Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie mniejsze obciazenie dla kontrolera pamieci, a tym samym mniej sie bedzie grac i tym samym mozliwe lepsze podkrecanie.

Ale moge sie mylic - nie czytalem dokladnie o i5-3770K i ich kontrolerach pamieci.

 

Poaz tym lepszy przewiew, możliwośc ekspansji do 4x8GB ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogmerałem przy karcie i tym modzie KGB i po ustawieniu agresywniejszego profilu dla chłodzenia karty narazie udało mi się ustabilizować ją na 1,212v 1280/6886 ;D przy okazji procka też pchnąłem na 4,7 Dołączona grafika

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5529042

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5511813

 

Słabo panie , a jeszcze luz na karcie 50mhz Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

oj tam oj tam... Dołączona grafika napisz na której wersji sterów to wycisnąłeś? i wrzuć do wątku o ivy zrzuty z biosu swoich ustawień na 4800 bo jak na razie na 4,8 nie potrafię odpalić windy...

 

co do ramów to czaje się na tridenty http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/ pasują mi bo można w nich odkręcić tą górną cześć radiatora tak żeby mi się zmieściły pod noctuą.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam z niecierpliwością na wyniki bo sam się nie mogę zdecydować czy je brać czy nie. jeżeli u ciebie będzie lepszy wynik to zamawiam :D na forum overclockers czytałem że wyższe takty pamięci mogą spowodować regres podkręcania cpu dlatego narazie się wstrzymałem. mam nadzieję że admin nie wytnie naszych postów do czasu wyników - proszę o wstrzymanie się adminie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do oznaczeń modelu karty :

EVGA GeForce GTX 680 Superclocked (02G-P4-2682)

 

W morelach jest wyżej wymieniony model, tyle że nazywa sie :

EVGA GeForce GTX 680 Superclocked (02G-P4-2682-KR)

 

Pytanie czy to KR na końcu to jest jakiś ich dopisek czy też jakaś inna rewizja karty ? Jest to dla mnie dość ważne, bo nie wiem czy będzie mi pasował obecny blok na GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Heat - mam taki model, pasuje na niego model EK-FC680 GTX - Nickel CSQ http://www.ekwb.com/shop/blocks/vga-blocks/fc-geforce/geforce-gtx-6x0-series/ek-fc680-gtx-nickel-plus.html czyli wszsytko co ma samo GTX+ (ale zadne FTW, czy DCII ) - http://www.ekwb.com/shop/catalogsearch/result/?q=680+GTX%2B&x=0&y=0

 

To konstrukcja zgodna z nvidia reference.

 

EDIT:

whoaaa jaka cena.... moze bym se sli zrobil? :D

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój obecny blok, którego miałem na Gigabyte też będzie pasował... Uff czyli nie muszę go wymieniać. No cena jest zajebista :)

 

Sry, że tak jeden pod drugim, ale w momencie, którym chciałem zapłacić za EVGA okazało się, że się skończyły :lol:

 

Teraz muszę coś kupić bo nie mam VGA.

 

Mam do odebrania na miejscu : http://www.proline.pl/?p=N680GTX+2GB+GD5

Mogę też kupić w morelach tego Gainwarda : http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-680-phantom-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dualdvi-dp-426018336-2517-gtx-680-2gb-473275/

 

Pytanie czy jest sens dokładać do Gainwarda skoro i tak na kartę zakładam blok ? Rozumiem, że podkręcenie 680'tki do takich parametrów jak ma phantom to też nie problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie 1200mhz/6800mhz to chyba minimalne wartości dla 680 jak nie podkręcisz do tego to karta mega crap, na twoim miejscu brałbym msi bo na gainwardach są te posrane plomby na śrubkach i późniejsze problemy z gwarą, do tego dajesz blok to po co dopłacać, w ogóle jak patrzę na obecne ceny to żal dupę ściska, ja za swoją evke dałem 1650zł, a tu z tego co widzę to zwykłe referenty kosztują prawie 1900zł i to tyle czasu po premierze, choć pojawiło się info o obniżce http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_obniza_ceny_geforce_gtx_680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości : jakie macie złącza zasilania na waszych 680'tkach ? Trochę się zdziwiłem, że moja MSI ma 2x 6PIN a nie 1x8 i 1x6 jak to miało miejsce w 670'tce od Gigabyte'a. Czy to ma np jakiekolwiek znaczenie przy o/c ? Bo tak się zastanawiam czy jej jeszcze nie wymienić póki jest świeża i nieużywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Kaszpir powiedział, te 2 piny znaczenia nie mają. A co do 670 od Gigabyte'a, to ogólnie kontrukcyjnie stoi ponad większością 670, a także 680. PCB to samo, co w wyższym modelu, ale ma wszystkie fazy zasilania (w 680 oraz innych 670 zbudowanych na tej płytce jedna jest wycięta). Przy zwykłym OC wcale to przewagi nie daje (brak możliwości ustawienia wysokiego vcore), ale po volt-modzie, to kto wie... Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys czy mógłbyś zdradzić gdzie kupiłeś za 1650zł swoją evga?

 

jakiś czas temu na allegro zarejestrowałem na stronie i mam 5 lat gw., ale jak kupowałem to normalną ceną było 1750zł choć i wtedy evga kosztowały ponad 2k., po prostu miałem farta a i egzemplarz który zakupiłem okazał się w miarę ok pod względem oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam na dysku tylko czasu brak aby oblukać jutro po robocie wezmę się do roboty Dołączona grafika i zobaczę co i jak, powiedz mi jeszcze czy pop flashu trzeba ponownie stery instalować?? tak jak to trzeba robić w przypadku, jeszcze jedno co własciwie daje ten bios poza odblokowanym napięciem do 1.21v??

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po testach swojej "odblokowanej" na 1,212v 680 musiałem ją skręcić do 1260 bo się wysypywał FC3 po 30min grania. bez bios moda karta działał na 1,171 przy 1230. także różnica niewielka ale zawsze Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tylko chyba jest wyższe napięcie i zegary defaultowe w gpuz jakoś dziwnie wyglądają. Reasumując jedna grafika działa 1280mhz ,druga 1220mhz i bym potrzebował tak zrobic bios aby nawet przy lekkim obciążeniu odrazu zegar ustawiał na te 1220mhz, chyba żę wgram dwa biosy jeden co da 1220 a drugi 1280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w slocie pierwszym siedzi evga i ona mega stabilnie działa z gpu 1280mhz na 1293mhz farcry po 2h się wysypał

w drugim palit i on wczesniej działa 1240 a teraz juz nie chce i max 1215 pełna stabilność obie na fullcoverach max 58C

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos z was bedzie w stanie mi pomoc zanim odesle karte do sprzedawcy. Chodzi o tego http://pl.asus.com/G...#specifications GTX 680. Praktycznie przy kazdej grze obciazajacej GPU w bardzo duzym stopniu wywala mnie na pulpit ( BF3, Hitman, Far Cry 3 itp). Bez BSOD, czasami pokazuje sie komunikat w zasobniku mowiacy ze sterownik Nvidia przestal dzialac i odzyskal sprawnosc. Karta nie moze przejsc nawet benchmarkow takich jak 3dmark11 czy Heaven. Nawet wczoraj gdy wlaczylem HF2: Episode One wywalilo mnie z gry na jakies 3s (czarny ekran) i gdy wrocilo z 299fps-ow mialem nagle jakies 40fps. 4razy ruchamialem ta gre i zawsze to samo.

Byc moze napisze pokrotce co robilem by naprawic ten problem:

1. Instalacja 3 roznych sterownikow nvidii whql ( na czystym systemie uzywajac driver sweepera )

2. Przeinstalowanie calego systemu windows 7 64bit na nowo ( kompletny format calego dysku )

3. Uzywam programu Evga Precision i w nim ustawilem suwaki voltage na max. jak i rowniez Power Target na 159% ( kazdy probowalem z osobna jak i razem )

4. System jest w ogole nie podkrecony. Cpu na stockowym zegarze, jak i pamieci maja wczytane profil xmp z biosu.

Moze tylko dodam ze poprzednio mialem Radeona 6870 i absolutnie zadnych problemow.

Reszta specyfikacja komp wyglada nastepujaco:

CPU:i5 2500k

RAM: 8gb Corsair 1333MHz, Plyta

MOBO: MSI na chipsecie Z68 ( pci-e 3.0 )

PSU: Seasonic 1000w Platinum ( 83A na linii 12v )

Dziekuje za wszelkie wskazowki jak i porady

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź co pokazuje system log windowsa. jeżeli to będzie karta to pokaże ci błąd "Display" i będziesz miał 100% pewności, z drugiej strony skoro piszesz o odzyskiwaniu sprawności sterownika to moim zdaniem karta jest za mocno podkręcona dlatego się sypie musisz ją skręcić i potestować.

 

do system loga dobierasz się tak: w starcie wpisz "podgląd zdarzeń" następnie wybierasz dziennik systemu windows -> system.

 

 

może ustaw jeszcze wentylatory karty na 100% w programie ASUS GPU Tweak 2.2.8 i zobacz czy dalej się tak będzie działo i może wywal tego evga pierdupierdu.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz temperatury karty.

Ustaw w EVGA Power Target na 100%, napiecie podniec tylko o jedno oczko na prawo.

 

Prawdopodobnie twoja karta juz jest fabrycznie na granicy stabilnosci.

 

Mozesz jeszcze w sterownikach usawic Max Prerender frames na 1.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...