Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj mam taką dziwną sytuacje,komputer włącza się kilka razy ,są ok 3/4 restarty na początku uruchamiania ,a później działa normalnie ,chyba cold boot ,nie wiem jak to naprawić ,bo dzieje sie tak tylko gdy komputer jest zimny

 

Ja bym jednak mimo zawyżania wyłączył sterowanie BCLK.

CPU RATIO może - AUTO zamiast 48.

 

@toms83

U mnie PLL jest potrzebne od 4.7GHz.

ErP - Energy-Related Products, Reszta w specyfikacji.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym offsetem. Jak ustawiam dvid na -0.090 to mi odejmuje od napięcia które mobas daje z automatu. Ale odejmuje tylko dla stres, czy w idle też zmniejsza?

 

Np. Do 4.5 potrzebuje około 1.300v. Jak daję vcore=normal, to mobas daje 1.380. Więc redukuję dvid ustawiając na -0.080. Tylko że jak mi tyle odejmie także dla napięcia w idle, to może być nie stabilny przy braku obciążenia. Sprawdzał to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym offsetem. Jak ustawiam dvid na -0.090 to mi odejmuje od napięcia które mobas daje z automatu. Ale odejmuje tylko dla stres, czy w idle też zmniejsza?

 

Np. Do 4.5 potrzebuje około 1.300v. Jak daję vcore=normal, to mobas daje 1.380. Więc redukuję dvid ustawiając na -0.080. Tylko że jak mi tyle odejmie także dla napięcia w idle, to może być nie stabilny przy braku obciążenia. Sprawdzał to ktoś?

 

ujemny offsecik bywa często przyczyna bsod w idle... w stresie może chodzić 24h/7 w linxie bez błędów a przeglądając neta będzie się sypał, nie jest wskazane dawanie offestu na minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z testuj u siebie jak to działa na na ujemnym ,wypowiedzi innych nie oznaczają takiego samego działania.

 

jacek testuje z bclk disabled i mnoznik na x48 turbo na auto ,linx przeszedł 47min 100 pasów ,chyba oki ,napiecie w cpuz load 1.476v ,30minutowy rendering w cinema4d&vray potrzebuje nizszego napiecia cpuz wskazuje 1.464v ,jak ustawilem do tego profilu ramy na 1600mhz to był bsod na starcie systemu 0x0A :D ,jednak trzeba zmienić memki żeby było oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś MSI i była kupa, masz GB i jest kupa. Teraz pora na kres twych utrapień i męk. Teraz pora na Z68 Extreme4!

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

 

 

no fakt ,chociaż zobaczymy co będzie dostępnego na premierę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprobuje wymienic swoja UD5 B2 na Z68,moze sie uda,zobaczymy. W kazdym razie po korespondencji z Gigabyte nie wykluczyli calkowicie iz taka wymiana jest niemozliwa a jako ze juz nie beda zamawiac chipsetu P67 to jest szansa ze moze sie udac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie z68x nie będą miały wyjścia obrazu ? :D mowa o gigabyte

 

edt:

 

dziś rano było 6 restartów ,aż komputer się uruchomił :/ jest tak gdy tylko dałem offseta pod 4.8ghz ,to manualnie procek potrzebuje okolo 1.5v w offsecie daje 1.476v ,wczoraj przeleciał pomyślnie prime95 4:30

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo średnio ,5ghz 24/7 nie zrobi? czy traci stabilność po 4.9ghz ,ja testowałem dziś 30min linxa memki 1333mhz i cl7 wszystko oki ,gdy zapodałem 1600mhz albo spd z x58 po 10 min był error w linxie ,wychodzi na to że muszę kupić dedykowane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do X58 było wszystko OK. Biosy wychodziły regularnie i niedoróbki były błyskawicznie eliminowane.

 

Coś się zepsuło są od czasu pojawienia się P67. Myślę, że GB wypuścił sporo nowych płyt i nie wyrabia ze wsparciem.

 

Ja tam nie narzekam. Znalazłem sobie bios dla UD7, który działa stabilnie i nie ma z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte jest zadowalająca do testów ,przy 24/7 przegrywa z msi ,wydajność w cinebenchu dopiero za 3 próbami wskazuje prawidłowy wynik ,za pierwszym pokazuje 5.70pkt mimo tego że cpu jest taktowany z 4.8ghz ,reinstalka systemu nie pomogła ,ale jest stabilnie :) na razie się nie zapowiada na zmiene mobo ,ale może się skuszę ,chociaż wolę już poczekać do lga2011 i mieć spokój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...