Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

spavatch Nie było mnie na forum kilka dni :cry: , a ty GOŚCIU mnie oczerniasz :evil:  :evil:  :evil: . Myslisz, że nie wiem jakie mam pamiątki (2x256ddr 333Mhz TwinMOS NA M.tecach :twisted: :wink:  ) jak pisze to wiem co. Płyte mam z rev.2.01 i jest do bani :!: .

Dobra, dobra, zwracam honor, co nie znaczy ze zgadzam sie z Twoim zdaniem. Trafil Ci sie felerny egzemplarz wiec go wymien. Jak kolejne beda takie to bedziesz mial uzasadnienie.

 

Chlopaki to co wkoncu z tym A7V8X-X ma to ktos, jak to chodzi ??

Wyglada na to ze to budzetowa wersja A7V8X, zrobiona z mysla o oszczednym lecz wciaz wymagajacym kliencie. Paru rzeczy w niej brakuje, pare jest zamienionych na slabsze odpowiedniki, dodano jakis fajny biosik ktorego trudno rozwalic. Ot co...

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreście sprzedałem te <span style="color:red;">[ciach!]</span>o :) :) . I od piątku będe szczęśliwym posiadaczem ABITA NF7-S REV.2.0 :) :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie NIEREALNY !!! nikogo nie obchodzi to ze ma pan negatywne nastawienie do ASUSA ntomiast o ABICIE TO JA MAM MIESZANE UCZUCIA, prosze na temat swoich "rozczulan" znalezsc topik gdzie indziej... bo to niektorych bardzo denerwuje... :evil:

 

pmp nie znasz innej storny z ta modyfikacja do ASUS PANELA bo na tej stronce co podaleś ta modyfikacja ta druga (prawidlowa - dobrze ze zwrociles mi uwage) nie wczytuja sie te zdjecia (tak jak by nie bylo ich na serwerze). A tak poztym sowjego athlonka 1700+ ostatnio puscilem na 2500Mhz :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem szczęśliwym (!!!) posiadaczem tej wspaniałej płyty i naprawdę nie mogę narzekać. Tak jak w configu poniżej i wszystko śmiga 100% stabilnie. Co do FSB to zapodał bym wyżej ale pamiątki już nie wyrabiaja :( Jedynym drobnym mankamentem (ale to u większości) jest zły odczyt temperatury (sprawdziłem na wszystkich dostępnych biosach). Poza tym żadnych uwag i skarg...

A tak na marginesie to na moim sprzęcie wyciągam 7200 pkt. w 3DMark2001. To dobry wynik czy tylko przeciętny. Wiem że grafika trochę kuleje ale niedługo zmieniam...

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ktora wersja jak na 2001 SE to powiem ze nawet bardzo dobry, przy moim konfigu bywa gorzej najbidniej sie wacha 6000 pkt) natomiast przy zwyklej wersji wydaje mi sie ze za malo..... ale tego nie weryfikuje... bo niewiem jaka jest prawda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie NIEREALNY !!! nikogo nie obchodzi to ze ma pan negatywne nastawienie do ASUSA ntomiast o ABICIE TO JA MAM MIESZANE UCZUCIA, prosze na temat swoich "rozczulan" znalezsc topik gdzie indziej... bo to niektorych bardzo denerwuje... :evil:

 

pmp

 

 

Mnie też bardzo denerwują te bzdury co piszesz i że ten Asus nie chciał stabilnie chodzić na magistrali 166Mhz (KT400 :evil: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha. Ja mam Asusa A7V8X-X. Niestety za wiele wam o niej nie napisze(bo sie spieprzyła). I tu prośba: wie ktoś co znaczą długie powtarzające sie piski po starcie kompa? Sprawdziłem wszystko inne niż płyta działa, a nie chce jej wysyłać do gwarancji, jeżeli sie może okazać że działa(Bo w końcu piszczy że coś nie tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam asusa a7v8x... jak na razie najmniejszych problemow i jestem bajecznie usatysfakcjonowany (mam ja od pol roku)... ale z drugiej strony ine mam pojecia jak sie do niej zabrac zeby cos podkrecic (nigy sie nie bawilem w podkrecanie) ... wiec pewnie dlatego chodzi bez problemu:)

 

ps. pytanie troche glupie, ale co mam pozmieniac (zworki i ustawienia) zeby podkrecic procka? jakos czytajac manuala nic nie wyszlo (potrzebny byl twardy restart) no nic nie dzialalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworki :?:

 

wszystko jest w biose -> zmieniasz predkość procesora na MANUAL i wtedy podnosisz wartość FSB o kilka MHz i sprawdzasz co sie dzieje, w razie potrzeby zmieniasz CPU voltage na wyższe...

 

a jakiego masz proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do a7v8x-x w porownaniu do a7v8x:

 

- nie wystepuje z kontrolerem promise fasstrak376

- nie występuje z IEE1394 (firewire)

- malutko oprogramowania na dołączonych CD (brak w zasadzie czegokolwiek)

- brak obsługi czytnika smart-card

- TYLKO 1 port szeregowy

- troche zmieniony rozkład portów (na + wyprowadzone elektryczne SPDIF)

- mniej o 1 końcówek do podłączenia wentyli

- układ do monitorowania fanów ASUS ASIC (w zasadzie to jakis lepszy winbond) zastąpiony jakąś pypciowatą <span style="color:red;">[ciach!]</span>łą

- flashrom ma 2mbity

- opcjonalny dźwięk to ADI1980 - nie ALC650 - nie występuje inaczej

- opcjonalna sieć to realtek 10/100 - nie występuje inaczej

- niższy (mały) radiator na northbridgu

- dodatkowe złącze MDC (rozwiązanie modemowe asusa)

- brak gniazda na iPanel

- 6-ty PCI nie obsługuje BlueMagic Spacelink (rozwiązanie wlanowe asusa)

- brak gadania z Speech PostReporter z powodu jego braku

 

ahhh gdzie ten A7V600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoich a7v8x raczej nie zamierzam sie pozbyc bo do moich potrzeb - dobre mi z nimi, ale w planach mam inny komp, wiec wiem ze a7v600 tam będzie :)

 

co do A7V8X-X:

 

- brak mu jeszcze lampki AGP_WARN1 (która sie świeci jak się włoży kartę AGP 1x/2x)

- AC97'ADI1980 na -X ma tylko SPDIF/OUT ale /IN nie

- uboższy tycityci BIOS - nie dy rydy podnieś Vmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha. Ja mam Asusa A7V8X-X. Niestety za wiele wam o niej nie napisze(bo sie spieprzyła). I tu prośba: wie ktoś co znaczą długie powtarzające sie piski po starcie kompa? Sprawdziłem wszystko inne niż płyta działa, a nie chce jej wysyłać do gwarancji, jeżeli sie może okazać że działa(Bo w końcu piszczy że coś nie tak)

O tych i innych dzwiekach znajdziesz w instrukcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z asusem a7v8x-x

 

Otoz przelaczenie zworki overvoltage totalnie nic nie daje!

Maksymalne napiecie w BIOSie moge ustawic 1,8V podczas gdy w instrukcji jest 1,85V - wgrywalem wszystkie biosy ze strony asusa i zawsze to samo

Na poczatku pomyslalem, ze overvoltage dziala, tylko po prostu dodaje do napiecia ustawionego w biosie, jednak hardware monitor w biosie jak i speedfan nie wykazywal wiekszego napiecia

Do stabilnej pracy 2600+ potrzebuje 1,75V, wiec w Biosie ustawilem 1,7V i wlaczylem zworka overvoltage zeby sprawdzic czy dziala i prime sie wysypywal co oznacza, ze overvoltage nie dziala i bylo tylko napiecie 1,7V

Potrzebuje napiecia min 1,85V do stabilnej pracy na 2700+ i nie wiem jak ja uzyskac :( kupilem taka plyte ze wzgledu na cene i regulacje napiecia (ponoc) do ponad 2V

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z asusem a7v8x-x

 

Otoz przelaczenie zworki overvoltage totalnie nic nie daje!

Maksymalne napiecie w BIOSie moge ustawic 1,8V podczas gdy w instrukcji jest 1,85V - wgrywalem wszystkie biosy ze strony asusa i zawsze to samo

Na poczatku pomyslalem, ze overvoltage dziala, tylko po prostu dodaje do napiecia ustawionego w biosie, jednak hardware monitor w biosie jak i speedfan nie wykazywal wiekszego napiecia

Do stabilnej pracy 2600+ potrzebuje 1,75V, wiec w Biosie ustawilem 1,7V i wlaczylem zworka overvoltage zeby sprawdzic czy dziala i prime sie wysypywal co oznacza, ze overvoltage nie dziala i bylo tylko napiecie 1,7V

Potrzebuje napiecia min 1,85V do stabilnej pracy na 2700+ i nie wiem jak ja uzyskac :( kupilem taka plyte ze wzgledu na cene i regulacje napiecia (ponoc) do ponad 2V

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Robert

Mam to samo ale na a7v8x i procu 1,5V. Sprawdz w biosie, ze po przestawieniu zworki zmieniaja sie napiecia, jesli nie to masz walnieta plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz - chyba masz racje, ze plyta jest walnieta :( bo napiecie ani drgnie w biosie ani w programach ktore pokazuja napiecia

Jak bede gdzies jechal na wakacje to po prostu oddam plyte do serwisu, zeby nie zostac bez kompa :( mowi sie trudno :(

 

dzieki i pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie poraz drugi cztac wszystkich watkow, dlatego kogos powtorzyc ;). Jest jedna duza wada w a7v8x. Ja mam dwie grafiki i czesto bawie sie pamiatkami... Sprawdzci jak latwo sie wymienia kostki zwlaszcza te najblizsze proca. U mnie musze albo wywalic grafe albo liczyc, ze jak nie wypne do konca z jednej strony pamiatki uda mi sie szczesliwie ja wydostac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie co to za temperatura na trzecim czujniku, u mnie pokazuje 13 stopni, wygląda to na "ten czujnik którego nie ma a może być" czyli zewnętrzny, ale dlaczego pokazuje 13 stopnki (około), na asusie A7V133-c mam na tym czujniku (którego nie ma -31).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest chyba na kablu (tzn w ogole go nie ma). A co do ciasnoty - polecam Asusa P2B-S - plyta ledwo sie w budzie miesci ale za to wszystko elegancko rozmieszczone.

 

P.S. U mnie przy Radku 8500 nie ma problemow z wyjmowaniem pamieci, moze nie jest idealnie ale ciezko tez nie jest.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sie trochę zdołowałem jka na stronie asusa sprawdzałem obsługiwane procesory (w biosie 1012 istnieje niby obsługa procków na fsb200 przy pci 40 MHZ czyli dysk by to jeszcze przetrawil :D ) a tu płyta obsługuje tylko 166 i to od rev 1,04*- niby taka jak ja mam ale ich stronce jest adnotacja ze *- rev1,04 ale tylko z naklejką Fsb 333 na southbridge. mam nadzieje ze chociaz na 166 bedą chodziły poprawnie. W razie jak by co to trzeba by skolować naklejkę i na servis oddać jako oficjalnie pbsługującą fsb333 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...