Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie ceny (mowa o 5870) są teraz prawie takie jakie przy premierze, czyli można dostać poniżej £300. Z kolei ceny 5850 sztucznie zawyżone przez wysoką cenę 5830 :wink:

 

Tak. btw. Asus szykuję pokaz siły :D Poprzednio wypuścił otyłego dwugłowego Marsa (2x285GTX), a teraz szykuję coś dla obozu czerwonych-zielonych. Nazwa potwora to Ares.

Co się znajdzie pod maską? A skromnie dwa procesory 5870 wyposażone w 2GB każdy! I dodatkowo taktowania to rdzeń 850MHz i pamięci 1200MHz. Ma mieć ciche chłodzenie ale może mieć ciekawe zapotrzebowanie na energię (dwa złącza 8pin mogą sobie nie poradzić, więc dołożono jeszcze 6pin) jak i cenę która z pewnością przekroczy 1k euro :)

 

http://plaza.fi/muropaketti/amdn-vastine-g...-radeon-hd-5970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema...

chce zakupic 2 karty 5850 i polaczyc je w crossfire (4 x 6pin, 2 x 6pin na karte), zasilacz to 750W thermaltake 80+ gdzie ma 2 x pci-e 6pin oraz jedno 8pin.

 

pierwsze pytanie:

 

czy moge podlaczyc karty w nastepujacy sposob?:

1 karta podlaczona przez 6pin pci-e z zasilacza oraz 6pin przez przejsciowke molex->6pin

2 karta podlaczona przez 6pin pci-e z zasilacza oraz 6pin przez przejsciowke molex->6pin

czyli w skrocie mowiac podlaczenie po jednym kablu z zasilacza 6pin pci-e oraz drugie wejscie na karcie podlaczone z przejsciowki molex.

 

drugie pytanie to czy jak podlacze 2 karty w crossfire to czy beda one pracowaly w trybie x16 / x16 czy x8 / x8?

 

bardzo by mi pomogly rady dotyczace tychze pytan bo chce zamowic te karty.

pozdrawiam!

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak podłączyć.

 

Co do drugiego X58 to 32 linie więc będzie 16x16 ;)

 

Edit:

Sorka 36 linii co nie zmienia sytuacji że będzie 16x16 :P

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w DX11 normalnie się uruchamia mogę grać do chwili doładowania zdrowia wtedy wywala do pulpitu :angry:

umnie własnie hotfix nowy rozwiazał problem w dx11 w końcu można przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MSI Afterburner 1.5 ma ograniczone oc rdzenia do 1090? bo zmodyfikowalem cfg i mam do tylu ograniczone jak i napiecie na rdzen do 1.35v....?

 

Ma ktos polaczona karte z monitorem przez HDMI? ja jak podlacze to mam jakies dzwine przebarwienia na ekranie. wyglada to jak przepalenia i lataja jakies paski po ekranie...

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości się zapytam, czyścicie te swoje 5870/5850 ? W radiatorze nie osiada się kurz ? Powietrze ładnie na zewnątrz budy jest wyrzucane, chłodzenie jest zabudowane, ale mimo wszystko kurz się osiada ? Nie chcę zdejmować chłodzenia fabrycznego, żeby sprawdzić radiator...

 

BTW. dalej mam tzw. "freezing vertical lines" (popularne dla 5xxx) podczas niektórych gier co kończy się przeładowanie sterownika. Dokładnie TO ;( krew zalewa.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby wyczyścić od czasu do czasu. Ja swojego Ggtx'a kupiłem używanego ( miał zaledwie kilka miesięcy ), ale był tak zasyfiony, że artami walił bo się przegrzewał. Jak go otworzyłem, to nie mogłem uwierzyć jak można tak zaje.bać grafę w tak krótkim czasie. Po wyczyszczeniu bajeczka. Syf zbiera się zaraz za wentylatorkiem, na początku radiatora. Najlepiej dmuchnąć sprężonym powietrzem w kratkę na końcu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zwykle przy takiej konstrukcji kurz zbiera się przy samym wlocie , można sobie poradzić bez sprężonego powietrza , wystarczy dmuchnąć kilka razy i cały kurz wylatuje jak się patrzy :wink:

 

Właśnie dużą wadą tego rozwiązania jest , że jak zbierze się trochę kurzu na wlocie to wydajność chłodzenia mocno spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cementowni nie gram, ale 5870 czyszczę średnio co miesiąc potrafi się trochę syfu nazbierać, zarówno na łopatkach turbiny jak i w środku na lamelach, sprawę załatwia sprężone powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cementownia nie cementownia, aby po roku doprowadzić do stanu aby karta waliła artami z zasyfienia to trzeba w niezłym chlewie grać :lol:

Heh, po roku jak po roku, ale kilku miesięczna grafa tak zaciach!a. :blink: Chyba że na jakiejś hali produkcyjnej robiła. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam duzy problem. Otóż zmieniałem ostatnio trochę w WC(na grafie mam fullcovera) i od tego momentu mam problemy z kompem - otóż nie chce się włączyć na zimno(włącza się, jednak nie ma obrazu), dopiero po 10-15 włączeniach wszystko wraca do normy. Czy to wina karty? Możliwe że nie wytrzymała ciężaru bloku? Bo już sam nie wiem co robić...

PS. w furmarku żadnych błędów, OCCT też chodzi :/

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie na zmiane grafy , prawdopodobnie bedzie to jakis radek 5870 z mocna sekcja zasilania

tak zeby po zwodowaniu mozna go bylo ostro krecic.

 

Co polecacie ? z mocna sekcja zasilania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie na zmiane grafy , prawdopodobnie bedzie to jakis radek 5870 z mocna sekcja zasilania

tak zeby po zwodowaniu mozna go bylo ostro krecic.

 

Co polecacie ? z mocna sekcja zasilania .

 

wszystkie 5870 mają mocną sekcję, pod tym względem nie ma problemu, z tym że musisz zadbać o dobre chłodzenie tej sekcji, tu mały radiatorek nie wystarczy, fullcover wskazany, 1ghz i 5200-5400mhz na pamięciach w zasięgu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam duzy problem. Otóż zmieniałem ostatnio trochę w WC(na grafie mam fullcovera) i od tego momentu mam problemy z kompem - otóż nie chce się włączyć na zimno(włącza się, jednak nie ma obrazu), dopiero po 10-15 włączeniach wszystko wraca do normy. Czy to wina karty? Możliwe że nie wytrzymała ciężaru bloku? Bo już sam nie wiem co robić...

PS. w furmarku żadnych błędów, OCCT też chodzi :/

 

Może to być wina płyty głównej. Skoro "na zimno" to po załączeniu przycisku na zasilaczu w pozycję "on" odczekaj 5 minut i dopiero potem spróbuj włączyć komputer. Druga kwestia to taktowanie szyny PCI-Express, którą proponuje podbić na 105-110Mhz oraz w ostateczności ustaw wszystko na def. i sprawdź czy nadal problem występuje.

 

Możliwe że nie wytrzymała ciężaru bloku? Bo już sam nie wiem co robić...

PS. w furmarku żadnych błędów, OCCT też chodzi :/

 

To by było trochę dziwne skoro po jakimś czasie startuje. Spróbuj jeszcze poruszyć karta w slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam duzy problem. Otóż zmieniałem ostatnio trochę w WC(na grafie mam fullcovera) i od tego momentu mam problemy z kompem - otóż nie chce się włączyć na zimno(włącza się, jednak nie ma obrazu), dopiero po 10-15 włączeniach wszystko wraca do normy. Czy to wina karty? Możliwe że nie wytrzymała ciężaru bloku? Bo już sam nie wiem co robić...

PS. w furmarku żadnych błędów, OCCT też chodzi :/

 

A jakiej firmy masz bloczek? bo w EK raczej jest niemożliwe aby za mocno dokręcic bloczek bo są dystansy. A grafę przykręciłes do obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Six-display Eyefinity rig lands in Damage Labs - The Tech Report

 

Radeon HD5870 Eyefinity pokaz na 6 monitorach :) Czyż nie wygląda to pięknie :)

 

Moim zdaniem nie wyglada i nie bedzie wygladac dopoki beda ramki przez srodek ekranu, wiec do grania 3 lub 9 albo monitory bez ramek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka

STALKER bez TS

 

Czysty 53FPS

Dołączona grafika

 

AA-4X 24FPS

porażka i to kolejne sterowniki z tym błędem wydajnościowym po załączeniu AA

Dołączona grafika

 

Anizo-16X 46FPS

wszystko OK

Dołączona grafika

AA4X +Anizo 16X 22FPS

porażka ze względu załączenia AA oczywiście

Dołączona grafika

 

A to wszystko na 5870 w DX11 bez TS,W dx10 załączenie AA nie robi błędu wydajnościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnego błędu , stalker to specyficzny silnik i obsługa AA została wstawiona na siłę. AA daje spadek 50-60% żadne optymalizacje w sterach tego nie zmienią , na nvidii w dx9 po włączeniu AA*4 z 50fps spada do 12fps :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu żadnego błędu , stalker to specyficzny silnik i obsługa AA została wstawiona na siłę. AA daje spadek 50-60% żadne optymalizacje w sterach tego nie zmienią , na nvidii w dx9 po włączeniu AA*4 z 50fps spada do 12fps :wink:.

 

bez jaj a w DX10 nie ma takiego spadku a jest tylko w DX11

O to przykład

CZysty

DX11 49.9

DX10 40.9

AA-4X anzio-16x

DX11 23.1

DX10 31

 

DX11 spadek 115%

DX10 spadek 32%

 

Na NV wogóle ta gra jak porażka chodzi ale to inna para kaloszy.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...