Skocz do zawartości
marco

Planowane prace modernizacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwarka się rąbnęła - drugi serwer bazodanowy złapał niestety nie tylko to co trzeba, ale też drop database, więc się replikacja rozjechała. Nadgania, do jutra powinno być OK.

 

Zapis jeśli w jakimkolwiek momencie zwalnia to już nie wina dysków - wydajność jest świetna, a trochę konstrukcji bazy. Będę patrzyć co da się zrobić konfiguracją (powinno się dać, w końcu to nie system transakcyjny i ewentualne bardzo małe ryzyko niezapisania się czegoś jest akceptowalne).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny czas: lis 06 2012 14:37 Ostatnia wizyta: dziś, 08:34 Czas wykonania: 1,0265

 

Nie, żebym coś sugerował, ale przy standardowym 0.08 to jest dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny czas: lis 06 2012 14:37 Ostatnia wizyta: dziś, 08:34 Czas wykonania: 1,0265

 

Nie, żebym coś sugerował, ale przy standardowym 0.08 to jest dziwne.

 

Póki co jeszcze na to bym nie patrzył - trochę męczę konfiguracje maszyny, coś tam przerzucam a wiadomo, że rozpakowywanie kilku GB danych ma wpływ na dyski ;)

Patrząc na wydajność na ten moment jest bardzo zadowolony - waiting for io spadło do baaaardzo rozsądnie niskich wartości, więc efekt osiągnięty :)

Wnioski po pracach:

SSD w zastosowaniach serwerowych urywa dupę ;)

64 GB RAMu jest zawsze lepsze niż 32 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na porę forum po prostu działa jak powinno. Marco dobra robota.

 

p.s czemu na tym forum od jakiegoś czasu nie działa podkreślanie pisowani w FF? Mam tak tylko na tym forum. Na pozostałych normalnie działa. Czasem pomaga przy zwykłych literówkach. Może to problem u mnie tylko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałeś coś w konfiguracji Tapatalk? Nie widzi mi forum moderatorskiego i redaktorskiego.

 

Nope, przeniesione 1:1 było. Widzę, że trzeba będzie upgrade'a zrobić bo wyszła nowa wersja, ale na ten moment priorytetem jest wyszukiwarka

 

Za to ja widzę redaktorskie do którego od początku ( zgodnie z własnym życzeniem ) nie miałem dostępu [;

 

Strach się bać czy grupa banned nie przegląda teraz moderatorskiego Dołączona grafika

 

To do kolegów od portalu którzy ustawiają uprawnienia do swojej części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też informacyjnie:

 

Aktualny czas: lis 07 2012 08:12 Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:30 Czas wykonania: 11,1979 Obciążenie: -- Zapytania: 10 zapytań Gzip: GZIP włączone

Aktualny czas: lis 07 2012 08:13 Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:30 Czas wykonania: 35,5517 Obciążenie: -- Zapytania: 16 zapytań Gzip: GZIP włączone

 

Zawsze wchodzę w złym momencie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też informacyjnie:

 

Aktualny czas: lis 07 2012 08:12 Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:30 Czas wykonania: 11,1979 Obciążenie: -- Zapytania: 10 zapytań Gzip: GZIP włączone

Aktualny czas: lis 07 2012 08:13 Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:30 Czas wykonania: 35,5517 Obciążenie: -- Zapytania: 16 zapytań Gzip: GZIP włączone

 

Zawsze wchodzę w złym momencie Dołączona grafika

 

Jeszcze z godzinę - dwie. Rozpakowuje 70 GB bazę danych, jest trochę tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odnosnie Tapatalk - czy jest szansa, ze plugin Tapa przestanie traktowac czesc emotek jak obrazkowe zalaczniki, rozwalajac kompletnie uklad tekstu?

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odnosnie Tapatalk - czy jest szansa, ze plugin Tapa przestanie traktowac czesc emotek jak obrazkowe zalaczniki, rozwalajac kompletnie uklad tekstu?

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

 

Nie wiem, nie ma żadnej konfiguracji do niego, więc jest tak jak producent go wytwarza.

Od niedawna jest nowa aplikacja na telefony bezpośrednio od producenta ip.board która działa całkiem fajnie i nie ma tylu problemów.

 

1/ Coś się posypało z emotikonami.

2/ Kliknięcię na głównej stronie w ostatni temat w danym dziale nie przenosi do ostatniego postu.

 

1) jakiś screenshot?

2) na którejś konkretnej skórce czy wszędzie? Możesz pokazać do jakiego URLa próbuje przejść? U mnie działa dobrze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też tego pliku:

http://cdn.purepc.ppcgroup.pl/public/style_images/soc2/backgroundchooser.js
Co wkurza mnie niezmiernie, bo bez niego jest w stanie się wyświetlić tylko góra strony - pasek z logo i szukajką, a cała reszta musi czekać, aż serwer wywali 502... co potrafi trwać, jak widać, długo:

URL:	http://cdn.purepc.ppcgroup.pl//public/style_images/soc2/backgroundchooser.jsMetoda:	GETStan:	502 Bad GatewayCzas trwania :	21763 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też tego pliku:

http://cdn.purepc.ppcgroup.pl/public/style_images/soc2/backgroundchooser.js
Co wkurza mnie niezmiernie, bo bez niego jest w stanie się wyświetlić tylko góra strony - pasek z logo i szukajką, a cała reszta musi czekać, aż serwer wywali 502... co potrafi trwać, jak widać, długo:

URL:	http://cdn.purepc.ppcgroup.pl//public/style_images/soc2/backgroundchooser.jsMetoda:	GETStan:	502 Bad GatewayCzas trwania :	21763 ms

Dzięki!

Już skontaktowałem się z supportem naszej usługi CDN i naprawione :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko odnośnie powiadomień o nieprzeczytanych PW - jeszcze niedawno było tak, że przy wejściu na forum wyskakiwało powiadomienie, zamykałem je i miałem święty spokój (poza czerwonym znaczkiem na ikonce). Teraz powiadomienie wyskakuje przy każdym wejściu na forum, nawet po tym jak kliknąłem w ową ikonkę żeby wyczyścić licznik nieprzeczytanych. Da się to zrobić po staremu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK. Matko, nie bierzcie nigdy skórek od Skinbox'a. Ilość bubli technicznych w ich ostatnich wersjach poraża - dostosowanie do nowych wersji ip.board zostało zrobione po absolutnie najniższej linii oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK. Matko, nie bierzcie nigdy skórek od Skinbox'a. Ilość bubli technicznych w ich ostatnich wersjach poraża - dostosowanie do nowych wersji ip.board zostało zrobione po absolutnie najniższej linii oporu.

 

Przywiązanie do tej skórki jest jednak silniejsze Dołączona grafika Według mnie to najbardziej przejrzysty układ na szerokie ekrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...