Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

panowie mam problem ze stabilnoscia systemu

moj procek to barton mobie 2500 kosci twin mosy jedna 512 i 256 pc 3200 wszystko chodzi stabilnie na 166/12.5 gdy daje 200/11 komp nie chce wstac a na 175/12.5 wywala go po jakims czasie napiecie na vcore to 1.6

1245983[/snapback]

A powiedz kolego na jakich kostkach masz te TwinMosy i jakie napięcie im dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci Się przekroczyć stabilnie ( czyli Prime, SuperPi. 3DMark) FSB 230 to masz ode mnie piweczko :). To nie jest łatwe zadanie, ale powodzenia...

 

1245064[/snapback]

Hanu ja mialem fsb 231 :wink: i "stabilnie" mi wyliczylo SuperPi......16k :D :D w 0s :lol: :lol: ...no to co podawac adres gdzie masz piwko wysłac :wink:

 

A co do duala bedzie dzialac gdy jest 1+3 , 2+3, 1+2+3 przy 2+3 nie zadziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IVO: przeczytaj faq a będziesz wiedział.  :mur:  :mur:  :mur:

1247455[/snapback]

SB nie przegrzany, zresztą mogę kilka godzin grać w jakąkolwiek grę, oglądać filmy i nic, nie ma nawet utraty jakości, żadnego charczenia czy innych efektów grzania się SB. Stery począwszy od oficjalnych od Asusa do 6.31 wypróbowane, pozostałem przy 5.10, dla mnie najlepsze (jak wam odtwarza ac3 na najnowszych 4.57 do dźwięku?). Na każdych po pewnym czasie gry w Asteroids dźwięk nagle znika, w żadnej innej sytuacji się tak nie dzieje. Myślę że problem jest dość specyficzny dlatego pytam tu, bo w FAQ jego rozwiązania nie widzę. Jeśli Jakubwi je tam widzi, to niech mi wskaże, a ja ogłoszę wszem i wobec żem łoś, a jeśli Jakubwi nie zagłębiwszy się w problem rzuca z wyższością "czytać FAQ, gamoniu", to on jest łoś. Asusa mam 2 lata i sporo wiem o niej, ale z takim problemem się pierwszy raz zetknąłem.

 

Czekam na ripostę i konstruktywną krytykę, chętnie przyznam że to ja jestem łoś, tylko pokażcie mi to rozwiązanie w FAQ.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB nie przegrzany, zresztą mogę kilka godzin grać w jakąkolwiek grę, oglądać filmy i nic, nie ma nawet utraty jakości, żadnego charczenia czy innych efektów grzania się SB. Stery począwszy od oficjalnych od Asusa do 6.31 wypróbowane, pozostałem przy 5.10, dla mnie najlepsze (jak wam odtwarza ac3 na najnowszych 4.57 do dźwięku?). Na każdych po pewnym czasie gry w Asteroids dźwięk nagle znika, w żadnej innej sytuacji się tak nie dzieje. Myślę że problem jest dość specyficzny dlatego pytam tu, bo w FAQ jego rozwiązania nie widzę. Jeśli Jakubwi je tam widzi, to niech mi wskaże, a ja ogłoszę wszem i wobec żem łoś, a jeśli Jakubwi nie zagłębiwszy się w problem rzuca z wyższością  "czytać FAQ, gamoniu", to on jest łoś. Asusa mam 2 lata i sporo wiem o niej, ale z takim problemem się pierwszy raz zetknąłem.

 

Czekam na ripostę i konstruktywną krytykę, chętnie przyznam że to ja jestem łoś, tylko pokażcie mi to rozwiązanie w FAQ.

 

IVO

1247509[/snapback]

Czy oczekujesz, że znajdziesz drugiego posiadacza tej płyty, który jest fanem Asteroids? Pewnie długo poczekasz ...

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oczekujesz, że znajdziesz drugiego posiadacza tej płyty, który jest fanem Asteroids? Pewnie długo poczekasz ...

1247550[/snapback]

Zostałem odesłany do wg niektórych lekarstwa na wszystko :mur: :mur: :mur: FAQ :mur: więc oczekuję na wskazanie mi tam wyjaśnienia, jeśli je tam widzisz to wskaż, jeśli nie to wyluzuj z tym grochem :D . Twój problem też jest dość nietypowy, na forum http://www.usbman.com/forum/UltraBoard.cgi?SID=450185 jest kilku osobników z podobnym, chyba na razie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale możesz śledzić wątki. Mam nadzieję że krócej będziesz czekał na rozwiązanie niż ja na fana Asteroids.

 

No offence

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problemik

komp jak w podpisie tylko ramy rozne :D dobra wyjasnie

robilem sobie testy ile max procek wyciagnie i doszedlem do 2530mhz tylko ze pamiec i cpu chodzily asynchronicznie odpowiednio 180/230 , kkomp jednak od 2,3ghz chodzil niesatbilnie wiec pomyslalem sobie ze ramek mam kichowaty wiec wziolem z 2 maszynki 400kingstomy cl3, komp chodzil kulturalnie przy 2,3ghz pi poszedl stabilnie ale znowu szedlem asynchro 180/230 no wlasnie i o to chodzi

 

na tych 400 komp mi sie wieszal gdy fsb bylo wieksze niz 203mhz wieszal nawet winda sie nie odpalala :/ :? wiec kaszana ..i dlatego sie tak zastanawiam bo wiekszosc osob pisalo ze fsb powyzej ( chyba bo dokladnie nie pamietam) 200 czy 220 na tym asusie to jest cos..... no i wlasnie czy wina tego ze nie moge wyciagnac stabilnie na 400tkach fsb wieszego niz 203 to wina plyty czy pamieci ...a jeszcze dodam ze gdy stosunek ramu do cpu mialem ustawiony w biosie na 83% przy fsb 220 komp nie startowal musailem przestawic na 75% i dopiero ruszal ...

 

jeszcze dodam ze to raczej nie wina procka ( nie sprawdzalem jaka seria )bo na standowym napieciu ( standard jak standard przeciez asus zawyza :wink: ) dochodzi do 2,4gh wyzej juz nie rusza ale wystarczy zmienic napiecie na wyzsze i juz rusza ... i nie jest to wina tempa bo nie przekracza 41C przy 2,5ghz

 

robilem testy z napieciem proca na 2,4gh 1,725V~ czyli naprawde 1,75 i tak samo niestabilnie :/

 

czy to jest wina pamiatek czy mobo??

 

bo jezeli pamiatek to kupuje jakies 466 albo 500 B)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu ja mialem fsb 231  :wink:  i "stabilnie" mi wyliczylo SuperPi......16k  :D  :D  w 0s  :lol:  :lol:  ...no to co podawac adres gdzie masz piwko wysłac  :wink:

 

A co do duala bedzie dzialac gdy jest 1+3 , 2+3, 1+2+3  przy 2+3 nie zadziala :D

1247481[/snapback]

 

To jest joke z tym SuperPi? Chyba tak.... Jako stabilne to sie uważa przynajmniej 6-8h Prime (Blend)/SuperPi (1M),a nie jakas jedna próbka 16k. Nie róbmy sobie jaj.

 

Jedyne ustawienie w jakim DUAL nie będzie działał to 1+2. Ile razy mozna to powtarzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Siedziałem sobie na hubie w DC++ i zapytałem o problem haczenia w grach co pare sekund. I jeden kolo powiedział że może to byc wada nforce2 - zegar niechodzi stabilnie. Podobno ma identyczny problem z tym że zegar spieszy mu 1sekunde na 1 minute i ma przeskok w grze. To możliwe jest - coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Siedziałem sobie na hubie w DC++ i zapytałem o problem haczenia w grach co pare sekund. I jeden kolo powiedział że może to byc wada nforce2  -  zegar niechodzi stabilnie. Podobno ma identyczny problem z tym że zegar spieszy mu 1sekunde na 1 minute i ma przeskok w grze. To możliwe jest - coś takiego?

1249312[/snapback]

Bardziej mozliwe jest ze gosc ma Intela i robi sobie jaja z AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. O co chodzi z tym RAMem na 50% w BIOSIE ? Ja mam właśnie tak ustawione. To ustawienie chyba zaniża przepustowość pamięci?? W takim razie jak mam ustawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. O co chodzi z tym RAMem na 50%  w BIOSIE ?  Ja mam właśnie tak ustawione.  To ustawienie chyba zaniża przepustowość pamięci??  W takim razie  jak mam ustawić ??

1249504[/snapback]

50% to oznacza ze ram chodzi z polowa predkosci fsb tzn jezeli masz usawione fsb na 200Mhz to ram bedzie chodzil na 100Mhz ogolnie zaklada sie ze ram powinien chodzic synchronicznie z procesorem a wiec powinien byc ustawiony na 100% albo na By SPD

 

A moze ktos odpowie na poje pytanko kilka postow wyzej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu: przeczytaj faq, albo wiesz co, napiszę to, mam dzień dobroci. kingstony pc3200 cl3 na a7n8x nie będą dobrze chodziły. tylko żeby się zaraz głosy nie podniosły, że u kogoś tam chodzi. Generalnie rewelacji nie będzie, a o podkręcaniu można zapomnieć. Też miałem te kingstony, ale kupiłem twinmosy cl2,5 i nagle wszystko jest ok.

 

Edit:

jako że płyta nie lubi się z tymi pamięciami możemy napotkać różne dziwne problemy. mi nie wstawał na fsb między 180-192, a 1mhz węcej i komp chodził.

 

co do tego czy jak zmienisz ram to więcej wyciąniesz, to wróżką nie jestem (a chciałbym :D).

Edytowane przez jakubwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa w faq jest napisane ze kingstony cl3 400mhz na a7n8x nie beda dobrze chodzily?? :wink: :wink: nie sadze ale co tam

:-P thx za odp czyli jak zmienie ramto wyciagne wiecej ..tez tak myslalem ale zastanawia mnie jedno dlaczego przy fsb ustawionym na 220 i stosunku fsb do ramu 83% komp mi nie startuje ,ram ma wtedy 183 a wytrzymuje stabilnbine do 194 (ram taki jak w podpisie ) :/ powninien wydolic dopiero rusza gdy ustawie 75%..

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa w faq jest napisane ze kingstony cl3 400mhz na a7n8x nie beda dobrze chodzily?? :wink:  :wink:  nie sadze ale co tam

P: Czy to prawda, że płyta jest wymagająca co do pamięci?

O: Tak. Odmawia współpracy z niektórymi pamięciami, które w innych komputerach chodzą bez problemu. Lista certyfikowanych pamięci jest na stronie Asusa. Z doświadczeń zebranych w tym wątku, wynika, że problemy występują (co nie znaczy jednak, że nie działają) z:

-Kingston PC3200 Value CL3

-Corsair XMS PC3200

-Geil PC 2700 CL2,5

-Kingston HyperX PC3000, 3200, 3500

-TwinMos PC2700, PC3200 CL2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu kup sobie pamiatki 466mhz 2-2-2-6 :lol: moze wtedy bedziesz zadowolony

 

najlepsze sa pamiatki bodajze na samsungach TCC4 ; winbondach BH-5/6 na najnizszych timingach :huh:

dobrze mowie czy sie myle :?

 

i mam jeszce pytanko w FAQ nie ma nic o pamieciach TwinMos Twister cl2 czy az tak zle dzialaja :blink:

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P: Czy to prawda, że płyta jest wymagająca co do pamięci?

O: Tak. Odmawia współpracy z niektórymi pamięciami, które w innych komputerach chodzą bez problemu. Lista certyfikowanych pamięci jest na stronie Asusa. Z doświadczeń zebranych w tym wątku, wynika, że problemy występują (co nie znaczy jednak, że nie działają) z:

-Kingston PC3200 Value CL3

-Corsair XMS PC3200

-Geil PC 2700 CL2,5

-Kingston HyperX PC3000, 3200, 3500

-TwinMos PC2700, PC3200 CL2,5

Zwracam honor i klaniam sie do stop....

ktos kiedys powiedzial

Błądzic jest rzecza ludzka.......:wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo stron, a ja chcę zapytać o to:

 

Ma mój kolega taki problem, że do tej płyty wsadził 2x512Kingston CL3 PC3200 to niestety przy ustawieniu powyżej 2x166 pamięci mają o 2x1MHz niżej niż magistrala procesora... Czyli gdy Procek ma 200(x11), to ramy pracują z 398MHz...

 

Normalne Timingi dla tych pamięci przy 2x200 to 3-3-3-8

Co powinien zrobić??? Na NF7 pierwszą rzeczą pewnie byłaby niekompatybilność z CPC ON (1T) a tu???

A może powinien zrezygnować z pracy w Dual Channel???

Może powinien Timingi zmienić na 3-4-4-11???

Napewno wiecie => dlatego się pytam.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nowi wlaza, naszego FAQu nie czytaja i bujaja w chmurach myslac ze na jakims tandetnym syfie wyciagna stabilne 220-235...

Czytają... czytają ;)

No właśnie... marne 235... a ja nie mogę znaleźć procka który mi pójdzie na więcej... płyta daje rade (póki co poszła na Barton'ie 11x230x1.85V i to był koniec Barton'a a nie płyty bo pożyczony od kumpla, który męczy go na NF7S). A ja póki co nawet NB nie przeczyściłem z gumy od nowości bo jakoś mi czasu brak ;)

I to wszystko też na kostce Kingston CL3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo "Nikt nie jest doskonały". ;-)

 

BTW witam ponownie po dłuuuuuugiej przerwie. :)

1251199[/snapback]

 

Sh4doW, mordo ty Nasza, jak dobrze Cię znów słyszeć! :lol: Nadal na Asusiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytają... czytają ;)

No właśnie... marne 235... a ja nie mogę znaleźć procka który mi pójdzie na więcej... płyta daje rade (póki co poszła na Barton'ie 11x230x1.85V i to był koniec Barton'a a nie płyty bo pożyczony od kumpla, który męczy go na NF7S). A ja póki co nawet NB nie przeczyściłem z gumy od nowości bo jakoś mi czasu brak ;)

I to wszystko też na kostce Kingston CL3

1251688[/snapback]

Pozwolę sobie nie uwierzyć w stabline 235.... Poproszę screen z Prime i SuperPi 1M

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie uwierzyć w stabline 235.... Poproszę screen z Prime i SuperPi 1M

:D

I słusznie, że nie wierzysz bo napisałem, że mam 230 a nie 235... nie mam cpu, który chodzi na wyższych fsb... Barton pożyczony był i miałem go na jeden dzień i wydusiłem z niego wszystko co można... prime95 chodził przez 2h (screen'a nie mam), potem wyłączyłem.

Nawet nie wiem na ile mi pamiątka pójdzie... bo Thorton kończy się na 12.5x204 (i tylko na Uber 1004) tak to 203 na Uber 1007 bo mam sata i nie wyjścia ;)

 

P.S.

Zaczynam żałować, że więcej screen'ów nie zrobiłem i dłuższego prime95. Ale jak znajdę procka z fsb powyżej 240 to powalcze... takie 230 mnie nie satysfakcjonuje :D

Jest różnica w opciążeniu cpu między 1M a 4M ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patol

 

Ale błąd w biosie 1004 -> złe działanie SATA dotyczy RAID 0 -> jednego dysku SATA chyba nie

 

Pisałem o moich testach tego w FAQ na pierwszej stronie

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...