Skocz do zawartości
Megabyte

FIC - tania płyta na nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

TFA42 i costam jakies numery po tym nie chce mi sie juz budy otwierac wczoraj smarowalem wszytsko oddzielnie i zdjalem wszytskie gluty. Mam juz dosc dzisiaj wogole. Szkoda ze nie ma podnoszenia napiecia na NB moze zrobia to w nastepnym biosie. I mowilem ze mam mostek C1 czyli ten z koncowka A1 i rev plyty 1.2 , choc wincpuid pokazuje mi ze mam rev 1.x. Jedyne co jest zrabane w tym calym zestawie to plyta instalacyjna, rozsmieszyla mnie ona bardzo poniewaz nie rozpoznaje mojej plyty glownej :). Ale tak wsyztsko dziala naprawde elegancko, nie zawiodlem sie wkoncu moglem pierdzielnac na maxa moje twinmosy kochane, no i bardzo stesknilem sie za tym dzwiekiem.

na plycie znajduje sie naklejka z wersja biosu ? czy gdzie indziej ? mam zamiar jechac na gielde i sie rozgladnac za ta plyta

Tak na plycie: rev znajduje sie w lewym dolnym rogu, a naklejka z biosem znajduje sie gdzies po srodku po prawej stronie z brzegu, moze troche nizej. I na porcie rownoleglym jest naklejka z wersjami mostkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja proponuje aby ktos kto to ogrania napisal jak trzeba plyte z tych 2 wybrac co i jaki wersje oddzielnie dla 11 i 13 bo tak to juz zglupialem ..

 

no wlasnie Druss , pewnie sie teraz naczytales o tych plytach mnostwo :)

napisz wszystko jasnie i przejrzyscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Zacznijmy od tego ze AU11 jesli sie ktos zdecyduje jest tylko jedna wersja i jest to dokladny klon 8RDA+. Tutaj juz trzeba zajzec pod radiator zeby zobaczyc rev mostka i nie wiem gdzie jest dostepna, jak zamawialem to w hurtowni nie bylo AU11 juz wogole w cenniku. Teraz AU13 jest to plyta wypuszczona w trzech wersjach, Chameleon Ultra (to jest ta ktora ja mam najubozsza wersja), Chameleon Pro (zastepca moim zdaniem Au11 bo posiada dodatkowo FIrewire), Chameleon Max (najdrozsza wersja posiada s-ata i firewire). Wszytskie plyty maja zintegrowany uklad dzwiekowy Soundstorm i karte sieciowa 3COM`a :D. Co do rozpoznania wersji plyty w przypadku AU13 jest to banalna sprawa poniewaz sa naklejki doslownie do wsyztskiego: Rev mozna odczytac w lewym dolnym rogu wygrawerowany na plytce (powinien byc 1.2) , naklejka o wersji biosu znajduje sie w okolicach srodokowego prawego rogu (powinno byc to TFA42), naklejka o wersjach mostkow znajsuje sie na porcie szeregowym (trzeba sie postarac zeby przeoczyc ;)), a id number karty sieciowej znajdziemy przy slotach Dimm blisko mostka polnocnego. Plyta ze sterwonikami znajduje sie w zafoliowanej ksiazeczce w wersji angielskiej, ale i tak nie rozpoznaje plyty glownej :). Jeszcze raz podkreslam wersja ktora krazy za 380zl jest to najtanszy model ULTRA. Nie wiem czy jezeli nie ma sie dodatkowego kabla +12v (takiej malej kostki z 4 wejsciami) to plyta sie odpali i bedzie chodzic stabilnie. Ja taki kabel posiadam i nie ma problemow. Wada jest jedynie to ze jezeli chcesz ustawic sobie tryb asynchro to nie oblicza ci autoamtycznie ile to bedzie mhz tzreba sobie na kalkulatorze to robic. Powyzej FSB200 sa problemy z poprawnym wyswietlaniem mhz procesora, FSb i Mhz pamieci, zalatwia to Wincpuid w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Zacznijmy od tego ze AU11 jesli sie ktos zdecyduje jest tylko jedna wersja i jest to dokladny klon 8RDA+. Tutaj juz trzeba zajzec pod radiator zeby zobaczyc rev mostka i nie wiem gdzie jest dostepna, jak zamawialem to w hurtowni nie bylo AU11 juz wogole w cenniku. Teraz AU13 jest to plyta wypuszczona w trzech wersjach, Chameleon Ultra (to jest ta ktora ja mam najubozsza wersja), Chameleon Pro (zastepca moim zdaniem Au11 bo posiada dodatkowo FIrewire), Chameleon Max (najdrozsza wersja posiada s-ata i firewire). Wszytskie plyty maja zintegrowany uklad dzwiekowy Soundstorm i karte sieciowa 3COM`a :D. Co do rozpoznania wersji plyty w przypadku AU13 jest to banalna sprawa poniewaz sa naklejki doslownie do wsyztskiego: Rev mozna odczytac w lewym dolnym rogu wygrawerowany na plytce (powinien byc 1.2) , naklejka o wersji biosu znajduje sie w okolicach srodokowego prawego rogu (powinno byc to TFA42), naklejka o wersjach mostkow znajsuje sie na porcie szeregowym (trzeba sie postarac zeby przeoczyc ;)), a id number karty sieciowej znajdziemy przy slotach Dimm blisko mostka polnocnego. Plyta ze sterwonikami znajduje sie w zafoliowanej ksiazeczce w wersji angielskiej, ale i tak nie rozpoznaje plyty glownej :). Jeszcze raz podkreslam wersja ktora krazy za 380zl jest to najtanszy model ULTRA. Nie wiem czy jezeli nie ma sie dodatkowego kabla +12v (takiej malej kostki z 4 wejsciami) to plyta sie odpali i bedzie chodzic stabilnie. Ja taki kabel posiadam i nie ma problemow. Wada jest jedynie to ze jezeli chcesz ustawic sobie tryb asynchro to nie oblicza ci autoamtycznie ile to bedzie mhz tzreba sobie na kalkulatorze to robic. Powyzej FSB200 sa problemy z poprawnym wyswietlaniem mhz procesora, FSb i Mhz pamieci, zalatwia to Wincpuid w windowsie.

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wszystko pięknie ale gdzie można zakupic AU11 i AU13??? Szukalem w actionie krakow, katowce, incomie, jtt, veracompie, californii i nic ! na sronie fic.com.tw nie ma dystrybutora na polskę. podobno jtt sprzedawalo to kiedys ale nic nie wskazuje na to iz beda oni w posiadaniu tych plytek. Mam zamiar kupic nowa plyte i wacham sie miedzy 8rda+ a frn2-l sklaniajac sie w strone tej pierwszej, ale gdybym mogl to bym kupil fic au11(klon rda+), tylko gdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

Ja mialem odpowiednika AT twojej plyty a na nim K6-2 400MHz @ 500MHz - FICA VA-503+ to historyczna firma produkujaca bardzo dobre plyty glowne.

 

 

http://www.nforcershq.com/modules.php?name...ws&new_topic=26

Tu cos znalazlem AU13 :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmumiem jak można krytykować coś czego się nigdy nie testowało/używało.....

Ja właśnie jutro odbieram grafe FIC R9700, która zebrała dużo pochlebnych opinii i nie odbiega w żadnym stopniu od firm takich jak Sapphire czy HIS...

Karta graficzna a płyta głona to dwie różne rzeczy.

 

PS. Ty miałeś pł. gł FIC'a ???

ja mam plyte FIC

FIC PA 2013 to najlepsza plyta na socket7

FIC robil plyty glowne jak epox jeszcze nie istnial ,wiec troche szacunku,to jedna z najstarszych firm na rynku

na stronie producenta sa dostepne wszystkie biosy do wszystkich plyt od kiedy dalo sie zmieniac bios normalnie,czyli od 486

 

FIC to bardzo solidna firma ,na swoja plyte mam wieczna gwarancje (co prawda na Tajwanie ,ale zawsze) to o czyms swiadczy

ten model moze nie podkrecac sie tak dobrze jak 8rda,ale tego nie wiadomo,zwlaszcza ze

jest na tym samym PCB co 8rda,bo teraz FIC wspolpracuje z Epoxem :P

Ja mialem odpowiednika AT twojej plyty a na nim K6-2 400MHz @ 500MHz - FICA VA-503+ to historyczna firma produkujaca bardzo dobre plyty glowne.

 

patrz podpis

ja nie mam PA 2013 ,ale chcialbym miec,moglem zamienic swoja 503+ na 2013 jak kumpel sprzedawal,ale nie mialem forsy na obudowe ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno zasadnicze pytanie, czy te plyty czyli AU13 i AU11 sa juz dostepne w Polsce, jak tak to gdzie (sklepi internetowy koniecznie) a jak nie to mniej wiecej kiedy mozna bedzie jest dostac i gdzie :?: . Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co juz mają AU 13: Jaki ma ta plyta max mnożnik? Bo jaki ma Au11 to bylo napisane w temacie ale o au 13 chyba nie, chyba ze cos przeoczylem?

Jak dobrze pojdzie to w przyszlym tygodniu bede juz mial ją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zdesperowany i zdecydowany na AU13 jest w ACTIONIE tylko że są chyba cztery werse rewizji 1.2!!!! mianowicie TFA42, TFA41, TCC41, TCC413 (chyba namieszalem)Gdzie to mozna odczytać na plycie?? i czy wszystkie wersje (max,pro,ultra) mają NVIDIA APU czyli soundstorma i działający panel nforca??? Czy wszystkie AU13 mają NB C1??? czy jest jakaś rewizja AU13+????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisalem sie na tej stronie specjalnie dlatego zeby tych pytan nie bylo, opisalem dokladnie jakie powinna miec cechy gdzie sa naklejki itd wiec chyba nie ma sensu zebym drugi raz to pisal, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKTUALNE CENY A13:

-ultra 342 brutto

-pro 379 brutto

-max 427 brutto

 

8RDA+:

426 brutto

 

Tylko czy te au13 są au13+???

Podobno tylko Au13+ ma wsparcie dla fsb 400 (więc au13 NIE MA)

 

druss->czy jest aktywny działający panel kontrolny soundstorma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie bylo synchro stabilnie, komp mi sie nie zawiesil od tygodnia wiec mysle ze jest stabilnie, teraz mam asynchro bo pamieci na 215 nie chca isc za to proc tak trzyma. Chipset jest oczywiscie 400 ultra od wersji biosu TFA42. Jest dzialajacy panel control soundstorm`a, jak mowilem w opisie ze jest napewno soundstorm to musisz mi wiezyc bo nie jest to pierwsza plyta na nforce2 ktora mam w swojej puszce. A teraz mam pytanie do ciebie gdzie znalazles takie tanie ceny brutto tych plyt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego na stronie Fic'a:

 

"Taipei 13 May 2003-The New AU13 motherboard from First International Computer, Inc. (FIC) is based on the revolutionary new nVidia Crush 18D chipset and has already been receiving great reviews from the computer press."

 

Nowy AU13 na chipsecie Crush 18D :?: Czy to jest to samo co NForce 2 ultra 400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...