Skocz do zawartości
Lanc

Riva Tuner

Rekomendowane odpowiedzi

Po co sprawdzać FPS RT lub Fraps w grach gdzie są do tego komendy ?

- Call of Duty - cg_draw fps 1

- Counter-Strike 1.6 - cl_showfps 1 lub net_graph 3

- Battlefield2 - renderer.drawfps 1

- Enemy Territory - cg_drawfps 1

- Quake 3 - cg_drawfps 1

- Unreal Tournament 3 - stat fps

- Warcraft3:TFT - /fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. po to, zeby potem miec te dane zapisane w logu i moc sobie wykresik machnac, czy tez ogolnie poddac je jakiejs obrobce ;)

RT/Fraps mogą zaniżać ilość FPS, łatwo to sprawdzić, u mnie w CS 1.6 FRAPS zaniża o 3-4 klatki. Fałszowanie wyniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Czy możliwe jest w RivaTuner zespolenie profilu OC z profilami wiatraka? Tak, aby po załadowaniu profilu z podkręconymi zegarami startował od razu profil wiatraka z obrotami na xx %? Aby obroty były regulowane w zależności od aktualnej temperatury ?

A: W tym miejscu jest odpowiedź na te pytania.

Link z FAQ jest już nieaktualny :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT/Fraps mogą zaniżać ilość FPS, łatwo to sprawdzić, u mnie w CS 1.6 FRAPS zaniża o 3-4 klatki. Fałszowanie wyniku :D

Jezeli wiesz, o ile zaniza, to mozesz do danych pomiarowych wprowadzic poprawke, ktora zniweluje Ci ten blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie ustawic by RT wyswietlal w trayu podstawowe tempy.

Mozna to zrobic, ale pod warunkiem ze jest uruchomone okienko z monitoring'iem, a po co mi w trayu, skoro mam w okienku.

Problem w tym ze to okienko jest nieporeczne, a tray jest dla mnie o wiele lepszy.

Wersja 2.09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--- > kardas:

 

1. Otwierasz wykres z monitoringiem (Hardware monitoring)

2. Klikasz PPM nad modułem "core temperature"

3. Z menu które się pokaże wybierasz "Setup"

4. W "tray menu seting" zaznaczasz "v"

5. Zamykasz okna i gotowe.

 

6. Możesz ustawić jeszcze inne temperatury aby wyświetlały Ci się w trayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest automatyczne przełączanie profili OC w riva tuner. W laptopie mam coś takiego że jak włączam np crysisa to grafika zmienia częstotliwości na fabryczne, a gdy wracam do pulpitu częstotliwości są automatycznie zmniejszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie OSD w RT, pod XP wszystko smiga elegancko, wyswietla mi tempy i fpsy w grach (tak jak to sobie wybralem i ustawilem w HwM w statistic server) natomiast pod VistaU64 np w Crysisie nie dziala OSD, a znow w Doom3 OSD dziala prawidlowo...

 

W statistic serverze mam zaznaczone wszystkie opcje OSD dla dx 8 9 10 opgl

 

 

 

*edit* podobniez OSD nie dziala pod dx10, ktos potwierdza? :)

Edytowane przez kbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zainstalowalem sobie RT 2.11, karta 9800GTX+ ASUSA, drivery 180.43, mam maly problem (na starszych driverach podobnie) przy ostawieniach taktowan dla 2D, low 3D i preformance 3D, jak probuje cos zmienic w danej zakladce wszystkie pozostale ustawiaja sie tak samo... dziwne troszki, fakt takty automatycznie lyka i widac w GPU-Z zmiany, natomiast chcial bym wlasnie ustawic nieco inne taktowania dla poszczegolnych trybow.

Ma ktos jakis pomysl na to ?

Oprogramowanie asusa, ala Smart doctor czy cos takiego wywalilem, po zainstalowaniu najnowszej wersji Vista x64 nie wstaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zainstalowalem sobie RT 2.11, karta 9800GTX+ ASUSA, drivery 180.43, mam maly problem (na starszych driverach podobnie) przy ostawieniach taktowan dla 2D, low 3D i preformance 3D, jak probuje cos zmienic w danej zakladce wszystkie pozostale ustawiaja sie tak samo... dziwne troszki, fakt takty automatycznie lyka i widac w GPU-Z zmiany, natomiast chcial bym wlasnie ustawic nieco inne taktowania dla poszczegolnych trybow.

Ma ktos jakis pomysl na to ?

Oprogramowanie asusa, ala Smart doctor czy cos takiego wywalilem, po zainstalowaniu najnowszej wersji Vista x64 nie wstaje :)

mam ten sam problem na 2.20

 

podpowie ktoś jak ustawić najniższe obroty wentyla dla choćby wszystkich trybów na mniej niż 25% ?? chciałbym to sobie zrobić tak żeby poniżej np 60*c wentyl kręcił się na 5% albo i wcale

 

wersja ideał,, może się da,, może ktoś wiei pomoże :)

 

2d - zegary maks w dół, do 60*C wentyl 0% potem np maks 15%

3d - zegary w górę i wentyl niech sobie katuje @ 60% albo coś koło tego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Czy możliwe jest w RivaTuner zespolenie profilu OC z profilami wiatraka? Tak, aby po załadowaniu profilu z podkręconymi zegarami startował od razu profil wiatraka z obrotami na xx %? Aby obroty były regulowane w zależności od aktualnej temperatury ?

A: W tym miejscu jest odpowiedź na te pytania.

no wlasnie... jak to zrobic? bo link do faq nieaktualny =(

 

jest w ogole jakies narzedzie pozwalajace jak att ustawac fana w zaleznosci od temp.?

 

bo mam 9600gso palita no i skurczybyk ma dosyc halasliwego wentyla. jak go przyciskam gdzies do 40% z poziomu low-lvl to jest fajnie.

no ale rt automatycznie daje co najmniej 55% na wentyl... a to juz przeszkadza kiedy potrzebuje ciszy =/

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... jak to zrobic? bo link do faq nieaktualny =(

 

jest w ogole jakies narzedzie pozwalajace jak att ustawac fana w zaleznosci od temp.?

 

bo mam 9600gso palita no i skurczybyk ma dosyc halasliwego wentyla. jak go przyciskam gdzies do 40% z poziomu low-lvl to jest fajnie.

no ale rt automatycznie daje co najmniej 55% na wentyl... a to juz przeszkadza kiedy potrzebuje ciszy =/

 

 

pozdrawiam

Jest. 3161833[/snapback]

mam ten sam problem na 2.20

 

podpowie ktoś jak ustawić najniższe obroty wentyla dla choćby wszystkich trybów na mniej niż 25% ?? chciałbym to sobie zrobić tak żeby poniżej np 60*c wentyl kręcił się na 5% albo i wcale

 

wersja ideał,, może się da,, może ktoś wiei pomoże :)

 

2d - zegary maks w dół, do 60*C wentyl 0% potem np maks 15%

3d - zegary w górę i wentyl niech sobie katuje @ 60% albo coś koło tego ;]

Wentylator ustawiasz tak samo jak mx19. Zmiana zegarów 2D/3D jest do zrobienia, pod warunkiem, że w tle będzie działał Statistics Server. Jeżeli ci on nie będzie przeszkadzał to mogę pokrótce napisać jak to ustawić. Generalnie rozwiązanie również znajduje się w tutorialu, ale tam ustawiają Server pod zmiany temperatur a ty musiałbyś utworzyć 2 profile z taktowaniami, stworzyć dla każdego element w zakładce Launcher, następnie w zakładce Scheduler uzależnić je od przyspieszenia sprzętowego (Hardware acceleration), które jest wykrywane w tle właśnie przez Statistics Server.

 

 

 

@Użytkownicy Visty x64 SP1:

Rozwiązaniem problemu niedziałającego Riva Tunera są podpisane pod Vistę sterowniki, do pobrania STĄD.

 

Po ściągnięciu: PPM na pliku, Otwórz za pomocą i wskazujecie scieżkę do Riva Tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam problem z ustawieniami wentylatora. Szukam po internecie już z godzinkę.

kiedy ustawiam wentylator na 100%. daje ok, chodzi on tak może 2 sekundy i znowu zwalnia do standardowych. Jak jest temperatura >75 to pochodzi na tych 100% i poniżej 70 znowu spadają obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link z FAQ jest już nieaktualny :sad:

no wlasnie... jak to zrobic? bo link do faq nieaktualny =(

Tu nowy adres do (CHYBA) tego artykułu, proszę poprawić w FAQ

link -> artykuł

 

Art mówi o ustawianiu automatycznej kontroli obr. wentylatora, ale można też na jego podstawie pozlepiać profile OC z profilami wentyla...

 

edit: ups.. już było...

Edytowane przez Aramis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...