Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajta przydała by się rada:

Athlon XP 1700 seria JIUCB 0251(słynna zresztą),

Cooler Titan 2800 obrotów, nie pamiętam modelu ale aluminowy radiator

Abit Nf7 -bez S- v.2.0

Ram 1x 256 Kinston na kościach Winbonda 333@cl2.5

Zasilacz Codegen 300W

Grafa od gainwarda Ti 4200 x8

Karta sieciowa, SB Live, DVD, CDRW

 

Komp rusza na magistrali 166 ale na bardzo niskich mnożnikach 9.5 for example,

 

za cholere nie chce wstać przynajmniej na 11X166 nawet przy V-core 1.75.

 

Wiec sie pytam co to kufa jest!!!!!!! u mnie na nieco słabszym sprzęcie wszystko popierdala aż się kurzy, a na tym konfigu nie chce sie podnieść. Aż mnie wczoraj krew zalała........Myślicie że to wina płytki, coś z nią nie tak, czy ten codegen nadaje się na szmelc?? BTW mój zasilacz też jakiś lichy 300W ale nie codegen ale taki przetakt wytrzymuje spokojnie

 

co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni również jestem użytkownikiem płyty Abit NF7 (bez S). Płyta sprawiała wrażenie działającej poprawnie dopóki nie właczyłem gier. W przeróżnych grach słyszę obok normalnej muzyki wyraźne trzeszczenie. Jest to bardzo dokuczliwe a nie wiem jak się tego pozbyć. Dźwięk jest poprawny w testach i przy MP3. Doradźcie co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp b/z.

W sumie to dobrze ze te tempy sa wyzsze,przynajmniej uzytkownicy abita nie sa oszukiwani co do prawdziewj temperaturki procka(u mnie roznica miedzy epoxem to okolo 12C przy tym samym taktowaniu).A co do nowego biosa to warto tez sprawdzic wydajnosc pamieci np w sandrze.
ciekawe to co piszesz - a mi sie wydaje ze moja plyta wcale nie pokazuje wlasciwej temperatury - woda na wylocie bloku wodnego na pewno ma temperature grubo ponizej 35 st. (odczuwalny chlod przy dotknieciu reka do kolanka miedzianego) a BIOS pokazuje 45-50 stopni.

Na swoim ENMICu TTX2+ ktory tak rzekomo oszukuje swoich uzytkownikow mialem podobna temperature ( pokazywane 50-55 stopni).

Woda w calym obiegu jest chlodna, wiec na pewno nie jest pokazywana temperatura wlasciwa. No chyba ze ABIT podobnie jak ENMIC pokazuje hipotetyczna temperature jadra.

 

 

Wydaje mi się, że jest to wskazanie hipotetyczne, ale dla chłodzenia powietrzem.

U mnie temperatura wody w zbiorniku wynosi średnio 32*C(dokładność pomiaru +|- 0,1*C), a np. Winbond podaje temperaturę procka 45*C - różnica 13*C jest chyba zbyt duża przy WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż...... myślę, że najwyższy czas już zacząć panikować !!!!

Chodziłem wczoraj i dziś po sklepach i wszędzie mówią to samo!

"Abita nie mamy w bieżącej ofercie, bo okazał się zbyt awaryjny i klienci narzekali. Może być ewentualnie sprowadzna zamówienie."

 

No i co teraz? Jak kupie, to tak jakby zagrał w rosyjską ruletkę.

Albo zadziała, albo będę reklamował tygodniami.

A tak by mi pasowała...............

I co ja teraz kupie????? Rolki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnaMan

Co byś nie kupił to możesz mieć problemy :lol:

 

@Dimek

Czy poprzez przejściówki SATA->PATA cz bez nich RAID na NF7-S nie istnieje :!: (nie działa właściwie)

 

@mic

To, że Ci padło mobo to normale w Twoim przypadku.

A mówili kup UPS'a ;)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daro1 , cytuje swoja poprzednia wypowiedz,po przeczytaniu zobaczysz ze u Ciebie wszystko jest w pozadku :D

 

"Widze ze duzo ludzi ma problemy z wysokimi tempami,odpowiedz jest taka ze abit tak wykalibrowal te tempy(nie sa one z diody) zeby zblizyc sie jak najblizej do temperatury z diody,czyli tej ktora naprawde pokazuje jak cieplo jest naszemu prockowi.widzialem tez posty na amdforums gdzie goscie zrobili czujnik z diody(uklad maxis czy jak mu tam) i temperatura z tego czujnika byla o 2C nizsza od tempy ktora pokazuje plyta.Generalnie mozna spokojnie stwierdzic ze tempa jaka pokazuje nf7 jest temp jaka pokazywalaby dioda z axp.w porownaniu do epoxa nalezy odjac ~12C od tempy z nf7."

@Zgred , u Ciebie podobna sytuacja , mam nadzieje ze troche rozjasnilem sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat dzielnikow. Podciagnalem FSB na 200Mhz i zmienilem dzielnik z AUTO na 4/4 ktory daje mi pamiec o tej samej czestotliwosci. Jedynie czego nie rozumiem jest roznica pomiedzy dzielnikami 3/3, 4/4, 5/5 i 6/6 poniewaz kazdy z tych dzielnikow daje mi ten sam resultat twz. 200FSB na pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat dzielnikow. Podciagnalem FSB na 200Mhz i zmienilem dzielnik z AUTO na 4/4 ktory daje mi pamiec o tej samej czestotliwosci. Jedynie czego nie rozumiem jest roznica pomiedzy dzielnikami 3/3, 4/4, 5/5 i 6/6 poniewaz kazdy z tych dzielnikow daje mi ten sam resultat twz. 200FSB na pamiec.

Tego to i ja nie rozumiem :D,jakby ktos wiedzial czym sie rozni 3/3 4/4 5/5 6/6 to niech napisze:D

Polecam radiatory na mosfetach,u mnie grzaly sie okropnie i teraz po zalozeniu radiatorow mam wrazenie ze napiecia sa stabilniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat dzielnikow. Podciagnalem FSB na 200Mhz i zmienilem dzielnik z AUTO na 4/4 ktory daje mi pamiec o tej samej czestotliwosci. Jedynie czego nie rozumiem jest roznica pomiedzy dzielnikami 3/3, 4/4, 5/5 i 6/6 poniewaz kazdy z tych dzielnikow daje mi ten sam resultat twz. 200FSB na pamiec.

Tego to i ja nie rozumiem :D,jakby ktos wiedzial czym sie rozni 3/3 4/4 5/5 6/6 to niech napisze:D

Polecam radiatory na mosfetach,u mnie grzaly sie okropnie i teraz po zalozeniu radiatorow mam wrazenie ze napiecia sa stabilniejsze :D

przypuszczam, ze moze to byc "sprawka" programistow, ktorzy napisali setup wlasnie tak, bo byc moze bylo im latwiej. poza tym jakby nie bylo takich to pewnie powstalby watek dlaczego nie ma 3/3 itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ktory polega na tym ze przy 200FSB obraz mi co pare minut doslownie na pol sekundy zanika (tzw. gasnie obraz). Nie wiem z czego sie to bierze. Szczegolnie jest to widoczne jak jestem na internecie. Mysle ze to jest kara graficzna ale nie wiem jak to rozwiazac. Nie jestem w stanie zakonczyc 3dMark2001 bo mnie wyzuca. PCMARK2002 normalnie dziala bez zadnych problemow. Dlatego mysle ze to jest problem z karta graficzna a nie z pamiecia (DDR333 ustawiony na DDR400 z dziwlnikiem 4/4). Zastanawiam sie czy przypadkiem nie powinienem podniesc Voltage na chipset poniewaz jest ustawiony na 200FSB Jakies rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na tej płytce można w ustawić na sztywno częstotliwość AGP/PCI?

 

I czy podniesienie napięcia chipsetu skraca żywotność drastycznie?

AGP jest regulowane w biosie dowolnie w przedziale chyba 66-99MHz, a PCI jest standardowo zablokowane na 33MHz

Skoro w biosie jest regulacja napiecia dla NB to danie max wartosci (1,7V) powinno byc w 100% bezpieczne... Jesli chcesz wiecej - musisz robic moda, a to jest juz niebezpieczne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc20000 Nie podnoś napięcia jeśli wszystko pracuje stabilnie.

co do 3dmarka to pokombinyj coś z timingami pamięci.. jak ustawiłem 633cl2 to mi nie przechodził, a jak dałem 944cl3 to przechodzi. A wydajność ramu wg sandry wogóle się niezmieniła, pomimo tak drastycznej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc20000 Nie podnoś napięcia jeśli wszystko pracuje stabilnie.

co do 3dmarka to pokombinyj coś z timingami pamięci.. jak ustawiłem 633cl2 to mi nie przechodził, a jak dałem 944cl3 to przechodzi. A wydajność ramu wg sandry wogóle się niezmieniła, pomimo tak drastycznej różnicy.

Dokladnie chcialem to samo zrobic poniewaz pomyslalem ze CAS3 rozwiaze problem (Lepiej miec CAS3 z 200FSB niz CAS2.5 lub CAS2.0 z 166FSB) ale komputer sie zawiesza i mam niebieski ekran (ten na ktorym pisze ze system zostanie wylaczony aby zapobiec uszkodzeniu systemu):!: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w Canadzie, ale w PL nie ma problemu z wymiana płyty na nową (czekałem 24h) w wynikiu padu biosu. Jeśli twoje problemy winikają z błędów w biosie to można by coś zakombinować :>. A jak to zrobić by padł to chyba nie trzeba pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam danie jeszcze bardziej gorące BETA biosy od ABITA

 

link do topicu w forum

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...?threadid=10760

 

i w końcu jakieś konkretne zmiany !!!

 

1. Fixed CPU temperature too high issue. //nareszcie temp !

 

2. Raised highest CPU FSB up to 300 MHz for "user define mode" in SoftMenu. // 300 FSB :twisted: 8O chłopcy z ABITA się rozpędzili :D

 

3. .Fixed SATA RAID-0 data corruption issue by adding a new option "EXT-P2P's Discard Time" in "integrated Peripherals". The default setting is "3.8 us". Please change it to "30 us"; which is recommended by NVidia. In case the problem is still there, try "1 ms" please. // oby zadziałało :)

 

4. Changed DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.

 

5. Updated BPL to v3.01 according to NVidia's recommendation.

 

a to linki do biosów

 

rev 1.0 - 1.2 !!!

http://fae.abit.com.tw/download/bet...1.x/nf719b0.zip

 

rev 2.0 !!!

 

http://fae.abit.com.tw/download/bet....0/nf7d14b1.zip

 

PS Sprawdzę go dopiero popołudniu . Dajcie znać na forum jakie temperatury u Was na nowym biosie i jak ktoś może przetestować RAID na SATA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w Canadzie, ale w PL nie ma problemu z wymiana płyty na nową (czekałem 24h) w wynikiu padu biosu. Jeśli twoje problemy winikają z błędów w biosie to można by coś zakombinować :>. A jak to zrobić by padł to chyba nie trzeba pisać ;)

to chyba tylko u Ciebie w Polsce... mi kazali czekac do 28 dni roboczych... no i czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno,jak te biosy sa takie fajne jak tam pisza to ja juz nie mam najmniejszych watpliwosci jakie mobo na nforce jest najlepsze :D.

master_bb : dobra robota z tymi biosami , ja przestalem do beta zagladac bo nic nie robili do nf7s-2.0

Chyba czas na 300 FSB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno,jak te biosy sa takie fajne jak tam pisza to ja juz nie mam najmniejszych watpliwosci jakie mobo na nforce jest najlepsze :D.

master_bb : dobra robota z tymi biosami , ja przestalem do beta zagladac bo nic nie robili do nf7s-2.0

Chyba czas na 300 FSB :D

Ja już czekam ('skręca mnie" :wink: ) na koniec pracki żeby je przetestować :twisted: :D

Na forum ABIT USA piszą że RAID działa bez problemowo teraz , i duża różnica w wydajności w porównaniu do sterów 1.0.281 :) cytuję

 

"WORKS!

just flashed over to v1.9B BIOS and reverted SiI 3112A RAID driver to v 1.0.0.28 from 1.0.0.281. i then copied x-men.iso (a DVD backup i had made) from D: (one of my 180GB HDs attached to the IDE channel) to C: (my RAID 0 setup of WD Raptors).

 

copy time from one drive to another was less than 2 min (much better than the 5 min for the .281 drivers). but more importantly, NO ARTIFACTS ON PLAYBACK! this translates into NO DATA CORRUPTION. i am going to move around some more media from my hard drives to the SATA RAID setup and back and see what happens, but this looks good--no compromise of data integrity or data speed. woohoo! "

 

temperatura 10 stopni w dół :D

 

"CPU temp is down 10 degrees........ Guess we'll never know which is right, fine by me........."

 

ostrzegają przed timingami pamięci na wysokich FSB ... coś się pozmieniało :)

 

no to ABIT ROCK! :twisted: .... ale z 300 Mhz FSB to trochę przesadzili no chyba że jest już w biosie 1.8 V na NB :) 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Niech ktos mi powie czemu ABIT FlashMenu nie widzi nowych biosow?

Cos lipny ten program...

I czy tym programem mozna z update'owac nowe biosiki? tzn jasne ze mozna... tylko czy bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Niech ktos mi powie czemu ABIT FlashMenu nie widzi nowych biosow?

Cos lipny ten program...

I czy tym programem mozna z update'owac nowe biosiki? tzn jasne ze mozna... tylko czy bezpiecznie?

napewno nie tak bezpiecznie jak dosowym flasherem , wiadomo ze predzej komputer zawiesi sie w windowsie niz w dosie,ja jednak go uzywam do flaszowania biosow na moim mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamienić rozszerzenie pliku na bin ... jak ktoś wykorzystuje runme.bat to trzeba go zgrać z starszego biosu i zmienić w środku nazwę pliku biosu . Powinno zadziałać :) ale pewny będę na 100% już za kilka godzin kiedy dotrę z pracy do domku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni również jestem użytkownikiem płyty Abit NF7 (bez S). Płyta sprawiała wrażenie działającej poprawnie dopóki nie właczyłem gier. W przeróżnych grach słyszę obok normalnej muzyki wyraźne trzeszczenie. Jest to bardzo dokuczliwe a nie wiem jak się tego pozbyć. Dźwięk jest poprawny w testach i przy MP3. Doradźcie co zrobić...

Czy załadowanie nowych sterowników lub BIOSu może cos zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jechałem na Epoxach do czasu 8RDA+, mam jej dosyć na jakiego Abita wymienić , jak rozpoznać dobrą wersje , jaki jest najlepszy,i jaki ma mieć laminat: czerwony czy brązowy. Pozatym czy są dziurki na radiator na nforce?Prosze poradźcie szybko bo ide zaraz do sklepu i musze się opowiedzieć na co zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jechałem na Epoxach do czasu 8RDA+, mam jej dosyć na jakiego Abita wymienić , jak rozpoznać dobrą wersje , jaki jest najlepszy,i jaki ma mieć laminat: czerwony czy brązowy. Pozatym czy są dziurki na radiator na nforce?Prosze poradźcie szybko bo ide zaraz do sklepu i musze się opowiedzieć na co zmieniam.

Szukaj bylo,mniej czasu zajeloby Ci znalezienie tych informacji w inecie i na forum niz napisanie tego posta , ale coz lenistwo ludzkie nie zna granic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe forum, ale są tak sprzeczne infa że nie wiem co mam robić, pozatym nie jestem super zawodowcem i nie wszystko rozumie więc dlatego się radze, wczoraj zaliczyłem 600postów z epoxa więc chyba nie lenistwo, pozatym w sklepie wymienią mi epoxa ale abita już nie więc musze wiedzieć na 100% co najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie abity jaki mi przyszlo ogladac mialy laminat brazaowy ... bierz nf7-(s) ale rev. 2.0

 

no no na abita zawsze mozna liczyc ... chlopaki widze sie staraja i bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...