Skocz do zawartości
maSTHa212

Złoty środek czyli kompakt z dobrymi filmami HD

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny jest Panasonic FZ200 ale jeszcze chyba nie jest dostępny. Ja za chwilę jadę po HX20V Dołączona grafika W Euro jest za 1399.

 

Sandisk extreme 32GB 45MB/sek za 130 opłaca się czy lepiej goodrama pro class 10 za 75?

 

FZ200 będzie zdecydowanie większy i cięższy, w końcu to bridge camera. No i cenowo będzie o kilka stówek droższy. Z drugiej strony jakościowo (przynajmniej w kwestii zdjęć) będzie pewnie zauważalnie lepszy niż HX20.

 

Co do kart do daruj sobie tego Sandisca, przerost formy nad treścią. Spokojnie wystarczy Goodram tym bardziej Class10.

 

edit.

Podziel się od razu wrażeniami!!

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o test megazoomów 2012 http://www.optyczne....aktów_2012.html to czytałem. Wygrał HX20 + wybór redakcji Dołączona grafika

 

O lol. To tylko udowadnia, że ta klasa aparatów to dno i metr mułu... zdecydowanie wolałbym recenzowanego Canona, ma dużo lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia może i tak, ale za to jeśli chodzi o filmy max co oferuje to 25kl/s. Ciut mało. Ciężko o coś co zadowoli każdego zarówno pod względem jakości zdjęć jak i przyzwoitych filmów. Gdyby priorytetem były fotki to pewnie w ogóle zostałbym przy S90. Chyba, że w ostatniej chwili uderzę się w głowę, wygram zakład o jakiś wcale nie mały hajs i zdecyduje się na jakiegoś bezlusterkowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie jedyna dobra decyzjaDołączona grafika

 

Dodam, że na domiar złego na tym Sony jak się ogląda fotki w aparacie to wszystkie wyglądają na ostre i całkiem niezłej jakości. Na kompie czas pryska, fotki które wydawały się ok są nieostre a jakość ogólnie pozostawia wiele do życzeniaDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem HX20V i jest całkiem ok. Funkcji sporo. Menu trochę zagmatwane ale już ogarnołem. Zdjęcia nie są złe. Filmy bardzo dobre.

 

Mogę uploadować jakieś zdjęcia tylko nie na imageshack bo są za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia może i tak, ale za to jeśli chodzi o filmy max co oferuje to 25kl/s. Ciut mało. Ciężko o coś co zadowoli każdego zarówno pod względem jakości zdjęć jak i przyzwoitych filmów. Gdyby priorytetem były fotki to pewnie w ogóle zostałbym przy S90. Chyba, że w ostatniej chwili uderzę się w głowę, wygram zakład o jakiś wcale nie mały hajs i zdecyduje się na jakiegoś bezlusterkowca Dołączona grafika

 

Usćiślijmy: ciężko w założonym budżecie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wychodzi na to, że kamere i aparat sprzedam szybciej niż myślałem. Ostateczna decyzja: HX20 jest w Euro za 1399. Czy do tej kwoty jest coś godnego rozpatrzenia. Przez moment aż mi serce stanęło jak zobaczyłem w necie NEXa za 1499....a potem, że to tylko body Dołączona grafika W sumie nie ma recenzji, która nie stawiałaby tego Soniaka na 1 miejscu wśród compact zoomów mimo jego wad i niedociągnięć. Nie lubię nie mieć wyboru, ale w tym przypadku chyba alternatywy brak.

 

edit.

Klamka zapadła, w Euro zamówiłem HX20, odbieram w poniedziałek.

 

Wysłane z Transformera TF300 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie za bardzo miałem czas cokolwiek zrobić z aparatem, bo jutro wyjeżdżam z samego rana i mam urwanie głowy. Na pierwszy rzut oka HX20 nie jest mały. Oczywiście duży też nie jest, w końcu to kompakt, ale w porównaniu do S90 to różnice w gabarytach i wadze widać od razu. Menu faktycznie trochę zagmatwane i trzeba się do niego przyzwyczaić. Na szczęście wszystko jest w miarę dobrze opisane. Jakość zbudowania nie budzi zastrzeżeń. I to chyba tyle. Chrzest przejdzie na 10 dniowym wypadzie także gdzieś za 2 tygodnie będę mógł lepiej podsumować jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgbox.com/g/RCFGbtemQ5 Nie umiem robić zdjęć więc nie narzekajcie

 

Te Twoje zdjęcia wyglądają mega lepiej niż poprzednie sample. Ale pokaż foty z gorszym oświetleniem.

 

Co byście ewentualnie doradzili z większym naciskiem na fotki przy zachowaniu dość dobrego video. Zoom o wiele mniej istotny.

 

Canon SX240 HS ?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi bez zoom'a, miałem na myśli wszystkie super zoom'y czyli zoom minimum x10 (co wiąże się z matrycą 1/2.3"). Nie przesadzaj RX100 wygląda jak wszystkie zaawansowane kompakty bez zbędnych fajerwerków. Faktycznie może niektórym się nie podobać, ale za to co oferuję wiele można mu wybaczyć. A jak nie da rady wybaczyć, to wspomniany S100 (af trochę skaleczony, ale daję radę), oczywiście wygląd również dosyć surowy, ale jak pisałem konkretnych kompaktów nie dostaniesz z białym kolorzeDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

To nie jest akceptowalny w tym wypadku wygląd :)

 

S100 o wiele lepiej.

 

 

P.s.

Za Sony nie przepadam, jestem przeciw zamkniętym formatom (ich własne karty pamięci, format video...apple też nie lubie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Twoje zdjęcia wyglądają mega lepiej niż poprzednie sample. Ale pokaż foty z gorszym oświetleniem.

 

 

 

Sprecyzuj co mam zrobić. Może zdjęcia nocne gwiazd?

 

EDIT: tu jest moje zdjęcie Fiata 126p też robione HX20V http://forum.purepc.pl/topic/65690-galeria-zdjec-uzytkownikow-purepc/page__st__4260

Edytowane przez QuaiL2048

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia co do HX20 są takie, że jeśli chodzi o filmy to nic lepszego (jeśli chodzi o kompakty) nie dostaniemy. Materiał naprawdę robi wrażenie, filmy są widocznie lepsze, a w najgorszym razie porównywalne do tych które kręciłem Panasem SD60. Jeśli chodzi o zdjęcia to z nimi jest już gorzej, a to przez to że są mocno nierówne. Czasami wychodzą naprawdę fajnie, a czasami średnio delikatnie mówiąc. No i te różne sztuczne polepszacze od producenta robią nieraz straszną rzeźnie jeśli chodzi o detale. Widać to najbardziej na maksymalnych zbliżeniach. Ogólnie rzecz biorąc to jeśli ktoś szuka kompromisu i chce zarówno kręcić filmy jak i fotki to HX20 powinien sprostać oczekiwaniom, ale osoby traktujące zdjęcia jako priorytet powinny rozejrzeć się za czymś innym. No chyba, że pod uwagę bierzemy zupełnie inny pułap cenowy to wtedy jakiś bezlusterkowiec będzie najlepszym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...