Skocz do zawartości
Gość shoxeh

Thermalright Venomous-x

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda, ze nie podpieli i7 920 na 1.2V przy 2.66Ghz... byloby jeszcze bardziej 'miarodajnie'....

3.2GHz Core i7-965 Extreme Edition overclocked to 3.6GHz with a vcore of 1.3V

 

Prosze nie linkuj mi tu bit tech'a, ktoremu wyszlo w testach takze to, ze titan fenrir jest wydajniejszy od noctuy d14, bo narazasz sie na smiesznosc powolujac sie na tego typu site.

Nie tylko u nich Fenrir miał lepszą wydajność. Inna kwestia - jakim kosztem wydajniejszy (hałas).

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...-review-10.html

Szukać dalej Panie poważny?

 

Swoją drogą - miałeś w rękach obydwa coolery, że tak mocno powątpiewasz w wiarygodność? Weź też pod uwagę, że temperatury mocno zależą od tego, czy test jest w obudowie, jeśli tak, to jakiej , itp itd....

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla odmiany coś w temacie :

test 1

 

Phenom II X4 965 - "Well we started by pushing the voltage up to 1.5125 V and the CPU to 4 Ghz". Może taka grzałka, pobierająca z 50% więcej prądu niż I5/I7 uzyska aprobatę.

 

test2

 

"The first test is going to be done at stock settings and at idle, which will have little to no CPU usage but to keep things consistent we will manually put CPU volts to 1.14V.

The second test will have the processor at stock settings and at 50% CPU usage.

The third test will have the processor at stock settings and at 100% CPU usage.

 

The fourth test will have the processor overclocked to 4Ghz @ 1.25V and at idle.

The fifth test will have the processor at 50% CPU usage.

The sixth test will have the processor at 100% CPU usage.

 

The seventh test will have the processor overclocked to 4.4Ghz @ 1.45 and at idle.

The eight will have the processor at 50% CPU usage.

The ninth test will have the processor at 100% CPU usage. This is the real test which shows how much heat a heatsink is capable to remove."

 

 

 

test3

 

Beznadzieja, bo - Intel Core i7 965 Extreme Edition @ 3.70GHz (LGA1366)

 

 

I póki co - tyle.

 

 

 

EDIT - ciekawy temat, choć pewnie niektórzy już widzieli -> http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=241678

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie podpieli i7 920 na 1.2V przy 2.66Ghz... byloby jeszcze bardziej 'miarodajnie'....

 

 

3.2GHz Core i7-965 Extreme Edition overclocked to 3.6GHz with a vcore of 1.3V

grzecznie! :))))

 

3.6Ghz przy 1.3V to nie jest miarodajny wynik. nie wiadomo jak zachowa sie cooler po podkreceniu do chocby 4.0Ghz lub wyzej...

 

Idealnym IMHO porownaniem byloby zebranie 'czarnych koni' (venomous, noctua d14, Mega Shadow, poczciwy true i inne), postawienie ich na jakims i7 z minimum 4.0Ghz i z 1.4V - wtedy mozna byloby zobaczyc co jest 'dalej'... cos ala http://www.caseandcooling.fr/images/storie.../temp%204.3.png (calosc tu: http://www.caseandcooling.fr/refroidisseme...-nh-d14?start=3 ), bo dopiero przy wiekszym OC ujawnia sie wiekszy potencjal i roznice w slupkach rosna bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzecznie! :))))

 

3.6Ghz przy 1.3V to nie jest miarodajny wynik. nie wiadomo jak zachowa sie cooler po podkreceniu do chocby 4.0Ghz lub wyzej...

 

Idealnym IMHO porownaniem byloby zebranie 'czarnych koni' (venomous, noctua d14, Mega Shadow, poczciwy true i inne), postawienie ich na jakims i7 z minimum 4.0Ghz i z 1.4V - wtedy mozna byloby zobaczyc co jest 'dalej'... cos ala http://www.caseandcooling.fr/images/storie.../temp%204.3.png (calosc tu: http://www.caseandcooling.fr/refroidisseme...-nh-d14?start=3 ), bo dopiero przy wiekszym OC ujawnia sie wiekszy potencjal i roznice w slupkach rosna bardziej...

 

Dodajmy jeszcze tego nowego Cogage i mogłoby być ciekawie. Gdzieś na niemieckiej stronie porównywali z Noctuą i był nawet ciut lepszy od "Austriaków" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cogage arrow ma bardzo slaba podstawke! skinee z XS dostal do testow i zdjecia z linijka robil, dramat... :/ wypukla podstawa :/

Za to ma ten plus, ze pomiedzy tymi dwoma wiezyczkami zmiesci sie wentyl 38mm !

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cogage arrow ma bardzo slaba podstawke! skinee z XS dostal do testow i zdjecia z linijka robil, dramat... :/ wypukla podstawa :/

Za to ma ten plus, ze pomiedzy tymi dwoma wiezyczkami zmiesci sie wentyl 38mm !

Tutaj artykuł.

Tu aż tak źle podstawka nie wygląda... Ale może tak samo wypukła :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ifx-14 muszę potwierdzić, podstawa krzywa jak diabli, lekko się wkurzyłem po zakupie, temperatury nie były za ciekawe, ale zakupiłem papiery ścierne i jazda, podstawka doprowadzona do ideału, temperatury poszły w dół i teraz zostanę przy nim długo, bo chłodzi rewelacyjnie, pewnie dlatego w różnych testach różnie wypada raz jest super, czasem z kolei na odwrót, tylko wypadało by zadać pytanie firmie thermalright, WTF zestaw dla Adama Słodowego za 250zł ???

 

ps. Rikki chyba zostaniesz moderatorem roku za te swoje teksty w stronę użytkowników :)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Thermalright Ultra-120 eXtreme Rev.C, Cogage Arrow i Zalman CNPS10X Flex -> link

 

Xbitlabs wkrótce ma też przetestować TR Venomous-X -> "The new revision of this cooler seems to be the last one as it has got a successor called Thermalright Venomous X. We’ll discuss it in an upcoming report"

 

 

EDIT1 -> test m.in Noctuy, Cogage Arrow i TR V-X (tak, wiem - tylko 3.6GHz) -> link

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: chyba jeszcze nie bylo http://www.overclockerstech.com/cpu-cooler...tform-review/5/ (AMD Phenom II X3 705e @ stock 2.5Ghz w/ 1.2v & @ OC 4.0Ghz w/ 1.5v)

 

ps2: noctua, megashadow i ifx-14 (niestety bez zainteresowanego z watku): http://lab501.ro/racire/studiu-privind-arh...right-ifx-14/59 - niezle dali popalic i7@4.2 & 1.47 + przeplyw powietrza na kilkanascie mozliwych sposobow - genialne porownanie...

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!

//ULLISSES

 

i5 750 @ 4.0

 

Czyli poziom Noctuy, więc nie mam czego żałować ;) Z 2 wentylatorami po 1600rpm to NH-D14 też by miała lepsze wyniki , więc zdania z podsumowania to trochę przesada:

"The performance of the heatsink is fantastic, I did not really expect it to perform this good. It really succeeded to outperform the previous king of the air cooling, the Noctua NH-D14; the new king is back and its name is Venomous X! "

Cóż, 0.4 stopnia różnicy przy normalnych ustawieniach, pogrom ;-) Inaczej nałożona pasta, niedokręcona śrubka powoduje większe różnice w temperaturze. Aczkolwiek dobrze, że jest konkurencja B-)

Edytowane przez ULLISSES
cytowanie obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odczytales - slupek 1 i 4 do porownania (najblizej do siebie zblizony przeplyw)... Tylko, ze to niestety i5 ;)))) Nie mniej - noctua wyglada bardzo porownywalnie do venomousa na tym przykladzie, a z dwoma wentylatorami w komplecie jest... chyba jednak bardziej ekonomiczna...

 

Colin_MC, ile masz odstepu (w gore) od radiatora do ramu? (nie od wentylatora, bo jego akurat mozna podniesc)

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na konkurencyjnej stronie ;-) -> link (testowane na - CORE I7 920 @ 4,0GHz (~1,33V) ).

 

webjay - dziś już kombinowałem z chłodzeniem k.graficznej i w tym momencie nie chce mi się lookać znowu do obudowy. Jutro mogę sprawdzić. Ogólnie to tam luzów wielkich nie ma, m.in. dlatego kupiłem G.Skill Eco a nie np. Ripjaws.

 

 

EDIT - test na pclabie? Hmm - to Frazpc, moja ulubiona strona swoją drogą ;) Kurczę, pomyliło mi się z Tridentami ewentualnie z Pi Black. Ripjawsy faktycznie wejdą. Zresztą jak się wyżej ustawi wentylator to nawet te 2 pozostałe "niepasujące" serie - by dało radę wcisnąć.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam ripjawsy :) Ale noctua na swoim sajcie podaje ze z g.skillow i eco i ripjawsy pasuja - wiec chyba nie mam sie czym martwic, o ile zdecyduje sie na d14 ;) Nie mniej - z gory dzieki, gdybys chcial zmierzyc linijka / metrem / suwmiarka ;)))

 

A co do testu na pclabie - mniam... jest jednak w czym wybierac!!! :) wydaje sie, ze glownym tematem przy rozwazaniach odnosnie zakupu bedzie: ile mam miejsca, czy radiator nie bedzie wadzil o pamieci, czy mam juz jakies 120-stki, ktore moge wykorzystac... Albo po prostu - 'bo tak! ten mi sie bardziej podoba i tyle' ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było do przewidzenia. Noctua NH14 najwydajniejsza, dobrze zachowuje się przy wentylach z małymi obrotami ( mniej traci na wydajności niż TR V-x ). Z minusów to rozmiary i ewentualne kłopoty z kostkami ram, montaż na niektórych płytach.

 

Pozytywnym zaskoczeniem jest Cogage Arrow, wydajność zbliżona do NH14, ale i problemy też. :wink:

 

TR V-x najlepszy półśrodek, bardzo dobre tempy, wielkość przyzwoita. Wiem co kupię do I9. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

A ja panowie jednak zdecydowałem się na właśnie cogage arrow... Mimo wcześniejszych zdjęć z wypukłą podstawą u mnie podstawa jest równa (sprawdzane metalową linijką)... Zamawiane w proline, przyszło na drugi dzień.

 

Minus - wentylator w zestawie piszczy - bez względu na obroty.

Notabene ma podane 1200-1800rpm pwm, z moją dfi bez problemu osiąga 780rpm w idle.

 

Ale dzisiaj przyjeżdza do mnie ultra kaze 3000 do testów mmmm monster :D

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie jednak zdecydowałem się na właśnie cogage arrow... Mimo wcześniejszych zdjęć z wypukłą podstawą u mnie podstawa jest równa (sprawdzane metalową linijką)... Zamawiane w proline, przyszło na drugi dzień.

 

Minus - wentylator w zestawie piszczy - bez względu na obroty.

Notabene ma podane 1200-1800rpm pwm, z moją dfi bez problemu osiąga 780rpm w idle.

 

Ale dzisiaj przyjeżdza do mnie ultra kaze 3000 do testów mmmm monster :D

Czyli jednak się skusiłeś :) Wentylatory Noctuy będące w zestawie NH-D14 też nie należą do wybitnych, no ale nie piszczą :)

A co do ultra kaze - zatyczki do uszu kupione? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Mam tylko nadzieję, że ten wentyl cogage popiszczy i przestanie. Jednak słychać to strasznie teraz.

 

eeee słyszałem już ultra kaze i nie jest tak źle :D Do użytku 24/7 wiadomo, że dramat, ale do testów i marków no problem :)

 

Zobacze jak nisko da się zejść z rpm na nim, żeby go wstawić na stałe między dwie wieżyczki w cogage arrow ;D

 

 

edit:

 

No i lipa.... nie wiem dlaczego nie mogę regulować obrotów ultra kaze smart guardianem :S Cały czas 3k rpm.. ;|

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cooling.pl/thermalright-venomou...ukt,552287.html

 

 

czyli, że od przyszłego tygodnia powinny być dostępne...

 

 

edit:

 

Hmmm, tak się zastanawiam, bo w sumie, to dla mnie opłacalność zmiany zwykłej ultry na tego venomous'a jest praktycznie żadna / : Jedynie to nowe mocowanie jest tutaj innowacją godną uwagi... ale coś czuję, że długo nie zobaczymy go osobno w sprzedaży i raczej temu nie ma się co dziwić [ ;

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...