Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta płyta główna ma jakieś problemy z odblokowywaniem Phenomów x2 550? Zakupiłem pewnego selekta, ale sprzedawca odradza tą płytę, gdyż rdzenie na niej albo się nie odblokowywały albo pracowały niestabilnie(zaleca ud3p). Podejść do tego sceptycznie?

 

Są problemy z odblokowywaniem najnowszej rewizji C3 (to prawdopodobnie kwestia biosu), ze starszą też bywało, że selekty @X4 się nie odblokowały, więc tak - lepiej dopłacić do UD3P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem stary zasilacz i wyciagnalem z niego radiatory. Zastanawialem sie gdzie je zamontowac i wypadlo na to ze na mosfety od mobo. Tylko chcialbym wiedziec w ktorych miejscach przykelic (tak, przykleic na termopady), dlatego zamieszczam fote mojego mobo. Na wszystkie te płaskie elementy mam to przylepic??

 

Dołączona grafika

 

na te zaznaczone na czerwono. Nawet jezeli nie ma to sensu to i tak chce to zamontowac. Dzieki z gory za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przerost formy nad trescia... po 2 musisz pociac te radiatory z zasilacza na kosteczki ( powodzenia w zabawie ) i je użebrować...

 

A co sekcje mocno masz gorącą ?

 

Lub kupić to :

http://www.allegro.pl/item953375926_zalman_zm_rhs70_radiator_na_mosfet_4870.html

Pociać na potrzebny wymiar i wtedy przymocować na taśmę 2 stronną.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam takie radiatory.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pociąć to nie problem, później szlif papierkami ściernymi i gotowe do przyklejenia, tylko powtarzam pytanie, czy na wszystkie zaznaczone kwadraciki mam to przykleić? (szczególnie chodzi mi o ten na samej górze, gdzie są tylko 2 kwadraciki, a nie 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem nie mam pojęcia jak podłaczyc kabel power sw do tej płyty, posiadam manual ale tu tez jest problem w nim pisze ze power jest na jeden pin a w moim kablu jest miejsce na dwa piny, probowalem podłaczyc juz na wszystkie sposoby ale i tak nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi dzialac , inaczej tego nie podlaczysz ;-)

 

zewrzyj te piny na ktorko srubokretem i zobacz.... jezeli wstanie to znaczy ze masz cos spartolone z wlacznikiem jezeli to to cos plyta nie domaga ( lub np wylacza sie od razu bo zle jest podlaczony , ram proc bez radiatora ETC )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło sie nowe mobo :

M3N78D

 

 

Gniazdo procesora Socket AM3 Typ procesora AMD Athlon II X2 AMD Athlon II X3 AMD Athlon II X4 AMD Sempron AMD Phenom II X2 AMD Phenom II X3 AMD Phenom II X4 Zintegrowany procesor nie Producent chipsetu nVidia Typ chipsetu NVIDIA nForce 720D Rodzaj pamięci DDR3 Liczba gniazd DDR3 4 szt. Częstotliwość szyny pamięci 800 MHz 1066 MHz 1333 MHz 1666 MHz 1800 MHz Max. wielkość pamięci 16 GB Złącza PCI 3 szt. Złącza PCI-E 16x 1 szt. Złącza PCI-E 8x Brak Złącza PCI-E 4x Brak Złącza PCI-E 1x 3 szt. Złącze AGP Nie Maksymalna ilość urządzeń SATA 4 Maksymalna ilość urządzeń ATA 2 RAID nie Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów 4 x SATAII 3.0 Gb/s RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, RAID 5 i JBOD), NCQ, AHCI oraz Hot Plug 1 x ATA133 IDE Zintegrowana karta graficzna nie Karta dźwiękowa Interfejs sieciowy 10/100/1000 Mbit/s Złącza USB na tylnym panelu 6 Złącza USB do wyprowadzenia z płyty 6 FireWire (IEEE 1394) nie Port COM Nie Port LPT Nie Interfejsy na tylnym panelu 1 x PS/2 Mysz 1 x PS/2 Klawiatura 1 x Coaxial SPDIF Out 1 x Optical SPDIF Out 4 x Ready-to-Use USB 2.0 2 x eSATAII/USB 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED) HD Audio Jack: Side Speaker / Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone Złącza dostępne na płycie 4 x SATAII 3.0 Gb/s RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, RAID 5 i JBOD), NCQ, AHCI i Hot Plug 1 x ATA133 IDE 1 x FDD 1 x COM 1 x HDMI_SPDIF 1 x Chassis Intrusion 1 x Power LED CPU/Chassis/Power FAN 24 pin ATX 8 pin 12V CD in header Front panel audio 3 x USB 2.0 Funkcje specjalne ASRock OC Tuner Intelligent Energy Saver Instant Boot ASRock Instant Flash ASRock OC DNA Hybrid Booster: CPU Frequency Stepless Control ASRock U-COP Boot Failure Guard (B.F.G.) Bios 8Mb AMI Legal BIOS Supports "Plug and Play" ACPI 1.1 Compliance Wake Up Events Supports jumperfree SMBIOS 2.3.1 Support VCCM, NB Voltage Multi-adjustment Supports NVIDIA NVCC (NVIDIA Clock Calibration) Format płyty ATX Wymiary 30.5 cm x 19.1 cm Akcesoria w zestawie Quick Installation Guide, Support CD, I/O Shield

 

 

ASRock > Products > M3N78D

 

Cena około 200zł...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest takie wcale znowu nowe... mam je u siebie chyba z 3 tygodnie :P. Szkoda, że sekcja zasilająca odstaje od M3A770DE :/. Poza tym oc niezłe (HTT 320+), rozbudowany BIOS, NCC.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają coś te radiatory?? bo mam kilka w domu to mógłbym pociąć i przykleić tylko nie wiem czy warto się bawić

 

 

szczerze? nie wiem. Są ciepłe, ale czy daja jakies mozliwosci OC wieksze to watpie. Ubolewam nad tym ze moj procek idzie na 3.5ghz i nie daje rady juz nic wiecej stabilnego z niego wycisnac :/ . Padaka normalnie.

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej M3N78D sekcja rzeczywiście słabo wygląda, płyta ogólnie widać niskobudżetowa.

 

luk1999 - możesz napisać coś na temat NCC? czy działa jak należy? Bo z tego co pamiętam to na GB na 720D działało to losowo, albo dobrze albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o NCC, to nie ma żadnych różnic w działaniu w porównaniu do ACC, poza tym, że płyta przy każdym "zimnym" starcie robi dualboota. Poza tym NCC działa jak powinno, rdzenie się nie gubią, nie ma coldbootów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się M3A790GXH/USB3. Jest to odświeżony M3A790GXH/128M wyposażony w kartę z portami USB 3.

 

Strona producenta

 

Dołączona grafika

 

  • ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
  • Supports CPU up to 140W
  • Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
  • Supports Dual Channel DDR3 1600(OC)
  • Integrated AMD Radeon HD 3300 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Built-in 128MB DDR3 1333(OC)/1200MHz SidePort Memory
  • Supports ATI™ Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™, CrossFireX™ and Hybrid CrossFireX™
  • Supports 2 x IEEE1394 ports, PCIE Gigabit LAN
  • Multi VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot, Instant Flash, OC Tuner, Intelligent Energy Saver, OC DNA
  • ErP/EuP Ready
  • 7.1 CH HD Audio, DAC with 110dB dynamic range (ALC890 Audio Codec), DTS and Premium Blu-ray Audio support
  • Free Bundle : 1 x ASRock USB 3.0 Card
  • Free Software: CyberLink DVD Suite - OEM and Trial; Creative Sound Blaster X-Fi MB - Trial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość unknown210

Witajcie, mam sprzęt jak w temacie. Próbowałem właczyć system po zmianie ACC na Auto ale nie wstał. Jest jeszcze jakiś inny sposób na 4 rdzenia na z tego proca? Jak uruchomić go na 3 rdzeniach? Nigdzie w necie o tym nie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...