Skocz do zawartości
niunia

Amiga

Rekomendowane odpowiedzi

RaVu, jak mi czteropak Millera postawisz to sprzedam Ci mojego Skorpiona, lepszego (czyt. trwalszego) joya do Amigi NA BANK NIGDZIE nie dostaniesz :twisted:. Stan techniczny dobry, przebieg umiarkowany :lol:, serwisowany u producenta. Wciagasz? :D

 

Dołączona grafika

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i amiga 1200 mogła uzyskać 256 kolorów po sztuczkach tryb ham 4096 i 8192 kolory miała kości graficzne AGA a amiga 600 i 500 miały w zasięgu chyba maks 64 lub 128 no i 500+ miała 1 mb pamieci graficznej a 500 miała 0,5 mb :) jak coś wiecej to sie pytać :)

Hehe a u mnie na Amidze 500 juz o/c odchodzil :D . To byla 500@500+, do 0,5mb dolozylem drugie 0,5mb :wink: :D .

 

BTW. Ahh te niezapomniane klimaty...Workbench, ciagla zmiana dyskietek itd. :lol:.

Też tak podkręciłem :lol:

i ja teakże amiga to yło coś a najlepsza grafa i żadna gra sie nie cieła ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie sie popłakałem

za tydzien ujze znowu moja amisie i ja odpalis - 6 miechów temu grałem ostatni raz

 

Niech mi tylko ktos powie jak wyglada podpiecie kartu graficznej z pc do amigi 1200 z apollo 40/60

 

Pamietam jeszcze jak robiłem gazety na amidze - ludkom z pc oczy wychodziy, a kumpel muze trzaskał az miło

 

softu to mam chyba z 20 płyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladam ten watek, a poniewaz sam bylem wielkim maniakiem tego komputera (dalem 1000 zl za same porty pci :) to moge powiedziec, ze gdyby mi sie nie popalila plyta glowna, i byl by wtedy dobry soft do filmow i netu (przegladarka) to nigdy bym chyba nie kupil peceta. Bo poza graniem w nowe gierki mozna bylo robic praktycznie wszystko. Postawilem sobie nawet kiedys serwerek apache z PHP i MySql :)

 

Z drugiej strony, cos takiego sie pojawilo jakis czas temu http://www.pegasos.pl/pegasos.php i teraz choruje na te "ciut" przydroga plyte. Ktos przepisal Mplayera wiec filmiki mozna poogladac, port osiolka tez juz jest wiec stale dostawy zapewnione :) Teraz juz tylko jakiejs Mozilli brakuje do pelni szczescia, wiec kto wie, czy za jakis czas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaVu, jak mi czteropak Millera postawisz to sprzedam Ci mojego Skorpiona, lepszego (czyt. trwalszego) joya do Amigi NA BANK NIGDZIE nie dostaniesz :twisted:. Stan techniczny dobry, przebieg umiarkowany :lol:, serwisowany u producenta. Wciagasz? :D

 

Dołączona grafika

 

Pozdr...

8O 8O 8O ten joy to prawdziwy klasyk nad kalsyki chciał bym takiego pamiętam że kiedyś na tvp1 albo tvp2 był taki teleturniej gdzie ludzie grali na jakby stole do ping-ponga tylko że na tym stole był jakiś wyświetlacz i kolesie odbijali taki zółty kwadrat i grali właśnie takim padem pamiętacie ten teleturniej :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam Workbencha 2.0 posiada ktoś jeszcze???

jak mialem Amige 600 to dostałem na 3 dyskietkach 'oprogramowanie' :)

No i 2.0 był Workbench. Ale chyba teraz tego nie znajde bo wywiozłem staruszka do domu na wieś i tam obrasta kurzem na strychu. Ale powspominać aż miło. Pamiętam jak w Dune 2 giercowalem, 5 dyskietek zajmowalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaVu, jak mi czteropak Millera postawisz to sprzedam Ci mojego Skorpiona, lepszego (czyt. trwalszego) joya do Amigi NA BANK NIGDZIE nie dostaniesz :twisted:. Stan techniczny dobry, przebieg umiarkowany :lol:, serwisowany u producenta. Wciagasz? :D

 

Dołączona grafika

 

Pozdr...

ja nie wiem czy on taki trwaly... u mnie chodzil chyba maks 3 miesiace;) Podstawa byly "dzoje" QuickJoy albo QuickShot. Obie marki byly nie do zajechania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem zwoją Amisie 500 (1MB) z monitorem na 286 8O :x :cry: :!: :evil: . Do dzisiaj nie moge sobie tego przeżałować :!: :!: . Ale kiedyś jak będe obrzydliwie bogaty, kupie sobie taką samą A500 lub A1200 i wy<span style="color:red;">[ciach!]</span>le swojego PC-ta za okno :wink: , a powrócą piękne komodorowe czasy...

 

 

Narazie wspomnenia wracają jedynie poprzez winUAE, ale to nie to samo. Nie ma tego pięknego odgłosu mielenia dyskietki i tego przymulonego dźwięku z lewej części monitora.

 

Tak to był mój pierwszy komp, dostałem Ją od kuzyna z Niemiec w prezencie, co to był za szok 8O WOW workbench 1,2 później 1.3, pamiętam najbardziej podobał mi się ten syntetyzator mowy :)

 

Pamiętam też mój ulubiony programik, którym się zawsze bawiłem w przerwach pomiędzy ciupaniem w Super Froga, lub Another Worlda. Zwał się "Fantavision" czy jakoś tak. Służył do tworzenia animacji, mieliście może taki programik :?: Nie moge go nigdzie w necie znaleźć :cry: :evil:

Jest na tej stronie: http://www.planetemu.net/php/roms/roms.php...%20applications, ale coś go nie moge pobrać :cry: .

 

Jakby jednak kompuś się to udało zassać to bardzo bym prosił powiadomić mnie o tym na PW. Plik waży 465kb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz jesli chodzi o bilard to mozliwe ze mam dawno do dyskietek z amigi nie zagladalem gdzies leza w domq pewnie mam gdzies

Włodi ja mam Amige 500 + jak Ci tak zalezy moge sie pozbyc bo nie uzywam :lol: jakos nie chce mi sie skladac wsiego dla pogrania w najlepszago menadzera wszech czasow Sensible Soccer :lol: No i nie ma bardziej rozbudowanej gry niz Lost Dutchman Mine czy jakos tak to sie pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przygotowywałem czołówkę na LightWave.

Ustawiało się wtedy "skrypt" do renderingu i szło się spać  :D  :D  

Rano miałem już gotową animację  :D

hehe, tak samo kodowalem mp3 (to juz w lame na ppc) . Skrypcik i do lozeczka. Czlowiek rano wstawal i byl szczesliwy.

Łza sie w oku kreci na sama mysl o mojej Amisi. Sprzedałem zeby grzyba kupic (do dzisiaj budze sie z krzykiem w nocy :( ) , a konfig mialem w miare konkret:

 

A1200 w E-Box tower, zasilka 200 watt AT, PPC 603 160@200 (zasluga kumpla!!) [ UPDATE + MC 68040 LC - wersja bez kooprocesora ] , 32 mega fast ram, monitor full wypas kolor, hdd 800 mega, cd x24 i drukarka epsona.

 

System Amigi byl wspanialy.Na to co oferowal w roku 85 pecety musialy jeszcze dluuuuuuuuugo czekac. I w sumie to sie nie doczekaly - mowie tu o tym ze w Amidze system byl prawdziwym TŁEM dla programów.

Amiga Os 3.1 + Opus Magellan rządził na całej linii.

W wersji dopasionej milionem commodity zzeral mi 150 kilo pamięci graficznej i około 3,5 mega fast ramu. A najfajniejsza rzecza był ram-disk, wszystkie lha i mp3 pakowalem w ramie - bylo szybciej. Jak sie troche dorobie to chyba sobie strzele A4000 w wymarzonej zawsze konfiguracji. Jak zobaczyłem ten temat od razu mi się humor poprawił.

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i byłych Amigowców !!!

 

Keep The Momentum Going :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne ilu z nas mialo ten fajny i niezapomniany komputer

 

Ja wyciagam mojego z szafy - jak ktos ma zorro na zbyciu do A1200 to chetnie wezme i przejsciuwke na VGA ( jak bede miec zoro to sie obejde bez - jakis radeon w szafie lezy na PCi )

 

Moze damy nowy dzial do nowego forum - AMIGA RULEZ ???

 

A mojej amisi zawsze bylo mi zal sprzedac i niech juz tak zostanie

 

W sobote odpalam Cannon Forder i bede strzelac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze damy nowy dzial do nowego forum - AMIGA RULEZ ???

Tak na poważnie, to fajnie by było gdyby istniał chociaż przyklejony topic o naszych starych maszynkach, choćby na oślej łączce. Ale to tylko moje zdanie i nie kazdy musi sie z nim zgadzac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no coz... nostalgia :-)

 

Jakby nie patrzyl, Amiga byla kiedys najlepszym sprzetem do gier.... a coz takiego 10-15 bachora do kompow moze ciagnac? :D

 

 

modfs <- dumny posiadacz Amigi 600 2MB ramu z padnietym zasilaczem :D

 

(Ale ludzi z firmy Commodore to bym *autocenzura* !!!!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba "Super Frog" 

tak masz rację, to był Super Frog.

 

 

 

A pamięta ktoś amigę cd32 , mozna ją było "przerobić" na 1200 z cd 8)

To już była A1200 tyle, że z CD. Nie trzeba było nic przerabiać.

A pamiętacie A CDTV ? Taka czarna... To była bodajże A500+ z CD. Całkiem nieźle wyglądała.

 

Ja ta mam jeszcze w soim domku amige CD32 + Promodule 32 wraz z 8 MB pamieci Fat, 2 MB pamieci Chip (pamiec graficzna) i dyskiem seagate 1,7 gb :) mam jeszcze kupe gierek na plytkach (ok 40), troche dyskietek i gierek na dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Amisie obsługują procesory Power PC (czyli takie ja w macach), dorobiły się portu AGPx2, pci i banków na dimm sdr. Wiem to bo mój kuzyn to "Amiga happy user". U siebie ma Power PC 233 Mhz, 128 MB Ramu i Permedie 2. Hula mu q1, shogo, tomb raider i heretic 2. A pozatym bez problemu odpala gorszej jakości divixy, i ma stały internet. To się nazywa miłość do kompa :D .

P.S. Miał peceta ale sprzedał i zbiera na nowe mobo do Amisi 8O

Tego właśnie nie jestem w stanie zrozumieć, przecierz komp to nie dziewczyna więc po co dopłacać na dodatek do czegoś gorszego, ja mam dość słabego kompa, ale pewnie ten twój kumpel za swoją amige dał 2 razy więcej Many niż ja za swój(wiem ile teraz trzeba zapłacić za byle układzik do amigi),a jak czytam o tych divxach to śmiać mi sie chce, a w Tomb Raidera czy Q1 to mógł sobie grać na kompie za 300zł.
Na Amidze nie działa ŻADNA wersja windows. To właśnie dlatego warto dopłacić trochę kasy. AmigaOS (i kompatybilne) ma swoje braki, ale używanie tego systemu to przyjemność czego o żadnej wersji windy nie da się powiedzieć (linuxy i macosy też mają swoje upierdliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Amisie obsługują procesory Power PC (czyli takie ja w macach), dorobiły się portu AGPx2, pci i banków na dimm sdr. Wiem to bo mój kuzyn to "Amiga happy user". U siebie ma Power PC 233 Mhz, 128 MB Ramu i Permedie 2. Hula mu q1, shogo, tomb raider i heretic 2. A pozatym bez problemu odpala gorszej jakości divixy, i ma stały internet. To się nazywa miłość do kompa :D .

P.S. Miał peceta ale sprzedał i zbiera na nowe mobo do Amisi 8O

Tego właśnie nie jestem w stanie zrozumieć, przecierz komp to nie dziewczyna więc po co dopłacać na dodatek do czegoś gorszego, ja mam dość słabego kompa, ale pewnie ten twój kumpel za swoją amige dał 2 razy więcej Many niż ja za swój(wiem ile teraz trzeba zapłacić za byle układzik do amigi),a jak czytam o tych divxach to śmiać mi sie chce, a w Tomb Raidera czy Q1 to mógł sobie grać na kompie za 300zł.
Na Amidze nie działa ŻADNA wersja windows. To właśnie dlatego warto dopłacić trochę kasy. AmigaOS (i kompatybilne) ma swoje braki, ale używanie tego systemu to przyjemność czego o żadnej wersji windy nie da się powiedzieć (linuxy i macosy też mają swoje upierdliwości).

Mozna odpalic winde na Amidze pod emulatorem PC, tylko nie pamietam jego nazwy :). Wiem ze byl tez emulator Maca o nazwie ShapeShifter :) i rzeczywiscie dzialal. A jezeli chodzi o amisie to znam kilka systemow operacyjnych:

MorphOS

WorkBench

Linux (tak to prawda jest linux na Ami)

AmigaOS

i jeszcze jakies 2 chyba byly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Amisie obsługują procesory Power PC (czyli takie ja w macach), dorobiły się portu AGPx2, pci i banków na dimm sdr. Wiem to bo mój kuzyn to "Amiga happy user". U siebie ma Power PC 233 Mhz, 128 MB Ramu i Permedie 2. Hula mu q1, shogo, tomb raider i heretic 2. A pozatym bez problemu odpala gorszej jakości divixy, i ma stały internet. To się nazywa miłość do kompa :D .

P.S. Miał peceta ale sprzedał i zbiera na nowe mobo do Amisi 8O

Tego właśnie nie jestem w stanie zrozumieć, przecierz komp to nie dziewczyna więc po co dopłacać na dodatek do czegoś gorszego, ja mam dość słabego kompa, ale pewnie ten twój kumpel za swoją amige dał 2 razy więcej Many niż ja za swój(wiem ile teraz trzeba zapłacić za byle układzik do amigi),a jak czytam o tych divxach to śmiać mi sie chce, a w Tomb Raidera czy Q1 to mógł sobie grać na kompie za 300zł.
Na Amidze nie działa ŻADNA wersja windows. To właśnie dlatego warto dopłacić trochę kasy. AmigaOS (i kompatybilne) ma swoje braki, ale używanie tego systemu to przyjemność czego o żadnej wersji windy nie da się powiedzieć (linuxy i macosy też mają swoje upierdliwości).

Mozna odpalic winde na Amidze pod emulatorem PC, tylko nie pamietam jego nazwy :). Wiem ze byl tez emulator Maca o nazwie ShapeShifter :) i rzeczywiscie dzialal. A jezeli chodzi o amisie to znam kilka systemow operacyjnych:

MorphOS

WorkBench

Linux (tak to prawda jest linux na Ami)

AmigaOS

i jeszcze jakies 2 chyba byly

Fakt nie uwzględniłem emulatorów (PC-ta są na Ami 2 : PC-task i PCX i faktycznie działa na nich winda). Co do systemów operacyjnych to WorkBench jest elementem AmigaOS. To tak jak Eksplorator w windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemów operacyjnych to WorkBench jest elementem AmigaOS. To tak jak Eksplorator w windzie.

No niby tak. AmigaOS mogl rownie doskonale dzialac bez Workbencha. Z tym ze procedura odpalajaca Workbencha (loadwb) zajmowala na dysku pare kilo, a sam czysty Workbench zzeral jedynie 100 kilobajtow pamieci graficznej. Wiec prosze o nieprzyrownywanie mi go tu do eksploratora :D.

 

Cos mi sie dzieki wam na sentymenty zaczelo zbierac. Jak Commodore mogło to wszystko tak [ciach!]. Gdyby nie oni i ich durne inwestycje (mowie tu o linii Commodore pc) i posuniecia (brak reklamy, tluczenie wciaz jednego modelu - sorry ale jak dla mnie roznice miedzy A500 A500+ i A600 byly na tyle male ze nie warte byly nowego komputera) Amiga moglaby miec dzisaj status podobny do macintosha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w 1993 kupiłem Amige1200 za 999zł. Potem dokupiłem Caviara 850MB za 750zł (zapełniałem go chyba z 2lata :D ) i na koniec karte Apollo 1240/33Mhz. :twisted: Do zestawu dokupiłem zasilacz z Giftu 200Watt i bude od PeCeta. Po sporych modyfikacjach miałem Amige w budzie od Peceta! :) Do tej pory uważam Amisie lepszą od blaszaka! :evil: Ten sprzęt miał dusze a pecet to kupa słomu! :wink:

 

Na torrencie leży link do Amithlona. Zostało mi do ściągnięcia 1,8% Wiecie kto by mógł udostępnić??? pliss. Jestem zdesperowany!

 

 

PS. To nie warez!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system ładuje mi się niecałe 25 sekund byłem w szoku jak odpaliłem po prawie 2 letniej przerwie wszystko działa tak jak przedtem i nawet Mac OS chodzi sprawnie choć tutaj musiałem sobie przypomniec jak sie go odpalało ale już jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w 1993 kupiłem Amige1200 za 999zł. Potem dokupiłem Caviara 850MB za 750zł (zapełniałem go chyba z 2lata  :D ) i na koniec karte Apollo 1240/33Mhz.  :twisted:  Do zestawu dokupiłem zasilacz z Giftu 200Watt i bude od PeCeta. Po sporych modyfikacjach miałem Amige w budzie od Peceta! :) Do tej pory uważam Amisie lepszą od blaszaka!  :evil:  Ten sprzęt miał dusze a pecet to kupa słomu!  :wink: 

 

Na torrencie leży link do Amithlona. Zostało mi do ściągnięcia 1,8% Wiecie kto by mógł udostępnić??? pliss. Jestem zdesperowany!

 

 

PS. To nie warez!

Dolaczam sie do prosby. Mnie takze zosło 1,8 % zessalem juz 98,2%, ludzie zlitujcie sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...