Skocz do zawartości
logimen

LCD na S-PVA / MVA /IPS za max.1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie mam HP LP1965 na S-PVA. Z monitora jestem zadowolony,ale juz raz wymienialem na gwarancji bo odpadl guzik "power On/off" i teraz znowu niedlugo odpadnie chociaz obchodze sie z nim bardzo delikatnie :/

 

Dlatego potrzebuje monitor o podobnych parametrach za kwote max 1200, nie obraze sie jesli bedzie zauwazalnie tanszy. W gre nie wchodzi zaden na matrycy TN. A i jeszcze jedno kryterium: 19 cali nie panoramiczne w rozdzialce 1280x1024. Wiekszej nie chce bo nie mam zamiaru co pol roku upgrejdowac kompa zeby wszystko uciagnal :D

 

 

Dzieki

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo, kupuj większy, a dokładnie największy na jaki Cię stać przy założonych parametrach ( w tej cenie i matryca nie TN to coś w okolicach 22" na IPS/PVA ). A dlaczego tak Ci radzę, mimo że podałeś inne parametry? Ano dlatego, że większa powierzchnia to błogosławieństwo przy wszelkiej pracy na komputerze. Odnośnie konieczności zmiany sprzętu do grania, to wcale nie prawda. Możesz przecież na takim monitorku ( np. 22" 1650x1080 ) ustawić rozdzielczość 1280x1024 w opcji 1:1 ( będziesz miał czarne pasy ze wszystkich stron ). Obraz będzie idealny, nawet słabszy komp sobie poradzi. Wiele monitorów ma taką opcję w sobie, a dodatkowo jest możliwość ustawienia skalowania w sterownikach karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, juz zrobilem rozeznanie wstepne i wytypowalem Dell 2209W bodajze i NEC EA231WMi z czego bardziej mnie kusi NEC swoim wygladem, ale cena bardziej przemawia za Dell'em.

 

To są chyba najciekawsze modele w interesującym Cię zakresie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Pytanko takie, niezbyt powiązane, ale jednak.. tego NEC'a polecał mi ktoś do wzięcia, bo podobno jest dobry. Szykam monitora, do eyefinity, a wiec bede bral 3 sztuki i NEC ma w dodatku tryb portretowy (gdzie przyda sie lepsza matryca na jakiej jest nec, bo kolory nie beda 'bladly') , ale zmartwiła mnie jedna rzecz - czas reakcji 14ms... dla gracza jakim jestem to niezbyt ok wygląda... czy jednak nie wychwyce tego? Teraz mam hp w2207, TN, 5ms i nie zaobserwowałem smużenia, przekłamań w obrazie czy coś, ale 14 ms to już coś... za to matryca lepsza i to mnie ciagnie do tego monitorka... dlatego krotka pilka? 14 ms dla gracza ok, czy [gluteus maximus]? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to ten Input LAg ? Rusze myszka i z aok 30ms dopiero obraz sie poruszy ? Ktos ma tego NECa i moze opisac wrazenia z uzytkowania szczegolnie w grach typy Battlefield i scigalkach ?

 

W Dell'u te guziki na boku mnie nie przekonuja, zeby sie nie psuly jak w tym HP :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Tak, mniej wiecej o to chodzi z inputlagiem. Oprocz tego, jest tam napisane, ze do szybkich fps sie nie nadaje z racji swoich 14ms reakcji... to duzo tak jak myslalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC EA231WMi

Bardzo dobra recenzja, polecam.

 

To właśnie nie jest dobra recenzja, już sam pomiar input laga o tym świadczy bo w tym modelu akurat jest niezwykle niski. Lepsza recenzja już jest TUTAJ

Po za tym w tym monitorze, o ile dobrze pamiętam, to ten czas reakcji jest podawany B2B a nie G2G jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC Display Solutions

Monitor ma 8ms w jedną a 6ms w drugą, nie pamiętam które jest zapaleniem a które zgaszeniem piksela.

Możesz się nie bać tego monitora, poczytaj inne tematy w których o nim pisałem.

 

Za to dość nieciekawie jest z podświetleniem - strasznie nierównomierne :(

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może też dam propozycję, taką pasującą do pierwotnych wymagań.

Jakoś w listopadzie zeszłego roku kupowałem monitor do amatorskiej obróbki zdjęć. Trafiło na LG L200ME (inna nazwa L2000C). 20", 1600x1200, S-IPS. Normalnie pewnie bym szukał jakiejś większej panoramy, ale 4:3 idealnie nadaje się do zdjęć no i cena.. 460zł mnie przekonała.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA MONITORY NEC EA231WMi! Ostatnio często pryszczą! Na 4 sztuki które oglądałem 3 miały padnięte subpixele. Ostatni był wygrzewany, ale niestety nie przez pełne 24h i jest zielony sub :/

Sprawdzajcie dokładnie matrycę!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...