Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam sie nad kupnem SSD na system i mam kilka pytan:

1. Moje mobo ma tylko SATA II, jak podlacze ssd z sata III to bedzie znaczne ograniczenie wydajności?

2.Czy bedzie mi sie oplcacac postawic system na ssd wzgledem RAID 0?

3 Jak skonfigurowac dyski tzn. na ssd system a hdd zostawic macierz? Jak to kolejno zrobic? Podlaczyc najpierw sam ssd i zainstalowac system potem sformatowane hdd i stworzyc macierz?

4.Zastanawiam sie nad OCZ Solid 3 SLD3-25SAT3-120G 120 GB

Edytowane przez lysy4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo szybkie SSD skorzystają, ten co chcesz na pewno.

2. raczej tak, jak będziesz miał dobre SSD to na pewno.

3. Nie ma znaczenia, i tak tak możesz zrobić, żeby mniej grzebać podłącz wszystko od razu.

4. Fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SATA II bedzie hamowac dysk?

 

Pod warunkiem że zamierzasz przewalać wielkie pliki po partycji systemowej. A zamierzasz? Bo jesli dysk ma służyć tylko systemowi, programom i grom to ograniczenie jest znikome.

 

Moja propozycja to Crucial m4 128GB lub Intel 320 Series 120GB i to nie zależnie czy masz Sata II czy III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać, albo RAID, albo AHCI. Pod system zdecydowanie SSD, najlepiej weź tego M4, którego proponuje rafa (z OCZ jest ostatnio trochę problemów), jako drugi dysk daj Samsunga F3/WD Black 1TB. RAID0 bywa czasem niestabilne, bezpieczniej dane trzymać na jednym dysku. Po prostu podłączasz oba dyski, ustawiasz w biosie na AHCI i instalujesz system na wydzielonej partycji na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać, albo RAID, albo AHCI. Pod system zdecydowanie SSD, najlepiej weź tego M4, którego proponuje rafa (z OCZ jest ostatnio trochę problemów), jako drugi dysk daj Samsunga F3/WD Black 1TB. RAID0 bywa czasem niestabilne, bezpieczniej dane trzymać na jednym dysku. Po prostu podłączasz oba dyski, ustawiasz w biosie na AHCI i instalujesz system na wydzielonej partycji na SSD.

 

RAiD 0 juz mam wiec nie moge zmienic na AHCI. Czy dysk na ssd na ustawieniu RAID bedzie mial nizsza wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAiD 0 juz mam wiec nie moge zmienic na AHCI. Czy dysk na ssd na ustawieniu RAID bedzie mial nizsza wydajność?

 

Będzie miał taką samą, sterowanie AHCI to jest, można powiedzieć, podzbiór RAID. Zatem mając włączony tryb RAID kontrolera masz AHCI plus dodatkowo możliwość stworzenia macierzy.

Purystów komputerowych proszę o wstrzymanie się z linczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...