Skocz do zawartości
Orygano

Monitor 24-26 Cale

Rekomendowane odpowiedzi

Chce do kompa kupić nowy monitor jaki polecacie taki 24-26 cali

 

Intel Core i7 920 2,66 GHz (S1366/45nm) BOX

MSI X58 Eclipse

Corsair DDR3 3x 2GB 1333MHz CL9 XMS Core i7

Sapphire Radeon HD4870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV

Samsung SpinPoint F1 1TB HD103UJ

Pioneer DVR-216 SATA

CoolerMaster RC-690-KKN1-GP

Corsair HX620 620W

Noctua NH-U12P SE1366

Edytowane przez Orygano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym Ja kupował i sprzęt miałby być tylko i wyłącznie do gier z olaniem jednolitości barw to kupiłbym TN ale tylko 120 Hz (nie widziałem 24" modelu 120 Hz) ... jeśli coś lepszego w kwestii barw to IPS / PVA ale z 500 PLN to musiałbyś zwiększyć budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w paru sklepach komputerowych z ciekawości poprzeglądać sobie co mają i zawiesiłem oko na paru monitorach.

Co Ci mogę polecić jeśli chodzi o samą jakość obrazu, bo w dane techniczne się nie zagłębiałem to Samsung 23" 1920x1080 za 1050 zł na matrycy PVA -> http://www.gral.pl/preview/Samsung/Samsung...Full_HD_03.html

 

To tak dla pokazania, że PVA w tej cenie już są dostępne. A z innych (a wiele co mi się przez oczy w tym dniu przewinęło) to najciekawszy był LG 24" 1920x1200 na TN za około 1200 zł , ale dokładnego modelu nie pamiętam. Miał najlepsze kolory i ogólnie jakość obrazu.

Tobie również polecam po prostu się przejść do sklepu i popatrzeć co monitory sobą reprezentują, bo od samych cyferek podawanych w necie to się za wiele nie dowiesz.

 

Ale i tak jakość obrazu tego LG w stosunku do Samsunga PVA to jak rów marański. To zupełnie 2 inne światy. PVA ma piękne żywe kolory, kąty o jakich TN może sobie pomarzyć. Także jeśli komputera nie używasz tylko i wyłącznie do gier, chociaż nowe PVA mają już w miarę rozsądne czasy dostępów (choć wiadomo, że z małym smużeniem liczyć się trzeba) to bardzo polecam.

Edytowane przez nonameplum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius przeczytaj sobie ostatnie moje zdanie przemyśl kilka razy, a dopiero później mi wytykaj.

Poza tym autor nigdzie nie napisał, że komputera używa tylko i wyłącznie do gier. Może też zajmuje się grafiką. Dla mnie 4870x2 to żaden argument, bo równie dobrze się spisze np w 3d Maxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto - ciut drożej a niewiele większy....szkoda że 28" wypadły z obiegu...a fullhd dostaniesz tylko 25.5 cala(i zamiast 24 to 23.5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...