Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Wiarak mozna obejść podpinając zasilanie z kabla do HDD. Dwa środkowe dadzą chyba +5V. Gdzieś na forum jest topic, w którym jest rozrysowane jakie kombinacje można wyciągnąć.

dwa srodkowe to masy

czerwony i czarny to 5v

oj niebałdzo...

czerwony -> 5V

czarne -> masa

żółty -> 12V

[mor et http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=8063 :) ]

 

 

zaś co do FIC'a, to kupował/zamawiał ktoś już może AU13 z http://www.esc.pl/ ?? (chyba najtaniej) bo się skłaniam (za tydzień wypłata :twisted:) a nie chciałbym saię na jakieś starsze rev załapać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarak mozna obejść podpinając zasilanie z kabla do HDD. Dwa środkowe dadzą chyba +5V

dwa srodkowe to masy

czerwony i czarny to 5v

 

oj niebałdzo...

czerwony -> 5V

czarne -> masa

żółty -> 12V

teraz popatrz na cale zdanie i powiedz co niebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz popatrz na cale zdanie i powiedz co niebardzo

8O faktycznie... :oops: :oops: :oops: po prozdu logika mi rok temu odpadła

:D

 

generalnie to ja z tego wyczytałem, że 5V daja i czerwony i czarny z osobna, ale sie kajam i honor zwracam =]

 

...ale dość już bo się OT robi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIC robi bardzo solidne płyty i ich niskie ceny to tylko wynik dobrej polityki marketingowej - gdy tylko zdobędą w Polsce zasłużoną renomę, ceny pewnie pójdą w górę i może dla niektórych Epoxowców właśnie wtedy będą GODNE zainteresowania. Sam polecam czasem Epoxa, ale nie powiem złego słowa na FIC'a - radzę kupować póki tanie. A tak w ogóle, to słyszałem, ze właśnie Epox brał od FIC'a płyty prez jakiś czas. Powrót FIC'a na polski rynek prawdopodobnie łączy się z dużą popularnością właśnie Epoxów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innymi sklepami to bedzie problem  :roll: bo patrzylem po tych bardziej sprawdzonych(sirius, komputronik) i tam nie ma. Jedyne jakie znalazlem to te 2 w/w !!

no i jest jeszcze http://www.kx.pl/ (równie niepewny, jak pozostałe =)

 

...ogólnie to porównując ceny AU13 w tych trzech sklepach zauważyłem pewną prawidłowość - im niższa cena płyty, tym droższy dostawca (w przypadku wysyłki) - i w ogólnym rozliczeniu wszędzie wychodzi na to samo... łaaaaaaaaj :?: :?:

niby te 10 złociszy to nie majątek, ale to wszycho majne WC opóźnia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w www.sirius.pl wprowadzili te płyty do sprzedazy:

 

1. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX - 372 zł

2. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 411 zł

3. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR SerialATA Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 465 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dostalem od kumpla swoja plytke au13 ultra sa w actionie w katowicach moja kosztowala mnie 300 zeta ,jeszcze jej nie testowalem - nie mam pamieci :?

 

ps. jest na biosie TFA42 czyli wspiera 200 mhz fsb(a1nb i a3sb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w www.sirius.pl wprowadzili te płyty do sprzedazy:

 

1. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX - 372 zł

2. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 411 zł

3. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR SerialATA Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 465 zł

no jak sa w siriusie to juz masz bardzo pewny sklep w ktorym mozesz spoko kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w www.sirius.pl wprowadzili te płyty do sprzedazy:

 

1. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX - 372 zł

2. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 411 zł

3. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR SerialATA Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 465 zł

Kupować póki tanie, kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w www.sirius.pl wprowadzili te płyty do sprzedazy:

 

1. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 LAN ATX - 372 zł

2. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 411 zł

3. FIC AU13 nForce2 SocketA DualDDR SerialATA Sound 6ch. USB 2.0 FireWire LAN ATX - 465 zł

Kupować póki tanie, kupować :)

to ma byc tanie wez nie zartuj ... sirius to jeden z drozszych sklepow netowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracket kosztuje koło 10zl (w Wieliczce 12 wiec pewnie dorwiesz w Kraku taniej).

Mam pytanie: Jak wylaczyc w AU13 kontrole predkosci wiatraka. Zmniejsza mi plyta obroty o 50%! Z domyslnych 2500 mam 1250 co mnie niepokoi. Gdy jest wiecej niz 55 to zaczynaja rosnac obroty ale minimalnie.  Jak to obejsc by stale bylo 2500? Mam Spire Falcon Rocka II

...w www.sirius.pl za brocketa wołają 20zł,a w hurtowni w Action jest po 8,90zł(netto) 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracket kosztuje koło 10zl (w Wieliczce 12 wiec pewnie dorwiesz w Kraku taniej).

Mam pytanie: Jak wylaczyc w AU13 kontrole predkosci wiatraka. Zmniejsza mi plyta obroty o 50%! Z domyslnych 2500 mam 1250 co mnie niepokoi. Gdy jest wiecej niz 55 to zaczynaja rosnac obroty ale minimalnie.  Jak to obejsc by stale bylo 2500? Mam Spire Falcon Rocka II

...w www.sirius.pl za brocketa wołają 20zł,a w hurtowni w Action jest po 8,90zł(netto) 8O

Może ktoś zarzucić linkiem ? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie do www.reset.strefa.pl ja tam kupiłem swoją AU13, ale też sprzedaja wysyłkowo, po 350zł za wersje podstawową (Lan+SS) w wersji 1.2 TFA42 z mostkami A1 i A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty. Mostek NB na C1 to jest to samo co Nforce2 ultra 400 a nie broń boże to samo co A1.

Tylko że mostek C1 jest oznaczony jako A1 :!:

no wlasnie chcialem to napisac, ale mnie uprzedziles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałbyćpoczątkowe strony wątku to byś wiedział- są dwie naklejki - jedna na porcie drukarki i tam pisze NB(A1) + SB(A3) i to jest mostek ultra400 a po drugie po prawej stronie w okolicach środka wysokości jest druga naklejka z rodzajem biosu - interesuje Cię napis TFA42 - to jest bios do ultry .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie do www.reset.strefa.pl ja tam kupiłem swoją AU13, ale też sprzedaja wysyłkowo, po 350zł za wersje podstawową (Lan+SS) w wersji 1.2 TFA42 z mostkami A1 i A3

tia, tyle że w opisie podają, że max FSB = 333 (gdzie 400?)

a LAN to 'Nvidia MAC+Realtek 8201BL PHY' (3com być miał...)

buraka w opisie walnęli [możliwe bo jako producent widnieje ASUSTEK], czy też nieszczególnie rev 1.2 oferują?

 

adnet -> na 100% wsjo z płytką od nich gra?

bo jak tak, to ja dzisiaj już zamówienie składam :D (w paniedzielnik sprzedaję moją starą płytkę za 100 i CPC też za 100 zeta - chyba się posiusiam ze szczęścia :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie do www.reset.strefa.pl ja tam kupiłem swoją AU13, ale też sprzedaja wysyłkowo, po 350zł za wersje podstawową (Lan+SS) w wersji 1.2 TFA42 z mostkami A1 i A3

tia, tyle że w opisie podają, że max FSB = 333 (gdzie 400?)

a LAN to 'Nvidia MAC+Realtek 8201BL PHY' (3com być miał...)

buraka w opisie walnęli [możliwe bo jako producent widnieje ASUSTEK], czy też nieszczególnie rev 1.2 oferują?

 

 

w instrukcji do plyty tez pisze ze fsb max 333 ,na stronie producenta to samo - po prostu wazne jest na jakim biosie jest plyta (ma byc na TFA42) wtedy wiadomo ze plyta ma mostek nb a1 i wspiera szyne 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie słyszałem o takiej firmie wiec pewnie bym szybko zapomniał o tej płycie ale cena tej płyty

Słyszałem też że "ten" Fic

 

Chyba masz do czynienia ze sprzetem od bardzo niedawna a komputer kupiles w makro!

FIC to jedna z najstaszych firm produkujacych plyty glowne. Kilka lat temu plytki te mialy jedna wielka wade - byly strasznie drogie.

Jednak wyroznialy sie rewelacyjnymi mozliwosciami. O ile pamietam pierwsze plytki dostepne w Polsce z FSB 100 pod K6 byly wlasnie od FICa. Potem o tej firmie jakos bylo malo slychac... w tym czasie pojawili sie nowi userzy komputerow i stad pytania w stylu "co powiecie o TYM FICu"... zgroza!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...