Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Po wlaczeniu ACC na phenomie II 550 i odblokowaniu 4 rdzeni mam problemy ze stabilnoscia. Co jest najdziwniejsze - system bez problemu przeszedl 18 testow w IntelBurnTest, obciazone 4 rdzenie. Jednak jak uruchomie przegladarke, gg i klienta poczty to od razu wywala bluescreena (irq not less or equal lub cos w tym stylu) i przymusowy reset. Sprzet taki jak w sigu. Bios P1.40. Czy to moze byc wina slabego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to wina zasilacza. Sprawdź na jakimś markowym. Stabilność testuj za pomocą OCCT.

 

 

Edit: Dla osób które chcą kręcić bez utraty CnQ, znalazłem bardzo przydatny programik, który umożliwia obejście narzuconych przez ASRocka limitów (czyli zmiana mnoznika lub napiecia = wyłączone CnQ)

 

PhenomMSR Tweaker, sprawdziłem, działa poprawnie. Pozwala ustawić napięcię i mnoznik dla 2 profili, peformance i powersaving, można również ustawić odpowienie tryby podobnie jak w windows, Wysoka wydajność, Oszczędzania Energii i Zrównoważony.

 

W sumie to nic wielkiego bo umozliwia to zarówno ASRock OCTuner jak AMD OverDrive, ale tu mamy wszystko w jednym miejscu i możemy wybierać odpowiednie profile.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ASRocka pojawiły się nowe BIOS-y do:

  • A770CrossFire
  • A780FullHD
  • A780GXH/128M
  • A790GXH/128M
  • AOD790GX/128M
Zmiany to m.in. działające C'n'Q przy CPU Multiplier/Voltage ustawionym na Enabled, obsługa nowych proców i możliwość wyłączania rdzeni (tylko płyty z ACC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock sypie biosami jak snieg co teraz pada....wreszcie cnq przy reg mnoznika jest...

 

Kurna macie jakiego meila do supportu asrocka ? Do dzis dnia nie dostałem odpowiedzi a wysyłałem z panelu strony asrocka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po aktualizacji biosu do 1.50 na płycie a780gxh (chyba ze to jakiś zbieg okoliczności). Nawet po lekkim podniesieniu HTT wyskakuje po resecie "The system failed to boot several times before please enter the setup and reconfigure your system" albo w ogole nie chce wstac, chociaż wcześniej chodziło nawet z 270 HTT i wiecej. Resetowanie biosu nie pomoga, downgrade do wczesniejszych tez nie. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiąć ten problem?

Edytowane przez zikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często nie chce wstać, a jak mu się uda to wywala taki komunikat: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a5b180a36537970.html

 

Dzielnik pamieci ustawiony.

 

Przy podkręcaniu w windowsie przez asrock OC tuner, komp sie zwiesza i resetuje.

Edytowane przez zikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaje z takim taktowaniem jakim chce dopiero jak ram ustawie na 1:1 czyli 270 zamiast 400. Potem w ogóle zaczyna ignorować ustawienia i uruchamia się z 1:1 bez względu jak ustawie w biosie.

Edytowane przez zikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałeś bios przez Windowsa??

Wrzuć bios 1,5 na pendriva i wgraj na nowo przez instant flash (z poziomu biosu). Spróbuj też nieco podnieść napięcia na pamięciach lub ustawić je ręcznie, być może na Auto podaje za niskie napięcie, ewentualnie możesz jeszcze zmienić napięcie na NB.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem bios 1.40 przez instant flash i jest to samo. Co bym nie robił efekt daje tylko ustawienie ramu 1:1. Nb ustawiam tak, aby nie miało ponad 2000 MHz. Nie moge ustawić HTT ponad 250 bo już jest lekki problem ze wstaniem plyty to w dodatku sypie BSODami w windowsie. Oczywiście na standardowych ustawieniach HTT (200) ram chodzi na swoich 400 Mhz (800) i nie ma problemow ze wstaniem itp.

Grafe mam radka 4870.

 

Wszystko chodziło ok czyli HTT 270, ram~400 dopóki nie zachciało mi się flashowac do 1.50 podjarany dzialajacym CnQ.

Edytowane przez zikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa CnQ po OC na 1.5.

 

@zikowy

Dosyć dziwna przypadłość. Spróbuj załadować w biosie standardowe ustawienia, ewentualnie zresetować poprzez wyjęcie baterii na parę minut. Warto też wszystko poustawiać ręcznie: napięcia dram, cpu i nb, dzielnik pamięci, timingi, acc.

 

Najgorsze jest w tym to że gwarancji mogą Ci nie uznać bo na def wszystko śmiga.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

postanowiłem zmienić płytę z zestawu w podpisie na taką

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=49974

 

i mam pytanko-czy obsługuje regulację prędkości fanów z 3 pinową wtyczką?bo nie wiem czy wentylator też mudxę zamawiać do mojego freezera..Czy ta płytka spokojnie dojdzie do HTT 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta potrzebuje wentylów z PWM ( 4 piny ) by miec regulacje...

Płyta powinna zrobic 300mhz ale tez duzo zalezy od proca... ( zwłaszcza widac to na K8 )

Płyta BDB...

 

Ja tez mam AC64 pro... musiałem zrobic sobie moda na "autoregulacje"

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...wm-t300367.html

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak w sigu, ACC na auto -> occt 30min bez problemu, za to randomowe bluescreeny w czasie grania (RE5, DMC4).

Poszukalem, poczytalem, wylaczylem DEP w windowsie-> jak dotad bluescreena nie bylo, benchmark re5 zakonczony sukcesem (wczesniej wywalalo tak po 3min)

Edit 1

Winowajca okazalo sie za male napiecie na cpu-nb, po podwyzszeniu z 1,1 do 1,2 jak narazie nie bylo zwiechy.

Edit 2

Cpu-nb podniesione z 1,1 do 1,1125. Pelna stabilnosc na 4 rdzeniach:) 4 dni kombinowania sie oplacaly :)

Edytowane przez Pagode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Chciałbym się dowiedzieć ponieważ filtrowanie tematów i szukanie odp w gąszczu innych topików na ten które mnie zastanawia nie przyniosły pozytywnych rezultatów... więc:

 

płyta główna AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/ obsługuje ddr3 do 1600 (OC).

Co znaczy to OC ? Czy po włożeniu kości 1600 płyta będzie pracować i rozpozna ram jako 1600 czy spadnie do 1333 MHz i bedzie trzeba zwiększyć lekko napięcia nie nim?

 

Także jak to sie przekłada na ewentualne próby podkręcania procka (np X4 620) skoro częstotliwości innych pozespołów lekko idą w góre to mając kości 1600MHz płyta da rade ?

 

Prosze o pomoc ponieważ zamierzam kupić kompa a widze ze proponowane zestawy wykorzystują w jednym przypadku kości ddr 1600 i tę płytę ale czy miał ktoś do czynienia w praktyce jak ta płyta sie zachowuje ?

 

Także pytanie czy wogole sa jakies procki AMD które korzytają w pelni z ramów o czest 1600 ? BO na stronie AMD pisze coś o obsłudze DDR3 do 1333 ale nie wiem jak to sie sprawdza w praktyce... czy wtedy opłaca się kupować ram 1600 do procka np x4 620 ?

 

 

 

Proszę o wyrozumiałość jeśli zadaje pytanie które wcześniej już padło i z powodu mojej nieudolności w przeszukiwaniu tematów zaśmiecam troszkę forum...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jacek90210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna płyta nie ustawi automatycznie pamięci 1333 MHz CL6/CL7/CL8 ani 1600 MHz CL7/CL8, bo pamięci nie mają takich ustawień w SPD.

1600 MHz nie jest oficjalnie wspierane przez AMD, dlatego producenci płyt głównych piszą o konieczności "podkręcania" pamięci w celu uzyskania takiego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...