Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tym Dołączona grafika Napisałem do pomocy MS, zobaczymy czy coś odpiszą. A jak było u Tych, którzy instalowali na czysto?

 

Instalacja na wirtualnej maszynie. Od razu jest modern UI, i żeby przejść na pulpit trzeba kliknąć w gigantycznego kafla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji może testował ktoś na HTPC, bo pomyślałem że tu można by mu ewentualnie dać trzecią szanse.

 

Myślałem żeby wrzucić do ION'a dla testów, ale nie chce mi się... I tak HTPC służy mi głównie do odpalenia XBMC, więc myślę że prędzej całkowicie pozbędę się Windowsa z tego urządzenia niż zapodam W8 (obecnie działa mi na W7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodnym g530 z 2gb ramu nie mam żadnych problemów. W tle wtw, utorrent, dropbox i często opera a filmy działają pięknie. Przynajmniej w mpc-hc. Wynalazków projektowanych do obsługi pilotem nie próbowałem. Ale powinien dać radę. I wtedy nawet metro nic nie zmieni, wsadzi się to do autostartu i metro się schowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tak. Tylko już explorer na kaflach nie działa więc jest potrzebne jakieś centrum typowo w tym celu stworzone, a nie tak jak przy biurku robię. Chociaż jak powiększyć ikony jakos to też da radę w zwykłym mpc wygodnie oglądać. Nie wiem jak z muzyka. Ktoś dość uparty znajdzie sposób, to pewne. Tylko nie będzie to wyglądać tak jednolicie jak system całościowy.

Osobiście teraz używam mpc w trybie minimalnym. Fajnie to wygląda. Jak jest film 1080p to jakbym pełny ekran dał a jak mniejszy to taki prostokąt idealnie pasujący do nowego stylu leży na środku. Tylko jeszcze kolor okien, pulpitu i ekranu start dobrać jakiś wspólny i jest prawie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczysz, się, męczysz, a w XBMC miałbyś wszystko to samo tylko lepiej, prościej i wygodniej. ;)

 

BTW. MPC-HC nie działą prawidłowo z Intel HD Graphics (nie obsługuje sprzętowego dekodowania profili H.264 wyższych niż High@L4.0), no chyba, że się coś w ciągu ostatniego miesiąca zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ffd, core i lav też sobie nie radzą. Na większości filmów(pewnie przez profil) się nie uruchamia dxva. A jak się uruchomi na mniejszych to krzaki. Ale na ffd daje radę na jednym rdzeniu ze wszystkim co próbowałem.

 

Wracając do tematu trochę bardziej: jest to moj komputer codziennego użytku, dlatego po prostu wolę film wybrać za pomocą explorera a muzykę foobarem. Zastanawiałem się tylko jak dostosować system do roli centrum multimedialnego bez zewnętrznych aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, ale może działa

https://export.write...ro-gui/fullpage

 

Sprawdziłem opisane tam sposoby.

1. W C:WindowsSystem32 nie ma pliku shsxs.dll więc nie da się zmienić jego nazwy. W ogóle na dysku C nie ma takiego pliku.

2. Pod ścieżką w rejestrze HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer nie ma wpisu RPEnabled. A jego utworzenie nic nie zmienia.

3. Aplikacji nie sprawdziłem, bo mi Eset blokuje możliwość jej pobrania.

 

----------------------

ModerUI miało nie działać w rozdzielczości ekranu mniejszej niż 1024x768. O dziwo na VirtulBoxie nawet w rozdzielczości 640x480 działa OK Dołączona grafika

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ffd, core i lav też sobie nie radzą. Na większości filmów(pewnie przez profil) się nie uruchamia dxva. A jak się uruchomi na mniejszych to krzaki. Ale na ffd daje radę na jednym rdzeniu ze wszystkim co próbowałem.

 

Wracając do tematu trochę bardziej: jest to moj komputer codziennego użytku, dlatego po prostu wolę film wybrać za pomocą explorera a muzykę foobarem. Zastanawiałem się tylko jak dostosować system do roli centrum multimedialnego bez zewnętrznych aplikacji

 

Patrz, a w XBMC (opartym na ffmpeg) działa. W MediaPortal (z LAV Filters) też. Przynajmniej w WIndows 7, Ósemki nie testowałem aż tak dogłębnie, odpadła bo serwer TV MediaPortal ma problemy z działaniem (nie odpala się, wywala wyjątek albo gubi bufor timeshiftingu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odpaliłem xbmc i nie wiem jak sprawdzić czy dxva chodzi, bo to,że nie jest zablokowane nie znaczy, że ruszyło

w każdym razie z hi10p nie daje rady(ale jest lepiej niż na dxva każdego z trzech wcześniej wymienionych dekoderów dla lowres)

trzeba czekać na support 10bit h264

jeśli o samo centrum multimedialne chodzi to w sumie xbmcbuntu starczy

a win8 nie oferuje w sumie nic ponad to co 7 jeśli o stawianie domowego serwera chodzi, a niektóre rzeczy mogą odmówić posłuszeństwa, więc specjalnie kupować sensu nie widzę

ale jak ktoś już ma to działać będzie na 99% jak trza(nawet jak połączenie z ms acc padnie to na takiej maszynie nie robi to raczej różnicy, na mojej mnie to najwyżej irytuje a nie przeszkadza)

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich czytelników za offtopa: w XBMC działanie DXVA sprawdza się naciskając "i" podczas odtwarzania. Dostajesz wtedy taki zestaw informacji: http://forum.purepc.pl/topic/270197-htpc/page__st__840#entry3756593

 

Sprzętowego wsparcia Hi10 (czyli 10-bitowego H264) nie ma i nie będzie, tylko software. To jest standard produkcyjny, nieprzeznaczony do zastosowań konsumenckich (a to, że releasy anime są z uporem maniaka w tym robione, to już inna brocha). Sprzętowego dekodowania doczekamy się dopiero w HEVC, czyli następcy MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: dzisiaj w celu naprawy połączenia z chmura wykonałem refresh. Trwało to poniżej 20min tak na oko i niewiele różni się od instalacji systemu na partycji zawierającej już jedną jego kopię. Zachował konta użytkowników i ustawienia systemu nie mogące wpływać na jego stabilność oraz utworzył listę 'usuniętych' aplikacji. Cały stary system jest klasycznie umieszczony w windows.old, skąd można przenieść bezboleśnie ustawienia aplikacji, zainstalować sterowniki, ewentualnie znaleźć cos, co system zapomniał wymienić na liście. Co ciekawe, udalo mi się przeprowadzić tą procedurę z mniej niż 10gb miejsca. Całkiem dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu: dzisiaj w celu naprawy połączenia z chmura wykonałem refresh. Trwało to poniżej 20min tak na oko i niewiele różni się od instalacji systemu na partycji zawierającej już jedną jego kopię.

 

Na jakim dysku udało ci się osiągnąć taki czas? SSD czy zwykły twardziel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły dosyć stary. 320gb, 7.2krpm

Ale mogło mieć wpływ na szybkość używanie pendrive'a zamiast płyty

 

Może tak, chociaż u mnie z płyty instalacja trwała około 15 minut z tym, że na SSD :) Czysta instalacja oczywiście Edytowane przez przelip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy "toto" można do SSD porównywać... śmiem wątpić, może i flash, ale na usb1.1 nie zauważyłem za bardzo różnicy

 

nie no, odizolowanie części danych trwa chyba więcej, niż wypakowanie całego obrazu

poza tym masz "odrobinę" mocniejszy sprzęt

ale też x64 więcej waży, hmm

ale jakby nie patrzeć wsadzenie 8-10gb do pliku o rozmiarze 2gb wymaga troszkę zabawy więc i wypakowanie troszkę mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Win 8 x64, czy ktoś ma ten system z X-Fi, czy to działa? Dołączona grafika

 

Z tego co wyczytałem na forum Auzentecha (mam dźwiękówkę X-Fi Prelude 7.1) to aby sterowniki działały to trzeba instalować je z uprawnieniami administratora oraz z wybranym trybem zgodności Windows 7. Moja dźwiękówka mimo że jest innej firmy to działa na oprogramowaniu od Creativa, więc może u ciebie też to zadziała.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...