Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

No ok.

 

Sprzedam 8600GE doloze jakies grosze i najwyzej zakupie jakiegos 9600GSO/8800GT/GT240

Moze do nich tez jakis tani blok wyrwe ;]

 

podkręć tego matrixa i pomyśl.......

-masz za dużo $ ?

-ofc bez OC taki 280@285 nie podchodzi do ATI 5870 ale po solidnym OC... :)

-DX11 hmm..., (poczekajmy na NEXT GEN-y w segmencie KONSOLI)

-czy aż tyle gier w które grasz (obecnie i przez najbliższe 12-24 m-ce) wymaga do znacząco, odczuwalnie, "wizualnie" (teselacja faktycznie wyglada obiecująco) lepszego GPU -> DX11 ??? (zapewne grasz w starsze produkcje) ;)

-zrobisz jak zechcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym najpierw wypytał gigabyte czy coś z tym robią lub zrobią.

 

A ja bym sobie zmodował biosa. Ustawienia dużo lepsze niż fabryki dają są w zasięgu ręki, więc czemu nie.? W moim hd4830 ustawienia zegarów i napięć 2d/3d i wykres funkcji prędkości wentyla ułożyłem sam, żeby mieć ciszę w 2d (taktowanie 100/266mhz, napięcie 0.1v niższe niż fabryczne i wentyl kręcący się na 5% aż do 70*C) a w 3d łogień! ;-)

 

No ok.

 

Sprzedam 8600GE doloze jakies grosze i najwyzej zakupie jakiegos 9600GSO/8800GT/GT240

Moze do nich tez jakis tani blok wyrwe ;]

 

Po pierwsze, to połączenia ati i nvidia ponoć nie działa tak idealnie, jak się wszystkim wydaje, ale już nie pamiętam gdzie na forum o tym czytałem. A po drugie ten cały physx to IMHO gra nie warta świeczki. Odkąd pierwszy raz o tym usłyszałem, wciąż nie czaję, czemu ludzie na tym forum w ogóle rozważają pomysł wydania ~300PLN tylko po to, żeby widzieć więcej wiórków sypiących się jak strzelisz w drzewo w crysisie i inne rzeczy w ten deseń. :lol:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie zmodował biosa. Ustawienia dużo lepsze niż fabryki dają są w zasięgu ręki, więc czemu nie.? W moim hd4830 ustawienia zegarów i napięć 2d/3d i wykres funkcji prędkości wentyla ułożyłem sam, żeby mieć ciszę w 2d (taktowanie 100/266mhz, napięcie 0.1v niższe niż fabryczne i wentyl kręcący się na 5% aż do 70*C) a w 3d łogień! ;-)

 

 

 

Po pierwsze, to połączenia ati i nvidia ponoć nie działa tak idealnie, jak się wszystkim wydaje, ale już nie pamiętam gdzie na forum o tym czytałem. A po drugie ten cały physx to IMHO gra nie warta świeczki. Odkąd pierwszy raz o tym usłyszałem, wciąż nie czaję, czemu ludzie na tym forum w ogóle rozważają pomysł wydania ~300PLN tylko po to, żeby widzieć więcej wiórków sypiących się jak strzelisz w drzewo w crysisie i inne rzeczy w ten deseń. :lol:

 

masz stare informacje, działa idealnie z hybrid physx mod 1.03, a czy warto czy nie to już inna sprawa, ja choć posiadam takiego mixa to uważam że jej opłacalność jest znikoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakis posiadacz grafy Sapphire Vapor-X OC 850MHz / 5000MHz ??

 

Jako ze od samego poczatku pod Windows 7 x64 nie dzialaja mi zadne dema ATI ,

dzis zainstalowalem na drugiej partycji czysty Windows 7 32bit ,zapodalem najnowsze DX11

i Zonk bo dema ATI DX11 dalej nie smigaja i wywalaja ten sam komunikat :/

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Demo UniEngine 2.0 i Stone Giant DX11 smigaja

 

no jaja maxymalne Niekompatybilnosc ATI z Sapphire ktory jest najwiekszym dystrybutorem kart ATI :)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wielki "-" dla ATI:

ATI Cypress (Radeon HD 5870) Cards Have Hardware Protection Against Power Virus Like FurMark and OCCT - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

 

W źródle jest opisane zabezpieczenie SPRZĘTOWE Cypress-a przed przeciążeniem VRM wywołanym takimi programami jak Furmark i OCCT.

Działając z bardzo obciążającym softem następuje spowolnienie układu celem ochrony VRM - w przypadku Furmarka mamy do czynienia z nieustanną pętlą spowalniania i przyśpieszania układu.

Z powyższego można wyciągnąć wnioski, że testowe mniejsze zużycie prądu jest zasługą sztuczki. Inną sprawą jest niedobrany układ zasilający - działający na granicy stabilności -> lepiej brać referenty z wydajniejszą sekcją zasilania, aby uniknąć spowolnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka firma robi najmniej problemowe 5870tki ??

 

bierz szfirka, asusa lub hisa z tym że referencyjne

 

bierz szafirka, asusa lub hisa z tym że referencyjne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jescze można wiedzieć - czy revizja 2 Asusa jest cicha ? Niby taki referent a ma inną obudow ( http://news.softpedia.com/images/news2/HD-5870-TOP-and-HD-5850-DirectCu-from-ASUS-Pictured-2.jpg ).

 

 

 

 

Czy jest możliwość edycji BIOsu ?? Bo szczerze nie chce mi się syfić systemu programami do podkręcania i po każdym formacie na nowo podkręcać karty.

Czy HIS i Saphire mają możliwość zmiany napięcia ? Bo Asus ma na 100% :)

 

 

Czy to prawda, że 5850 lepiej się kręcą niż 5870 ?

Edytowane przez Ub3r pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka firma robi najmniej problemowe 5870tki ??

 

Co do referentów to będzie raczej loteria, z moich doświadczeń ze sprzedaży 5870 najmniej awaryjne jak do tej pory to referent Powercolor i Gigabyte Ultra Durable. Jeśli chodzi o podkręcanie to również Powercolor wypada bardzo dobrze i nie trafiłem egzemplarza, który by nie podołał 950/1300, a co do przechwalanego ASUSA i jego Voltage Tweak nierzadko OC kończył się na 900/1300.

Co do serwisu poszczególnych producentów to jest bardzo różnie, ale mogę pochwalić Gigabyte za krótki czas i w większości wymiany na nowe karty, bez zabawy w naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość edycji biosu tylko po co, w msi afterburner bardzo łatwo się zmienia napięcie, asus voltage tweak ma wsparcie producenta odnośnie zmiany napięcia, na szafirku i hisie (możesz też podmienić bios od asusa voltage tweak) po małym myku tez zmienisz napięcie z poziomu windowsa, nie miałem 5850 nie wiem jak się kreci ale z na 5870 bez problemu zrobisz 950mhz i wydajnościowo już go żaden 5850 nie dogoni, dodatkowo z 5870 zyskujesz więcej shaderów, lepszą sekcję zasilającą, wydajniejszy i zarazem cichszy system chłodzenia, czy warto dołożyć 200zł do 5870 to już zostawiam tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wielki "-" dla ATI:

ATI Cypress (Radeon HD 5870) Cards Have Hardware Protection Against Power Virus Like FurMark and OCCT - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

 

W źródle jest opisane zabezpieczenie SPRZĘTOWE Cypress-a przed przeciążeniem VRM wywołanym takimi programami jak Furmark i OCCT.

Działając z bardzo obciążającym softem następuje spowolnienie układu celem ochrony VRM - w przypadku Furmarka mamy do czynienia z nieustanną pętlą spowalniania i przyśpieszania układu.

Z powyższego można wyciągnąć wnioski, że testowe mniejsze zużycie prądu jest zasługą sztuczki. Inną sprawą jest niedobrany układ zasilający - działający na granicy stabilności -> lepiej brać referenty z wydajniejszą sekcją zasilania, aby uniknąć spowolnień.

 

Za takie info w temacie z przeciwnego obozu rozpętało by się piekło. I jazda po producencie za niezdrowe zagrywki.

A co tu mamy? Ano proste, "ignore" w pełnej okazałości. Jak dla mnie to jeden wielki :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia ewentualnej realizacji gwarancji PowerColora? Chcę taką wziąć i zmienić chłodzonko tylko nie wiem czy nie lepiej jakiegoś innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość edycji BIOsu ?? Bo szczerze nie chce mi się syfić systemu programami do podkręcania i po każdym formacie na nowo podkręcać karty.

Czy HIS i Saphire mają możliwość zmiany napięcia ? Bo Asus ma na 100% :)

 

Tak i jest to banalnie proste.

Radeon Bios Editor

Winflash spod windy / atiflash spod biosa

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia ewentualnej realizacji gwarancji PowerColora? Chcę taką wziąć i zmienić chłodzonko tylko nie wiem czy nie lepiej jakiegoś innego producenta.

 

Prawdę mówiąc żaden Powercolor 5870 nie wrócił w moim sklepie do naprawy (sprzedałem ich chyba najwięcej z tytułu niskiej ceny), ale z innymi modelami tej firmy mam dobre doświadczenia serwisowe - czasy napraw przyzwoite i naprawy skuteczne (najczęściej wymiany). Raz miałem problem, gdy dystrybutor odrzucił naprawę gwarancyjną (nie pamiętam dokładnie dlaczego, ale chyba ślady zmiany chłodzenia), ale nalegałem aby wysłali do samego producenta i sprawa została załatwiona pozytywnie - klient otrzymał wyższy model.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie info w temacie z przeciwnego obozu rozpętało by się piekło. I jazda po producencie za niezdrowe zagrywki.

A co tu mamy? Ano proste, "ignore" w pełnej okazałości. Jak dla mnie to jeden wielki  :lol: pzdr

 

No mega lol. Przez pol roku nikt nie zauwazyl spadkow, ale po przeczytaniu tego niusa wszystko sie zmieni... Od dzisiaj te karty nie sa juz jedynym sensownym wyborem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mega lol. Przez pol roku nikt nie zauwazyl spadkow, ale po przeczytaniu tego niusa wszystko sie zmieni... Od dzisiaj te karty nie sa juz jedynym sensownym wyborem ;)

 

Może to i lepiej, że jest zabezpieczenie - lepsze to niż zwiększona awaryjność;)

Ale chciałbym tabelki z porównaniem poboru mocy przez hd5870 vs GTX 470 (Imo zbliżone karty) O ile pamiętam to Xbitlabs robił testy poboru w furmarku - nieadekwatna ocena.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować HD5870 jeśli gram na rozdzielczości 1280x1024 czy HD5850 tutaj w zupełności wystarczy?

 

Jak masz kasę, to kupuj najlepsze co jest. Możesz wtedy ostro polecieć z AA, transparency AA i AF, czyli wszystkie upiększacze na maksa. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem problem, gdy dystrybutor odrzucił naprawę gwarancyjną (nie pamiętam dokładnie dlaczego, ale chyba ślady zmiany chłodzenia), ale nalegałem aby wysłali do samego producenta i sprawa została załatwiona pozytywnie - klient otrzymał wyższy model.

 

No właśnie tego się obawiam przy referencie, że zrobię wymiankę chłodzenia na np. MK-13 i a później może być problem z ewentualną gwarancją ( jak się dopatrzą że było grzebane przy karcie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam przy referencie, że zrobię wymiankę chłodzenia na np. MK-13 i a później może być problem z ewentualną gwarancją ( jak się dopatrzą że było grzebane przy karcie ).

 

To jest faktycznie ryzyko i każdy producent może tu się doczepić, chociaż przy nie referencie może być to samo.

Jeśli chcesz mieć spokój to od razu kupuj coś z lepszym chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam przy referencie, że zrobię wymiankę chłodzenia na np. MK-13 i a później może być problem z ewentualną gwarancją ( jak się dopatrzą że było grzebane przy karcie ).

 

Nie powinieneś się tym przejmować. Trochę dziwne, że nie przyjęli, bo zazwyczaj w żadnej umowie gwarancyjnej nie ma nic o zmianie chłodzenia. Gdyby tak było, to nikt by nie produkował takich coolerów. Z tamtą kartą pewnie był taki problem, że ktoś przejechał gdzieś śrubokrętem, albo przesadził z dociskiem, czy coś w tym stylu. Zawsze zmieniałem chłodzenia i nie było problemu z gwarancją. Spokojnie bierz referenta i zakładaj chłodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś się tym przejmować. Trochę dziwne, że nie przyjęli, bo zazwyczaj w żadnej umowie gwarancyjnej nie ma nic o zmianie chłodzenia. Gdyby tak było, to nikt by nie produkował takich coolerów. Z tamtą kartą pewnie był taki problem, że ktoś przejechał gdzieś śrubokrętem, albo przesadził z dociskiem, czy coś w tym stylu. Zawsze zmieniałem chłodzenia i nie było problemu z gwarancją. Spokojnie bierz referenta i zakładaj chłodzenie :)

 

To dystrybutor odrzucił, ale producent Powercolor przyjął i dał nawet nówkę - nowszy model. Co było powodem odrzucenia nie pamiętam, ale chyba faktycznie były ślady odkręcania o ile nawet nie porysowany laminat.

Jak znajdę czas to naskrobię e-mail do popularnych producentów z zapytaniem o możliwość zmiany chłodzenia i jak to się ma do gwarancji. Myślę, że niektórzy producenci obawiają się, że przy zdejmowaniu chłodzenia można naruszyć połączenia pamięci lub GPU z PCB i mogą niechętnie się godzić na takie praktyki. Moim zdaniem, jeśli nie ma plomb i wyraźnych zastrzeżeń nie powinno być problemu, ale moje zdanie jest mało ważne, liczy się opinia serwisu producenta.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne cacko ten nowy Gigabyte super OC ,ciekawe jak bedzie z cena .

 

Zapytam przy okazji czy jest jakis osobny temat o MSI AfterBurner ??

mam problem z przechodzeniem w tryb 3D jak wlanczam JDownloadera

wykozystujacego Jave :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladne cacko ten nowy Gigabyte super OC ,ciekawe jak bedzie z cena .

 

Zapytam przy okazji czy jest jakis osobny temat o MSI AfterBurner ??

mam problem z przechodzeniem w tryb 3D jak wlanczam JDownloadera

wykozystujacego Jave :/

 

Win 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy karty Saphire mają opcję zmiany napięcia? Bo szukałem na stronie producenta tego programu co ma MSI i nic nie znalazłem. Zamówiłem te karty i nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo mi zależy na tym żeby była taka opcja (chodzi mi o referenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...