Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze ta plyta znalazla sie w posiadaniu tylu uzytkownikow ze bez dwoch zdan zasluguje na taki topic (najlepiej przyklejony - tu zwracam sie z prosba do Moderatorow).

 

Na poczatek proponowalbym ostateczne omowienie sprawy BIOSu, zwlaszcza kwestii odczytu temperatur.

 

  • 1) Ktora wersja zlikwidowala problemy z odczytem temperatury CPU (o ile rzeczywiscie zlikwidowala :roll:)

2) Ktora wersja wnosi jakies ciekawe nowe opcje czy tez poprawki

3) Przy ktorej wersji zanotowaliscie najwyzsza wydajnosc

Warto tez omowic sprawe obsadzenia 6 bankow pamieciami DDR333 i 4 bankow DDR400 (duzy wklad w ta sprawe wniosl kolega pmp). Moze ktos zalaczy swoje obserwacje w tej kwestii?

 

Kolejna godna uwagi rzecz to wydajnosc chlodzenia chipsetu. Zauwazyliscie jakies niedociagniecia w montazu coolerka? Jak radzicie sobie z wysoka jego temperatura/

 

Na koniec proponuje zalaczyc swoje osiagniecia w dziedzinie wysokich FSB, ile udalo Wam sie osiagnac i na jakim sprzecie (towarzyszace podzespoly takie jak pamieci, karty graf. czy twarde dyski maja duze znaczenie).

 

Mysle ze taki "porzadek obrad" na poczatek wystarczy ;). Mam nadzieje ze topik spotka sie z ogolnym zainteresowaniem uzytkownikow A7V8X. Zapraszam do wspolnej dyskusji.

 

P.S. Dodane w ostatniej chwili. Co wiecie o A7V8X-X? :?

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie jak cholera, w dotyku jest cieplejszy niz radiat na CPU :!: 8O Owiewam go dwoma Deltami (8K i 6K RPM puszczone na 5V coby nie zwariowac) i wciaz ma 32-35 st. zaleznie od temperatury zewnetrznej.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales paste? Niby Asus, legendarna juz jakosc, ale moze gosciu z pedzelkiem sie zagapil na nogi stojacej na rampie nad nim pani manager :lol: i plyta przejechala obok niego... ;)

 

Wlasnie przegladam strone ValueRAM. Okazuje sie ze w kategorii DDR400 sa sa trzy rodzaje pamieci tego typu! Otwieram PDFy i porownuje roznice w specyfikacji technicznej (cenowe sa stosunkowo niewielkie).

Wyobraz sobie ze CL3 sa bardziej pradozerne od CL2.5 i to nie jest margines bledu: 3.100W a 3.744W to naprawde spora roznica! Ponadto CL3 wymaga minimalnie wiekszego napiecia: 2.5 a 2.6V.

Teraz sprawdze jeszcze jak sie maja do tego HyperX'y...

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasty - przy instalacji tej mobo zmienilem na as3 ja, ale ta co byla to ilosc i rozprowadzenie bylo ok (na dwoch sztukach ktore mam)

 

co do valueramow - pewnie te cl3 to straszna kupa, ale ja juz na cgk widzialem valueramy cl2,5, wiec sa do kupienia w polsce.

 

cena +100zl w stosunku do vlr cl3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zkroilem mala tabelke porownujaca wszystkie DDRki Kingstona (oczywiscie bralem pod uwage tylko moduly 512 MB).

 

Dołączona grafika

 

Jak sie przypatrzec parametrom (zwlaszcza DDR266 vs DDR333 to upada moja (i nie tylko moja) teoria o rosnacej wraz z predkoscia pradozernosci. Naprawde nie wiem co o tym myslec... :|

A te ceny w Polsce to sa naprawde z ksiezyca wziete, roznica miedzy CL2.5 a CL3 to 8-10 dolarow... a w Polszcze od razu uroslo do 100 zeta :(.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie wiem czym chlodzicie cpu ale u mnie volcano11 tak czasami dmucha ze chlodzi takze radiator chipsetu:)

2) kupilem m-c temu 2x256 hynix 3200 cl3 za 275PLN, i mam wrazenie ze troszeczke przeplacilem, w dualu nie chca pracowac na 200fsb:)) A co Wy o tym sadzicie, czy moze mam taki pechowy egzemplarz mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy Pana ale zle Pan trafil. To jest watek A7V8X, nie o A7N8X... :|

 

Pozdr...

 

rzeczywiscie... cos mi sie pomylilo sorki

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1012_beta11. mobo wstaje mi na 200mhz, narazie sie nie sypie, czasem tylko po miekim resecie nie podnosi sie od nowa, ale juz maly sukces!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem ze płyta ma problemy z fsb powyżej 149 ale jednak nie to proc siadał potem odpowidnio ustawienie pozmieniałem i było ok płytka chodziła z fsb 163. Z biosem nie miałem zadnych problemów ale i tak sobie uaktalniłem do najnowszej wersji (1011). Ogólnie to z niczym nie miałem problemów. A narazie nie kożystałem jeszcze tylko z FireWire i SATA. Ogólnie 0 problemów !!! Jak dla mnie super płytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem tylko po miekim resecie nie podnosi sie od nowa, a

u mnie po resecie prawie za każdym razem nie wstaje ,wtedy musze wyłączyć i włączyc powerem (oczywiscie tylko jak jest podkrecony ) tak jest na 1005 1010 1011, bety1012 nie sprawdzłem zawsze to jakes wieksze ryzyko

a jak u innych zawsze wam wstaje podkręcona po resecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie A7V8X Lan FSB 200 MHz miałem praktycznie z pudełka, BIOS AFAIR był w wersji 1009 a rev. płyty to 1.04 z naklejką 333 FSB na South Bridge. Jedyny problem jaki zauważyłem to fakt, że czasem po twardym resecie mobo ma porblemy z wykryciem HDD ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o problemy z resetowaniem (przy podkreceniu) to u mnie sie nigdy jeszcze nie pojawily (a proc chodzi zaleznie od temperatury na dworzu na 2.0, 2.1 lub 2.2 GHz) natomiast bardzo czesto dreczy mnie problem ze wchodzeniem do biosu. Po prostu gdy naciskam del bios sie pokazuje ale mam przykrego freeza. Brutalny "kopniak" z powera momentalnie stawia go na rowne nogi.

Ciesze sie niezmiernie ze sie odezwaliscie. Okazuje sie ze jednak jest jakas mala spolecznosc uzytkownikow A7V8X. A juz myslalem ze ta plyta jest na tyle bezproblemowa ze dialog bede prowadzil tylko z kolega pmp :lol:.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o problemy z resetowaniem (przy podkreceniu) to u mnie sie nigdy jeszcze nie pojawily (a proc chodzi zaleznie od temperatury na dworzu na 2.0, 2.1 lub 2.2 GHz) natomiast bardzo czesto dreczy mnie problem ze wchodzeniem do biosu. Po prostu gdy naciskam del bios sie pokazuje ale mam przykrego freeza.

Ano ta... było tak z BIOS 1010... teraz tzn. używam nadal 1011 i tego typu problem chyba został rozwiązany.

 

Brutalny "kopniak" z powera momentalnie stawia go na rowne nogi.

Ciesze sie niezmiernie ze sie odezwaliscie. Okazuje sie ze jednak jest jakas mala spolecznosc uzytkownikow A7V8X. A juz myslalem ze ta plyta jest na tyle bezproblemowa ze dialog bede prowadzil tylko z kolega pmp :lol:.

Pozdr...

Dla mnie ASUS zawsze był wyznacznikiem jakości :) Kupując w ciemno A7V8X wiedziałem, że będzie to płyta wykorzystująca możliwości KT400 na maksa :) Jakoś mi się tak trafiło, że egzemplarz jest pierwszej klasy (FSB > 200 MHz) i ogólnie zmienię sprzęt dopiero wówczas, gdy będą ogólno dostępne płyty pod Athlona 64 :) a i oczywiście procek spadnie do akceptowalnej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ogolnie w 100% zadowolony ale mam pytanko kupilem sobie panel Asusa na Allgro, panel wpelni sprawny... (komentarze , kontakt telefoniczny - stwierdzam ze jest sprawny. dobry odczyt) ale u mnie na ponizszym configu jest maly problem podczas odczytu parametrow z plyty glownej (pod windowsem) widac male zacinanie sie (na ok 1 sekunde) podczas pomiarow, zczytaniu parametrow... widac male zaciecie sie i slychac podczas sluchania muzyki... moze jakies sugestie co tym fantem robic...

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz,

ipanel jest zle skonstruowany, bardziej lub mniej w zaleznosci od pcb.

 

 

jest mod - dostepny w sieci, niedawno linka podrzucalem szukaj.

przerabiasz i dziala git :))

 

inna metoda i-panel timer disabled, i nic nie przestaje ale nic sie nie odswieza haha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp prosze poszukaj tego mod bo juz szukalem tyle i inc nie znalazlem, a bardzo mi na tym zalezy a metoda i-panel timer disabled nie intersuje mnie, jesli mozesz i znajdzie wielkie ci sto kroc dzieki z gory... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z napieciem. Mianowicie w biosie moge dokonywac zmiany od 1,5; 1,525;...1,7V. Co ciekawe kiedy zworke przestawiam na wyzsze napiecia optycznie mam takie same ustawienia czyli od 1,5 az do 1,7. Przy czym tak naprawde po zmianie zworki i ustawieniu vcore na 1,5 mam 1,85 itd az do ustawienia 1,7 co wg miernika odpowiada napieciu nico ponad 2V. Jezeli ktos wie jak moge zlikwidowac ten problem prosze o opis. Niby jest to tylko "optyczne" niedociagniecie mojego biosu ale jesli wiecie jak temu zaradzic to piszcie. Jeszcze dodam ,ze mam najnowsza oficjalna wersje bios.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powie co oznacza taki komunikat pojawiający się po wlaczeniu kompa : "Hardware monitor found an error. Enter Power setup menu for details.Press F1 to continue" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timm: ten typ tak ma. zworka overvoltage dodaje do ustawionego napiecia jakieś 0,25V. ile Ci wychodzi wiesz sam z rachunku.

 

sirtomasz: no to wcisnij f1 i zobacz co za babola masz ? bosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b3D] maniac ASUS jest dla ciebie wyznacznikiem jakości, a dla mnie jest kompletną pomyłką, żeby płyta na KT400 nie chodziła na 166Mhz FSB KLAPA i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ci nie chodzi ?

 

a7v8x z rev 1.04 bez naklejki fsb333 lub starsza, oczywiscie ze chodzi przy fsb333 - jedynie producent nie chce oficjalnie wspierac jej. czemu ? nie wiadomo. ale chodzi.

 

widzialem wiele 1.02 przy fsb333 super stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan NIEREALNY widocznie nie umie sobie skonfigurowac kompa albo wykryc ktory z podzespolow bruzdzi :lol:. Pewnie ma pamiatki DDR200 i sie dziwi hyhyhy. O czym Ty w ogole do nas rozmawiasz? Wiekszosc z nas dochodzi do FSB >200 MHz a Ty tu takie herezje wygadujesz... :roll:

 

SirTomasz, jak nacisniesz F1 to prawdopodobnie zignoruje te problemy i zaladuje windowsa. Jesli cos takiego wyskakuje to najprawdopodobniej ktores z ustawien BIOSu jest nieprawidlowe i hardware monitor podnosi alarm (dla Twojego dobra). Sprawdz czy napiecie nie jest za wysokie albo cos sie nie przegrzewa - wejdz do Hardware Monitora i zobacz czy ktoras z wartosci nie "swieci sie" na czerwono. Jesli tak to albo popraw to albo ustaw dany czujnik na ignore (nie polecam - dobre tylko do eksperymentowania).

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timm: ten typ tak ma. zworka overvoltage dodaje do ustawionego napiecia jakieś 0,25V. ile Ci wychodzi wiesz sam z rachunku.

W tym momencie mam dzis zakupionego (i pozyczonego ;] dla testow) proca 1700+ ale nie na 1,5V lecz na 1,6V. I niema problemu z blednymi odczytami z biosu. Wiec chyba 1,5V na mojej i byc moze innych plytach cos miesza w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...