Skocz do zawartości
ASSAMER

Najtanszy Komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze przestalem grac chce sprzedac to co mam czyli:

am2 x2 3800 windsora + standardowe chlodzenie

plyte dfi infinity am2

ram ddr2 ocz special ops 2x1 gb

karte graficzna palit 9600gt sonic 512 256bit gddr 3 700/2000 hdmi display port dual dvi optical spdif

zasilacz topower 400 p5

 

i chce kupic komputer ktory bede uzywal pod internet, muzyke film, bedzie mial 1 gb pamieci ram. i zlacze sata lub przejsciowke z ata na sata bo mam dysk sata i chce go zostawic. Chce zeby ten komputer mial zintegrowana grafike jesli nie to byle jaka stara sie wlozy.

Tylko ze nie wiem na jaka platfome patrzec. Zeby procesor absorbowal mala pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że do internetu masz całkiem optymalny zestaw. Częścią do wymiany, jeśli chcesz mieć ciszę i spokój jest grafika. GF 7300Gt jakiś pasywnie chłodzony będzie jak znalazł, a trochę PLN w kieszeni zostanie. Co do procesora i spółki : wiele za to nie dostaniesz, a 2 rdzenie w dzisiejszych czasach to wygodna rzecz (nie tylko do gier).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie wziąć zestaw za 1000PLN i go jeszcze dopasować, bo np. dysk masz, ram do wymiany, a nad zasilaczem można by się jeszcze zastanowić, czy jest sens sprzedawać.

 

EDIT: Fakt, Twój sprzęt w znacznej mierze też się do tego nadaje (po lekkich modyfikacjach), ale jak byś chciał coś nowego, to tak jak wyżej napisałem.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o starcyh konstrukcjach wchodzi w to nawet sdram. Po prostu potrzebuje pieniedzy dodatkowo.

Ps.Wiec pytanie brzmi jaki jest stary procesor w granicach 2000 mzh ktory pobiera mala pradu i jest tani .

Ps. Sprzet w sygnaturce nie jest taki sam jak napisalem wyzej bo go nie zmienilem i jest stary a dawno na forum nie wchodzilem.

Edytowane przez ASSAMER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB ram sdram to może być problem.

Na całej tej operacji najwięcej zarobi poczta, firma kurierska.

Zostanie Ci parę groszy a będziesz miał znacznie słabszy sprzęt.

Jeśli chodzi o ekonomię użytkowania to poszukaj czegoś na s.754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item884278088_twinte...wifi_250gb.html

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...X_10_K009_.html

 

Malutkie, wydajne i prądu prawie nic nie zużywa, do tego ciche i do neta/biura/multimediów z fullhd włącznie idealne. A do dysku adapter/kieszeń na USB i zewnętrzny storage, odpinany gdy nie potrzebny.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Po prostu potrzebuje pieniedzy dodatkowo.

...

 

http://www.allegro.pl/item884278088_twinte...wifi_250gb.html

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...X_10_K009_.html

 

Malutkie, wydajne i prądu prawie nic nie zużywa, do tego ciche i do neta/biura/multimediów z fullhd włącznie idealne. A do dysku adapter/kieszeń na USB i zewnętrzny storage, odpinany gdy nie potrzebny.

Do tego to akurat będzie musiał dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o starcyh konstrukcjach wchodzi w to nawet sdram. Po prostu potrzebuje pieniedzy dodatkowo.

Ps.Wiec pytanie brzmi jaki jest stary procesor w granicach 2000 mzh ktory pobiera mala pradu i jest tani .

Ps. Sprzet w sygnaturce nie jest taki sam jak napisalem wyzej bo go nie zmienilem i jest stary a dawno na forum nie wchodzilem.

Jakiekolwiek manewry to będzie strata pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o uzyskanie niższego poboru prądu jak najniższym kosztem to undervolting i underclocking procka + wymiana karty graficznej na coś z rodziny GF 7x00 (tj 7300/7600) i w razie co zjechanie z taktami i napięciem jak się da ...

Inne wejście to wymiana procka na X2 3800+ wer. 35W tyle, że to już tanio nie będzie

 

Reszty IMO nie warto ruszać bo to zarobisz na wymianie to zjedzą koszty przesyłki = kasy niewiele zostanie w kieszeni, a sprzęt będzie słabszy.

 

Broń Boże nie kupuj w/w komputerów gotowców bo tam zjechać z napięciami i taktami raczej trudno - a tylko przy takiej zabawie uzyskasz znaczący spadek zużycia prądu i wydzielania ciepła...

 

ATOM to IMO tez kiepski pomysł chyba, że mowa o dwurdzeniowym n330 na ION-ie, a to wyjdzie drożej niż weźmiesz $$$ za swój zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atom wolny, nawet do www zawalonych badziewnym flashem. Również uważam, że niestety za dużo z tego nie wyciągniesz. Ale. Nie wiem po ile chodzą procek płyta i grafa, no i ewentualnie zasilacz (wygląda mi na bogaty). Można by to sprzedać i kupić celeronka 420-440 lub odpowiednik dwurdzeniowy e1200 + jakieś g31 i do tego jakiś przyjemny nowy fortron 300W. Podobny piec mam, a nawet dwa i całkiem ładnie to śmiga do wymienionych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz odzyskać z tego kompa parę groszy to proponuję sprzedać grafikę i pamięć. Kupić cokolwiek na pci-e do 30zł oraz zapolować na jakąś kość 1GB lub 2x512MB w dobrej cenie. Wymiana mobo oraz cpu sprawi, jak mówiono - duży spadek komfortu użytkowania oraz koszty przesyłek.

Wiem, że potrzeba kasy może skłonić człowieka do różnych decyzji. Zastanów się jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi po prostu zeby zlozyc jakas marna maszyne zeby tylko dzialala ja chce miec slabszy komputer.

No to jedyne co Ciebie ratuje to wymiana całego zestawu na raz na słabszy z dopłatą, wtedy płacisz 1x koszty wysyłki. Dajesz odpowiednie ogłoszenie w dziale zamienię i ... czekasz na oferty. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kubić gotowy markowy komputer ze złączem sata na allegro.

http://www.allegro.pl/item884480363_siemen...5g_desktop.html

Zostawia sobie dysk i dvd, a reszte sprzedaje.

 

chce kupic komputer ktory bede uzywal pod internet, muzyke film

Tylko niech nikt nie kompromituje się mówiąc, że do powyższych celów będzie za słaby :lol: Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle po co robić całą operacje, dopłacać żeby mieć słabszego??? I tak to nie jest jakaś super maszyna, wystarczy włączyć CNQ (o ile nie jest włączone) i ew zmienić grafike na jakąś pasywną i jest komp akurat do netu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle po co robić całą operacje, dopłacać żeby mieć słabszego??? I tak to nie jest jakaś super maszyna, wystarczy włączyć CNQ (o ile nie jest włączone) i ew zmienić grafike na jakąś pasywną i jest komp akurat do netu itp.

Dokładnie. Kupić jakiegoś Radka X300 pasywnego i starczy. Z prockiem zjechać na powiedzmy 1,2GHz i 0,9V i komputer będzie pobierał max 50W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...