Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls Online

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem przez weekend.

 

ogólnie gra fajna, klimat elder scrollsowy robi swoje. Oczywiście jest dużo mniejsza swoboda niż w skyrimie.

 

Questy niestety nudnawe, przez pierwszych 8 poziomów chyba nikogo nie musiałem ubić, pojawiał się boss, ja już nastawiony na walkę a to tylko cutscenka. Rozumiem ze chcieli uniknąć questow typu "zabij 10 poczwar" itp., ale przez to były same questy "leć do npc x i powiedz mu y". A jak już się pojawił quest typu zabij 5 bandytów to tłumy ludzi wyrywały sobie te mobki i trwało to bardzo długo.

 

Czas ładowania to momentami masakra. 10min spokojnie, a bywało ze ładowanie lokacji trwało tak długo ze mnie wylogowywało za zbyt długi czas bezczynności Dołączona grafika

 

Grafika dość ładna, z ta różnicą ze w skirym grałem na maksa a tutaj najpierw na high, ale się nie dało i musiałem zmniejszyć do medium. (c2d 3ghz, hd4850, 4gb ram). mimo wszystko jakoś to ciągle wyglądało i nie kłuło w oczy. Na lepszym kompie powinno to wyglądać o wiele lepiej.

 

Oczywiście to tylko doznania na becie i przez pierwsze 10 poziomów postaci.

Stress test robił swoje, zalogowanie do gry trwało z 10-15min, czasem zdarzały się crashe. W mieście co 2-3min był lag trwający 2-3sec.

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele logowalem sie 52min :D Wybralem na start luk i powiem ze troche slabo sie tym gralo, moze pozniej w party jest fajnie. Nie wiem jaka frakcja grales bo ja zdobylem 3-4lvl (gralem 1,5h) gdzie musialem siekac nieumarlych, zbierac kamienie z jakis oltarzy aby moc pokonac jakiegos nekromante - rasa NE. Glupota w takim sterowaniu jest wylaczenie dmg zadawanego innym graczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam sie zeby abonenci rzucili sie na ten tytuł. Mysle ze po kilku miesiacach biedy na serwerach dadza cos w stylu: "zaloz konto i graj tydzien gratis" albo "zaloz konto i graj do 20lvl za free". A jak to tez nie wypali to przejda na model pay2win. Czyli niby bedzie mozna grac za darmo, ale bez zaplacenia i tak nic w grze nie osiagniesz.

 

Patrzac realnie to zadna gra (z wyjatkiem WoW) nie utrzymala sie zbyt dlugo na abonamencie miesiecznym. Nie widze powodu zeby z ESO mialoby byc inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem pare godzin zaraz po starcie weekendowej bety. Grafika, na mnie, zrobila wrazenie jak na MMO. Na High Details chodzila przyzwoicie plynnie. Questy ciekawe, niektore wymagajace uzycia szarych komorek. Fajnie podstawione glosy pod NPC, gra przypomina singlowa wersje, jednak sporo ludzi biega w kolo. Natknalem sie na momenty, ze musialem ubic kogos, ale ktorys z graczy mnie w tym ubiegl, na szczescie respawn moba byl naprawde szybki.

Czekam na informacje dotyczace PVP i jakiegos end-game. Jezeli bedzie sie zapowiadal ciekawie to mnie kupili. Taj jak wspomnial cohcin wyzej, gra raczej przedzie f2p (p2w) po paru miesiacach. Utrzymanie abonamentu w grze juz raczej przeminelo na dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekka prowokacyjnie zacznę ;D Ktoś (oprócz mnie) zdecyduje się na grę po premierze? Dołączona grafika
Najbardziej do gustu przypadł mi crafting, na to zapewne stracę wiele, wiele godzin, poza tym questy - od momentu przybycia do Morrowind - całkiem ciekawe, choć do lvl 10 nadal zbyt proste, potem ponoć jest już lepiej, znaczy trudniej ;D Ja z racji szycia kubraków, kucia sztyletów i napinania łuków nie miałem czasu na levelowanie i ledwo do 9 dotarłem ;> Może przy kolejnej becie zdążę co nieco pograć więcej i może uda mi się nawiązać połączenie z gildią, bo w tej becie nie za bardzo szło dokonać tej sztuki ;>

Klimat TES jest bez wątpienia, natomiast do reszty jestem nastawiony na plus, bo jak już pisałem, moje doświadczenia z MMO w ostatnich latach są skromne - parę tygodni z Neverwinter, które dość szybko mi się znudziło i to wszystko w sumie ;>
Na szczęście nie zabraknie chętnych do wspólnej gry, więc już zacieram łapki na 30 marca! ;]

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na MMORPG ludzie wypowiadają się negatywnie na temat tejże produkcji, wszyscy raczej czekają na F2P, chociaż dla mnie ta gra powinna być B2P (Przykład prosty Secret World odżył na tym systemie), powiedzcie mi jak wrażenia z PVP? Wilkołaki, wampiry, katakumby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku kolejna beta - osoby, które brały udział w poprzedniej becie nie muszą zdobywać na nowo kluczy, dla reszty w sieci kluczy jest za trzęsienie ;>
Beta zaczyna się o 18.00 i kończy w poniedziałek, o 06.00 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna beta za tydzień a za następne 2 tyg. już premiera (31 marzec headstart 5 dniowy).

 

O! To fajnie, zdążę jeszcze przed premierą pograć trzecią frakcją ;> Teraz na tapetę pójdzie Daggerfall Covenant

a póki co najbardziej podobała mi się gra Bosmerem, w szeregach Aldmeri Dominion :)

 

Mały Rycerz, czyli elf w wersji mocno uczłowieczonej + polskie akcenty, czyli stosowne wąsiwo :D

Kobiety za nim szaleją!

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Oryginalna rozdzialka: http://i.imgur.com/idqIWqZ.jpg

Edytowane przez Tom Ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom Ha przeciętny polski akcent mówisz? (wąsy czy styl mnicha na głowie? :P) Premiera za niecały miesiąc ciekawe jak to wyjdzie

"Wonsy" rzecz jasna i sandały - bo przez jakiś czas poginałem w sandałach, zanim se trzewiki odpowiedniejsze wycraftowałem :D Do tego lekka oponka piwna - większej się nie dało zrobić, a szkoda ;> W końcu chciałoby się kogoś o gabarytach Zagłoby wykreować i nie idzie ;>

Właśnie zaczynam z trzecią frakcją i trzecią postacią, tym razem wąsy są już widoczne z kilometra i porażają grozą swej wąsistości :D albo wąsowatości, jak kto woli ;>

Edytowane przez Tom Ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co stworzyłem swojego (nowego) małego rycerza - w końcu zdecydowałem się na Templara - i na razie też spadam w real, bo wiosna na całego się rozszalała :) Na pewno dziś jeszcze pohasam po Tamriel, ale to dopiero jak się zimniej na dworze zrobi :D

Edytowane przez Tom Ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taka dobra mechanika tam jest?

Walka kontaktowa jest dość drętwa, przynajmniej na początku (mało kombinacji), ale chodzi raczej o całokształt i ewidentne upodobnianie gierki do Skyrim. Zarówno w sferze interfejsu, zadań, kwestii dialogowych, systemu rozwoju (empiryczny) itp., Trochę ludzi biega już po świecie (zaczynam w Daggerfall), miasta są pełne NPC, lokacje fajnie zaaranżowane. Jest inaczej niż w MMO jakie miałem okazję dłużej molestować tzn.: WoW i GW2. Po prostu czuć ducha i mechanikę serii, stężenie oczywiście mniejsze, ale zupełnie wyczuwalne... a byłem nastawiony na kupsko, chociaż to dopiero pierwsze koty za płoty i dziś mam nadzieję dłużej pomęczyć ESO. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak ??

 

@Caleb jedyna gra mmo, która przyciągneła mnie na wiecej niż 3-4 miesiące było l2. Ze wzgledu na opcje pvp, CS (oblęzenia zamków), komunikacje, domy aukcyjne, skille, teamy (team - clan - alliance), bossy i oczywiście itemki. Jeżeli ta gra jest w stanie pobić L2 w czasach jej świetności ( według mnie to był okres do H5) to po otrzymaniu normalnego internetu możliwe że zawitam do świata TES :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...