Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

rev.2 ma czerwony laminat (przynajmniej moja). koniecznie bierz rev. i powiedz tak w sklepie; jak ja kupowalem i powiedzialem w sklepie ze ma byc revision 2 to jak ja odbieralem to sprzedawca powiedzial ze ani on ani dostawca nie wie co to jest rev.2, ale jest rev.2 bo ma stickera na plycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w Canadzie, ale w PL nie ma problemu z wymiana płyty na nową (czekałem 24h) w wynikiu padu biosu. Jeśli twoje problemy winikają z błędów w biosie to można by coś zakombinować :>. A jak to zrobić by padł to chyba nie trzeba pisać ;)

to chyba tylko u Ciebie w Polsce... mi kazali czekac do 28 dni roboczych... no i czekam...

Kupiłem w sobote na Warszawskiej giełdzie kom. po 5h w wyniku zapodania fsb220 płyta padła. w poniedziałek oddałem a we wtorek odebrałem nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jakie osiągnęliście największe fsb/stabilna praca/ i na jakim napnięciu NB, na tych nowych biosach. Bo po soboniej przygodzie i wymiane abita jakoś nie mam odwagi upgreadować biosu. Ale jak wyniki by się poprawiły to zabawie się ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jakie osiągnęliście największe fsb/stabilna praca/ i na jakim napnięciu NB, na tych nowych biosach. Bo po soboniej przygodzie i wymiane abita jakoś nie mam odwagi upgreadować biosu. Ale jak wyniki by się poprawiły to zabawie się ;) :D

A co konkretnie Padło w twoim Abicie-może wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jakie osiągnęliście największe fsb/stabilna praca/ i na jakim napnięciu NB, na tych nowych biosach. Bo po soboniej przygodzie i wymiane abita jakoś nie mam odwagi upgreadować biosu. Ale jak wyniki by się poprawiły to zabawie się ;) :D

A co konkretnie Padło w twoim Abicie-może wiesz?

Bios niewytrzymał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jakie osiągnęliście największe fsb/stabilna praca/ i na jakim napnięciu NB, na tych nowych biosach. Bo po soboniej przygodzie i wymiane abita jakoś nie mam odwagi upgreadować biosu. Ale jak wyniki by się poprawiły to zabawie się ;) :D

Wczesniej jechalem na FSB220 - rock stable. Teraz testuje FSB225 - jak na razie tez spoko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem ten nowy betabiosik, zainstalowalem i dziala ok

 

FSB rzeczywiscie do 300 mozna ustawic, temperatury proca tak srednio 10-12 stopni nizsze, serial ata nie testowalem, ale z tego co pisza na zagranicznych forach dziala teraz OK ;)

 

jeszcze raz gratulacje dla chlopakow z abita, swietna robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopic, bo teraz BIOS na tapecie. :lol:

Mam pytanie odnośnie SS - czy to tylko u mnie, czy u was też, po restarcie kompa korektor ustawia się na techno, trochę mnie wqurza notoryczne ustawianie korektora. :evil:

 

Jeśli było już coś na temat, to sorry, ale ja nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sie ustawia na plaski :( I nie pamieta ustawien w niestandardowe. Tez mnie to wkurza i na razie nie znalazlem na to lekarstwa. Ktos rozwiazal ten problem ?

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopic, bo teraz BIOS na tapecie. :lol:  

Mam pytanie odnośnie SS - czy to tylko u mnie, czy u was też, po restarcie kompa korektor ustawia się na techno, trochę mnie wqurza notoryczne ustawianie korektora. :evil:

 

Jeśli było już coś na temat, to sorry, ale ja nic nie znalazłem.

U mnie wszystko normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta bios przetestowany wszystko oki . temp 10-12 niższe , sata w porządku , RAID ja nie dam rady przetestować . Ogólnie duży plus dla Abita za ten bios . Podobno już zniknał problem z HyperX też :) nic tylko czekać na finalną wersję tego biosu :) nowe stery od Nvidii i program do overclockingu bez użycia biosu :) i z wtedy całą pewnośćią Abit ROCK :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc właśnie mija drugi dzien odkąd jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem ABITA NF7S antek 1800+ wykręcony na 2600+ :lol: :lol:

Ale mam pytanko co do pamięci w które banki powinienem wstwić kości

słyszalem 3+1 ale według testu "optycznego" i np.Sisoft lepiej 3+2 w instrukcji też 3+2 czy to jest dual.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc właśnie mija drugi dzien odkąd jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem ABITA NF7S antek 1800+ wykręcony na 2600+ :lol:  :lol:  

Ale mam pytanko co do pamięci w które banki powinienem wstwić kości

słyszalem 3+1 ale według testu "optycznego" i np.Sisoft lepiej 3+2 w instrukcji też 3+2 czy to jest dual.

Dzieki za pomoc

3+2. Wgraj sobie najnowszego biosa ze strony producenta to ci pokarze kiedy masz dual ddr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie przekroczyłem 10K w benchmarku ccr ;) Jestem dumny ;)

 

Zauważyłem też że abit chodzi bez problemu na fsh200 na standardowym napięci NB, ale powyżej 200MHz już chce 1.7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze pare numerkow.

Na NB jest:

G34589.1 0309A1

Na SB:

FB 2632.1 0307A3

Wyglada na to ze twoj NB jest lepszy bo jest z dziewiatego tygodnia a moj tylko z szostego i roznica to cale 10Mhz w maksymalnym fsb ;)

Czekam na NF7 v2.0 z mostkiem NB z dziesiatego tygodnia z obnizonym napieciem i niskim batchem ;) Zapewne wyciagnie fsb 230Mhz ;)

Ja sie właśnie doczekałem :) Dzisiaj odebrałem nową płytke z servisu,

NB: G34588.1 0310 A1 SB: FB2632.1 0307 A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz mam abitka od wczoraj dokladnie, ale powiem ze sie wystraszylem na poczatku, podczas instalki winxp po zaladowaniu sterow do instalki pozniej zgody czy instalowac itd. wylaczal sie ?

za kazdym razem, powylaczalem fire wire, sata, i poszlo :)

procek puscilem narazie bez podnoszenia napiecia, 2080MHz, ale przy wchodzeniu juz do windy padl, ale na 2030MHz smiga :)

to chyba wychodzi 2400xp no nie, dalej chyba trzeba bedzie podniesc napiecie dla procka a no i tepm 42*C

no i nie wspomne ze peskoczylem bariere 12000 markow,

zmiana samej mb dala 2000ptk

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem tej plytki. Do dzisiaj procek chodzil mi na 2020Mhz [10x202], standartowe ustawienia, tem proca ok 45, mobo ok 35. Dzisiaj zmienilem bios na nowszy :

http://fae.abit.com.tw/download/beta/nf7/v....0/nf7d14b1.zip z 14.05.2003

a czym to zaowocowalo :-(

- temp na mobo 24, temp na procu 29 stopni, chcialbym dodac ze do chlodzenia uzywam starego wiatraczka od celerona (czekam na bloczek).

Moim zdaniem takie temp sa niemozliwe

- teraz maks co moge wyciagnac przy tych samych ustawieniach to 1886Mhz, jak lece wyzej to wyje syrena :-(

 

Albo mi sie wydaje albo ten bios jest skopany.

Czy ma ktos inny pomysl?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem tej plytki. Do dzisiaj procek chodzil mi na 2020Mhz [10x202], standartowe ustawienia, tem proca ok 45, mobo ok 35. Dzisiaj zmienilem bios na nowszy :

http://fae.abit.com.tw/download/beta/nf7/v....0/nf7d14b1.zip z 14.05.2003

a czym to zaowocowalo :-(

- temp na mobo 24, temp na procu 29 stopni, chcialbym dodac ze do chlodzenia uzywam starego wiatraczka od celerona (czekam na bloczek).

Moim zdaniem takie temp sa niemozliwe

- teraz maks co moge wyciagnac przy tych samych ustawieniach to 1886Mhz, jak lece wyzej to wyje syrena :-(

 

Albo mi sie wydaje albo ten bios jest skopany.

Czy ma ktos inny pomysl?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem tej plytki. Do dzisiaj procek chodzil mi na 2020Mhz [10x202], standartowe ustawienia, tem proca ok 45, mobo ok 35. Dzisiaj zmienilem bios na nowszy :

http://fae.abit.com.tw/download/beta/nf7/v....0/nf7d14b1.zip z 14.05.2003

a czym to zaowocowalo :-(

- temp na mobo 24, temp na procu 29 stopni, chcialbym dodac ze do chlodzenia uzywam starego wiatraczka od celerona (czekam na bloczek).

Moim zdaniem takie temp sa niemozliwe

- teraz maks co moge wyciagnac przy tych samych ustawieniach to 1886Mhz, jak lece wyzej to wyje syrena :-(

 

Albo mi sie wydaje albo ten bios jest skopany.

Czy ma ktos inny pomysl?

 

Pozdrawiam

może nie tyle skopali co dodatkowo skalibrowali czujnik i uaktywnili (tylko moje odczucia) instrukcje hlt. co do temp. warto sprawdzić namacalnie radiator róznica między 30 czy 40 jest spora i da się odczuc. Jak poruszałem to w tym czy innym poscie mi temp podaje idealnie - przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak na razie mam tylko jeden problem z tą płytą. otóz, za cholerę nie mogę zmusić jej do współpracy dwóch kości pamięci - elixir 256mb 333mhz i Twinmos 256mb 400mhz na szynie 200. pojedynczo działają na 200mhz bez problemu (w przypadku twinmos to normalne :) ) natomiast w parze działają tylko przy ustwieniu Auto (system wykrywa jej jako 266) jakiekolwiek inne ustawienie (spd, 3:3, ...) powoduje nie odpalnie sie płyty. bios najnowszy, rev płyty 2.0, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten nowy beta bios nf7d14b1 to rewelacja mega stabilny na moich Hyper-X`ach 3000 mam teraz proca A1700XP B0 DLT3C postawionego na 2360 MHz i szyna 205 => 410 MHz i rock stable a przedtem zwis za zwisem :P tylko temp chyba zaniza bo mam o 10 stopni mniejsze na procu 8O ale na chipsecie podaje oki ... i co ciekawe wytrzymuje komp o wiele wyzsze temp ... przedtem jezeli w srodku kopma doszła temp ponad 33 st. to zwis a przed chwilą po wygrzewaniu :twisted: miałem 35 na czujmniku płyty i 46 na procu w tym momęcie po 4-5 min mam odpowiednio 32 i 41.5 st. C :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zastanawiam sie na tym nowym biosem, ale troche sie zastanawiam bo cos kiedys czytalem ze sa czasem jakies problemy ale nie pamietam co dokladnie, trzeba bylo wyjmowac baterie z mb? ja najwiecej narazie wyciaglem z dut3c 2155 przy 1,725V i bylo ok, narazie troche sie boje :) mam sprzeta od 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten nowy beta bios nf7d14b1 to rewelacja mega stabilny na moich Hyper-X`ach 3000 mam teraz proca A1700XP B0 DLT3C postawionego na 2360 MHz i szyna 205 => 410 MHz i rock stable a przedtem zwis za zwisem :P tylko temp chyba zaniza bo mam o 10 stopni mniejsze na procu  8O ale na chipsecie podaje oki ... i co ciekawe wytrzymuje komp o wiele wyzsze temp ... przedtem jezeli w srodku kopma doszła temp ponad 33 st. to zwis a  przed chwilą po wygrzewaniu :twisted: miałem 35 na czujmniku płyty i 46 na procu w tym momęcie po 4-5 min mam odpowiednio 32 i 41.5 st. C  :roll:

jakie masz dokładnie ustawienia ramu, fsb, jakie timeingi, jak masz ustawieony dzielnik pamięci 5/5 czy może 6/6 a może inaczej, jakie masz napięcie podane na proca 1,7V więcej - mniej? - zapodaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makakus, a jaki dzielnik dla pamięci mam ustawić w biosie? czy jest jakąś róznica między 3:3, 4:4, itd.? wole spytać niż potem znowu denerwować sie że płyta nie wstaje. SPD i Auto oczywiście odpadają bo jedna kość to 333mhz a druga 400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z punktu matematycznego to nie ma żadniej różnicy...

A z puntku widzenia projektantów, to nie wiem....

 

ja jade na 3/3 200MHz FSB.

możesz mi napisać jak to jest teraz z tymi dzielnikami - czy nie powinno być tak że przy 200 fsb powinien byc dzielnik 6? CPU FSB/DRAM ratio jak to z tym jest czy to teraz nie ma wpływu na pci? no bo 200/3 daje 66.6666...

jak dam 200fsb i ustawie 6/6 to w nawiasie jest pokazane 400 to wiem że ddr idzie na 400 ale jak to ma się to reszty może ktoś to dokładnie opisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...