Skocz do zawartości
kelcior

Battlefield: Play4Free

Rekomendowane odpowiedzi

Strona oficjalna

 

Opis i cechy:

Battlefield: Play4Free to kolejna, darmowa (z mikropłatnościami) cześć niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych gier akcji firmy Electronic Arts. Za produkcję gry odpowiedzialne jest Easy Studios (autorzy Battlefield Heroes), oddział DICE zajmujący się tworzeniem produkcji free-to-play.

 

Niniejsza produkcja adresowana jest wyłącznie do posiadaczy komputerów osobistych i pozwala na rozgrywkę w trybie wieloosobowym maksymalnie 32 graczom jednocześnie. Użytkownicy zajmują się rozwojem kariery, podczas której zdobywają nowe umiejętności oraz elementy wyposażenia.

 

Oczywiście autorzy udostępnili mapy o pokaźnych rozmiarach, co zaowocowało pojawieniem się pojazdów – tych jest dokładnie szesnaście. Modele poszczególnych rodzajów broni zaczerpnięto z Battlefield: Bad Company 2, a mapy z Battlefielda 2.

 

Battlefield: Play4Free bazuje na technologii, który został wykorzystany w poprzednich odsłonach cyklu, takich jak Battlefield 2, Battfield 2142 i Battlefield: Heroes. W odróżnieniu od tego ostatniego tytułu, grafika nie jest jednak rysunkowa. Stylem przypomina bowiem Battlefielda 2 i Battlefield: Bad Company 2.

 

Co ciekawe, Battlefield: Play4Free jest powiązane z Battlefield: Heroes i Battlefield 3. Po zdobyciu określonego poziomu rozwoju w jednym z tych tytułów, gracz uzyska dostęp do dodatkowej zawartości w innym.

Wyglada na taka obcieta wersje BF2 :wink: , w kazdym razie na stronie oficjalnej mozna sie zapisywac do Closed Bety.

Ciekawe co bedzie mozna sobie kupic za pomoca tych mikroplatnosci. :huh:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA, chcą wydusić ile się da, wcześniej nfs world z mikro transakcjami teraz odgrzewany kotlet w postaci bf2.. pewnie jak zwykle bez opłacenia kilku rzeczy gra na dłuższą metę będzie mijała się z celem. Zresztą bf2 deluxe na allegro za 30zł. :]

 

kelcior - może za darmo gra będzie do pewnego poziomu, zablokowane większość broni itp. standard jak na gry z "item shopami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zainteresowanie unlockami w bf2, zapewne znajdą się osoby, które za taką możliwość w nowej odsłonie zapłacą. Tylko, że w dwójce było to oznaką noobstwa, a tutaj będzie lans.

 

btw. na początku tego roku bf2 deluxe za 10zł można było kupić w wersji elektronicznej.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie wydaje mi sie ze bedzie az tak zle.

Pewnie jakies niestandardowe skiny, xp boosty, no i szybsze odblokowywanie broni i gadzetow bez potrzeby ciulania expa, ale zeby mieli zablokowac wiekszosc broni - nie sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opisie sądziłem że grafika będzie dużo lepsza niż w BF2 ... ale jak pooglądałem trochę zrzuty i filmiki to ... nie widzę by było lepiej.

 

Jeśli czarne przepowiednie costi'ego się spełnią to chyba lepiej już kupić BF2 za 2X PLN (rozgrywka do 64 graczy i radocha jak diabli x-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=RC8O3-QaXdY?fs=1&hl=pl_PL"></param><param'>http://www.youtube.com/watch?v=RC8O3-QaXdY?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=RC8O3-QaXdY?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba gameplay z konsoli, bo gościu strasznie pokracznie gra i pod koniec nawet nie potrafi przeskoczyć pół metra do przodu. :]

Dla niedzielnych graczy może będzie ok - bo za free a na poważnie, żeby pograć to bez płacenia się nie obejdzie - tak jak w każdej grze z mikro płatnościami.

 

ot - teraz wyszedł f2p lord of the rings online (mmorpg i też mikropłatności), w darmowej wersji pozabierali szybkie przemieszczanie się po mapie, część questów i w zasadzie taka gra mija się z celem, ja osobiście wolę zapłacić standardową kwotę i grać bez żadnych udziwnień, każdy ma mieć równe szanse i prawa a nie f2p ale jak zapłacisz to nie masz po górkę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba gameplay z konsoli, bo gościu strasznie pokracznie gra i pod koniec nawet nie potrafi przeskoczyć pół metra do przodu. :]

 

BF P4F będzie tylko na PC. Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyrosłeś z tego? ;]

Play4Free - jakież to chwytliwe.

 

 

Znaczy sie??

30 lat do czegos zoobowiazuje??

 

Wyglada to znosnie, ale po filmikach trudno ocenic grywalnosc

Skoro gierka darmowa, to napewno ja sprawdze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie??

30 lat do czegos zoobowiazuje??

 

imo z rozrywek zostalo ci juz tylko palenie fajki i chodzenie z monoklem w oku :]

 

ja przy okazji ponarzekam jak zwykle na obecnosc pojazdow :]

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobremu graczowi nie będą przeszkadzać pomoce sklepowe "noobków"*, a "noobkom" takie pomoce nie sprawie, że będzie wygrywać 10:0 mecze :) a było oczywiste, że mikropłatności muszą być wprowadzone.

 

*użycie żartobliwe, a nie obraźliwe. Ja na sieciówkach się nie znam i nigdy ich nie lubiłem - więc pewnie w wielu kręgach byłbym nazywany n00bem ;-) (chyba że chodzi o AA2 (400h na UA))

 

Co do samych mikro-transakcji w takiej grze jest bezsensu, bo i jeżeli kogoś mam zabić to zabije - chyba, że autoaima i god mode można kupic ;-) Co innego MMORPG, gdzie np. zwierzaki są bardzo pomocne i wtedy raz na miesiąc mogę wydać te parę złotych.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battlefield.pl - Zamknięta beta BattlefieldPlay4Free wystartowała

 

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=9CldsIiOx5w?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=9CldsIiOx5w?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rejestracji do bety każdy grasz akceptuje specjalną klauzulkę, w której EA jasno mówi że wypuszczanie informacji o P4F kończy się banem konta. Stąd przez pewien czas był taki nieurodzaj filmików na yt, teraz już nikt się nie czai :).

 

Ogólnie o grze niewiele można napisać, gdyż na chwile obecną jest średnio grywalna. Stadium w którym się znajduje na pewno nie nazwał bym betą. Ogólnie wygląda to jak stary BF2 z lekko podciągniętą grafiką (czyt. oczojebny bloom). Natomiast animacja soldatów jest do wymiany, bo wygląda tragicznie.

 

Na podobieństwach w wyglądzie się kończy bo cała reszta to jakiś kastrat. Nie ma commandera, (chyba) nie ma składów, każdy biega gdzie chce. Po śmierci możemy się spawnować w bazie albo "w bitwie", czyli losowo gdzieś na mapie :). Jest jakieś inventory i skill tree (zabawne, przypomina mi to Diablo), ale narazie większość umiejętności jest ukryta. Jest exp i levele.

 

Nie ma browsera tylko play now. Albo mam pecha albo serwery muszą stać w Australii bo lag jest potworny. Po każdym respawnie gra zawiesza się na 5 sekund bo ściągane są jakieś dane.

 

Jest dostępna tylko 1 mapa, stary dobry Karkand (wersja 32os). Jedyną zmianą jest dodanie kilku ekstra drabin, co imho było głupim pomysłem.

 

Klasę postaci wybiera się przy zakładaniu konta (4 klasy), nie wiem czy można ją później zmienić. Assault ma na chwilę obecną dostęp do G3 i jakiegoś shotguna (podobno wcześniej było jeszcze m16). Assault ma paczki z ammo, to ukłon w stronę BFBC2.

 

Gra odpala i chodzi nieźle nawet na intel GMA 4500MHD.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski po około 2 godzinach gry.

1. Ciężko znajduje serwer.

2. Lagi dosyć mocne ale czemu sie tu dziwić, poza tym ogólne zamulanie, i opuźnione reakcje w menu. Doczytywanie danych graczy przy prawie każdym respawnie wtf?

3. Grafika poza ogólnie nie wysokim dosyć poziomem, potrafi płatać przeróżne figle np. znikający kursor w full screenie, mryganie tekstur etc. Na ustawieniach high, poza wkurzającą mgiełką ( taki film grain via mass effect), zdarzają się błędy z głębią widzenia, np pp2000 potrafi przy przybliżeniu ppm rozmywać cały ekran zamiast tylko kawałka broni, i chyba nie musze pisać jaki to ma efekt w grze.

Narazie tyle jutro sie pogra dalej i sie obaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam gdzie w tym "super" produkcie jest leżenie?! Sic! W tej chwili wygląda to jak klon Combat Arms i jeśli tak pozostanie w full wersji to ja wysiadam. Ogólnie rzecz ujmując dla mnie to totalna padaka, stary dobry BF2 nadal najlepszy... a podinstalować mu jeszcze modzik Project Reality i mamy totalny orgazm.

Co oni chcieli tym tytułem osiągnąć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam gdzie w tym "super" produkcie jest leżenie?! Sic! W tej chwili wygląda to jak klon Combat Arms i jeśli tak pozostanie w full wersji to ja wysiadam. Ogólnie rzecz ujmując dla mnie to totalna padaka, stary dobry BF2 nadal najlepszy... a podinstalować mu jeszcze modzik Project Reality i mamy totalny orgazm.

Co oni chcieli tym tytułem osiągnąć...?

 

Raczej nie chodziło tu o klon BF2, a o mało wymagającą grę dla niedzielnych graczy. Chyba nikt nie spodziewał się po tym następcy BF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...