Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiam Setsugena (130zł) + VRM-R3 (ciekawe czy się zmieści pod Scythe'a, wg tego -> link- niby tak).

 

Ja właśnie dzisiaj zamontowałem Setsungena na swoim Radku (ZDJĘCIA) i widzę, że bez chłodzenia sekcji od Thermalrighta nie ma co podkręcać - przy ustawieniach z sygnatury w ATITool po 20 min mam 90-92*C na sekcji... Na najbliższe parę tygodni zostanie tak, jak jest, najwyżej będę zwiększał obroty - przy 2k rpm temperatury sekcji spadają o 8-10*C. W każdym razie chętnie zobaczę Twoją relację z montażu i użytkowania tego VRM-R3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatury samego GPU? Wentylator mocowany na "trytrytki"? Wypada tak jak na ht4u? Link

Dzięki Twoim zdjęciom nabieram większego przekonania, że te VRM-R3 jednak się faktycznie zmieści, tak jak pisali Niemcy na tej stronie... (wyniki + Dołączona grafika - gdzie zastanawiałem się jak to będzie, bo radiator wystaje sporo nad kondensator).

 

Zamówienie złożone przed południem, Setsugen to pewnie będzie jutro (odbiór osobisty), ale TR sprowadzany przez Cooling do 3dni).

 

P.S. Arctic Cooling "leci w gumki" - Accelero 5870 miało być już w kwietniu, potem maj, teraz koniec maja, a okaże się pewnie że jeszcze później, bo może są takie "przygody" jak w wersji 5970 -> link ).

Zalman dostępny na Neweggu, ale rozmiar mnie przeraża, no i coś mi się wydaje, że będzie to niewiele lepsze od TT Pro.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatury samego GPU?

 

Ciężko mi porównać, bo mam inne takty i napięcie (880MHz/4600MHz 1,12V), ale przy takich ustawieniach mam 54*C max (wentyl na 1400rpm). W ciągu najbliższych 2 dni postaram się przywrócić fabryczne ustawienia i wrzucę Ci tu temperatury, ale domyślam się, że będą podobne do tych z tej recenzji.

 

Wentylator mocowany na "trytrytki"?

 

Eeee... Że co? :wink: Zamontowany jest na opaskach uciskowych, jak widać na zdjęciach. Ustawiony tak, by wiał na sekcję.

 

Ja się nastawiam na R5, bo R3 mi na pewno nie wejdzie (tam, gdzie by wystawał, jest Zalman CNPS10X Extreme), a R4, który byłby perfect, jest nie do zdobycia niestety.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi porównać, bo mam inne takty i napięcie (880MHz/4600MHz 1,12V), ale przy takich ustawieniach mam 54*C max (wentyl na 1400rpm). W ciągu najbliższych 2 dni postaram się przywrócić fabryczne ustawienia i wrzucę Ci tu temperatury, ale domyślam się, że będą podobne do tych z tej recenzji.

 

 

Eeee... Że co? :wink: Zamontowany jest na opaskach uciskowych, jak widać na zdjęciach. Ustawiony tak, by wiał na sekcję.

 

Ja się nastawiam na R5, bo R3 mi na pewno nie wejdzie (tam, gdzie by wystawał, jest Zalman CNPS10X Extreme), a R4, który byłby perfect, jest nie do zdobycia niestety.

 

Temperatura niezła, rozumiem że przy furmarku? Trytrytki/trytyki = opaski zaciskowe/uciskowe :) R4 - yooki.pl, ale drogawo mają. Dla mnie nawet R4 nie pomoże, bo mam NH-D14, więc Radka mam już w niższym slocie PCI-Express x16 (w górnym GT240) i nie będzie problemu. R5 chyba (mogę się mylić) ma wyższy radiator stykający się z sekcją zasilania, nie wiem czy wejdzie pod Setsugena...

 

 

EDIT- Setsugen już jest, ale i tak czekam jeszcze na VRM3 z Coolinga, więc nie odbierałem w sklepie.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik fajny

Założyłem ostatnio Blok EK na moim Sapphirku i powiem szczerze że jestem mile zaskoczony :razz:

 

kwscore on Flickr - Photo Sharing!

 

ustawienia na stock,zapominam zrobić oc profilu w biosie <_<

Edytowane przez kwscore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie musisz miec to glosne chlodzenie , mam ten sam wentylator i juz przy tych 1100rpm jest troszke glosny.

 

Masz Scythe Slipstream w cieńszej wersji? 2K rpm to na pewno głośne, ale przy 900-1000rpm (tak mam zamiar puszczać u siebie Setsugena) nie powinno być źle.

 

Zapewne wielu z Was już ten program widziało ale dla części z tych których on ominął niech zobaczy :)

Program który w łatwy sposób pozwala na zarządzanie profilami które wcześniej sobie przygotujemy.

Obrazek niżej

 

Przyda się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak ;)

Tak ok 900 rmp to jest juz dosc dobrze , nawet w spoczynku nie przeszkadza juz za bardzo.

Ale te 1400 to juz musi niezle chalasowac , skoro przy 1100 jest slyszalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - i tak jest ciszej w stresie niż na referencie... :wink: W każdym razie bywało gorzej (HD4870X2...), wytrzymam te kilka tygodni.

 

Temperatura niezła, rozumiem że przy furmarku?

 

W ATITool, czyli temperatury podobnie jak w grach. Furmarka nie puszczę, bo sekcja na pewno nie da rady...

 

R5 chyba (mogę się mylić) ma wyższy radiator stykający się z sekcją zasilania, nie wiem czy wejdzie pod Setsugena...

 

Z tego, co czytałem, to główną różnicą jest pozycja radiatora... Zgłębię temat i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy w Gigabyte ATI Radeon HD 5870 1GB DDR5 GV-R587UD-1GD poprawili już w najnowszym BIOSie (chyba F7) wszystkie bolączki jakie miał ten model wcześniej ? Zastanawiam się nad kupnem a ten model jest jeszcze jednym z tańszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gi3r3k

 

Hmm, chyba nie tylko pozycja radiatora się różni ... ;) Jak dla mnie podstawa stykająca się z sekcją zasilania jest grubsza, chociażby z racji tego, że heatpipe'y nie są poprowadzone na tym samym poziomie.

Dołączona grafika

 

Nie na darmo zresztą wg. producenta R5 mieści się (z produktów Thermalright) tylko pod Spitfire, a pod T-Rad2 (do którego pasuje R3/R4) - z tego co wiem, to nie...

 

@ elCooL - wg. mojego rozeznania - w 5870 jest ok, w 5850 w idle w dalszym ciągu kręci się wentylator z 2.5K rpm...

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że niektórzy będą o pomstę do nieba zaraz wołać, ale zawsze podkręcałem afterburnerem swoją kartę, a teraz chciałbym się pzrerzucić na RBE. Wiem, że tam jest 6 zegarów i im wyższe clock info tym przy większym obciążeniu będą używane te ustawienia? np jakbym chcial dać 880MHz i 1,16V na info clock 6 to powinno działać i napięcie też się zmieni bo jak nie to jakiś gruby błąd murowany...

Edytowane przez Rafal2!omu$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie tylko pozycja radiatora się różni ... ;) Jak dla mnie podstawa stykająca się z sekcją zasilania jest grubsza, chociażby z racji tego, że heatpipe'y nie są poprowadzone na tym samym poziomie.

 

No niestety, ale masz rację...

 

Niedobrze, jestem skazany na yooki.pl... Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni R4 pojawi się w większej ilości sklepów, albo przynajmniej cena niech troszkę spadnie.

 

@Rafal2!omu$$

Ja u siebie zmieniałem tylko Clock info 00, to są zegary od 3D. Mam referenta.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ktoś już tutaj pisał tych zegarów nie powinno się zmieniać bo na ich podstawie dokonowane jest rozpoznawanie karty w biosie, ale skoro u Ciebie działa to chyba nie mam co się tym przejmować, ale zaczekam z tym aż ktoś jeszcze się wypowie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie innych możliwości nie było, bo tylko w Clock info 00 są zegary 3D, reszta to 2D lub 3D z małym obciążeniem. Po prostu zgraj bios i zobacz w RBE, jakie masz możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, na pewno coś doradzicie. :razz:

 

Mianowicie chodzi mi o najlepszą pastę termo przewodzącą do przesmarowania rdzenia w radku ( zamiast tych fabrycznych glutków ) oraz o najwydajniejsze termopady na pamiątki. :wink: Co obecnie jest najlepsze do grafiki?

Sprzęt ma być do pracy pod obciążeniem 24/7, 2 grafy na jednej mobo, także wszystkie wymyślne chłodzenia typu mk-13, setsungi odpadają ze względu na brak miejsca. WC też odpada, więc zostaje wyciśnięcie maksymalnej mocy z referencyjnego chłodzenia. Obawiam się o te seryjne gumki na memkach, że po 2 miesiącach pracy wyschną i znikną, więc wymiana na coś lepszego wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta, to w sumie każda która jest dobra na procka :) Ja sobie testuje pastę od Scythe od jakiegoś czasu i wypada lepiej, niż moja poprzednia Zalmana STG-1. Pady, to możesz np kupić w Angeli te ciemne, będą na bank lepsze niż te, które są w referentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setsugena mam od wczoraj, dziś przychodzi paczka z Coolingu (ArctiClean + Revoltec Diamond + VRM-R3). Czas na "zabawę" jednak będę miał dopiero pewnie w niedzielę/poniedziałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setsugena mam od wczoraj, dziś przychodzi paczka z Coolingu (ArctiClean + Revoltec Diamond + VRM-R3). Czas na "zabawę" jednak będę miał dopiero pewnie w niedzielę/poniedziałek...

 

a co cię skusiło na niego Scythe Setsugen GPU Cooler | silentpcreview.com

MK13 jest znacznie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co cię skusiło na niego Scythe Setsugen GPU Cooler | silentpcreview.com

MK13 jest znacznie wydajniejszy.

 

Primo - MK13 wychodzi dużo drożej (prawie ze 2x przy założeniu porządnego wentylatora), po drugie chyba nie czytałeś o "myku" ze zmianą orientacji "wiania"... Dość radykalnie zmienia to temperatury (zamiast wyciągania , nadmuch)... Później mogę wkleić linka.

No i jak MK13, to czemu nie Spitfire? I dojdziemy do 300zł lekko licząc...

 

P.S. VRM-R3 już dotarło

 

Link

 

EDIT - od razu obrazek (Setsugen, dmuchający 1000rpm)

Dołączona grafika

 

a mk-13 (2x1500rpm)

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Myślę, że te kilka stopni różnicy jest warte dopłaty lekko licząc 100zł (Setsugen 130zł, MK-13 + przyzwoity wentylator = 230zł) B-)

 

 

EDIT2 -> Zalman VF3000A - robi wrażenie :) link link2. Ale mnie się nie chce czekać, poza tym nie wiadomo ile na początek sobie za to u nas zażyczą (a Accelero 5870 dalej ani widu ani słychu)

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wygrzebałem z szafy stare accelero S1 i naszła mnie ochota na wymianę chłodzenia na 5870 :], z tym że muszę zakupić radiatorki + chłodzenie na VRM'y - tu myślę że zakupie sobie Thermalright VRM R4 (spróbuje to wcisnąć przy Noctule NH-D14, myślę że rurki da się trochę odgiąć i wszystko ładnie spasować). Ale R4 dopiero będę miał w przyszłym tygodniu.

 

A może darować sobie kupno tego radiatora i kupić od razu nowego Zalmanka, który jak widać, świetnie sobie radzi z sekcją zasilania na 5870 :]?

 

Zdjątka mojego S1 :D :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc magicznej taśmy dwustronnej 3M, wentylatory tak się przykleiły że nie mogę ich oderwać nawet przy użyciu niebyt dużej siły :]

 

na goraco albo na zimno sie je "wykreca", oderwac to mozesz z kostka pamieci

 

update: no fakt, cos mi sue ubzduralo, ze chodzi o pamieci ^^

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...