Skocz do zawartości
Michnik

Wszystko o Soltek SL-75FRN-2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesteś pewien, że ten gf2mx to jest na agp 4 ??

1278561[/snapback]

GF2MX to AGPx4 jak najbardziej.

 

Zresztą nawet Rivy przecież były na AGPx4 i GF256.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

 

Niestety Insert nic nie zmienia. Calz czas jest to samo. Z tego, co pamietam GF2MX chodzi na AGP 2 i 4 x. Dobija mnie to :(

Okay. Na razie smigam na Pentiawce II 333 i poczkam, az karta wroci z gwarncji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF2MX to AGPx4 jak najbardziej.

 

Zresztą nawet Rivy przecież były na AGPx4 i GF256.

 

PZDR

1278584[/snapback]

riva TNT 1 to było AGP x2 miałem to cudo :D a TNT2 to nie pamietam? ale chyba już x4 :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TNT 2 i wyżej to już AGPx4

 

Wiem że to głupie ale... spróbuj delikatnie poruszać tym GF w slocie AGP. Pewnie zaraz posypią się gromy na moją biedną głowę, ale mój Soltek (od nowości) miał bardzo luźne sloty...

 

Poza tym wojs nie masz nic do stracenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale ruszałem kartą i nic to nie zmieniło. Jedne, co się zmienilo, to fakt, ze teraz sygnaly są ciągłe i są cały czas: ------ ------ ------ ------ itd.

 

Czy karta jest, czy jej nie ma takie są własnie sygnały. Liczę na to, że Radeon 9600PRO, jak go dostanę, to zadziała do qr*** nędzy! :?

 

Według mnie ten Soltek to jest jakaś poje*** płyta. Mówię to, jako jej użytkownik. Coraz bardziej przeraża mnie jej kapryśność! To jest chore, Panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były walentyki, czy solteczki dostały buziaczki ?? może stąd kapryski ;) .

 

A tak na serio, Miałem dłuższy czas asusa, w ekstremalne o/c się nie bawię, następna płyta to na 90% będzie asus... Soltek jest w porządku, bije na głowe ecsy i inne wynalazki, ale ma coś w sobie, cos czasami niepokojącego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys podobnie pisk jak wkładałem kartę poprostu z jednej strony nie wchodziła do kaca wina śledzia i obudowy podginałem użyłem siły i było ok. ale u ciebie może być co innego??? mam pytanie jak ci się ta grafa spaliła czy kontrolowałeś tem na gpu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys podobnie pisk jak wkładałem kartę poprostu z jednej strony nie wchodziła do kaca wina śledzia i obudowy podginałem użyłem siły i było ok. ale u ciebie może być co innego??? mam pytanie jak ci się ta grafa spaliła czy kontrolowałeś tem na gpu???

1279804[/snapback]

Ta wchodzi cała i równo. Chyba, że mam wadę wzroku i czegoś nie zauważyłem ;)

Móglbym odkręcić śledzia ale wiem, że ta karta już głębiej nie wejdzie, bo się plyta już wygina, jak ją wpycham mocniej.

Ale może spróbuję z kailka dni, bo ostatnio to chyba z 5 razy próbowałem...

 

Grafa się nie spaliła. Grafa po prostu pewnego razu nie zadziałała. Chłodzenie miałem dobre, więc sądzę, że to bylo po prostu napięcie elektrostatyczne z odkurzacza (sztuczne tworzywo ssawki). Poza tym teraz sobie przypominam, że zdarzyło się ze 2 razy tak, że monitor gasł w trakcie pracy karty a komp chodziła dalej. Może karta już siadała wtedy.

 

Aha! Mam peną koncepcję, co do chłodzenia karty Silencerem i innymi tego typu wynalazkami.

Takice chłodzenie odbiera cieplo TYLKO z rdzenia! Pamięci, kondensatory, mosfety i inne części odpowiedzialne za transformację i stabilizację napięc grzeją się jak szalone pod silencerem, ktry ich nie chłodzi a jedynie podgrzewa od góry! :sad:

Dotknijcie sobie ukaładów podczas pracy karty!

W normalnym układzie te części są chłodzone przez wiatraczek, który owiewa całą powierzchnię karty!

A tu gorące powietrze stoi od góry przykryte szeroką powierchnią ciepłego aluminium (silencer).

Tu jest szkic - karta sz Silencerem z profilu. To te części wyglądające na rysunku jak lierki H.

 

-----------------------------------------------------------

|(__)()(__)_ |||||||||||| /------------------------------

-------------|_________/ |-| |-| |-|

=================================|

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Od 3 miesięcy mam tą płyte główną w wersji najbogatszej czyli z lanem i raidem. Ogólnie płyta biega wspaniale, stabilna i nawet przetrzymała spalenie mojego zasilacza choć puściła większe napięcia na usb co spowodowało spalenie modemu od neo i pada. Mam w niej zainstalowany bios w ver. 1.4L a z internetu ostatnio zassałem ver. 2.0L. Czy warto go instalować. Czy w moim przypadku coś to da a jeśli tak to jakie będe miał z tego plusy.

Mój konfig to:

Athlon XP +2400, 2x 256 cl2,5 pc2100 kingston w dualu,hdd caviar 80gb jb, lite-on 1633s dvdrw, fdd, Shapphire 9550 Vivo 400@500MHz, SB live!,Tracer 450W a płyte to już znacie lepiej niż ja ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. :( bios - po raz xxx - tylko i wyłącznie 1.7L a dla o/c 1.7 flb - przejrzyj ostatnich parę stron

2. :( zasilacz - jesteś odważny albo nie lubisz kompa, albo nic nie podkręcasz. Te 450W to ma tylko na papierze. vide np: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...cer_mgb450.html

Dziwię się tylko, że po spaleniu zasilacza dalej używasz bombę zasilaczową.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze tez mam zlotko jade na biosie 1.5 ale zakupilem ostatnio 6600 agp i sie zastanawiam czy nie nie lepiej by chodzilo po updacie biosu (nowa katra nowy bios, mam wrazenie ze jakos tak malo plynnie chodzi, a po 2 chyba z 3 godz spedzielm instalujac rozne sterowniki niczym zaczelo powiedzmy normalnie chodzic), jak Mariusz_ino myslalem aby wgrac 2.0 ale nie wiem czy cos to pomoze.

 

Conti - sorki ale nie chce mi sie wertowac 87 stron i patrzec jakie biosy najlepsze tylko pytam co lepij wybrac czy wgrac sobie 1.7 czy 2.0 czy zostawic stary , wspomne tylko ze mam bartka 2500@3200 i chodzi bez najmniejszych problemow i nie wiem czy ruszac cos i czy to cos poprawi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios - po raz xxx - tylko i wyłącznie 1.7L a dla o/c 1.7 flb :) ;) :P :angry: :D

 

A jak chcesz poeksperymentować to najpierw 1,7, potem 2.0 i zdaj obszerną relację :twisted2:

 

Co do 6600 (GT) to przez 10 dni się męczyłem aby sie z kartą dogadać, udało mi się w 80% . Po zmianie na 9800pro jest płynniej i się nie przycina.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze dla lekkiego oc?

Procek seria axda 1800dlt3c 9446466261000jiuhb 0312spmw 1.625V x 12.5 (fsb166).

Przy fsb 200 mi nie wstaje - bios 1.5l

Może cache da się odblokować do 512?

Czy za mało go podkręciłem? Chłodzenie Th SL-97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze dla lekkiego oc?

Procek seria axda 1800dlt3c 9446466261000jiuhb 0312spmw 1.625V x 12.5 (fsb166).

Przy fsb 200 mi nie wstaje - bios 1.5l

Może cache da się odblokować do 512?

Czy za mało go podkręciłem? Chłodzenie Th SL-97.

1316536[/snapback]

w tym procku se nie odblokujesz cache bo to T-Bred a nie Thorton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio kumpel przyszedł do mnie z kompem po rade Smile

Ma wlasnie plyte Solteka SL-75FRN2-RL i niezły kłopot....

Po zakupie wszystko działało OK, po kilku miesiacach zaczely sie problemy z instalacja czegokolwiek (programy, gry z plyt CD, DVD czy z obrazow na dysku) błąd kopiowania ze zrodla i klapa. Zaznaczam ze te same obrazy działają na innym kompie bez problemu. Chcial przeinstalowac system i tu niemila niespodzianka.... :mur: nawet windows nie chce sie teraz zainstalowac, caly czas blad kopiowania jakiegos pliku (dla wyjasnienia podam ze przy kazdej probie innego - a wiec nie jest to wina wadliwej plytki z OSem).

 

Czy ktoś ma jakies pomysły....

 

Jego sprzęt:

Solteka SL-75FRN2-RL

Athlon XP 2700+

GOODRAM 2 x 512 DDR 400MHz

ATI 9600 XT 256 RAM

WD Caviar 120 GB SATA

Zasilacz CHIEFTEC HPC-360-202-DF 360W

 

tyle ze znaczacych komponentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio kumpel przyszedł do mnie z kompem po rade Smile

Ma wlasnie plyte Solteka SL-75FRN2-RL i niezły kłopot....

Po zakupie wszystko działało OK, po kilku miesiacach zaczely sie problemy z instalacja czegokolwiek (programy, gry z plyt CD, DVD czy z obrazow na dysku) błąd kopiowania ze zrodla i klapa. Zaznaczam ze te same obrazy działają na innym kompie bez problemu. Chcial przeinstalowac system i tu niemila niespodzianka.... :mur:  nawet windows nie chce sie teraz zainstalowac, caly czas blad kopiowania jakiegos pliku (dla wyjasnienia podam ze przy kazdej probie innego - a wiec nie jest to wina wadliwej plytki z OSem).

 

Czy ktoś ma jakies pomysły....

 

Jego sprzęt:

Solteka SL-75FRN2-RL

Athlon XP 2700+

GOODRAM 2 x 512 DDR 400MHz

ATI 9600 XT 256 RAM

WD Caviar 120 GB SATA

Zasilacz CHIEFTEC HPC-360-202-DF 360W

 

tyle ze znaczacych komponentów...

1316704[/snapback]

moze sobie dysk zdechł, albo kontroler na plycie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sobie dysk zdechł, albo kontroler na plycie....

1316726[/snapback]

No włąsnie tak podejrzewalem i odloczylem dysk na SATA i podlaczylem jakiegos maxtora na ATA133 i ponowilem probe instalacji windowsa.... :mur:

i to samo czyli koopa... niemozna skopiowac pliku xxxxxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie tak podejrzewalem i odloczylem dysk na SATA i podlaczylem jakiegos maxtora na ATA133 i ponowilem probe instalacji windowsa.... :mur:

i to samo czyli koopa... niemozna skopiowac pliku xxxxxxxx

1316736[/snapback]

Witam miałem podobny problem na moim solteku z dyskiem - sypało mi błędami podczas instalacji pomogła zmiana konfiguracji CD-Rom i dysk , spróbój zmienić kontorler, przerzucić cd na drugi lub zamienić z master na slawe lub odwrotnie.

Ja zeby zainstalować XP podpinałem dysk do drugiego kompa, zaczynałem instalację do pierwszego restartu, wypinałem dysk i wkladałem do swojego - wtedy szedł dalej bez problemu - stąd dowiedziałem się że kontroler i dysk są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Jest to jakiś pomysł, ale tylko na instalację windowsa..., a co z resztą softu, który się wywalał...

W każdym razie dzięki za sugestię, spróbuje, może się uda.

 

Chociaż ja jednak podejrzewam problem sprzętowy...

 

W każdym razie zanim wyśle kumpla do serwisu chce się upewnić co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fargo ja tak miałem jeszcze na D1.0, sl-75kav i SDRAM

 

Problemem były pamięci- przechodziły memtesta i goldmemory na wielu różnych Mobo

 

Dopiero w serwisie na jakimś użądzeniu do sprawdzania ramu wykryli błąd w kości SPD czy jakoś tak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...