Skocz do zawartości
szymonsz

Wytrzymały i solidny laptop 13,3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Obecnie pracuje na laptopie Toshiba A200 15,4'.

 

Jestem w trakcie wyboru nowego notebooka, a ponieważ od dłuższego czasu nie siedzę w temacie zwracam się z prośbą o pomoc.

Potrzebuje laptopa o przekątnej 13,3 (15,4 to już trochę duży) o następujących parametrach:

- solidne wykonanie - KONIECZNIE! Laptop będzie transportowany więc tandeta odpada

- bardzo dobra bateria

- bardzo dobry ekran

- nie jestem zwolennikiem zbędnych bajerów jak dual touchpad, super wypasione głośniki, milion przycisków funkcyjnych, czytnik linii papilarnych itp. - ma być prosto i funkcjonalnie

- laptop będzie służył do przeglądania netu, pracy na programie pocztowym, czasem do oglądnięcia filmu w podróży i amatorskiej zabawy w photoshopie i być może coś z video

- na pewno nie będę na nim grał

- system operacyjny windows 7 - bo chyba nic nowszego nie ma

 

Nie podaje granicy cenowej bo nie gra ona roli. Chcę kupić coś dobrego na kolejne 2 lata.

 

Zastanawiam się jeszcze nad Mac Bookiem, tylko niestety tutaj nie mam doświadczenia i nie wiem czy to ten dział aby o to pytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hdd_Cut

jedyba sensowna opcja wedlug mnie to macbook pro, niema nic wykonanego lepiej, niema choinkowatych, kolorowych obudow, tylko solidna bryla. podswietlana klawiatura. moj komputer pracuje 4h na baterii przy przegladaniu internetu i sluchaniu muzyki, a ma juz dobry rok. jesli cena nie gra roli nie zastanawial bym sie dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma tak dużo dobrze zbudowanych 13".

Oprócz macbooka jest jeszcze sony vaio Z oraz Toshiba portage r700/r705.

Z 14" Thinkpad T410s/T410 i HP EliteBook 8440p.

Macbook i sony mają chyba najlepsze wyświetlacze. T410s jest też warty zastanowienia tylko nie wiem czy jakość matrycy będzie Ci odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przeolbrzymią ochotę na Macbooka PRO, ale poczytałem trochę i zdecydowałem nie przepłacać - to co oferuje Macbook Pro 13,3 za 5k PLN nie jest adekwatne do ceny.

 

Poczytałem trochę o wybrałem 3 marki: Sony Vaio, Dell i Leonovo.

 

Czy są jakieś szczególne serie lub modele, którymi warto się zainteresować?

 

PS.

Czy ktoś z was instalował MAC OS na PC? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powłoką antyodblaskową

O dzięki Ci. Dzisiaj trudno coś takiego znaleźć ... wszędzie tylko te błyszczące g....a.

 

... a ASUS ma coś z matową matrycą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidniejszej bestii niż Macbook/Macbook Pro 13,3" nie znajdziesz ;) cena 5k rzeczywiście troche odstraszająca, ale da się wyrwać używkę w perfekcyjnym stanie, od polskiego resellera w granicach 2500-3000PLN. Bateria, obudowa, ekran, touchpad, MacOSX, ergonomia pracy.. nie do pobicia przez bzdurne Delle, Asusy, Lenovo i tym podobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidniejszej bestii niż Macbook/Macbook Pro 13,3" nie znajdziesz ;) cena 5k rzeczywiście troche odstraszająca, ale da się wyrwać używkę w perfekcyjnym stanie, od polskiego resellera w granicach 2500-3000PLN. Bateria, obudowa, ekran, touchpad, MacOSX, ergonomia pracy.. nie do pobicia przez bzdurne Delle, Asusy, Lenovo i tym podobne ;)

 

 

macbook pro problemy - Szukaj w Google

 

 

poczytaj sobie o legendarnej solidnosci mac'a

 

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieta(lania), nie uważasz, że to trochę debilne wklejać link do Google'a z takim zapytaniem?

Równie dobrze mógłbyś wpisać 'asus laptops problems' czy cokolwiek w ten deseń.

Każdy laptop ma prawo się popsuć (malfunction rates) a to, że jesteś Apple-haterem aż od ciebie tryska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki- co fakt to fakt- 8600m gt nie był najmniej awaryjnym procesorem graficznym, i sam w poprzednim laptopie miałem z nim problemy. Ale to już wina chyba charakterystyki układu.

 

Ja bym brał macbooka, ale sam pracuję póki co na Vaio- co mogę powiedzieć- poczytaj na stronie ich ofertę, bo posiadają modele "wzmacniane" z aluminiową obudową, na któych zawiesiłem wzrok, aleze względu na ówczesną cenę, kupiłem serię "normalną". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieta(lania), nie uważasz, że to trochę debilne wklejać link do Google'a z takim zapytaniem?

Równie dobrze mógłbyś wpisać 'asus laptops problems' czy cokolwiek w ten deseń.

Każdy laptop ma prawo się popsuć (malfunction rates) a to, że jesteś Apple-haterem aż od ciebie tryska.

 

 

taaa zwlaszcza ze jeden z moich lapkow to MAC ;-)

 

a debilne to jest niezauwazanie problemu o ktorym jest mega glosno wlasnie z Macbookami pro i ich magicznymi ekranami

 

ps moderator powinien sie chyba troszke inaczej zachowywac a nie jak skonczony fanboy ( mialem napisac cos innego ale nie mam ochoty na dyskusje )

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wtedy pisze, że MacBooki Pro late 2008 czy jaka tam seria miała problemy. Pisząc całościowo o rodzinie MBP wprowadzasz autora tematu w błąd.

Jak zawsze osoba, która nie krytykuje Jabłka za samo istnienie jest fabnoyem. Jakbyś napisał tak o laptopach ASUSa zareagowałbym dokładnie tak samo bo to jest po prostu głupie, by pisać negatywy bez precyzowania.

 

szymonsz jeżeli nie szukasz czegoś zupełnie nowego to weź Vaio bo mają w Polsce zdecydowanie lepszy stosunek ceny do tego co oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez wiem ze dell tyz ma problemy ;-) wiem bo kumpel mial z nim problemy ( ma vostro 1700 ) ja mam 1500 i nic sie nei dziejej

 

kwestia jak zostalo to naprawione , przyjechal pan i na miejscu wszystko poza obudowa wymienil ... ot tyle ;-)

 

z Mac;kiem nie mialem takiej przeprawy ale w Macu znajduje sie sporo slabszy proc oraz zintegrowana grafa wiec nei ma sie co dziwic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solidny to dell 6400 atg (no ale to 14'), tansza i 13' wersja to e4310 - cegła ale pancerna, klasyk lenovo t410s, (mają matowe matryce)

w solidnosc macow wątpię... raczej nadepnięcia nie przeżyje vaio tez raczej delikatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...