jeszcze ani jednego zwisu ani jednego blue screenu pod czas normalnej pracy

 

jedynie ciekawe ze u dextera fsb idzie spokojnie na 220 u mnie 210 to max przy ktorym plyta sie bootuje

czyzby batche plyty mialy znaczenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie ciekawe ze u dextera fsb idzie spokojnie na 220 u mnie 210 to max przy ktorym plyta sie bootuje

czyzby batche plyty mialy znaczenie ;]

Jezeli Cie to interesuje to moge spisac te numerki z naklejki.

 

Prosze: RD020314044016443

 

Moze uda Ci sie cos z tego wywnioskowac :)

 

Jeszcze pare numerkow.

Na NB jest:

G34589.1 0309A1

Na SB:

FB 2632.1 0307A3

Acha obnizylem napiecie na mostku polnocnym do 1,5V i smiga na 200 bez problemu :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce złożyć sobie kompa na NForce2. Myślałem o Abit NF7-S rev. 2.0, czy ta płyta ma w końcu RAID (takie informacje pojawiają się na niektórych serwisach)? Chciałbym wykorzystać kompa do montażu obrazu (amatorskiego) z kamery cyfrowej, RAID by się pewnie przydał. I pytanko o pamiątki: do XP 1700+ lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 266 czy 333? Co myslicie o kingstonach 266 z CL 2?

Dzięki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie/mial podobny problem jak ja?

jesli ustawie fsb = lub > 135 to wyje syrena, a monitor sie nie wlacza, moge krecic jedynie mnoznikiem

Gdybyś czytał posty to byś wiedział że najczęstrzą przyczyną takiego stanu rzeczy jest cooler na procesorze.

Tak tylko, ze ja mam Spire Falcon Rock 2, ktorego ma jeden z forumowiczow i jemu ladnie wszystko smiga, a mnie nie

Ja też mam tego coolerka. Wiec napisz jakieś szczegóły nt swoich nie powodzeń podczas podkręcania. Moze masz kiepski zasilacz?? Może twój cooler nie dotyka dobrze do procka :P (wątpie w to ale tak sobie pisze) a może poprostu coś źle robisz podczas podkręcania. Jeżeli chcesz żeby ci pomóc opisz wszystko ze szczegółami to wtedy pomyślimy :)

 

Ps. do którego slotu masz wsadzoną pamiecię do 3?? czy do któregoś innego?? Musi być w 3 ale domyślam się że otym doskonale wiesz :)

No wiec tak watpie ze ten cooler moze zle przylegac (chyba jak go zakladales to wiesz, ze zapinka "troche" ciezko wchodzi). Zasilacz HuntKey 300 W czy jakos tak w kazdym razie nowa buda Modecom Fine II wlasnie z tym zasilaczem.

Daje w SofMenu III Cpu Interface - Enabled porem CPU Operating Speed User defined, mnoznik zostawiam i daje magistralke, 134 idzie, a 135 daje to co wczesniej opisalem (grafa sie nie wlacza, syrena wyje i po kilku sekundach sie wylacza, dopiero po resecie Biosu wszystko normalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jedyne co mi przychodzi do glowy :

Jak masz ustawione cpu fsb/dram ratio? Jak by spd to zmien to na 3/3 i zobacz wtedy. Moze pomoze :)

Ja mialem podobnie tyle ze przy 188 mhz, czasami komp sie powyzej nie wlaczal a czasami byla syrena.

Jak to nie zadziala to sproboj wylaczyc shutdown when cpufan fail.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoglo :) ustawilem 3/3, mialem wczesniej 3/4 czy jakos tak w kazdym razie teraz mam fsb tylko na 140 bo musze sie troche pouczyc na klasowki itp. w kazdym razie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko.Jutro bede bral kilka plytek z hurtowni min.Abita NF7 (bez S :P ) i chcialbym wiedziec jak to jest z tym kolorkiem laminatu w ver2.0 i jak mozna odroznic starsze wersje od tej wychwalanej pod niebiosa ver2.0 :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to miedzy ver1.2 a 2.0 niema praktycznie zadnej roznicy w wygladzie (kolor laminatu i polozenie ukladow takie same) - roznia sie tylko naklejka oraz chyba polozenie napisow kolo NB nad napisem ABIT-NF7 - w ver2.0 jest w trzech linijkach a w 1.2 w dwoch - przynajmniej tak to wygladalo jak porownywalem na zdjeciach; nie mialem w rekach ver1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare numerkow.

Na NB jest:

G34589.1 0309A1

Na SB:

FB 2632.1 0307A3

Wyglada na to ze twoj NB jest lepszy bo jest z dziewiatego tygodnia a moj tylko z szostego i roznica to cale 10Mhz w maksymalnym fsb ;)

Czekam na NF7 v2.0 z mostkiem NB z dziesiatego tygodnia z obnizonym napieciem i niskim batchem ;) Zapewne wyciagnie fsb 230Mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz miałem zmieniac swego epoxa (sam w zasadzie nie wiem po co -chyba tylko dla sata i raid) ale jak czytam te posty to olewam wymiane

Poki co Raid na S-ATA nie moze byc, niestety, liczony jako plus tej plyty. Jakos go spece nie moga do bezblednego dzialania zmusic: Forum Abita.

Jak tak dalej pojdzie to tez zrezygnuje z tej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sandra pokazuje to samo.

A u mnie sandra spadla z poziomu ~3,2GB/s do tylko ~1,5GB/s :? Nie wiem, czy to wina nowego biosu (flash'owanie poszlo no problem), czy moj brat cos w systemie namieszal, ale teraz tak to u mnie wyglada...

Zauwazyl ktos cos takiego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp b/z.

W sumie to dobrze ze te tempy sa wyzsze,przynajmniej uzytkownicy abita nie sa oszukiwani co do prawdziewj temperaturki procka(u mnie roznica miedzy epoxem to okolo 12C przy tym samym taktowaniu).A co do nowego biosa to warto tez sprawdzic wydajnosc pamieci np w sandrze.
ciekawe to co piszesz - a mi sie wydaje ze moja plyta wcale nie pokazuje wlasciwej temperatury - woda na wylocie bloku wodnego na pewno ma temperature grubo ponizej 35 st. (odczuwalny chlod przy dotknieciu reka do kolanka miedzianego) a BIOS pokazuje 45-50 stopni.

Na swoim ENMICu TTX2+ ktory tak rzekomo oszukuje swoich uzytkownikow mialem podobna temperature ( pokazywane 50-55 stopni).

Woda w calym obiegu jest chlodna, wiec na pewno nie jest pokazywana temperatura wlasciwa. No chyba ze ABIT podobnie jak ENMIC pokazuje hipotetyczna temperature jadra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce złożyć sobie kompa na NForce2. Myślałem o Abit NF7-S rev. 2.0, czy ta płyta ma w końcu RAID (takie informacje pojawiają się na niektórych serwisach)? Chciałbym wykorzystać kompa do montażu obrazu (amatorskiego) z kamery cyfrowej, RAID by się pewnie przydał. I pytanko o pamiątki: do XP 1700+ lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 266 czy 333? Co myslicie o kingstonach 266 z CL 2?

Dzięki :!:

Ten abit ma Raid ale tylko na Sata. Jak chcesz raid na zwyklym ATA to musisz dokupic 2 przejsciowke SATA->ATA ( jedna jest w komplecia z plyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tylko, zeby POD ZADNYM POZOREM NIE WYLACZAC/RESETOWAC KOMPA JAK SIE WYCHODZI Z BIOSA I WYSWIETLA SIE KOMUNIKAT 'DO NOT POWER OFF WHILE BIOS IS SAVING...'. Mi zabraklo w tym momencie pradu i plyta poszla sie jebac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...